OPENBARE FEESTELIJKHEDEN Groot Kunstconcert 12e.Taar, N° 12 - 27 Juni 1931 12e Année, N° 12- 27 Juin Muzikale Kring YPRIRNR Groot CONCEFtT - Weekblad j T het Arrondissement Yper lournal hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres Tel. 500 35 ct. het nummer STAD YPER TIENJARIG BESTAAN Eerste Regiment der Grenadiers BERICHT HuisKolen, Anthraciet, enz. Dé fieids Veijaiiay dar Harmonia Ypriana HET Varaoniging der Oeteistwden. jC3ubs, enx LA REGION Organe de l'Aaaociation des Slnwtrés, des Clubs Yprois, etc. Beheer, Opstel en Aankondigingen 15. Boterstraai, 15, Yper Abonnement 18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kam iiut/irl/ven in ailt JStlgtsahe poethuntorm Vewnlootut artikels rewetper* Rédaction, Administration et Publtcité 15, rue au Beurre, Ypr* Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On ***i t'ibonner dans tons les bureaux de posie Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signis sent refusès Harmonie - Symphonie ter gelegenheid van zijn Zaterdag 27 Juni 1931 om 9 uur 's avonds, René Colaertplaats door de Symphonie, onder het bestuur van hr Georges Van Egroo PROGRAMMA: 1) Marche Parisienne L.Ganne 2) Sous la Feuillêeouverture J E. Strauwen 3) Suite - Ballet Francis Popy a) Entree - Mazurka. b) Intermezzo. c) Valse Lente. d) Final Galops. 4) La Vallée des Myrtes, valse G. Auvray 5) Ypriana, Feestmarsch K. De Wulf ZONDAG 28 JUNI Om 12 uur, aan de Statie Ontvangst van het beroemd muziek van het ie Regiment Gre nadiers. Optocht door de stad. In Lapiere's zaal: Welkomgroet. Eerewijn. Om 3 uur, René Colaertplaats door het vermaard Muziek van het onder de leiding van Kapitein V. BURY. PROGRAMMA 1) Grande Marche Inaugurale V. Bury 2) Le Rot d'Ys E. Lalo ouverture de l'Opéra. Transcription g. Parès. 3) Le Jongleur deNotre-Dame J. Massenet Gde fantaisie sur l'Opéra Arr. par F. De Coninck. 4) Prince Igor A. Borodine Ballet du 2e acte de l'Opéra. 5) Valse Scherzo P. Gilson 2e Valse Symphonjque. 6) Caprice Italiën P.Tschaikowsky 7) 2' Rhapsodie Hongroise F. Listz Transcription par V. Bury. 8) Ypriana Ch. De Wulf. Marche Commémorative. o— Om 9 uur 's avonds, in de Halle (overdekte Botermarkt)VOLKSBAL door de Ypersche Accordeonisten, bestuurder heer René Viaene. Het Bestuur. Emile VAN OVERSTRAETEN te Yper, Statiestraat, 35, heeft de eer zijn geachte klienteel te berichten dat hij zich gelast, zooals vroeger, met het samenstellen.van wagons met hoeveelheden van minstens 2000 Kgr. en dat tegen den prijs van ddfn groothandel. Gesticht in 1920 en alsdan samengesteld uit een twintigtal leden der .drie vooroorlogsche muziekmaatschappijen van Yper, namelijk de Stads Harmonie, de Koninklijke Fanfare en de Harmonie der Oud Pompiers, had de Harmonie Ypriana verleden jaar haar tien jarig bestaan moeten vieren. Jaar er echter, in den loop van 1930, talrijke feesten werden ingericht ter gelegenheid van het eeuwfeest van België's onafhankelijkheid, heeft het Bestuur van Ypriana geoordeeld de feestelijk heden dezer blijde herdenking tot op heden te moeten verschuiven. Tien jaren bestaan, tien jaren onverpoosd streven en verdienstelijk werken, tien jaren van gedurigen vooruitgang, aanwinst en bloei, dat is voor een maatschappij een heele ge beurtenis en dat verdiende dan ook op luister- lijke en weerdige wijze gevierd te worden. Het Bestuur van Ypriana, dit moet te zijner eer gezegd worden, heeft zich naar loffelijke gewoonte geen moeite gespaard noch opoffe ringen ontzien en heeft een feestprogramma op touw weten te zetten dat de moeilijksten bevredigd heeft en waarvan men nog lang de zoete herinnering zal bewaren. Deze feestelijkheden werden Zaterdag avond ingezet en het zal het Bestuur en al de leden van Ypriana zeker groot genoegen ge daan hebben te bestatigen dat, zonder de minste uitnoodiging, zonder een enkelen oproep, de bevolking van Yper er spontaan en in zoo groot getal aan gehouden heeft hare huizen te bevlaggen en zoodoende blijk gege ven heeft van hare dankbaarheid en hare genegenheid voor de jubelvierende maat schappij. Te midden deze schier algemeene vreugdebetooging was er slechts een enkele zwarte vlek, en 't was de jammerlijke en onverschoonbare onthouding van ons stads bestuur. Bij de minste gelegenheid, voor een visschersmaatschappij of voor een paarden- feest, hangt de vlag aan het stadhuis te wap peren, doch voor het feestvierend muziek der Yperlingen, voor een maatschappij die zich sedert tien jaren gedurig en onverpoosd ten dienste der stad stelt, werd er absoluut niets gedaan. Die tactlooze daad werd door ieder een opgemerkt en de verantwoordelijke naar verdienste gelaakt. De Hulde aan de Afgestorvenen Eerst bracht het Bestuur van Ypriana, om 7 uur, een piëteitsvol bezoek en een dank baren groet aan de afgestorven bestuurleden, de Heeren Charles Louis Hallaert, Aimé Van Nieuwenhove, Albeit Van Egroo. Nestor Angloo en Valère Bouckenooghe. Bloemen en gebeden werden neergelegd op de graven dier verdienstelijke eerste medewerkers, aan wien het deels te danken is dat Ypriana zoo machtig geworden is en thans met zooveel luister de tiende verjaring van het bestaan eer maatschappij mag vieren. Een tweede mooi gebaar dat het hart van alle meevoelende en meevierende Yperlingen ten zeerste heeft ontroerd, was de hulde die de Harmonie, om 8 u- i5, samen met het Bestuur, aan onze Ypersche gesneuvelden bracht. In 't bijzijn van een talrijke en inge togen menigte, legde de Heer Aimé Gruwez, voorzitter der Harmonie, een prachtige kroon aan den voet van het gedenkteeken neder, terwijl het muziek op gedempten toon ons vaderlandsch lied aanhief. Eenvoudige doch aandoenlijke plechtigheid. Het Concert Daarna gaf de Harmonie Ypriana, op de kiosk der Groote Markt, die voor de om standigheid omringd was met hooge masten mooi versierd met wimpels, schilden en bloemen, ons een puik kunstconcert ten gehoore. Niettegenstaande de koelte van dien avond waren de toehoorders talrijk opgeko men om de Harmonie Ypriana toe te juichen. De verzorgde en kunstige vertolking-van Les deux Pigeons» van Messager, van de «Marche Jubilaire van Moerman, van werken van Beethoven, Weber en Berlioz, viel in den smaak van al de omstaanders die hunne toe juichingen niet spaarden. De Symphonie van den betreurden chef en kunstenaar Albert Van Egroo bekwam eveneens een welver dienden bijval. De opwekkende, meeslepende Ypriana Marche van den bestuurder Lionel Blomme, was voor velen een aange name verrassing. Nu bezit de Harmonie Ypriana haar eigen marsch, net als het een of ander regiment, en we verhopen dat wij de lustige tonen ervan nog dikwijls in de straten onzer stad zullen hooren weerklinken. De Heer Aimé Gruwez beklom vervolgens de kiosk om chef en muzikanten voor hunne onberispelijke kunstuitvoering te bedanken. Hij herinnerde aan het ontstaan van Ypriana, tien jaar geleden te midden de puinen, én zegde gelukkig te zijn dat van de 18 of 20 muzikanten, die het begin van Ypriana zijn geweest, er nu nog 7 overblijven, te weten de Heeren Bagein Maurice, Bories Michel, Bryxis René, Cornillie Camille, Pinteion Felix, Van Egroo Georges en Vermeulen Gilbert. Hij drukte ook zijn groote fierheid uit Voorzitter te zijn van zoo een schoone maatschappij, die sterk is geworden niet alleen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 1