Tuindag ~Schieting 6rootB VelQkoers voor Beroepsrenners> Hanöbgopaalscliapplj Ypsr-Hoekja Ghronique Financière 8 Nos Visiteurs Anglais Onderscheiding Distinction EXAMENÜITSLAGEN Hoogeschool van Leuven Cercle Hippique Yprois STAD YPER Nijverheidsschool Oproep tot de Electriekbewerkers van Yper en Omliggende op Dinsdag 4 Oogst 1931 RADIO Allerhande Nieuws Burgerlijke Stand van Yper S C H O O N E op Zondag 2 Oogst 1931 Pendant la première semaine d'Aoüt, qui est celle du Bank Holiday en Angleterre, beaucoup d'anglais viendront visiter la ville. Toutes les chambres de nos hotels sont déja retenues et beaucoup de logements sont aussi réservés en ville. Dimanche, vers 7 h. 3o du matin, par train spécial, arrive un groupe d'environ 25o mem bres de 1' Home Counties Area des envi rons de Londres, sous la conduite de Lord Stopford. A 16 h., ils déposeront une cou- ronne au monument des Yprois. Ils dineront a l'Hotel Britannique 4 19 h. et M le bourg- mestre sera leur invité. A 2oh.40, tous seront de nouveau au monument Yprois oü les clai- rons du Last Post donneront une sonnerie. De la, tout le cortège se dirigera vers la Porte de Menin pour assister au Last Post journalier. Tous ces voyageurs resteront a Ypres jusqu'au Vendredi 6 Aoüt, et reparti- ront le soir, a 23 heures, par train spécial. Lundi, 3 Aoüt, environ 100 membres du The English Bellringers de Leicester, viendrortt par train spécial, qui s'arrêtera au Kruiskalsijde, d'oü les pèlerins visiteront les cimetières anglais des environs de La Hooghe. A midi, sous la Porte de Menin, aura lieu un service religieux. Le Revd Cyril W. O. Jen kins, M. C., d'Oxford, fera les prières, puis aura lieu l'exécution des hymnes avec accom pagnement de sonnettes Cette cérémonie, toute neuve chez nous, intéressera certaine- ment nos concitoyens. Le tout ensemble durera 10 minutes environ. Les Bellringers repartent d'ici le même jour a 9 heures du soir, par train spécial pour Dunkeique. Mardi, 4 Aoüt, une délégation d'envircn 25o membres de la section de ld" British Legion du South Western Area», venant de Lille, sera regue a 11 h. a l'Hötel de Ville, puis de la se rendra a la Porte de Menin oü aura lieu un service religieux. Cette déléga tion retournera le soir a Lille. II est bon de rappeler que tous les Same- dis, le Toe H envoie a Poperinghe, au Talbot House, une délégation d'environ 5o de ses membres qui assistent ici le Dimanche au Last Post et de la repartent en autocar direc- tement sur Dunkerque oü ils s'embarquent pour Harwich. Bij Koninklijk Besluit werd op 21 Juli 11., het Nijverheidseereteeken van ie klas toege kend aan Jufvr. Hessel Sidonie, dienstmeid bij den heer Remi Bouquet, voor de goede en trouwe diensten die zij gedurende 46 jaren aan de familie Bouquet bewezen heeft. Het Ypersche biedt de vereermerkte zijne hartelijkste gelukwenschen. Monsieur Paul Donck d'Ypres, a passé avec satisfaction l'examen de I' année a l'Ecole Supérieure de Fermentation a Gand. Nous lui présentons nos bien sincères féli- citations. Faculteit der Rechten. Candidaat in de Rechten met voldoening M. Brutsaert Jules, van WatoU. Doctor in de Rechten xe proef, met vol doening M. Boudolf, van Boesinghe en M. Lahaye Arthur, van Poperinghe. 2e proef, 1* onder proef, met voldoening M Verfaillie Félicien, van Poperinghe. Faculteit der Geneeskunde. Graad van Candidaat in natuurlijke wetenschappen voorbereidend tot de geneeskunde en van Candidaat in de geneeskunde 3e proef, met voldoening M. Ollevier Gaston, van Elver- dinghe en M. Pauwels Georges van Yper. Candidaat in levensleer en aardrijkskundige wetenschappen of voorbereidend tot de vee artsenijkunde of tot de artsenijkunde: ie proef met groote onderscheiding M. Creus Roger, van Poperinghe met onderscheiding M. Therssen Georges, van Merckem met vol doening M. Hoflack Gérard, van Oostvlete- ren M. Liévois Sylvère, van St-Jan-Watou M. Dochy Paul, van Oostnieuwkerke. Candidaat in natuurlijke en geneeskundige wetenschappen ie proef, met voldoening M Huyghe Jerome, Oostnieuwkerke. Faculteit van Wijsbegeerte en Letteren. Candidatuur ii wijsbegeerte en letteren voorbereidend tot de rechten ie proef, met voldoening M. Mahieu André van Yper. Hoogere Handelsschool. Graad van licentiaat in handels-, financieele-consulaire- en koloniale wetenschappen Eenige proef, met voldoening M. De Baenst H., van Stavele. Aannemingsexamen, aangenomen M. Roussel G., van Wervick. Aan allen onze beste gelukwenschen. Er wordt aan de deelnemers herinnerd dat hunne ingangskaart streng persoonlijk is en aan anderen niet mag overhandigd worden. De Commissarissen zullen in 't bezit.zijn van de lijst der deelhebbers en de eenzelvigheids- kaart zal desgevallend geëischt worden. II est rappelé aux actionnaires que leur carte d'entrée est strictement personnelle et incessiole. Les Commissaires a l'entrée seront en possession de la liste des membres et le cas échéant la carte d'identité sera exigée. Maandag toekomende wordt er hier, om 3 u. namiddag, op het plein van Yper Hoekje een schoonen en belangrijken paardenkoers ingericht. De bevolking van Yper vraagt fees ten, en ze krijgt feesten bij de vleet. Deze die er zich mede bezig houden verdienen alle aan moediging. Dus alleman er naartoe, 't Is een proper wandelingske en 't is gezond, dagen van kermis, een namiddag in open lucht door te brengen. Niemand thuis blijven of te lange na den noen slapen of vertellen dat er over komst is, doet ze mede nonkels, tanten, nich tjes en kozijntjes. En dat iedereen mede helpe, dat elk het zijne bijdrage en 't zal wel gaan. En niet moerooven en reklameeren en zeggen, er is nooit iets te doen enin uw huis blijven, neen zoo niet. Allen naar den paardenkoers, 't zal plezier doen en vele. Peerdekul L'attention est particulièrement attirée sur le placement des obligations 5 1/2 net Socobelge a Frs 970 par titre de Frs 1000 remboursement en 35 ans uniquement par tirages au sort annuels a partir de la cinquième année; amortissement par anticipation a dater de ig35. Cette Société constituée par 1 'Ougrée Mari haye et ses filiales (Chiers, Azote, Bray... etc...) a pour objet principal le commerce des matériaux, produits métallurgiques et toutes les opérations financières et commerciales qui s'y rattachent il s'agit done d'une concentra tion des organismes de représentation et de vente des puissantes entreprises du groupe d 'Ougrée Marihaye. La Société est encore intervenue dans la constitution de divers autres groupements et a acquis divers monopoles d'achats et de ventes en Belgique et a l'Etranger. Elle possède dans le monde entier diverses agences importantes et peut ainsi écouler les produits des diverses usines avec lesquelles elle a des accords. Le portefeuille de la Société s'élevait au 3l Décembre ig3o a Frs 4l.5oo.000 environ et est composé en majeure partie d'actions d'Ougrée Marihaye et de ses filiales. Pour terminer signalons que le bénéfïce a fin ig3o s'élevait a Frs 26 25o.ooo et les réserves a Frs 35.700.000 soit 48 P. C. du capital alors que la Société n'existe que depuis 5 ans. On voit done que le titre peut être considéré comme de premier rang et l'obligation peut être souscrite en toute sécurité elle est de plus attrayante vu son taux 5 1/2 net de tous impóts et son prix d'émission 97 °/0 nul doute que le peu de titres qui restent encore seront vite enlevés. Le 3i Juillet. De werken der leerlingen zullen tentoonge steld worden op Donderdag 6, Vrijdag 7, Zaterdag 8 en Zondag 9 Oogst van 10 tot i3 uur, in de lokalen der school, O. L. Vrouw straat. De Prijsuitdeeling heeft plaats Donderdag 6 Oogst, om 3 uur, in de Halle. VERGADERING Zondag 2 Augustus, om 11 uur, Café in 't Klein Stadhuis Groote Markt. BELANGRIJKE BESPREKINGEN. Het vertrek aan de renners zal om 12 u. stipt, en niet te 11 u. zooals eerst werd aange kondigd, gegeven worden aan het lokaal der Ypersche Wielrijdersclub, Café Sportwereld, Statiestraat. WEGWYZER Een maal Statiestraat, Tempel-, Boter-, Meenenstraten, Meenen, Rousselare, Staden, Dixmude, Woumen, Merckem. Boesinghe, Yper Hoekje, Capronstraat, Fochlaan, Statie straat, en daarna Twee maal, in plaats van drie maal zoo als bij vergissing op de plakbrieven aange geven staat Statie-, Boteren Rijselstraten, Kemmel, Clytte, Reninghelst, Poperinghe,, Vlamertinghe en Yper. Aankomst aan Café Sportwereld. Maandag 3 Oogst 1931, van af 5 1/2 ure namiddag tot 11 ure, groote reklaam uitvoering met Radio Piek- Upp, van het befaamd merk NOVAK gegeven door het huis Jos. Couttenier van Poperinghe ter htrb rg Au. Boulevard bewoond door Decrock Elie, Veurnesteenweg te Yper. Alle vrienden en kennissen worden aldaar verwacht ter voldoening van het huis Coutte nier. Yper. Verkeersongeval. Zaterdag namiddag, rond 5 u., kwam Decruyenaere André van Langemarck met zijn rijtuig door de Statiestraat gereden, toen het paard opeens verschrikte en achteruit sprong. De geleider nam seffens het dier bij hetgebit, doch gelukte er niet aanstonds in het te bedwingen- Het dier sprong gedurig achteruit zoodat htt achterste van het rijtuig in de groote vitrien van het confectiehuis De Keizer terecht kwam en de spiegelruit gansch gebroken werd. De uit gestalde stoffen werden insgelijks door de glasscherven beschadigd. Botsing. Zondag namiddag, om 2 u., kwam de genaamde OcKier Adolf, van Kor- trijk, per auto uit de Meenénstraat naar de Dixmudcstraat toe gereden, toen hij voor het Stadhuis gekomen er aangereden werd door de auto van M. Plaetevoet Marcel van Rosen- dael, die daar juist op hetzelfde oogenblik de rij stilstaande autos verliet om uit Yper te vertrekken. De slijkweerdtr van den linker achterkant van het eerstgenoemde rijtuig werd gansch atgerukt. Af truggelaar. Deze laatste dagen is er een Hollander, van omtrent 5o jaar oud, die hier in de streek bij voorkeur de kloosters en liefdadige personen bezoekt, en daar onder allerlei voorwendsels geld tracht te bekomen. Hij weet heel behendig te werk te gaan en stelt zich heel deftig aan, doch men weze op zijn hoede want het is een gemeene aftrug- gelaar die reeds door het gerecht van andere landen wordt opgezocht. Verklaringen van 24. Juli tot 3i Juli iq3i Geboorten Tytgat Julien, .Poperinghesteenweg, 183. Stals Hugo, Rijselstraat, !07. Leupe Denise, Noordlaan, 16. Kesteloot Germana, Esplanade, 8. Castryck Jean- nette, Hondstraat, 21. Huwelijken De Moerloose Albertus, bloemist té Gend- Brugge en Vansevenant Marla-Ludovica, z. b., te Yper. Jallier Louis, electriekwerker te Ronse en Hollebeke Bertlna, z. b., te Yper. Ver Eecke Emilius, brievenbesteller en Claeys Elisa, z. b., beiden te Yper.Croes Henri, meester gast en öoxoen Magdalena, herbergierster, beiden te Yper. Overlijdens Hoorelbeke Jeanne, 6m., Dickebuschsteen- weg, 245. Kerrinckx Robert, 3 m. 5 d Arsenaalstraat, 7. Callewaert Georgette, Capucienenstraat, 5. Huwelijksbeloften Georges Aeursel, juwelier en Gene- viève Angloo, z. b., beiden te Yper. Alfred Becarren, handelaar, en Lea De Cordler, onderwijzeres, beiden te Yper. Inschrijving in 't lokaal Yper-Hoekje bij de W' Maurice DUMORTIER, van I uur tot I 3/4, om ten 2 uur stipt te beginnen schieten tot 7 uur. Een peloton blanc voor de latekomers.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8