a De Gezondheidstoestand van M. Declercq Le Royal Amer et le Bitter Zigomar De Schepencrisis te Yper Ypersche Voetbalkroniek Duiische Bedevaart Wij hebben met voldoening vernomen dat de Heer Schepen Robert Declercq, die sedert enkele dagen in een bedenkelijken toestand op het ziekbed gekluisterd lag, thans aan de beter hand is. Aangetast door de stikgassen tijdens den oorlog, was het reeds lang dat zijn gezond heidstoestand veel te wenschen liet. Over- laatst echter is zijn ziekte opeens zoo verer gerd, dat zijn toestand eenigen tijd de grootste onrust baarde. Wij verhopen dat zijn sterk gestel de ziekte zal weten te overwinnen en wenschen hem uit ganscher harte een spoedige en algeheele genezing. Als Schepen van Openbare Werken, waar van hij den zwaren last op zich had genomen, was hij, niettegenstaande zijne drukke en per soonlijke bezigheden steeds met de meeste bereidwilligheid ten dienste van iedereen, en heeft hij onverpoosd gewerkt en geslaafd voor het heil zijner stad. De toestand die hier sedert het ontslag der schepenen zoo spannend was, en de moeilijk heden die men ontmoette om een nieuw sche pencollege te vormen, zullen weldra, tenmin ste toch gedeeltelijk, opgelost worden. Immers men heeft ons verzekerd dat er in een vergadering der socialistische partij, die den 14° dezer gehouden werd, met een groote meerderheid van stemmen besloten werd dat de Heer Missiaen, nieuw gekozen schepen, het hem aangeboden ambt moet aanvaarden. Wij mogen ons er dus aan verwachten dat M. Missiaen, tijdens de gemeenteraadszitting van Maandag aanstaande,den eed als schepen zal afleggen. Ten andere die verandering in de houding van den Heer Missiaen zal niemand verwon deren. Hij heeft het reeds min of meer tijdens de zitting van Maandag laatst te kennen ge geven. Vroeger zegde hij dat 't hem onmogelijk was met de katholieken alleen samen te bestu ren, terwijl zijn toon van Maandaglaatst reeds veel matiger was, het klonk er alsdan alleen meer van 't ware moeilijk. En nu Maandag aanstaande zal het noch onmogelijk noch moeilijk meer zijn. Hij houdt er immers veel te veel van om de laatste kans, die hem Maandag aanstaande moet aangeboden worden, te verkijken. Hij gelijkt ietswat op iemand die tijdens een vriendenmaal geerne een liedje zou willen zingen, maar het niet aanstonds doet en zich in zijn eigenliefde gevleid gevoelt met zich eenigen tijd lang te laten plagen. De groote kwestie is nu te weten wat de an deren zullen doen. Geheel waarschijnlijk ver veranderen zij geen iota in hunne houding, en dan Of het nu met den Heer Missiaen, als nieu wen schepen, veel beter zal gaan is nog een andere vraag. De tijd zal het ons uitwijzen. De uitstap naar Hazebrouck werd door een zonnig weertje begunstigd en liep, onder alle oogpunten, in de beste voorwaarden van stapel. De supporters immers, die de yerplaat sing deden, hebben getuige geweest van een mooie brokke voetbal, een hartelijke ontvangst en een plezierigen terugkeer. Toen de heer Desplanques, scheidsrechter, de elftallen van Hazebrouck en Yper ten opgooi riep, was de omheining van de nieuwe stade goed bezet. De ploegen waren als volgt samengesteld S. C. H. Thooris Antoine Roye J., Tryoen J. Danette A., Delmaere J., Mouqué L. Soots Ch., Vancostenobel C., Vancostenobel H., Delmaere R Piquet M. C. S. Y. Rotru R., Verleure Aug. Verleure Ev., Cherchye E., Molein G. Hollebeke F., Bourdeaux G., Veys J.. Deplancke A., Dechièvre G. Margonneau E. Nesten verliest zooals gewoonte den tossen Yper trapt het af met de zon in de oogen. De eerste gevaarlijke aanval wordt door Haze brouck uitgevoerd doch het eindshot vliegt boven. Op vooruitrukken der onzen, schiet Cherchye naar 't doel, de keeper vangt op maar loopt te ver met den bal. De freekick levert echter niets op. Stillekens aan dringt Rood-wit zijn spel op en de bezochten moeten zich bij verweer bepalen. Een zending van Molein vliegt op de bovenlat evenals een kei van Verleure Ev. die in corner afge weerd wordt. Een tweede hoekschop wordt insgelijks ontzet en nu komt Hazebrouck onze verdediging bezoeken. Margonneau houdt echter alle zendingen tegen. Yper's voorlijn, goed door de halflinie gesteund, geraakt na weinigen tijd wederom in het vijandelijk kamp, maar de fransche keeper is niet te spreken daar hij alles weet op te vangen. Integendeel laat Nesten het leder ontglippen op zending van den wit-zwarten binnenlinks en dat drie minuten voor de rust. Nauwelijks hernomen of het Hazebrouck- sche doel is in gevaar. Een pas van Rotru wordt niet opgenomen alhoewel zeer wel inge geven. Twee hoekschoppen ons toegestaan leveren niets op. Nochtans nestelen onze voorwaartsen gedurig in het gevaarlijk gebied. Op mooi samenspel van Bourdeaux, Cherchye en Verleure Aug. kan deze laatste den gelijk maker netten aan de ioe minuut. Door dit doel aangemoedigd gaat Yper er nu goed op los. Deplancke komt de voorlijn vervoegen Het fransch heiligdom ondergaat nu een bom bardement in regel doch Toto doet won deren en overtreft zich zei ven, want de beste en welgerichtste shotten komen in zijne klauwen terecht. Gedurende een kwart uurs volgen de aanvallen zich op en 't is enkel aan de 3oe minuut dat een samenspel Rotru Cherchye aan Deplancke de gelegenheid geeft de overgave in doel om te zetten. Hazebrouck geeft zich evenwel nog niet verloren. Dechiè vre moet een aanval in corner redden. Deze, goed gegeven, wordt door Margonneau met de vuisten ontzet. Nu en dan vluchten de fransche hoekspelers er van onder. Zoo kan hun centervoor een pas benuttigen waardoor hij met het leder op ons doel afgestormd komt en Margonneau voor de tweede maal verslaat aan de 40e minuut, scoor 2-2. Beide ploegen doen nu loffelijke pogingen om den winning goal aan te teekenen. Een schieten van Rotru kan nipt gered worden. In de laatste oogenblikken komen de franschen gevaarlijk voor ons doel op en gelukken het leder in onze kooi te doen aanlanden, doch de scheidsrechter moet ergens een fout gezien hebben, want het doel wordt afgekeurd tot spijt van het bezocht elftal en zijne talrijke bewonderaars. De match eindigt dus op een gelijk spel dat ter eere van Hazebrouck strekt. Bijzon derlijk is hun keeper te melden, wanthij heeft waarlijk meesterlijk gespeeld. Bij d'onzen zijn allen te vermelden maar een bloempje voor Hollebeke die als plaatsvervanger een degelijk spel voor den dag gehaald heeft. Na de ontmoeting had er een onthaal plaats in het lokaal Hotel de la Bourse op de Groote Markt. De heer Lesage, voorzitter van de Sporting Club Hazebrouck, nam het eerst het woord en sprak de volgende rede uit Mesdames, Messieurs Chers Amis, Nous venons d'avoir le grand plaisir de recevoir dans notre cité flamande, frangaise, d'Hazebrouck la belle équipe de football qu'a su cultiver et former notre sceur et ville voisine, la jolie et si sportive ville d'Ypres. Grace a votre sympathiqueet dévoué membre de votre comité, Monsieur Van Neste, dontles largesses sont légende quand il s'agit de notre beau sport, nous avons pu, alors que nóus n'osions encore y penser, dès la première année de notre résurrection, renouer les amicales rela tions qui ont toujours animé nos deux clubs. Faute de terrain, en effet, il y a quatre ans les dirigeants de 1' U. S. H. se virent con- traints de suspendre la pratique du ballon et nos équipiers obligés de s'engager dans des sociétés de villes voisines. Quatre années font une bien longue période et la formation de jeunes fut nulle pendant cette suspension. Grace a la ville d'Hazebrouck, la saison iq3o ig3i vit l'agencement d'un terrain qui donna toute satisfaction et qui, s'améliorant de jour en jour,comptera bientót, nous l'espé- rons, comme l'un des plus jolis stades des Fiandres. Les anciens joueurs, dont quelques uns ont déja joué les matches Ypres Haze brouck les anciens dirigeants furent bien vite assemblés et associés pour conjuguer a nouveau leurs efforts et leurs dévouements, afin de faire renaitre a Hazebrouck le sport qui avait un moment disparu. L'oflre de vous rencontrer et vous recevoir, transmise par Monsieur Van Neste, eut l'approbation una- nime de notre comité. Nos équipiers n'igno- rant pas la valeur de votre grande équipe, loin de reculer devant une défaite certaine, mirent un point d'honneur de prendre, au contact des vótres,une grande legon de science et d'exécution l'annonce du match suscita chez tous les amateurs Hazebrouckois un enthousiasme général et notre public, que vous avez pu constater nombreux pour vous recevoir, prouva combien il sait apprécier toutes les belles qualités de ses frères voisins, les Beiges. Monsieur et cher Président, MM. les mem bres du comité du Cercle Sportif Yprois, MM. les équipiers, au nom de tous les membres du Sporting Club Hazebrouckois, au nom de tous les habitants qui s'intéressent au Football, je vous adresse nos plus sin- cères remerciements pour la belle réunion que vous avez provoquée chez nous. Je tiens- a adresser a Monsieur Van Neste mes remer ciements tout particuliers pour le beau geste qui a fait re%'ivre la cordialité de nos ren contres. Et je serais, je crois, M M., incomplet si je n'adressai en notre nom a tous, nos trés- vifs remerciements a Monsieur Desplanques, l'excellent arbitre officiel d'Artois, qui a bien voulu venir diriger.et avec quelle compétence, la partie Hazebrouck - Ypres, qui clöturera notre saison en rencontres amicales. Nous allons nous préparer et travailler pour dès Septembre prochain vous rendre votre visite. Nul doute que cette rencontre,, sera un sérieux entrainement pour les nötres et souhaitons que de telles legons porteront leurs fruits en championnat. A bientót done chez vous, Messieurs, et encore merci. Je léve mon verre et bois a la vaillante nation Beige et- a la prospérité du Cercle Sportif Yprois. 10 Mai iq3i. Het behoeft niet gezegd te worden dat deze prachtige redevoering op langdurige toe juichingen onthaald werd. Een lekker glas werd vervolgens geledigd. De heer Seys, voorzitter, sprak dan in naam van C. S. Y. Alhoewel hij onvoorbereid het woord moest nemen, beantwoordde de heer Seys in gepaste taal de welkomsgroeten van de vrienden van Hazebrouck. Hij steunde namelijk op het vriendelijk en faire optreden der spelers, het gulhartige onthaal en drukte den wensch uit dat de ontmoetingen tusschen de twee steden immer meer en meer zouden gevolgd worden en jaren lang zouden voortduren. Deze woorden werden insgelijks warm toege juicht. Na nog eenige vriendelijke uitlatingen van wege den heer onder voorzitter en den kapitein van het Hazebroucksche elftal, alsook van den heer Veys, speler van C. S. Y., sloot deze aangename vergadering in de beste stem ming. Wat nadien en in den terugkeer voor viel, dat weten de deelnemers van den uitstap het best. Iedereen was tevreden en content en vroeg niet beter nog vele zulke sportdagen te mogen beleven. NEMO. Met Sinxen komen hier 2 tot 3.000 Duit- schers de gewezen slagvelden van Yper bezoeken. Zij zullen hier rond 6 uur 's mor gens toekomen per specialen trein uit Aken.- Voor de katholieken zal een Mis opgedragen worden in Sl Maartens kathedraal, terwijl de protestanten de gelegenheid zullen hebben een Dienst bij te wonen in de Anglikaansche Sl Joriskerk. Daarna zullen er kronen neerge legd worden aan het gedenkteeken der Yper sche gesneuvelden, onder de Britsche Zege boog en op het fransch kerkhof Sl Charles aan de Potyze. Rond 8 uur vertrekken de bede vaarders in omtrent i5o auto-cars om de duit- sche kerkhoven van 'tomliggende te bezoeken. Na den noen keeren zij terug in de stad waar zij de verschillige merkwaardigheden zullen bezichtigen en tegen den avond vertrekken er een 5oo per auto car naar Arras, om er de fransche slagvelden te bezoeken, terwijl de overige per specialen trein naar hun land terugkeeren. Markten van Anderlecht 12 Mei Varkensmarkt te koop gesteld 365g stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 4,5o 5,20 fr. 13 Mei Veemarkt te koop gesteld437 ossen aan 7,25 9,25 fr.. 255 stieren aan 5,25*7,25 fr., 940 koeien aan 5joo 7,25 fr. Totaal i632 stuks. ont «oujours été «et nestent les mellleure- des APÉRITIFS I

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8