KALFVAARTKERMIS mmmer TRABOLSPEL Zondag laatst kwamen de Francs Bou- leurs de Tourcoing naar onze stad, een match spelen tegen de vooruitgestelde mannen van de 5 maatschappijen die dit jaar mede dongen voor den beker. De spelers voor Yper waren hh. Vierstraete J. spelleider, en Derez Daniel van de Statie, Vasseur Elie en Declercq Jér. van de Bascule, Ververeken en Verkinderen van de Cercle, Van Oudenhove en Devos van de Coo, Noyez en Vancoillie van 't Postje. Als scheidsrechter voor Yper h. Ch. Verplancke. Te 9 u. kwamen de bezoekers toe per auto bus met 'n veertigtal mannen. We merkten op hh. Alfred Vienne, eerevoorzitter, Alf. Dufou- reau.x, voorzitter. Allen werden ontvangen op 'n eerewijn en 'n speech in 't lokaal van Fal ies. Te to u. stelden de mannen van Tourcoing zich op in den tra. Ze waren hh. Depoorter, spelleider, Biesbrouck, Trèves, Quatannens, Desrameaux, Vermeersch, Tack, Houplines, Stoffel, D'halluin. Als scheidsrechter h. Wat- tel van Tourcoing. De bolders van Yper behaalden de over winning gemakkelijk met 17 punten tegen 6-, in 10 enden gespeeld volgens akkoord. Heel veel belangstelling We merkten op dat de mannen van Tour coing goede bolders waren en 'n Hinken spel leider hadden, 'k Geloof, dat enkel 'n materi- eele zaak, voor hen de kans op overwinnen zeer verflauwde. Immers hun tra is meer dan 5 m. langer, veel platter en de bollen veel lichter, en dan de verplaatsing die meetelt Nu 'k denk dat onze bolders bij de revan che te Tourcoing, voet bij stek zullen moe ten houden om te winnen. Maar waarom de mannen van Tourcoing nog meer onze bewon dering als bolders verdienen is dat ze 't zich aan 't hart niet lieten komen, dat ze geklopt waren. Integendeel, met 'n Semper vivat in koor gezongen brachten ze hulde aan de overwinnaars. Zoo moet hetJammer dat vele Ypersche bolders dat niet begrijpen en liever na een verloren match weggaan al vuisten maken in hun zakken. Na het spel namen de bezoekers hun feest maal in het Hotel des Brasseurs 'sNamiddags, met 't muziek van Zonnebeke voorop en 'n heele bende bolders achteraan begaf men zich bij den Heer Derck, Dicke- buschsteenweg waar men zeer gastvrij ont vangen werd. Van daar ging de stoet naar het standbeeld der gesneuvelden waar door de Francs bouleurs 'n bloemengarve werd neergelegd onder 't spelen der nationale liederen. Langs Cercle, Postje, Bascule eindigde de uitstap in de Coo waar aan de gevierde bol ders een aandenken van hun bezoek te Yper werd aangeboden. Dit waren de ingelijste prachtfoto's van de muur schilderijen uit onze vroegere Hallen. Overvoldaan gingen de man nen van Tourcoing terug naar huis met de boodschap dat op 21" Juni de Ypersche bol ders naar de rue du Brun Pain zouden komen voor de revanche Het was een heroïsche dag voor velen en de gevolgen lieten zich best gevoelen 's avonds inde late uurtjes. Zou het te Tourcoing ook alzoo zijn Wie gaat er al mee Krabber. Op 26" Juli inhuldiging van het vaandel der Lustige bolders van de Bascule en tevens vieren van den kampioen voor ig3i de Katholieke Kring Fédération nationale des Combattants Section de Kemmel Dimanche 14 Juin prochain inaugura tion solennelle du Drapeau de la section. PROGRAMME A 10 h. Grand'Messe avec sermon de cir- constance par un ancien aumönier de l'armée. A 2 h. Formation du cortège (a la Polka). A 2.3d h. Marche vers la place. A 3 h. Au kiosque Salut de bienvenue. Discours par les Camarades De Praetere, Seeldrayers et Vierstraete. Immédiatement après, remise des primes au café De Vlasbloem rue Neuve. A 4 h. Concerts par les sociétésdemusique. A 4.30 h. Assaut du Mont Kemmel. A 5.3o h. Sur la place exercices de gym- nastique. Trams spéciaux d'Ypres et de Warneton veis i3.5o h. Pour le retour correspondance avec le che- min de fer. Faire parvenir la carte d'adhésion avant le 10 Juin. Lijn Yper-Kemmel-W*aasten Ter gelegenheid der Plechtige VLAGIKHULDIGING van den Nationalrn Strijdersbovd van België Afdeeling Kemmel) zullen op Zondag 14 Juni 1931 bijzondere trams ingericht worden. Voor prijsvermindering aan maatschappijen, zich wenden tot de bureelen van den Buurt spoorweg, te Yper of te Waasten Pont- Rouge). Stad Yper - WijK Kalfvaart ZONDAG 14 JUNI 1931 Om 3 uur Prijsschieting met karabien Flobert i5o fr. prijzen. Om 5 uur Groote VELOKOERS, Om loop van de Kalfvaart 400 fr. prijzen. MAANDAG 15 JUNI Vanaf 7 uur Volksspelen in al de her bergen der wijk. Allerhandes Nieuws Yper. Doodelijk Verkeersongeval. Dinsdag namiddag, rond 17 u. 3o, reed de genaamde Vereecke Camiel, 60 jaar oud, her bergier wonende te S' Jan, per velo langs den Meenensteenweg in de richting van Yper naar Het Hooghe. Hij hield goed zijn rechterkant, doch gekomen op een twintigtal meiers van de Kruiskalsijde, stak hij al met eens naar links over. Op hetzelfde oogenblik kwam een auto uit de richting van Yper gereden, die om den wielrijder te vermijden links afstak. De wielrijder werd niettemin langs achter door de handvast der deur van de auto gegrepen en moet alzoo door den geweldigen schok met het hoofd in de spiegelruit terecht gekomen en daarna ten gronde geworpen zijn. De auto, gevoerd door Kint Jan, 22 jaar oud, nijveraar te Moescroen, die wel aan 5o km. per uur of meer reed, kon slechts op een afstand van 35 meters der plaats waar het ongeluk voorviel, stoppen. De Heer Dokter Vandenbussche werd aanstonds ter plaats geroepen om het slachtoffer de noodige zorgen toe te dienen, doch bij zijne aankomst was de man, die vree- selijk aan het hoofd gekwetst was en uit de ooren bloedde, reeds overleden De auto van het Rood Kruis kwam weinig nadien ter plaats en voerde het lijk naar het doodenhuis. De politie stelde een onderzoek in om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Naar het schijnt was de autovoerder, die hier t'Yper samen met een deelgenoot een han delszaak bestuurt en dagelijks per auto heen en weer naar Moescroen ging, gewoon aan een overdrevene snelheid te rijden. Verleden winter, wanneer de baan in herstelling was, heeft hij zelf eens, niet ver der plaats waar hij nu een doodelijk ongeluk veroorzaakte, in de gracht langs den kant der baan gebold. Het slachtoffer laat een bedroefde weduwe en verscheidene kinderen na. Gouden Bruiloft. Dinsdag vierden de echtgenooten Logier Louis, geboren te Yper, den 17 October i856, en Windels Clemence, insgelijks te Yper geboren, den 8 April 1857, en wonende in de Neerstraat, hun gouden brui loftsfeest. Zij zijn hier te Yper in het huwelijk getreden, den 2 Mei 1881. Van hunne kinderen zijn er thans nog zes in leven, een ervan is in den oorlog gesneuveld. Zij hebben vijf en twintig kleinkinderen en twee achterklein kinderen. Beide oudjes, die nog wel te pas zijn en in de beste gezondheid verkeeren, trokken 's morgens, om 9 u., naarSt Pieterskerk, waar een H. Mis van dankzegging werd opgedra gen Na het Te Deum en de gelukwenschen van E. H. Bonte, pastoor der parochie, ont vingen zij nog aan de kerkdeur menige bloem tuilen. Per rijtuig trokken de jubilarissen, gevolgd van hunne talrijke familieleden, naar het stadhuis, waar de Heer Burgemeester samen met den heer schepen Delahaye hen hartelijk verwelkomde, het gebruikelijk ge schenk overhandigde en den eerewijn aanbood. Tot laat in den avond werd deze verheu gende gebeurtenis door heel de wijk, die mooi versierd was, gefeest en gevierd. Wij wenschen de gelukkige jubilarissen van harte proficiat en nog lange jaren. Botsing. Woensdag rond den noen kwam de auto van Dr Vandenbussche, die uit de Riiselstraat kwam en de Groote Maikt overstak om naar de Dixmudestraat te rijden, in aanrijding met de auto van M. Simoens Marcel, handelaar wonende in de Statiestraat, die uit de richting der Hondstraat kwam gere den. Door den schok botste de auto van Dr Vandenbussche nog op een aldaar stilstaande auto, toebehoorende aan M. Legrand Henri. Alle drie de auto's werden min of meer zwaar beschadigd. De groote kuisch. De herberg Café de l'Académie in de O. L. Vrouwstraat werd dezer dagen door besluit van het schepen college gesloten, omdat het er niet al te proper was. De Café de l'Abri in de Capronstraat is nu ook voor goed gesloten. De houders dezer slecht befaamde herberg, die vroeger door de politierechtbank veroordeeld werden en in beroep waren gegaan, zagen hun vonnis bekrachtigd. Velodief aangehouden. Zondag avond, rond 11 u., stonden eenige velos buiten aan den gevel van het hotel Continental, op de R Colaertplaats. Een vreemdeling, die daar rondslenterde, meenende dat die rijwie len niet bewaakt waren, nam er een van weg en was er reeds opgesprongen om te vertrek ken. Ongelukkiglijk voor hem hadden de verbruikers dit gezien en, buiten gesprongen, gelukten zij er in den kerel ten gronde te wer pen en na een heftige worsteling hem te over meesteren. De politie werd aanstonds verwit tigd en kwam den velodief afhalen. Het is zekere Camiel Grosse, 26 jaar oud, van Pope* ringhe. Landlooper. Zekere Edmond Pleyl, 22 jaar oud, geboren te Weenen (Oostenrijk)* werd hier Maandag avond aangehouden, daar hij zonder middelen van bestaan bevonden werd. Werkfoozen. Het aantal werkloozen, die dagelijks op het stadhuis komen doppen, is tengevolge der werkstaking in 't Noorden van Frankrijk, van 180 op 3io geklommen. Dolle vaars Woensdag morgen is een jonge vaars> toebehoorende aan den landbou wer Leterme, wonende nabij de gewezen campagne van M. Merghelynck, bij het lossen aan het slachthuis, ontsnapt. Het verschrikte dier liep in volle vaart de eene straat uit, de andere in en had zelfs reeds een vrouw en een. kind achtervolgd, gelukkiglijk zonder ze te treffen. Verscheidene veekoopmans en andere personen die toegeloopen kwamen durfden het hoorndul geworden dier niet meer naderen. Van aan St- Maartenskerk liep de vaars, al over de Groote Markt, naar de Korte Thou- routstraat en daar er, bij toeval, een auto uit de andere richting aankwam, schokte het dier in de openstaande poort van het politiebureel. De poort werd seffens toegetrokken en de Heer Georges Decoene, die bekend staat als een flinken jager, werd opgebeld en schoot het beest met een enkel schot neder. Dit voorval had zekere paniek verwekt doch heeft, gelukkiglijk, geen erge gevolgen gehad. Gheluwe. Erg auto-ongeval. - Dins dag morgen, rondg u., kwamen de genaamden Camiel Kamault, inspecteur van verzekerin gen, wonende te Meenen, en Frans Braeck,. van Kortrijk in een onlangs nieuwe auto aan een snelheid van 70 km. per uur uit de rich ting van Meenen afgereden. Nabij de garage Talpe maakt de straat een draai, en de buurt- tram Yper-,,reenen, die juist van Yper kwam, keert daar de straat in om naar den depot te rijden. Men denkt dat de autogeleider ge meend had nog te kunnen voorsteken voora leer de tram de straat inreed, doch hij zal zich misrekend hebben en is met volle geweld tegen een der tramwagons gebotst. De kleine auto werd als een pluim wegge slingerd en men moest de beide inzittenden van onder de stukken uithalen. Na eenige zorgen ter plaats ontvangen te hebben, werden zij naar een kliniek van Meenen overgebracht. De ergst gekwetste is Camiel Ramault, die denzelfden avond nog een heelkundige be werking aan het hoofd moest ondergaan. Zijn linkerarm en linkerbeen zijn erg gebioken, de beenderen staken door de kleederen, en men vreest dat zij zullen moeten afgezet worden. De geneesheeren die hem verzorgen hebben maar weinig hoop. De andere, Frans Braeck, eigenaar en voerder van de auto, is een been gebroken, erg gekwetst en inwendig gewond aan de borst door den schok van het stuur. Zijn toestand i&wat verbeterd en, zoo er zich. geen verwikkelingen voordoen, hoopt men hem te kunnen redden. Een streng onderzoek werd ingesteld.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8