Jaarlijksche Paardenmarkt Prijskampen Het Twintig - Frank - Stuk 3 STAD YPKR op St Jansdag, WOENSDAS 24 JUNI 1931. te 10 uur voormiddag, Prijskampen voor zware Trekpaarden I. Prijskamp voor Ruinpaarden II. Prijskampen voor Merriepaarden Omschrijvingsprijskampen voor Merrieveulens en Kweekmerriën van het Belgisch Trekras UITSL.AGEEN De Openingstaxe op de Drankslijterijen Over eenige dagen komt dit nieuwe muntstuk op da markt op de Vanden Peereboomplaats, gegeven door de Stad Yper. A. Van drie jaar en daarboven (i5 mededingers) l® Prijs 40 fr. gulden eeremetaal aan wed. Huyghe te Reninghelst 2e Prijs 35 fr. zilveren eeremetaal aan Hullaert Charles te Langemarck. 3® Prijs 3o fr. zilveren eeremetaal aan Decoster Henri te Dickebusch. 4' Prijs 25 fr. zilveren eeremetaal aan Legrand Henri te Brielen. 5' Prijs 20 fr. zilveren eeremetaal aan Vercruysse Arthur te Poperinghe. 6® Prijs i5 fr. zilveren eeremetaal aan Vanderhaeghe Camiel te West-Roosebeke. B. - Van dertig maanden (7 mededingers) i® Prijs 40 fr. gulden eeremetaal aan Verhaeghe Achiel te Boesinghe. 2® Prijs 35 fr. zilveren eeremetaal aan Vandamme Cyriel te Brielen. 3e Prijs 3o fr. zilveren eeremetaal aan Lelieur wed. te Poperinghe. 4' Prijs 25 fr. zilveren eeremetaal aan Desmedt wed. te Staden. 5e Prijs 20 fr. zilveren eeremetaal aan Desonneville wed. te Locre. 6® Prijs l5 fr. zilveren eeremetaal aan Hullaert Charles te Langemarck. C. Van achttien maanden (6 mededingers) ie Prijs 40 fr. gulden eeremetaal aan Lelieur wed. te Poperinghe. 2' Prijs 35 fr. zilveren eeremetaaï aan De Muyt Maurice te Brielen. 3® Prijs 3o fr. zilveren eeremetaal aan Parret Charles Louis te Houthem. 4e Prijs 20 fr. zilveren eeremetaal aan Loncke wed. te Poperinghe. 5® Prijs i5 fr. zilveren eeremetaal aan Nuytten Remi te Vlamertinghe. D. Zuigers Hengsten (6 mededingers) le Prijs 3o fr. gulden eeremetaal aan Remmery Emiel te Staden. 2® Prijs 25 fr. zilveren eeremetaal aan Deboeuf Victor te Gheluwe. 3e Prijs 20 fr. zilveren eeremetaal aan Verbrugghe Henri te Sint-Jan. 4® Prijs i5 fr. zilveren eeremetaal aan Pijpe Cyriel te Elverdinghe. A. Van drie jaar en daarboven (i5 mededingsters) i* Prijs 5o fr. gulden eeremetaal aan Dauchy Jules te Reninghelst. 2® Prijs 40 fr. zilveren eeremetaal aan Steelandt Emiel te Vlamertinghe. 3® Prijs 3o fr. zilveren eeremetaal aan Dochy Jeroom te Elverdinghe. 4e Prijs 25 fr. zilveren eeremetaal aan Dochy Jeroom te Elverdinghe. 5® Prijs 20 fr. zilveren eeremetaal aan Steelandt Emiel te Vlamertinghe. 6® Prijs l5 fr. zilveren eeremetaal aan Lalleman wed. te West Nieuwkerke. B. Van dertig maanden (5 mededingsters) 1® Prijs 40 fr. gulden eeremetaal aan Deraedt Arthur te Dickebusch. 2* Prijs 35 fr. zilveren eeremetaal aan Pattijn Jules te Noordschote. 3® Prijs 20 fr. zilveren eeremetaal aan Demuydt Maurice te Vlamertinghe. 4® Prijs i5 fr. zilveren eeremetaal aan Verbrugghe Henri te Sint-Jan. C. Van achttien maanden (7 mededingsters) ie Prijs 40 fr. gulden eeremetaal aan Coene Marcel te Dickebusch. 2® Prijs 35 ir. zilveren eeremetaal aan Neyt Arthur te Neer-Waasten. 3® Prijs 20 fr. zilveren eeremetaal aan Neyt Arthur te Neer-Waasten. 4® Prijs i5 fr. zilveren eeremetaal aan Delbeke Pieter te Poelcapelle. D. Zuigers Merriën (6 mededingsters) i® Prijs 3o fr. gulden eeremetaal aan wed. Termote te Elverdinghe. 2® Prijs 25 fr. zilveren eeremetaal aan Lefevre Jules te Boesinghe. 3® Prijs 20 fr. zilveren eeremetaal aan Delbeke Pieter te Poelcapelle. 4® Prijs l5 fr. zilveren eeremetaal aan Pijpe Cyrille te Elverdinghe. gehouden te YPER. den 24 Juni 1931, om 10 u. 3/4 voormiddag, op de Gioote Markt. APrijskamp voor Merrieveulens van 2 jaar (2 mededingsters) x® Premie 400 fr. met zilveren eeremetaal, niet toegekend. 2® Premie 3oo fr. met bronzen eeremetaal, Soubry Cyriel te Yper, voor Juliette d'Oom, blesse baai. 3® Premie 200 fr. met bronzen eeremetaal, Wed. Mahieu Edouard te Ploegsteert, voor Bertha, vos. B. Prijskamp voor Merrieveulens van 3 jaar (5 mededingsters) ie Premie 5oo fPPittet zilveren eeremetaal, Lampaert Emiel te Yper, voor Polka de Corroy, vos fouaan. 2® Premie 400 fr. met bronzen eeremetaal, Steelandt Emiel te Vlamertinghe, voor Laura d'Oussel, bleek vos. 3e Premie 3oo fr. met bronzen eeremetaal, Baelde Karei te Dranouter, voor Fanny, baai. C. Prijskamp voor Kweekmerriën (i5 mededingsters) 1® Premie1000 fr. met zilveren eeremetaal, Wed. Mahieu Edouard te Ploegsteert, voor Lisette ter Schoor, vos, 4 jaar. 2® Premie j5o fr. met bronzen eeremetaal, Sinnaeve Richard te Voormezeele, voor Cora de Voormezeele, vos, 6 jaar. 3e Premie 400 fr. met bronzen eeremetaal, aan de drie volgenden Quaghebeur Pieter te Poperinghe, voor Fernande de Thieu, vos rouaan, 4 jaar. Neyt Arthur te Nederwaasten, voor Ner- veuse de Nil, baai, 6 jaar. Nuytten Augustin te Vlamertinghe, voor Lotte, vos, 5 jaar. D. Bewaringspremiën van 2000 jr. betaalbaar per jaar en per vierde gedeelte, voor de merriën van 5 jaar en ouder, die eene eerste omschrij vingspremie behaald hebben ie Termijn Coene Marcel te Dickebusch, voor Marguerite de Vorst, baai, 5 jaar. 2® Termijn Remmery Emiel te Staden, voor Martha de Staden, baai, 7 jaar. 3® Termijn Devooght Edouard te Brielen, voor Marie de Brielen, vos, i5 jaar. 4® Termijn Coene Marcel te Dickebusch, voor Nora de Court, baai, 8 jaar. De openingstaxe op de slijterijen van gegiste dranken is vastgesteld op het bedrag der werkelijke of vermoedelijke huurwaarde der tot slijterij dienende lokalen, met uitzon dering van de deelen welke uitsluitend tot woning of tot andere doeleinden worden ge bruikt, maar de taxe mag niet lager zijn dan eene som gaande van 3oo tot 1,000 frank, vol gens de bevolking der gemeente, van het gehucht of de agglomeratie, waar de slijterij is gelegen. De beslissing voor reizende slijte rijen is gelijkmatig op 5oo frank per slijterij gesteld. Het minimum bedrag der op andere dan rei zende slijterijen toe te passen openingstaxe kan alleen van gemeente tot gemeente verschillen. De huurwaarde welke dient tot het bereke nen der openingsiaxe wordt vastgesteld, zoo als inzake grondbelasting, door den controleur der belastingen van den dienstkring, bijge staan door een door het gemeentebestuur aangeduiden schatter. Wat betreft de slijterijen, in huur gegeven naar juist bevonden normale huurceelen, houden de met de schatting belaste beambten zich aan den in deze akten opgegeven huur prijs. Is daarin de huurwaarde der slijterij niet afzonderlijk vermeld, zoo wordt de gedeelte lijke huurwaarde van de woning of van de andere niet tot slijterij dienende lokalen geschat in vergelijking met de werkelijke huur waarde van niet tot slijterij dienende apparte menten of andere lokalen van gelijke ligging, en afgetrokken van den globalen huurprijs. De rest geldt als huurwaarde van de slijterij. Wat betreft de vermoedelijke huurwaarde der door hun eigenaars betrokken slijterijen, der abnormaal verhuurde slijterijen of der slijterijen waarvoordeexploitanten weigeren de huurceelen te laten zien, deze wordt overeen komstig artikel 3, 1, laatste lid, der wet van 2g Augustus 1919 bepaald, gelet op de uit de juist erkende normale huurceelen blijkende, werkelijke huurwaarden. De openingstaxe is dezelfde ongeacht of het om de inrichting van een nieuwe slijterij of om de overname van een bestaande slijterij gaat. In laatstbedoeld geval nochtans is de taxe niet verschuldigd zoo de overname geschiedt door een slijter of door een persoon die sedert minder dan één jaar geen slijter meer is. Eene bijkomende openingstaxe kan nochtans tot het verschuldigd bedrag worden geëischt, in dien de taxe voor de overgenomen slijterij grooter is dan deze van de te voren geëxploi teerde slijterij. Het zelfde regiem is van toe passing op de slijters en op voornoemde per sonen die zich in een lokaal vestigen, dat nog niet tot slijterij heeft gediend, indien dit lo kaal tot dit doel wordt aangewend door den eigenaar, den erfpachter of den vruchtgebrui ker van eene sedert minder dan één jaar op geheven slijterij (artikel 7, 1, 40, en artikel 3, 2 der voornoemde wet van 29 Augustus I9I9)- Nog enkele dagen en het stuk van 20 fr. zal op de markt verschijnen. De noodige vooraf- gaandelijke proefnemingen loopen ten einde en onverwijld zal dan een begin gemaakt worden met het slaan der nieuwe muntstukken, voor een bedrag van 125 miljoen fr. Deze stukken zullen in zuiver nikkel zijn en op de voorzijde de beeltenis dragen van den Koning, den blik links gericht, en de woorden Albert, Ko ning der Belgen en op de rugzijde, een wapenschild van het land omgeven met het halssnoer der Leopoldsorde, onder een pavil joen of hermelijnen mantel en met de konink lijke kroon op. Voorts dragen de stukken de aanduiding 20 frank of vier belga en het jaartal onder het beeld der rugzijde in den rand gegrift, ten slotte, het woord België De nieuwe stukken wegen 20 gram met een verschil in meer of min van i5 duizendsten van het gewicht. De doorsnede is 37 millime ter. Er zullen evenveel stukken met Vlaam- schen als met Franschen tekst geslagen wor den.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 11