F BERICHT Les Abris Nieuw Schepencollege 12e Jaar, N° 9 - 6 Juni 1931 12e Année, N° 9 - 6 Juin Weekblad - - het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de Arrondissement d Ypres groothandel in Kolen Landbouwkalk laat aan het geëerd publiek weten dat zijne bureelen van af 1 Juni 1931 over gebracht zijn naar de Statiestraat, 35, te YPE&. HET YPERSCHE v Voreenlging der Getelsterden. :he Club», enx Beheer, Opstel en Aankondigingen 15. Boterstraat, 15, Yper Abonnement 18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 ir. Mm kan amfir&Mn in alle Selgixahe sottbcntorcn Tel. 500 35 ct. het nummer Hsanloort artikeljtveirerf LA D'Y JéLu örnane de I'Anaocicition des Sinistréa, des Cluba Yprois, etc. Rédactton, Administration et Pabllcité15, rue au Beurre, Ypr> Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On pent t'abonner dans tons les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Let articles non stgnés sent refasés Lu Federation des sinistrés de l'arrondisse ment d'Ypres a refu de' MV erhaeghe, directeur general au ministère des Finances, la lettre suivante qui contribuera a eclaircir vos discus sions au sujet de I'enlevement des abris. MIMISTÈRE DES FIMRMCE5 Bruxelles, le 29 Mal 1931. Office de Liquidation des Dommages de Querte N° R. D. c. 81592 ObjetABRIS Monsieur le Président, Le journal La Région d'Ypres du 16 Mai, signale que lors de la reunion du 10 mai dernier, de la Fédération des Sinistrés de 1'Arrondissement d'Ypres, il a été question des abris situés sur les terrains appartenant aux Hospices d'Ypres. J'ai l'honneur de vous informer qu'il a été conclu avec 1'Administration des Hospices civils d'Ypres une transaction en date du 8 mars 1926, règlant d'une manière définitive et a la satisfaction entiere de cette dernière, toutes les questions se rapportant aux droits a dommages de guerre subis par elle. 11 ne peut par conséquent, plus être question de demander l'intervention de l'Etat pour la démolition de ces abris. A la même réunion a été soulevée la question du remplissage des trous. Je crois devoir faire remarquer que ce travail coüterait trés cher a l'entrepreneur de l'Etat, qui tiès souvent serait bien emoarrassé de se procurer sur place les terres nécessaires, alors que le fermier, qui dispose déja des moyens de transport, trouvera facilement dans les dépen dances de sa ferme les déchets et les terres nécessaires a l'exécution de ce travail. Quant a la question du transport des bétoDS, l'Etat est évidemment obligé de éduire au minimum la forte dépense qui idevrait en résulter. Dans toutes les communes en généraloü les travaux de démolition sont en cours, les lermiers se chargent trés volon- tiers d'effectuer le transport a leurs frais a la condition de pouvoir disposer des bétons pour l'amélioration de leurs chemins privés. Lors de votre réunion tenue le 8 mars der nier les délégués des communes semblaient d'ailleurs être d'accord pour résoudre en ce sens la question des transports. Agréez, Monsieur le Président, l'assurance de ma considération trés distinguée. Le Directeur Général, VERHAEGHE. Nous nous permettons d'engager a nouveau les administrations communales a s'occuper sans 'etard de l'accomplissement des formalités a 'emplir, afin que les adjudications soient faites, 't que tout soit prét pour la destruction des abris, tussitót les récoltes enlevées. Le Président, Arth. BUTAYE. Emile VAN O VERSTRA ETEN, Nieuwe Belastingen Sedert Maandag laatst heeft Yper een nieuw schepencollege. Te beter Wanorde is nooit goed. Overeenkomst is altijd aan te prijzen en aan te moedigen. Het werk moet gedaan worden en 't is gelijk door wien, ver mits het maar wel gedaan wordt. Het eerste en voornaamste punt dat nu dient opgelost te worden, is de stadsbegroo- ting in evenwicht brengen. Het is moeilijk daarin raad te geven. Moet men de uitgaven beperken, kannen ze verminderd worden Of moet men nieuwe belastingen heffen en dewelke Dit zijn al gemakkelijke vraagskens die nochtans al even moeilijk om beantwoor den zijn. Men moet bekennen dat de toestand er niet rooskleurig uitziet, en het is zooveel te loffelijker dat er eindelijk gemeenteraads leden gevonden zijn geweest die zich aan 't werk willen stellen om wat orde in de stads zaken te brengen. Maar wij hebben reeds het woord belas tingen hooren klinken en vaag hooren spre ken over nieuwe belastingen op uithang borden, balcons, poorten, enz. enz. Men zegt ook dat het nieuw schepencollege zinnens is een oud voorstel, dat vroeger gelukkiglijk verworpen werd, uit de cartons te halen en weer voor te stellen, namelijk een taks op de autos die hier te Yper stilhouden. Laat ons toe, HeereD schepenen, u geheel beleefd te vragen geen zulke taksen te heffen. Het is geheel zeker dat zoo een belasting aan alle slag neringdoeners veel schade zou berok kenen. Ten andere, het is een onverdragelijke taks. Iedereen is t'akkoord om te zeggen dat er geen taksen bestaan die bij de belasting betalers welgekomen zijn, maar deze vooral zou, zoowel door de autorijders als door de Ypersche neringdoeners, zeer ongunstig aan vaard worden. De grootste bron van inkomsten voor han del, welke Yper bezit, is ongetwijfeld het vreemdelingenverkeer. Het staat buiten twij fel dat veel autos hier niet meer zouden stil houden, indien er een taks te betalen ware. Bedenken wij wel dat wij dit ook niet zouden dulden en zooveel mogelijk alle stilstanden zouden vermijden op de plaatsen waar zulke taks geheven wordt. Nemen wij eens aan, om slechts een voorbeeld onder duizende aan te halen, dat eenige Yperlingen per auto naar Oostende trekken en voor enkele stonden te Dixmude op de Markt stilhouaen. Men komt hen daar met die taks lastig vallen. Meent gij dat zij bij den terugtocht daar nog zullen stil staan Neen, duizendmaal neen, zij zullen veel liever een potje pakken te Keyem, maar te Dixmude, nooit meer. Hewel, hier te Yper ware dit ook zoo en moest er zoo een belas ting bestaan, dan zou de helft van de auto's, die hier nu regelmatig stilhouden, maar door rijden. De uitslag ervan ware dat de stad eenige honderde franken in haar kas zou steken, maar de neringdoeners zouden er duizende door verliezen. De gemeenteraad van Yper en bijzonderlijk het schepencollege moeten alle mogelijke mid delen aanwenden om de toeristen aan te trekken en hun verblijf hier in stad zoo aange naam mogelijk te maken. Goede en allerbeste wegen, dat is het bijzonderste en daarvoor hoeft men onverpoosd bij de hoogere overheid aan te dringen. En daarbij ook nog, geen tak sen op deze die geld naar de stad brengen en. de nering doen leven. Het publiek over 't algemeen en deze die denken dat zij er geen belang bij hebben in 't bijzonder zeggen nog al rap 't is toch al voor de groote hotels. Neen, zoo vlug niet, a. u. b., en bedenken wij wel dat, moest het vreemdelingenverkeer gehinderd worden, de kleine nering er het meest van al zou door lijden. Wanneer de groote hotels welvaren dan zijn er ook tal van neringdoeners die daardoor hun bestaan vinden, zooals bakkers, beenhouwers, spekslagers, pasteibakkers, brouwers, bier-, likeuren- en wijnhandelaars, kieken- en konijnenkweekers, groensel- en fruitverkoopers, enz. De eenen doen in 't groot, de anderen in 't klein en, zóoals men zegt, de eenen doen de anderen leven. En daarbij de bedienden der groote hotels, serveusen, tafelknechten, bovenmeiden, keukenbedien den, enz. zijn toch ook geen rijke menschen. Moesten die groote hotels het getal hunner kliënten zien verminderen, zouden al die stiel doeners en bedienden er niet door benadee- ligd worden Werpen wij nu een oogslag op de hotels van tweeden rang die, binst het seizoen, dikwijls leven met hetgeen de grootere spijshuizen niet kunnen herbergen. Ook die menschen zullen tegen dergelijke belasting opkomen, omdat zij wel weten dat het alsdan voor hen bijna zou gedaan zijn met den verkoop. Brengt eens een bezoek bij de herbergiers van de Groote Markt en vraagt hun oordeel over die taks. Zonder twijfel zullen allen er vijandig aan zijn. Vraagt eens aan Qe Drie Koningen, De Maan, Julietje, 't Zweerd, Old Tom, Miroir, Café Central, De Trompet,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 1