ts .1 Afbraak der Onderstanden Modal van Lastkotiler* BttrgarlijKe Stand van Yper Gemeentebestuur LASTKOHIER voor het afbreken van ongeveergebetonneerde schuilplaat sen op het grondgebied der gemeente Art. i. De onderneming geschiedt tegen eene vaste som (forfait) gepaald per m3. Bijge volg zal de aannemer verplicht zijn mits den ingeschreven prijs op zijn risico en onder zijne uitsluitelijke verantwoordelijkheid al de wer ken uit te voeren beschreven in huidig last- kohier. Art. 2. De onderneming omhelst de vol gende werken a) de noodige uitgravingen tot het bloot- maken der abris om deze op eene voldoende wijze te kunnen afmeten b) de vernieling der abris, de grondvesten inbegrepen of tot eene diepte onder den grond volgens overeenkomst met den eigenaar c) het wederplaatsen in de uitgegraven diep te der aarde voortkomende der uitgravingen onder a) hierboven d) het vervoer en de ontruiming der mate rialen, voortkomende van de afbraak e) vernieling der betonbrokken tot een maximum gewicht van 5o Kg. De betonbrokken zullen vervoerd worden tot op de volgende plaatsen(niet de l5oo meter afstand te boven gaan), waar die betonbrokken ter beschikking blijven van het gemeentebestuur dat er eigenaar van wordt, zonder daarvoor aan den aannemer welke vergoeding ook te betalen. De andere materialen, als ijzer, hout, brik ken, enz. blijven het eigendom van den aan nemer, die ze onmiddellijk moet wegruimen. Art. 3. De meting der abris wordt gedaan, met aftrok van de ledige ruimten. Art. 4. Deze zal geschieden tegenstrijdig tusschen den aannemer en een gemachtigde van het gemeentebestuur, desnoods bijgestaan door een afgevaardigde van den Staat. Geen afbraak zal aanvang nemen alvorens die tegenstrijdige opmeting plaats gehad heeft. De uitslag van die meting, met aanduiding van de ligging van eiken abri, zal in driedub bel worden opgemaakt en onderteekend door voormelde personen die de tegenstrijdige op meting hebben gedaan. Een dubbel wordt den aannemer afgegeven een ander blijft in 't bezit van het gemeentebestuur het derde is aan het Ministerie van Financiën bestemd. Art. 5. Het gemeentebestuur zal de volg orde aanduiden der abris welke eerst moeten afgebroken worden. Art. 6. Het gebruik van springstoffen wordt voor deze afbraak toegelaten. Doch de aannemer zal zich tegenover het Provinciaal Bestuur vafi West-Vlaanderen gansch moeten in regel stellen, voor wat betreft het gebruik dier springstoffen. Al de onkosten wegens het aankoopen dezer, alsook voor het bergen, het vervoer, enz. vallen ten laste van den aan nemer. Art. 7. De aannemer is burgerlijk verant woordelijk voor alle schade die hij zou toe brengen aan personen, huisdieren, enz. en aan openbare of private eigendommen (gebouwen, landerijen, beplantingen enz.), hetzij door ontploffingen, door het vallen van tuig o materiaal, het vervoer der materialen voort komende van de afbraak, enz. Voor de werken uit te voeren langs de wegen van groot of klein verkeer, spoorweg inrichtingen, havens, enz. zal de aannemer zich moeten gedragen naar de onderrich tingen, die hem door de bevoegde overheid zullen worden gegeven. Hij mag, zoo hij het verlangt, een staat der plaatsen, in 't bijzijn van den afgevaardigde der gemeente, doen opmaken, alvorens de werken aan te vatten. Art. 8. De aannemer is verplicht, ter volle ontlasting van de gemeente, zijne werk lieden tegen alle ongevallen te verzekeren en op aanvraag van het gemeentebestuur de ver zekeringspolis voor te leggen. Alle vertraging in het vervullen dezer formaliteit wordt ge straft met eene boete van 5o fr. daags. In geen geval mogen de werken voor die verzekering worden aangevat. Art. g. De aannemer welke aanbesteder wordt verklaard zal binnen de vijf dagen, nadat hij de goedkeuring van zijn aanbod zal hebben ontvangen, eene borgsom van frank storten in handen van den gemeente ontvanger. Deze storting mag gebeuren in Siaatsfond sen of in speciën. Voor deze laatste wordt geen interest betaald. De borgsom zal slechts kunnen terug- geëischt worden nadat de aannemer volledig ontslag zal bekomen hebben van al zijne ver plichtingen. Art. io. Het bevel tot aanvang der wer ken zal afgeleverd worden door het gemeente bestuur. De aanneming zal voltooid zijn bin nen een termijn vanwerkdagen. Voor eiken dag vertraging wordt eene boete vanfrank toegepast. Art. li. Moest de aannemer in gebreke blijven voor het stipt naleven zijner verplich tingen, zoo heeft de gemeente het recht, voor elke overtreding eene boete van frank toe te passen of zoo zij het begeert, ambtshalve de noodige maatregelen te nemen op kosten, risico en gevaar van den aannemer, om aan die verplichtingen te voldoen Zoo de gemeente bemerkt dat de werken niet met den noodigen spoed worden doorge dreven, dan mag zij dezelfde maatregelen nemen in dit geval is het den aannemer ver boden de werken nog voort te zetten. Alvorens gebruik te maken van ambtshalve te nemen maatregelen, zal de gemeente den aannemer in mora stellen het noodige te doen binnen een vast te stellen termijn. Zulks za! mee bij de Post aangeteekenden brief ge beuren. Art. 12. De betaling zal geschieden vol gens afkortingen vanfr. naarmate den vooruitgang der werken. Art. i3. De aannemer zal het verkeer op de Staats-, provincie- en gemeentewegen niet mogen hinderen of verbieden, noch de vrach ten overlasten, zonder de toestemming van de bevoegde besturen (Staat, Provincie of Ge meente). Art. 14. Al de gevallen welke in dit last - kohier niet worden voorzien zullen geregeld worden door het algemeen lastkohier van den Staat, goedgekeurd op ig December ig27. Art. i5. Het getal schuilplaatsen in 't begin van dees lastkohier aangeduid is niet vast bepaald, omdat de gemeente zich het recht voorbehoudt in den loop der werken zekere schuilplaatsen aan de afbraak te ont trekken. In zulk geval mag de aannemer daar voor geene vergoeding eischen. Art. 16. De gemeente heeft ook het recht mits voorafgaande afrekening zekere schuil plaatsen af te doen breken, zonder dat de aannemer verplicht is de betonbrokken te vervoeren. Al de andere verplichtingen ver meld bij art. 2 blijven dan ten laste van den aannemer en hij blijft eigenaar van al de materialen behalve van die betonbrokken. Art. 17. De aannemer is ook verplicht de betonbrokken te vervoeren van de schuil plaatsen welke reeds zijn afgebroken, wan neer hij de werken begint. Zijn die schuil plaatsen niet volledig afgebroken, dan moet hij die afbraak voltooien tot op de diepte aangeduid door den eigenaar. Art. 18. Als gevolg van hetgeen in voor gaande artikels 16 en 17 is voormeld, zal de aannemer in zijn aanbod drij prijzen moeten vermelden een prijs voor het volledig uit voeren der werken zooals beschreven bij art. 2 een tweede prijs voor dezelfde ver plichtingen behalve het vervoer der beton blokken een derde prijs voor het opruimen en vervoer van de betonbrokken welke zich op de plaatsen bevinden, waar de abris reeds zijn afgebroken, alsook het verder afbreken dier abris indien zij het niet volledig zijn. Art. ig. De aanbesteding zal plaats heb ben door aanbiedingen op zegel gesteld en onder dubbelen omslag verzonden aan den heer Burgemeester der gemeente. De buitenomslag, behoorlijk gezegeld, zal voornoemd adres dragen en de melding Aanbieding voor Openbare Werken De binnenomslag zal het opschrift dragen Aanbieding voor het vernielen van Abris De aanbiedingen, opgemaakt volgens hier navolgend model, zullen ter post onder aan bevolen omslag moeten besteld worden ten laatste op De opening der aanbiedingen zal plaats hebben 2 dagen daarna, dus opin het gemeentehuis, te ure. De aannemers mogen daarbij aanwezig zijn. Art. 20. Al de geschillen die zouden ont staan tusschen den aannemer en de gemeente zullen zonder verder beroep opgelost worden door het Hooger Comiteit van Toezicht, gevestigd Trierstraat, 57, te Brussel. Goedgekeurd door het gemeentebestuur op.*. De Secretaris, De Burgemeester, tfodel van inschrijving (op zegel te maken). Ik ondergeteekende wonende te straat nr titularis der postcheckrekening nr verbind mij door dit schrift, op mijne roerende en onroe rende goederen, tot de afbraak der schuil plaatsen bestaande op het grondgebied der gemeente y en zulks volgens de bepalingen en voorwaar den vermeld in het bijzonder lastkohier goed gekeurd op door het gemeentebestuur, mits de som vanfr. per m3, (de som in letterschrift vermelden) ofper m3< indien de betonbrokken niet moeten wegge voerd worden. Ik verbind mij bovendien de betonbrokken der reeds afgebroken abris op een voldoende diepte op te zuiveren en te vervoeren onder" de volgende voorwaarden Die op den eigendom tegen de vaste som vanfr. Die op den eigendom tegen de vaste som vanfr. enz. Gedaan te opig3 Verklaringen van 8 tot i3 Oogst iq3i Geboorten Defever Liane, Dixmudesteenweg, 54. Verburgh Jacqueline. Pennestraat, 6.—De Ruddere Monique, G. de Stuersstraat, 45. Leclercq Willy, St-Janstraat, 3. Monkerhey Andrée, Veemarkt, 9. Ossieur Jeannine, Zonnebekesteenweg, 100. Huwelijken Becarren Alfred, handelaar en De Cordier Lea, onderwijzeres, beiden te Yper. Moerman René, werk man en Vandecasteele Emma, dienstmeid, beiden te Yper. Heursel Georgius, goudsmid en Angloo Geneviève, z. b., beiden te Yper. Overlijdens Meunier Maria, 69 j., z. b., wed. De Meyer Theophiel, Kalfvaart, 26. Vandecasteele Norbert, 5 d., Zonnebekesteenweg, 394. Delhonte Maurice, 1 m. 10 d., Veurnesteenweg, 107. Deraedt Nathalia, 62 j., z. b., wed. Bordeaux Petrus, Meenensteenweg, 25. Huwelijksbelofte Pieter Rousseeuw, werkman te Leysele en Margareta Six, z. b. te Leysele, voorheen te Yper. Cuisine d'Ëfé Les repas froids et les repas chauds, de préparation facile et rapide, sont aTordre du jour. dans tous les ménages, pendant les chaleurs. A ce titre la Maison D'HONT, 6, rue de la Station, Ypres, recommande spécia- lement ses comestibles pour CUISINE d T tels que Tous FromagfS du pays et de l'étran- ger, les plus renommés. Toutes Conserves de Poissons, de Vian- des, Fruits et Legumes (ir,s marques). Potages et Sauces variés. Huile et Vinaigre pour salade et mayon naise. Denrées Coloniales. Prix modérês. - Qualité et fraicheur garanties. N. B. Tout achat de 10 Fr. comptant, donne droit un BON - PRIME.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8