DE KEIZER Statiestraat, Yper. BAISSE SENSIBLE Merkelijke AFSLAG VELOKOERSfcN Cl «5 E Nous vendons nos produits au prix du jour sur tous nos VÊTEMENTS. Wij verkoopen onze producten aan den prijs van den dag op alle KLEEDINGSTUKKEN. Deuil en 12 heures Rouw in 12 uren derzocht. Al de riolen werden nagegaan en men heeft er bestatigd dat het water er regel matig ingeloopen komt van langs verschei dene kanten. Moest er echter ieverseen water ontsnapping zijn, dan zou het water slechts van een kant komen, Dit maakt dat we dus de stellige overtuiging mogen hebben dat er 's nachts gedurig kranen open staan. Moest dit misbruik blijven voortduren, dan zou cit voor gevolg kunnen hebben dat er voor de nijverheid die veel water noodig heeft, soms geen drukking genoeg meer is. M. Vandamme. En welk gevaar is dat niet, indien er 's morgens vroeg eens brand moest uitbreken. M. Bonnet. Als dit waar is hetgeen door den heer schepen beweerd wordt, dan moet ik bekennen dat het kleingeestige menschen zijn die er genoegen in vinden de waterkraan in hunne huizen 's nachts te laten loopen. M. Miss iaën. Ik heb de eer de stadsre kening voor het jaar ig3o op het bureel neer te leggen ter inzage der raadsleden. Volgens de wet moet de rekening den eersten Maan dag van Augustus besproken worden, doch het is alsdan Tuindag en ik denk dat er nie mand zal bezwaar tegen hebben deze rekening slechts in de aanstaande zitting te bespreken. De openbare zitting wordt hierop te 18 u. 3o opgehevi n. Wie had ooit durven denken dat eens te "Yper een baankoers voor beroepsrenners zou worden ingericht. Immers zulke koers kost minstens 8000 frank aan prijzen en premiën, allerlei bijkomende onkosten niet inbegrepen. Daarom durfde de Ypersche Wielrijders club, bij een eerste onderzoek, dat initiatief niet nemen, toen over twee jaren eenige stem men zich daarover uitlieten. In een stadje als "Yper, zonder bijzondere nijverheden, waar de meest sportieve en helpende bewoners op den vreemae het hoogst noodige verdienen om zich een bestaan te verzekeren, bleek zulks totaal onmogelijk. Want het dient gezegd dat, over het algemeen, de welstellende burgerij hier voor de velosport r.og niet gewonnen is en de voordeelen ervan niet inziet op kultureel en commercieel gebied. Alles laat ons nochtans toe te hopen dat, binnen een korte tijdspanne, onze wei king meer en meer zal gesteund worden. Zoo zal Yper, zooals vele andere Belgische steden, jaarlijks zijn sportdag hebben met zijn grooten volkstoeloop en tering en nering in stad. Van nu reeds mogen wij zeggen dat het sportieest van 4 Oogst e. k. een grooten bijval te gemoet gaat en Zelfs onze stoutste verwach tingen oveitreft. Dagelijks komt nieuwe steun toe en alles uoet inzien dat de noodige som zal ingeschreven worden. Op heden ontbreekt nog slechts omtient de 400 lrank. De Ypersche Wielrijdersclub richt een har- telijkcu dank aan alle milde schenkers en ver zekert hen dat alles wordt gedaan opdat deze grooie baankoers volkomen zju gelukken. De propaganda, bestuur en inrichting zullen tot in de kleinste puntjes verzorgd worden. De garage Devos-SJewanckelcrie ons reeds geldelijk steunae, stelt ons twee auto's ter beschikking om den koers te volgen, dit om gebeurlijke oniegclmatigheden en ongevallen, verwekt door niet officieele volgers, te ver mijden. Hieronder geven wij de lijst der laatste milde gevers, alsook de namen der renners die ons reeds hun deelneming lieten geworden. Monkerhey Leon 5ofr., Boldermaatsghappij Coo 35 fr., Derez Daniel, bij Falies 20 fr., Vanneste, Groote Markt z5 fr., Libbrecht, Stad Veurne 3o fr., Delecluyse Leo 10 fr., Van Brussel Fr. 25 fr., Hóedt Albert 5 fr., De Proost Alfred 20 fr., Clubman 25 fr., Thierens Theo, agent Miesse 100 fr., Noppe M. 5 tr., Kncckaert Servaes, 20 fr., Herrier Arthur 20 fr., Grijffon 20 fr., Heughebaert Daniel 5o fr., Linglez, te Brugge 25 fr., Degeest, te Moorslede 25 fr., Santy M. i5 fr., Verbeke Hilaire l5 fr Gantois C. 20 fr., Duthoo Henri 10 fr., Onbekend5o fr., Taillieu, Reninghelst 25 fr., Potelius, Vlamertinghe 25 fr., Gillis Gustaaf 10 fr., Maents Jos. 5 fr., Clubman 25 fr., Devos Dewanckel 100 fr., Bastil Georges 20 fr., Berat R. 20 fr.Garage Opel 20 fr., Bille Jules 25 fr., Soete Arthur 5o fr., Bcn P. de Vinck 100 fr., Bown 5o fr., Sportwouman 10 fr. P. S. Wijzigingen aan vroegere inschrij- vingslijst Hoflack Frangois, vélos Salvator, 2 gemon teerde koerswielen, waarde 5oo fr. Vereenigde Ztaarkappersbond xoo fr. Lijst der Renners ingeschreven op 30/7 1. Martin Hector, Roeselaere. 2. Decroix Emile, Gheluvelt. 3. Dewaele Maurice, Maldegem. 4. Seynaeve Maurice, Brussel. 5. Vanhevel Juhs, Ichtegem. 6. Dyzers Constant, Thourout. 7. Viaene Achille, Zonnebeke. 8. Vanhevel Odile, Eerneghem. g Naert Jan, Iseghem. 10. Duyvejonck Jozef, Ingelmunster. ir. Tommies Leon, Schaerbeek. 12. Stockman Frans, Gent. 13. Vervaecke Julien, Meenen. 14. Horcmaiis Jan, Wondelgem. 15. Van Eenooghe Odiel, Ruysselede. 16 Buyse Jules, Wontergem. 17. Demuysere Jozel, Wervick. 18. Veivaecke Felicien, Meenen. 19. Jacques Gustaaf, Thourout. 20. Verhoye Karei, Mechelen. 21. Billiet Albert, Laerne. Op Maandag namiddag, 3 Oogst om 2 u. 3o doorloopen de onafhankelijken der RONDE VAN BELGIË onze stad, waar er, voor het lokaal Sportwereld, Statiestraat, eene premie zal betwist worden. Zondag was het weder niet gunstig voor de bolders. Niettegenstaande de regen hadden veel bolders eraan gehouden de inhuldiging der vlag van de Bascule en de oveihandiging van den beker aan den Katholieken Kring bij te wonen. Te 2 1/2 u. namiddag, traden bestuur en leden der Lustige Bolders der Bascule binnen bij hun Eere Voorzitter heer A. Dorck, met een afvaardiging van de bolders maatschap pijen Katholieken Kring, Statie, Coo, Postje en onze fransche viienden van Tourcoing. Na een prachtige rede vanwege heer Donck werd de mooie vlag, een kunststuk van het huis Demeere onzer stad, overhandigd aan den Vooizitter heer Rod. Salomé. Deze be dankte en bracht hulde aan Eere-Voorzitter, bestuur en leden der maatschappij. In naam van de uiigenoodigde maatschappijen bracht de heer Ververkeu hulde aan de feestvierders en een onzer framche vrienden, heer Bouche, voegde het zijne eraan toe om deel te nemen in de vreugde. Na een heildronk voorgesteld door den heer R. Salomé, op de gezondheid van de achtbare familie Donck, werd een foto genomen onder piassenden regen, doch zeg gen we vlug de foto is op; echt flink gelukt. Nu werd een stoet gevormd en na 't spelen van 't Ypersch lied, voor 't huis van heer Donck, trokken allen naar 't monument c er Ypersche gesneuvelden waar, vanwege onze f ansche vrienden, een paar prachtige bloem luilen werden neergrlegd. Nu trokken allen naar de Bascule waar de oveihandiging plaats greep van den beker gewonnen in het bolderstornooi ig3o-3i door de ploeg van den Katholieken Kring. De heer R. Salomé, door de andere maatschap pijen aangewezen om de gelegenheidsrede te houden, wees op het belang van het feest, bracht hulde aan de kampioenen en overhan digde den gewonnen beker. De Voorzitter der Ware Bloemtros van den Katholieken Kring», heer Ververken, antwoordde namens de overwinnaars. Hij verontschuldigde den heer Val. Seys en bedankte den Voorzitter der Bascule om zijn schoone rede waar genegen heid en vriendschap doorstraalden zegde hij. De kampioenen waren fier te hebben gewon nen maar hun fierheid was geen hoovaardij. En dat is een teeken dat de hoop op zege in de toekomst voor niemand is uitgesloten. Hij bedankte iedereen om de talrijke opkomst bij elke match, want het doel dat beoogd is, is verbroedering en vriendschap aanwakkeren onder de Ypersche bolders. Dat doel is tot nu toe zeer nabij betracht ten bewijze de mooie ontvangst van zooeven en nu, en de talrijke vriendenmatchen. Hij wakkerde iedereen aan alles te doen wat mogelijk is om 't bollespel in eere te doen houden. Hij bedankte verdei s de fransche vrienden om hun aanwezigheid en zegde zeer erkentelijk te zijn om hun spontane hulde. De heer Langlais bedankte namens het feestcomiteit van de Brun Pain en zegde zeer getroffen te zijn om de talrijke vriend schapsbetuigingen welke hen te beurt vielen. Een vivat en enkele liederen en declamatie stukken besloten deze bolders plechtigheid. Nu nog een zeer geslaagde foto van de heele bende en de stoet was op weg om een bezoek te brengen aan Coo, Statie, Postje en Katho lieken Kring. Langs den weg werd even binnengestapt bij heer Ververken na 't spelen van een stapmarsch. In den Katholieken Kring werden de feest vierders verwelkomd door den heer E. Seys die een groet bracht aan de feestvierders Bas cule en Cercle. Onze vriend Frans Versavel stak een paar luchtballen de hoogte in, enkele dansen op het grasplein en dan vergezelde een heele groep de Basculemannen naar hun lokaal. Niettegenstaande het slechte weder was het feest prachtig geslaagd. Iedereen was tevre den, geen buitensporigheden maar veel verzet. De inrichters danken hier allen die mede hielpen om feest te vieren en aanwezig waren, en niet minst de muzikanten. KRABBER. Hieronder geven wij de redevoeringen die tijdens het feest uitgesproken werden Rede van den heer Ar mand Donck Geachte Heer Voorzitter, Mijne Heer en en Beste Vrienden, De aangename taak die mij heden, als eere vooizitter Uwer schoone Maatschappij De Lustige Bolders te beurt valt, ver heugt mij in de hoogste mate en het is met zekere gevoelens van wettige fierheid dat ik uwe prachtige nieuwe vlag, aan Uwen geach- ten Voorzitter mag overhandigen. Dank aan de eensgezindheid en broeder ■lijkheid die onder al de leden bestaat, dank vooral aan den onvermoeibaren ijver van uw aller geëerden Voorzitter, den Heer Rodolf Salomé, die reeds sedert 43 jaar het aange naam bollespel in de Bascule uitoefent, heeft Uwe maatschappij sedert hare stichting, den 11 October ig25, niet opgehouden te bloeien. Door het wijs beleid van hun kundi- gen en ervaren spelleider, door het kranig op treden van al de spelers, hebben De Lustige Bolders reeds zeker aanzien verworven en zijn erin gelukt, twee naeenvolgerde jaren kampioen te zijn in de beker lolliigen. en dit jaar, na een harden kamp, de tweede plaats in het algemeen klassement te behalen. Het is mij een genoegen, Beste Vrienden, U hier om deze prachtige uitslagen, die Gij bekomen hebt, van harte geluk te wenschen. Het is insgelijks aanmoedigend, voor uwen eere voorzitter en voor gansch het be stuur te bestatigen hoe de 43 leden, die de

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5