Nieuws stad yper Nieuws DANCING VICTORIA PALACE a Boldersnieuws Handboogschietingen St-Jacobstraat; dicht bij Groote Markt, YPER Visite d'Anglais E XAMEN Université de Bruxelles EXAMENUITSLAGEN Hoogeschool van Leuven Faculteit van Wijsbegeerte en Letteren. Hoogeschool van Gent Faculteit van Geneeskunde. Graad Hoogere Technische school van Kortrijk Faculteit van O. L. Vrouw van den Vrede te Namen. Distribution des Prix Prijsuitdeelingen Priesterlijke Benoemingen Zondag 26 Juli, om 2 1/2 uur GheluveltOppervogel 100 fr. 2 Zijd vogels van 5o fr. 2 Kallen van 25 fr. 20 primés van 20 fr. 60 vogels van i5 fr. voor 100 schutters. Inleg 17 fr. Maandag 27 Juli, om 2 uur stipt Boesinghe Oppervogel 100 fr. 2 Zijd' vogels van 5o fr. 2 Kallen van 25 fr. Een geprimeerde Vogel van 22 fr. per 5 schut ters. Inleg 20 fr., terug 17 fr. Zooveel vogels als schutters. Donderdag 30 Juli CO m BAT SCHIETING Zaterdag ln Oogst, om 4 uur stipt Zillebeke- Hooghe Oppervogel 80 fr. 2 Zijdvogels van 40 fr. - 2 Kallen van 20 fr. 20 Primés van i5 fr. 60 Kleine aan. 10 fr. voor 100 schutters. Inleg 12 fr. Einde rond 7 1/2 uur. Allerhande Nieuws Yper Niet in te beelden en toch waar Spreekwoordelijk zegt men Zoo goedkoop als vóór den oorlog... Wel nu Beziet volgende prijzen en vergelijkt zelf 1 1 BurgerlijKe Stand van Yper De Lustige Pierrots uit Antwerpen Environ i5o membres de la British Legion, section de Liverpool, conduits par le bourg- mestre de cette ville, sont venus visiter notre cité Mardi dernier et ont été regus, 12 h. 3o, 4 l'hótel de ville par M. le Bourgmestre, entouré de diflérentes personnalités Yproises. M. Sobry leur a adressé quelques paroles de bienvenue et les personnalités anglaises ont signé le livre d'or. Nos visiteurs anglais ont célébré vers i3 h. un court service sous le Mémorial de la Porte de Menin qui se termina par la sonnerie du Last Post et ont visité ensuite les curio- sités de la ville. M. Pierre Reynaert d'Ypres a passé avec distinction le 4' examen d'ingénieur mécani- cien- électricien. Nos sincères félicitations. kandidatuur voorbereidend tot het licentiaat, I' proef, groep A Wijsbegeerte, met groote onderscheidingM. Demarey Maurice, van Vlamertinghe. Faculteit van Geneeskunde. Graad van candidaat in natuurlijke wetenschappen voorbereidend tot de geneeskunde en van candi daat in geneeskunde, 3e proef, met onderschei ding M. Breyne Janiel, van Yper met vol doening M. v'ankan Joseph, van Yper. Candidaat in natuurlijke en geneeskundige wetenschappen2' proef, met voldoening M. Roussel Albert, van KQmen-ten-Brielen. Graad van Dokter in geneeskunde, heelkunde en vroedkunde, 3' proef, met voldoening M. Verbeke Valère, van Vlamertinghe. Faculteit der Rechten. Candidaat in de Rechten, met onderscheiding: M. Delahaye Pedro, van Merckem met voldoening M. Beck Robert, van Poperinghe. Doctor in de Rechten, i* proef, met de groot ste onderscheiding M. Van Hee Roger, van Hooglede; met voldoeningM. Van Elslande Guy, van Wervick. School van Opvoedings en Zielleer.— 1' proef, met groote onderscheiding Mr Veys M., van Yper. van dokter in geneeskunde, laatste proef M. Gaston Cousin, van Yper. Afdeeling Textielscheikunde, 2e proef, met onderscheiding M. Paul Vandevivere, van Yper. Afdeeling Weef- en Spinkunde, 2proef, met onderscheiding M. Ernest Seys, van Yper. Candidatuur in natuurlijke en geneeskundige wetenschappen, ie proef, met onderscheiding M. Vanandruel L., van Waasten. Onze beste gelukwenschen aan allen. Jeudi 3o Juillet a 3 heures aux élèves de l'Ecole Communale et du Jardin d'Enfants de la rue S4 Jean, aux Halles. Donderdag, 3o Juli, te 3 u. namiddag, voor de leerlingen der Gemeenteschool en der Bewaarschool, S4 Jansstraat, in de feestzaal der heropgebouwde Hallen, ook om 3 uur voor de bewaarklassen van S4 Jozefs school (Meenensteenweg, Kalfvaart en Potyze). Zaterdag, 1 Oogst, te 9 u., voor de andere klassen van S4 Jozefs school, en ook nog voor de bewaarklassen der Zusters Lamotte, te weten de Mariaschool in de Rijselstraat en de H. Harteschool in de Capucienenstraat. BISDOM BRUGGE. Zijn onderpastoor benoemd te Alveringhem, de E. H. Breyne, leeraar aan 't Kollege te Meenen te Ploeg- steert, de E. H. Syoen, leeraar aan St-Jan Bei chmans Gesticht te Avelghem. Op Zondag 26 Juli is 't feest voor d'Yper- sche bolders. De maatschappij De Lustige Bolders van de Bascule, huldigt haar vlag in en tevens wordt den beker overhandigd aan den Katholieken Kring, welke kampioen bolde in ig3o-3i. Te 14 uur komen de mannen der Bascule bijeen in hun lokaal. Te 14 1/4 uur vertrek naar hun Eere-Voor- zitter heer A. Donck, die de vlag zal over handigen, te 14 1/2 uur in zijn woning. De Besturen der maatschappijen gelieven met hun vlag de stoet op te wachten in Het Zilveren Hoofd om mede binnen te stappen in de woonst van heer A. Donck. Te r5 uur, vertrek stoetsgewijze met muziek voorop naar de Bascule, langs de Groote Markt, Meenenstraat, Frenchlaan. Te i5 1/2 uur, overhandiging door den heer Voorzitter der Bascule, heer R. Salomé, van den beker gewonnen door den Katholieken Kring in het kampioenschap ig3o-3l. Te 16 uur, vertrek uit de Bascule naar de Coo, langs de Frenchlaan, Meenenstraat, Groote Markt, Neermarkt, Vanden Peere- boomplaats naar de Elverdinghestraat, stil stand van een half uur in de Coo. Van de Coo naar de Statiebolders, langs de Elverdinghestraat, Maloulaan, Colaertplaats, stilstand van een half uur te Falies. Van de Statie naar 't Postje, langs de Sta tiestraat, Tempelstraat, Boterstraat, Boom gaardstraat, De Haernestraat, Lombaard straat, Rijsselstraat, stilstand van een half uur in 't Postje. Van 't Postje naar den Katholieken Kring, stilstand van omtrent één uur. Van den Katholieken Kring keeren muziek en Basculemannen terug naar de Bascule, langs de Rijsselstraat, Groote Markt, Meenen straat en Frenchlaan. Iedereen wordt vriendelijk verzocht de Basculemannen te willen vergezellen naar hun lokaal, waar de stoet zal ontbonden worden. Wij vernemen dat een afvaardiging, een 3otal man tellend, van de oudstrijders en het feestcomiteit van de Rue du Brun Pain van Toerkoenje, er aan heeft gehouden het bol- dersfeest door haar aanwezigheid op te luiste ren op Zondag aanstaande. Ze komen toe per bus in den voormiddag en zullen een partijtje bollen in den Katholieken Kring, rond 11 uur, ze zullen 's namiddags mede opstappen in den stoet. Vele, voor ons be kende vrienden van de Francs Bouleurs zullen mede zijn. Wie gaat zien naar de match. En nu tot Zondag. Houdt dien dag vrij en stapt mede met de feestvierders. Krabber. N. B. Ter gelegenheid van de overhan diging van den beker, 's avonds om 8 uur, in den Katholieken Kring, opstijging van een luchtballon door Frans Versaevel. in plaats vkn Zaterdag in Oogst om 5 1/2 uur, Yper Hoekje Gewone voorwaarden. Twee Fantasie hemden, met cols, aan 3o fr.. 't paar Witte Sporthemden (volgens grootte) vanaf 12 fr. Schoone bóvenrokjes, met platte plooien,, 19 fr. 5o Beste geplisseerde rokjes, in wit-blauw- groen, 29 fr. 5o Fijne manszokken zuiver wol - (echte car chemir), 9, g5 en zoo voort... Te verkrijgen IN 'T WAAR SAYETTE WYVEKEN 19, Groote Markt, YPER. Zoekt niet elders, maar koopt ter trouw in voormeld Huis, het voornaamste en voordee- ligste der Streek. Opgepast Vraagt énkel Sayette Wijve- ken van YPER. (Laat U niet bedriegen of misleiden Verklaringen van 17 Juli tot 24 Juli ig3r Geboorten Sinnaeve Fernande, Zonnebekesteenweg, 40- Decroix Henriette, Lange Thouroutstraat, 25. Labaere Jacqueline, Noordlaan, 5. Vandekerkbove Henri, Meenen steenweg, 56. Craye Agnès, Dickebuschsteenweg, 70. Overlijdens Ghekiere Marie, 59 j., z. b., wed. Sulmon Victor, Poperinghesteenweg, 8. Beauprez Arthur, 34 j., werkman, echt. Garwig Julie, Lange Thouroutstr.— Moeyaert Theresia, 70 J., z. b., wed. van Pratt Edouard, Waterkas- teelstr., 52. Bartier Mathilda, 76 j., z. b., wed. Braem Bavon, Lange Thouroutstraat, 25. Santy René, 23 d.,. St-Jacobsnieuwweg, !5. Caes Clementia. 73 j., z. b._ ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Dewilde Hector, 6 w., Mondstraat, 1 Kazerne). Huwelijksbeloften Augustyn Van Cauwelaert, dokter in wijsbegeerte ,en letteren, te Yper en YVonna Zwaenepoel, z. b., te Gent. Henri Croës, meestergast en Madéleihe Boxoen, herbergierster, beiden te Yper. René Moerman, werkman en Emma Vandecasteele, dienstmeid, beiden te Yper. Andreas Wackenier, graveerder, te Essonnes (Seine et Oise) en Antonia Riem, z. b., te Yper. Raphael Panne- koucke, kleermaker, te Yper en Jeanne Detecluse, z. b., tfc Herseeuw. Ter gelegenheid der Tuindagfeesten, op Zondagen 2, 9 en 16 Augustus, telkens gegeven door het volksgeliefd JASS-BAND ORKEST met de bijzondere volle medewerking van den KOMIEK JAN, die iedereen kan doen lachen. Wie een aangenamen Zondag der Tuindagfeesten in familie wil doorbrengen, en deftig: en schoon muziek wil hooren, kome dan naar VICTORIA PALACE. Allerlaatste nieuwigheden, 't zij muziek of gezang. Ook muziek met allerlaatsteik grooten nieuwen orkest orgel Mortier. 1 Prachtige Balcons Buitengewone schoone zitplaatsen i Verders alle Zondagen BAL met verandering van orkest.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8