TUINDAG 1931 12e Jaar, N° 14- 11 Juli 1931 - 12e Année, N° 14-11 Juillet Cuisine cfl'Été Gemeenteraad van Yper Weekblad het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d'Ypres Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Fédération des Sinistrés de L' Arrondissement d'Ypres Stad Yper Muziekschool GEMEENTEFEESTEN HET w V«*t»eniglng der GeteUtarden. Ier Tpenche Club*. LA REGION D'VPRES Organe de I'Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. Beheer, Opstel tn Aankondigingen 15. Boterstraat, IS, Yper Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr Tel. 500 Men iu intahrij ttn tn alle Belgtstht postkantoren 35 ct. het nummer Naamloote artikelt gemtlgere Redaction, Administration et Publlclté 15, rue au Beurre, Ypr*s Abonnement 18 fx. 00 par an Etranger 32 f*. On r-ent s'abonner dans toas les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 - Em articles non signis sent refusts De aanstaande maandelijksche verga dering, van de Afgevaardigden der Ronden van geteisterden, zal plaats hebben op Zondag 12 Juli 1931, om i5 uur, in het Hötel Continental Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) Overzicht van den toestand. 2) Terugkeer te Yper der bundels in onderzoek. 3) De kwestie der Onderstanden. 4) Wenschen voor de dagorde der aanstaande vergadering. Al onze bonden en samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de vergadering te zenden. Ingang vrij aan alle geteisterden. La prochaine réucion mensuelle, des Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanche 12 Juillet 1931, a i5 heures, en 1' Hotel Continental Place de la Gare, a YPRES. ORDRE DU JOUR 1) Examen de la situation. 2) Retour a Ypres des dossiers en in struction. 3) La question des abris. 4) Voeux a mettre a l'ordre du jour de la prochaine reunion. Toutes nös associations et nos coopératives et toutes les autorités communales sont in- stamment priées d'envoyer leurs délégués a la réunion. Tous les sinistrés sont admis. De Voorzitter, - Le Président Arth. BUT AYE, av. Ypres. Les repas froids et les repas chauds, de préparation facile et rapide, sont a l'ordre du jour, dans tous les ménages, pendant les chaleurs. A ce titre la Maison D'HONT, 6, rue de la Station, Ypres, recommande spécia- ement ses comestibles pöur CUISINE dT tels que Tous From ages du pays et de l'étr an ger, les plus renommés. Toutes Conserves de Poissons, de Vian- des, Fruits et Légumes (iies marques). Potages et Sauces variés. Huile et Vinaigre pour salade et mayon naise. Denrées Coloniales. Prix modêrés. - Qualité et fraicheur-garanties N. B. Tout achat de 10 Fr. comptant, donne droit a un BO3^ - PRiLlE. De openbare prijskampen voor de leerlingen der Muziekschool zijn vastgesteld op volgen de dagen in gemelde school Dinsdag 14 Juli, om 17 u. Blaasinstru menten. Woensdag 15 Juli, om 14 u. Piano om 16 u. Zang STAD YPER Zaterdag 1 Oogst Om 18 uur Klokkengeluid. Om 20.3o uur Doneert, op de Groote Markt, door de Harmonie Ypriana. Zondag 2 Oogst Om ro uur Processie ter eere van O. L. Vrouw van Tuine. Om 20.3o uur Concert, R. Colaertplaats, door de Liberale Harmonie, Yper. Maandag 3 Oogst Om i5 uur Groote Peerdenloopwed- strijden, Plein Veurnesteenweg. Om 21 uur Prachtig Openluchtfeest, Vandenpeereboomplaats. Dinsdag 4 Oogst Om 9 uur ROUWDIENST in St-Maar- tens Kathedraal voor de gesneuvelde Yper- lingen van wegens de V. O. S. Om 11 uur Groote Velokoers voor Beroepsrenners Om 20.3o uur: Concert, R. Colaertplaats, door de Harmonie Ypriana. Woensdag 5 Oogst Om 9 uur Gewestelijke Geitenprjjskamp op de Veemarkt. Om i5 uur In de Halle '.Prijsuitdeeling voor de leerlingen der Stadsmeisjesschool, Rijsselstraat. Donderdag 6 Oogst Om 10 uur Groote Schieting aan 'de Pers, gegeven door de Koninklijke Hand boogmaatschappij St-Sebastiaan Om i5 uur In de Halle Prijsuitdeeling voor de leerlingen der Nijverheidsschool. Om 2o.3o uur Concert op de Groote Markt door de Vlaamsche Harmonie. Yper. Vrijdag 7, Oogst Om r5 uur In de Halle Prijsuitdeeling voor de leerlingen.der Stadsjongensschoob Zondag 9 Oogst Om 11 uur Concert óp dè Groote Markt, door'de Socialistische Harmonie van Yper. Om i5 uur Zwemplaats Groot Zwem feest, ingericht door de Yper Swimming Club Om 17 uur Prijskamp in 't Bollen, Dixmudesteenweg, door de Maatschappij De Dappere Bolders Om 22 uur Volksbal in de Halle. Zaterdag 15 Oogst (O. L. V. Hemelvaart) Om i3 uur Groote Velokoers, n* jaar, Groote Prijs van Yper Om 20.3o uur Concert op de Groote Markt, door de Liberale Harmonie, Yper. Om 22 uur Minneplein Prachtig Vuur werk. Zondag 16 Oogst Om i5 uur Prijskamp in 't Lijn- visschen. Majoorgracht, door de Maat schappij De Majoorvisschers Om 17 uur Groote Markt Turnfeest, door de Katholieke St-Michielsturners van Yper. Verslag der zitting van 22 Juni 1931 (Vervolg) 5. Verordening op de Zwemkom Wijzi ging- Gevolg aan de aanvraag van de zwemclub die wenscht dat haar leden kosteloos zouden mogen zwemmen, stelt het schepencollege voor eenige wijzigingen aan de vroeger ge stemde verordening op de zwemkom te bren gen. Zoo, onder meer, zal de zwemkom 's morgens voortaan enkel te 7 u. geopend worden in plaats van te 6 u., en de leden van ingerichte zwemvereenigingen, die het inrich ten van openbare feestelijkheden voor doel hebben, zullen onder het toezicht van een zwemleeraar kosteloos in de zwemkom toe gelaten worden iederen Zondag, Dinsdag en Donderdag 1 uur vóór zonsondergang. M. Sobry. Sedert i5 Mei dat de zwem kom reeds open is, heeft nog niemand te 6 uur 's morgens van de zwemkom gebruik gemaakt. Het is dus nutteloos dat de stad den onkost doet van daar zoo vroeg een man aan te stellen en te betalen, en voor de vrouw, die het buffet openhoudt en die met het afleveren der ingangsticketten gelast is, ware het ook beter indien zij daar zoo vroeg niet moest zijn. MLemahieu. Die vrouw heeft me zelfs gezegd dat, sedert dé zwemkom open is, er nog maar enkel twee zwemmers zijn geweest 's morgens tusschen 7 u. en kwart vóór 8 u. M. Sobry. Het vroeger reglement voor zag dat de leden van ingerichte zwem vereenigingen halve prijs moesten betalen wanneer zij van de zwemkom gebruik maak ten binst de uren die voor hun gezamenlijke oefeningen voorbehouden zijn. Nu wordt er gevraagd dat zij alsdan van alle betaling

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 1