DE KEIZER", Statiestraat, Yper. BAISSE SENSIBLE Merkelijke AFSLAG - HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK Nous vendons nos produits au prix du jour sur tous nos VÊTEMENTS. Wij verkoopen onze producten aan den prijs van den dag op alle KLEEDINGSTUKKEN. 3 19, Arenbsrgstraat, Antwerpen Grondpandobligatiën 4,75 °/0 netto Le temple d'Anghor-Wat i( het IV fkelijksch Bulletijn van het Com in issariaat van het Openbaar Onderwijs der Sovjets, is in gericht. De algemeene leiding is toevertrouwd aan speciaal aangeduide officieren die tot den bevelhebbersstaf van de militaire omschrij vingen behooren. Bij ieder onderwijsgesticht bevindt zich een bestuurder der militaire voorbereiding Om plaats te maken voor de theoretische leergangen en voor de oefenings perioden die dit onderricht vergen, heeft men zich verplicht gezien sommige leervakken van het schoolprogramma voor een deel te ver korten. De theoretische lessen beslaan vier honderd negen en dertig .tot vijf honderd tachentig uren en de period-.n duren van drie tot vier maanden. De lessen zijn verplichtend voor al de leerlingen, welk ook hun geslacht, hun ouderdom of hun toestand onder militair opzicht weze de perioden, die plaatshebben in kampen en vóór het begin van het school jaar, doch buiten het verlof, zijn voorbehou den aan de leerlingen die voor den dienst wer den goed bevonden. De jonge meisjes volgen een leergang van militair beheer, worden als ziekenverpleegsters opgeleid, enz. Een om zendbrief, die in het Eulleiijn verschijnt, vestigt de aandacht op het uitzonderlijk belang der maatregelen die voor doel hebben de school te militariseeren. Men eischt van de bestuurders de grootste oplettendheid voor wat deze maatregelen aangaat. Thans is er spraak van de militarisatie der communistische Academie met al hare afhan kelijkheden Wijsgeerige, huishoudkundige, landbouwkundige gestichten van socialistisch maaksel De moderne oorlog wordt werk tuiglijk zoo schrijft het TeoretHscheski front orgaan dezer academie. Het is de techniek die in den toekomstigen oorlog de belang rijkste rol z d vervullen. Dus, moeten alle studieplannen en schoolwerken gemilitari seerd worden, en de leerlingen van ieder ge sticht moeten de krijgsleer instudeeren Zie hier, ten andere, het leerprogramma door deze wetenschappelijke gestichten voor gesteld beginselen van de inrichting der gewapende macht van de U. R. S. S. en der kapitalistische landen algemeene tactiek benuttiging der verscheidene legers moderne theoretische oorlogsmiddelen en hunne toe passing in den strijd princiepen der krijgs kunde mobilisatie politieke werking in oorlogstijd. Buiten de KomsOmols, de inrichtingen dei- fabrieken, de schoolbevolking, enz. wordt de algemeene militarisatie van de russische arbei dersmassa zonder ophouden doorgevoerd. Een machtige vereeniging, namelijk de Ossoa- viochime, die weldra 22 millioen aanhangers zal tellen en afdeelingen haeft over de gansche uitgestrektheid van het grondgebied, legt zich daaiop toe. Zij neemt de leiding van het mili tair onderricht der burgerlijke bevolking, richt schietingen en oeienir gen in, vliegtoch ten, schijnaanvallen door de stikgassen, be reidt de verdediging tegen de luchtaanvallen, geeft zoogezegde vrijwillige» inschrijvingen uit die de noociige gelden moeten bezorgen om het vliegwezen te versterken, bestudeert het gebruik der chimische producten die voor den oorlog kunnen dienen (oorlog der gassen, enz Op hare ingeving, richt men speciale gebouwen op, huizen van verweer "genoemd, maar die in werkelijkheid kazernen zullen zijn ten dienste der burgers. Deze huizen van verweer zullen voorzien zijn van goed uitge ruste studeerkamers conferentiezalen, schietplaatsen, rondreizende tentoonstellin gen, bibliotheken, leeskamers, kunstafdee lingen,'spijshuizen, enz Gedurende het ver lof. richt de Ossoaviochime speciale kampen in waar de arbeiders, de Komsomols en de studenten zich in het schieten en in de krijgs bewegingen oefenen. Anderzijds moeten som mige godsdienstige feesten van de verschei dene volkeren der U. R. S. S. vervangen worden door militaire prijskampen gedurende dewelke de bevolkingen bewijzen moeten leveren hunner bekwaamheid in het schieten, in het zwemmen met een vracht beladen, in den marsch, in het loopen en in de rijkunst. In het onderricht gegeven aan de Komsomols, aan de inrichtingen der fabrieken, aan de schooljeugd, speelt de «propaganda» een zeer belangrijke rol, bijna zoo groot als deze der eigenlijke militaire opleiding. Het regelmatig leger zelf is onderworpen aan die propagan da, die moet dienen om het fanatiek te maken en waarvan de inrichting, rond de Comittiten, gansch een speciale pers bevat die een oplaag van een millioen te boven gaat. Het militair dagblad Na Strajé alleen wordt op 450.000 exemplaren gedrukt. Sedert enkele jaren, is het getal dier militaire bladen als ook de belangrijkheid hunner oplaag merke lijk vermeerderd. In 1928, bestonden er slechts eenige regimentsbladen, nu bestaan er 1200 waarvan 200 gedrukte. Wat de compa gnie bladen betreft, deze zijn verdubbeld in drie jaar tijd en hun getal is van 5.800 tot 10.900 gestrgen. Bij deze dagbladen dienen nog ver- schilüge militaire tijdschi iften met groote op laag gevoegd te worden. Om deze pers vatr artikels te voorzien, is het onontbeerlijk gedu rig het aantal opstellers te verhoogen. Eer tijds waren er 70.000, nu 120.000. De krijgs geest die de bolsjewistische leiders bezielt, heeft dan ock geëindigd met in U. R. S. S. de letterkundige middens te winnen. Tal van schrijvers nemen als thema de verheerlijking van het roode leger, oorlogswerktuig, en on langs las men in de Krasnaia Gazela een bericht volgens hetwelk, naar de bepalingen van een akkoord gesloten met de Staatsuit gaven, 70 schrijvers zich verbonden hadden over het roode leger te schrijven. De poging voor het vliegwezen In de hedendaagsche gevech'en zijn het getal manschappen, de africhting, de tucht, de opruk der troepen niet'meer voldoende de bewapening, het materiaal en de schiet voorraden zijn van het hoogste belang. De Sovjets hebben zich wel gewacht dit hoofd zakelijk gedeelte van de voorbereiding tot den toekomstigen oorlog te verwaarloozen. Men weet welke belangrijke rol de lucht vaart geroepen is in de toekomstige oorlogen te vervullen. Welnu, volgens bekentenissen van deskundigen, heeft het Sovjetisch Rusland, in deze laatste jaren, zijn luchtvaart in een aanzienlijke verhou ling uitgebreid. Volgens hen bekleedde de U. R. S. S., vanaf verleden jaar, de tweede plaats in de wereld voor wat het aantal vliegtuigen en de gespecialiseerde loodsen betreft binnen twee jaar, zoo er op denzelfden voet wordt voortgegaan, zal de eerste plaats veroverd zijn Gansch een leger technici, zoowel Russische als vreemde, vet betaald, houdt zich bezig met nieuwe model len van toestellen te bestudeeren en te ver vaardigen. En, wat meldenswaardig is, de Reichswehr en de duits die vijverheid, door een onbegrijpelijk misverstand, verleeven hun mede werking aan deze uitbreiding der luchtvloot van het Sovjetisch Rusland De burgerlijke luchtvaart in U. R. S. S. is natuuilijk, zooals alle andeieinrich'ingen, ook gemilitariseerd. Tijdens de eerste conferentie van de burgerlijke luchtvloot, den 20 Februari 11. gehouden, verklaarde M. Kouybichef, on dervoorzitter van den Raad der volkscom missarissen Men moet zich herinneren dat het land in 'c algemeen en de regeering in 't bijzonder groot vertrouwen stelt in de uitbrei ding der burgerlijke luchtvaart, niet alleen on der opzicht van de rol die zij in het economisch leven van het land moet vervullen, maar voor al als verdedigingsmiddel in geval van oorlogs verrichtingen. De kaders der toekomstige strijders van den grooten oorlog tusschen het kapitalisme en het socialisme zullen genomen worden in de scholen der burgerlijke lucht vaart. Met dit doel werden nieuwe luchtvaartscho- len geopend, vooral in de verst afgelegen streken van Moskow. Ten einde candidaten aan te lokken voor die scholen waar de leer lingen, minstens achttien jaar oud, een jaar en half verblijven, aanvaardt men er zelfs de jonge meisjes. Alles is er volstrekt kosteloos, de leerlingen worden gehuisvest, men geeft hen de noodige uitrusting, men stort hen een pensioen en men betaalt hen zelfs hunne reis kosten terug. N. M. Telefoon 234.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypotheken Fr. 120.000.000, Stelt voor 5 of tojaar. - Zesmaandelijksqhe coupons. met pretTlie voor hoog stens 5 jaar 3,75 netto. KASBONS, terugbetaalbaar na 6 maand, 3,25 netto. Kostdooze inschrijvingen bij'den Heer ROBERT SOU BUYWisselagent Dixmudestraat, YPER. Ce magnifique joyau de 1'Exposition colo- niale de Paris, cette reproduction en stuc de l'un des plus immenses monuments du monde aura naturellement a disparaitre, une fois l'ex- position terminée. Cependant il nesera pas simplement démo- li, comme ce sera le cas de tous les; autres ba- timents de l'Exposition. II estdestiné a dispa- raicre plus tragiquement et plus extraordinai- rement que pa une fa'orique de films cinéma- tographiques a acheté le temple d'Angkor- Wat pour y situer des épisodes et pour l'incendier dans une grande scène finale Ce sera un bel incendie, bien réglé dans tous ses détails. Deuil en 12 heures I'll MMIlili «II iHIMi ■'■""^■TTWfTTimritrMr Rouw In 12 uren

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 3