- HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK TENTOONS TEL LING Gesticht der Heilige Familie, G. de Stnersstraat. MARIASCHOOL Van Rijselstraat en Capucienenstraat. Prijzen van uitmuntendheid Stadsmeisjesschool Rijselstraat, 58, VPER II. Prachtige uitslagen der officieele Examens Bekomen Uitslagen in de Wedstrijden III. De Tentoonstelling van de Hand werken, in de Stadsmeisjesschool der Rijsel straat was o verschoon. Ze heeft de bewon dering van al de bezoekers verworven. De brei-, naai en borduurwerken waren prachtig. De kanten verdienden een bijzonder eere melding. 19, Arenbergstraat, Antwerpen Grondpandobligatiën 4,75 °/0 netto KASBONS, terugbetaalbaar na 6 maand, 3*25'% netto. Onthutst bleef men staan bij deningang der zaal. Welke prachtige aanblik had die feest zaal waar dit jaar de handwerken der leerlin gen werden ten toon gesteld Goede smaak, vriendelijk onthaal, maar vooral vele, heel vele schoone werken Zeker, men mag het wel luide verklaren wat de aanschouwers in de zaal lieten hooren: 't moeten puike leerkrachten zijn die van hun leerlingen zulke uitslagen bekomen. Ja, men moet in het onderwijs gestaan heb ben om te weten hoeveel bedrevenheid, over leg, toewijding, geduld en opoffering zulk een rijke voortbrengst heeft gevergd. Van het eerste jaar af reeds weraen met een paar naalden en een bol gekleurde, wol prachtige werkjes vervaardigd, de kleintjes hebben succes geoogst, maar de groote... die hebben zich laten bewonde'ren menig uitgestald toi letje was een echt kunststukje zoo keurig van snede en fijn afgewerkt. Dan die teekeningen! Wonderbaar ja, wie eenigszins kennis van 't vak bezit bleef verbaasd staan zien op die vaste lijnen die zoo sierlijke vormen weer geven. Al wie de tentoonstelling bezocht, heeft zich kunnen overtuigen van het nut welk dit onder wijs alhier sticht. De officieel bekroonde leer lingen voor algemeene vakken, confectie en handelsleer zijn er ten andere een onweerleg baar bewijs van. Ypersche Ouders, die den vooruitgang uwer meisjes behartigt, die nevens een verzorgde en voorname opvoeding ook voor haar een grondige geestesontwikkeling en practische handigheid verlangt, gij heot in uw eigen stad alles wat ge voor uw dochtertjes droomen kunt in de Heilige Familie zal men van uw kinders echte menschen vormen bekwaam om een huisgezin naar behooren te bestieren en gelukkig te maken. Een Vader van vier dochtertjes. Verleden week was het plechtige prijsuit- deeling voor de 375 leerlingen der lagere school van de zusters Lamotte De ouders waren uiterst voldaan én om de prachtige uitslagen in de wedstrijden bekomen én om de meesterlijke uitvoering der verschil lende gezangen en tooneelstukken. iste studiejaar, Rijselstr. i. Vandamme Lucienne 2. Gillioen Cecile 3. Verwaerde Julienne. isti studiejaar, Capucienestr. i. Gekiere Georgette 2. Claeys Alice en De Jonckheere Andréa. 2di studiejaar, Rijselstr. i. Dewulf Laura en Verhaeghe Maria 2. Verschoore Marie- Louise. 2ds studiejaar, Capucienestr. i. Lietaert Marie-Louise; 2. Albrecht Gabrielle; 3. Decadt Simonne. 3de studiejaar, Rijselstr. i. Desramault Godelieve, 81/2/10 2. Dehaene Denise, Olie vier Simonne en Vanhullebus Yvonne 8 1/2/io 3de studiejaar, Capucienestr. 1. Hauspie Henriette, 9/10 2. Vanderbeke Raymonde 7 1/2 /io 3. Lietaert Godelieve, 7 1/2 /io. 4d-' studiejaar, Capucienestr. 1. Dekeu- wer Maria, 9/10 2. Decrock Simonne, 8 1/2/ 10 3. Luyssen Alice, 8 1/2 /10. 4d studiejaar, Rijselstr. 1. Dezitter Elisa beth, 9/10 2. Garrein Georgette en Vanca- melbeke Maria, 9/10. 5de studiejaar, Rijselstr. 1. Bollingier Esther, 9 1/2 /io 2. Hoedt Irène en Takacs Marguerite, 9/10. 5dj studiejaar, Capucienestr. i.Elle Gode lieve, 8/10 6d'studiejaar, Capucienestr. 1. Vandamme Marguerite, g/10 2. Verslype Ida, 9/10 3. Hauspie Marie-Louise, 9/10. 6de studiejaar, Rijselstr. 1. Matthys Aline, 8 1/2 1 o 2. Leroy Martha en Hennebel Marg. 8/10. 7de studiejaar, 1. Bollengier Marie Hen riette, 9/10 2. Soete M.-Thérèse, 8 1/2/io 3. Casier Rachel en Thersen Angeiine, 8% /lo. 8e studiejaar, I. Flamey Elisabeth, Desra mault Agnes en Logie Elisabeth, 9/10. HuishoudklasEerste jaar 1. Flamey Elisabeth, g/10 2. Derudder Yvonne, 9/10 3. Bertier Agnes, 8 t/2 /lo. Tweede jaar Een getuigschrift van be kwaamheid is bekomen geweest door I. Caesemaeker Helene, 9/10 2. Leuridan Jeanne, 8/10 3. Laton Anna, 7 1/2 10 4. Quisthoudt Jeanne, 7 1/2 /10. I Prijsuitdeeliag Op Woensdag 5 Augustus had de uitreiking plaats van belangrijke premiën aan de leerlin gen der bovengemelde school, in de herop gebouwde feestzaal der Hallen. H .t tooneel was, te dier gelegenheid, mooi versierd met schilden, vaandels en planten. De Heer Sobry, Burgemeester de Heeren Missiaen, Schepen en Vermeulen, gemeen teraadslid de Heer Clinckemaille, arrondis sementscommissaris de Heer Versailles, ge meentesecretaris de Eerweerde Heer Huy- ghe,leeraar van godsdienst; de Heer Bouquet, verscheidene Heeren Onderwijzers en talrijke Vrienden van het onderwijs hebben het feest met hunne tegenwoordigheid vereerd. Na de Brabangonne, werd het schoon koor: Hulde aan het Onderwijs door meer dan 80 leerlingen aangeheven. Vlijt en deugd wer den er op heerlijke wijze bezongen. Un voyage Chii&bis avec évolutions was waarlijk een feestnummertje in de volle betee- kenis van het woord. Hoe ffink, hoe kunstig waren de verschillige figuren ze tintelden van leven en afwisseling. Dit kluchtig koor werd met daverende toejuichingen begroet. De Kleuren onderrichtend en Vader- landsch tooneel. De menging en vorming der kleuren boeide aller aandacht. De geestdrif tige groet aan de Belgische vlag deed de vaderlandsche snaren van al' de aanwezigen trillen. Hoe roerend sloot de zang met een plechtige beê om heil voor Vorst en Land. De voordracht Avondliederen en de romance Moeder, dessertnummertjes voor de intellectueelen, werden met veel gevoel en klare stem uitgevoerd tot voldoening van al de aanwezigen. De kindertooneeltjes De Visschertjes en Naar de groene Weide, door de kleinen ge speeld, brachten de lachspieren in beweging en oogstten veel bijval. De Heer Burgemeester gat zijn tevreden heid te kennen over het feestprogramma bedankte de Overheden, de Vrienden van het Onderwijs en de Ouders der leerlingen voor hun talrijke opkomst en het belang dat ze stel len in de opvoeding der kinderen. Vervolgens, wenschte de geachte Heer Burgemeester har telijk proficiat aan het onderwijzend perso neel en de leerlingen over de bekomen uitsla gen. Ten slotte werd er een welverdiende hulde gebracht aan de verdienstelijke Mevrouw Kleynen, die gedurende een halve eeuw, op zoo voorbeeldige wijze, de beste harer krach ten aan de vorming der kleinen heeft toege wijd en met October e. k. een welverdiende rust zal mogen genieten. Wij mogen zeggen prachtige uitslag, aan gezien het grootste getal punten behaald werd door een leerlinge van de Gemeenteschool der Rijselstraat336 punten op 365. Dat is een eer voor die school en ook een eer voor die leerlinge, die zich aldus heeft weten te onderscheiden. Grootste aantal punten Algemeene Vakken 365 Fransche taal 80 Georgine Vandevelde 336 73 Raymonde Vanbleu 328 78 Antoinette Eggermont 316 68 Gabrielle Devos 304 67 Fernande Bories 3oo 62 Alice Vermeulen 294 5y MarCella Boutelgier 290 63 Maria Hoornaert 282 54 Yvonne Ryckelinck 274 62 Marguerite Alleman 240 60 Martine Ollivier 232 62 1' Studiejaar 9/10 der punten Denise Dewyn Gabrielle Kerremans, Madeleine Derutter Mariette Deplancke Simone Devers Rczanne Legrand en Julienne Vanneste. 8/10 der punten Germaine Lacante Alice Craye Alice Coffyn Eveline Legrand. 2' Studiejaar 9/10 der punten Yvonne Gillebert en Hélène Schoeters. 8/10 der punten Angèle Devolder Fernan de Dewyn Andrea Alleman Madeleine Terryn. 3' Studiejaar g/io der punten Denise Merlevede en Yvonne Degraeve Yvonne Wallaert. 8/10 der punten Suzanne Vereist en Martha Vermote Lucienne Looze Irène Sennesael Maria Neyrinck en Léone Boumier Gis- quière Yvette Baete Denise Spurr Etty Rouzeré Réjane en Bruyer Maria. 4' Studiejaar 9/10 der punten M-J. Vanpeteghem en Simone Ossieur. 8/10 der punten Simone Dewandel en Simone Lodewyk Elisa Deruyter Jeanne Monnet Andrea Schoonheere Maueleme Dewitte Simone Labaere Simone Gadeyne Blanche Saeseu. 5' Studiejaar 9/to der punten Suzanne Bories Lucie Spurr Yvonne Dewandel. 8/io der punten Antoinette Deplancke Maria A(^m M-Th. Decadt en Hort. Vandenplassche Lucienne Derous en Denise Sennesael. 6" Studi.jaar 8/to der punten Céline Debeck Simone Debergh Gladys Spurr M Louise Corneillie. KANTENAFDEELING 9/10 der punten Madeleine Brackez NAAI EN SNIJAFDEELING 8/10 der punten Georgette Claeys en Marie-Louise Hutse. HUISHOUDSCHOOL 8/10 der punten Madeleine Brackez Georgine Vandevelde Marcella Boutelgier. Proficiat aan de flinke Onderwijzeressen en de vlijtige leerlingen 1 xirsszssrzrr?. -r-r. -an N. M. Telefoon 254.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypotheken Fr. 120.000.000, Stelt verkrijgbaar voor 5 of rojaar. -Zesmaandelijksche coupons. KASBONS met premie voor hoog stens 5 jaar 3,75 netto. Kostelooze inschrijvingen bij den Heer ROBERT SOUBRY, Wisselagent Dixmudestraat, YPER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 3