Groote Footballmatch Ypersche Voetbalkroniek A propos du tragique accident de Zillebebe kz-Ypres Kalender der Footbailmatchen Calendrier des Matches de Football K- V. B. C. S. Y. F00TBRLL C. S. YPROIS - li - BISSEGHEM Nous lisons dans La Libre Belgique du x5 A out dernier Comme toujours en pareille circonstance, les commentaires vont leur train, dans la ré gion, au sujet de eet épouvantable accident oü, sur deux families, il reste une seule personne en vie, atteinte d'ailleurs de huit a dix frac tures. Les automobilistes accoutumés a la route Ypres Comines signalent que les causes de ■danger sont multiples au passage non gardé deZillebeke. II y a d'abord la maisonfort lar ge de l'ancien garde-barrière, qui cache une grande partie de la voie, celle ci coupant mal- heureusement la route en biais II y a ensuite, dans le sens dangereux, ladéclivité du chemin de fer qui, descendant de la cóteóo, provoque 1'allure accélérée des trains. II y a encore le fait que les automobilistes venant d'Ypres montent du fond d'un vallon, ce qui non seu lement les empêche d'apercevoir a temps la voie, mais encore provoque un certain ralen tissement de leur voiture, alors que le train qu'ils avaient peut-être aperqu a une distance leur permettant de passer, ariive vers la route a une allure accélérée, noncontrólable a cause du biais signalé plus haut. De plus, pour Ls excursionnistes ne connaissant pas l'endroit, le danger s'accroit encore de ce qu'un peu avant l'arrivée au chemin de fer leur attention est souvent attirée du cöté droit le danger étant a leur gauche par la visibilité com pléte des monts des Flandres rendus célèbres par la guerre Kemmel, Mont Rouge, Mont .Noir, et Mont Vidaigne. L'endroit est tellement reconnu dangereux -que bon nombre d'automobilistes de la région déclarent qu'ils vont parfois jusqu'a s'arrêter presque complètement prés de la maison du garde-barrière avant de traverser la voie. D'autres disent que c'est souvent le hasard qui sauve, (inanque de coincidence de passa ge, a quelques secondes piés), sinon il y au- rait la bas au moins un accident par semaine. La plupart d'entre-eux y ont déja frólé le dan ger. Selon l'opinion publique, il n'y a nul doute <que la suppression du garde-barrière de Zille- beke a été une erreur. Voila done un de ces cas cü le railway se rend coupable d'une grave négligence en ne prenant pas des mesures qui mettent les usa- ,gers de la route a l'abri d'un danger dont tout le monde prociame la gtaviié. Combien faut il qu'il y ait de victimes peur qu'on se üéciüe a établir une signalisation tffi- eace Depuis que la garde de certains passages a niveau a été supprimée, c'est a dire depuis -quelques dix ans, le public réclame li place ment de signaux avertisseurs, non seultment aux passages mêmes, mais a une certaine dis tance de ceux ci, Tin premier potau indicateur (muni de len- tilles réflétant la lumière des phares des .autos) devrait signaler le danger cent mètres avant le passage a niveau un second poteau devrait être placé a cinquante mètres, et cela en plus du poteau établi actuellement au pas sage lui mème. L'adoption de ce système serait peu coüteu- se. Mais sous prétexte qu'on cherche le dispo- sitif idéal et que de suggestions ont déja pasié par les bureaux compétents on ne fait rien. Vraiment, ceux qui sont responsables de pareille négligenee mériteraient d'etre défé- rés aux tribunaux. Le nouveau ministre des Transports terait ■oeuvre utile et humanitaire en ordonnant immé- diatement cette minime dépense. II lui serait facile de la récupérer en ariêtant les gaspilla- ges et dépenses somptuaires pour le local des- tiné au bureau de l'Ofïice de Tourisme de la place de Brouckère. III" Speciale Afdeeliag Reeks C. Division III Spéciale Série C. - - 6 September ig3r i5 November ig3i Stade Courtrai Stade Mouscron A. A. Mouscron C. S. YPROIS F. Poperinghe W. S Lauwe Wevelghem Sp - R S C. Menin R C. Bisseghem bye. i3 September ign 21 November ig3i R. S. C. Menin A. A. Mouscron Stade Mouscron F Poperinghe W. S. Lauwe - Wevelghem Sp. C. S. YPROIS R C. Bisseghem Stade Courtrai bye. 20 September igji 20 November ig3l Stade Courtrai - C S YPROIS A. A Mouscron W. S. Lauwe R. C. Bisseghem R. S. C. Menin F. Poperinghe - Wevelghem Sp. Stade Mouscron bye. 27 September ig3i 6 December ig3i R S. C. Menin F. Poperinghe Stade Mouscron R. C Bisseghem W. S Lauwe Stade Courtrai Wevelghem Sp. A. A. Mouscron C. S. YPROIS bye. 4 October ig3i i3 December ig3i Stade Courtrai R. S. C. Menin A. A. Mouscron F. Poperinghe R. C. Bisseghem Wevelghem Sp. C S. YPROIS Stade Mouscron W. S. Lauwe bye. 11 October ig3i 20 December ig3i St. Mouscron A. A. Mouscron W. S. Lauwe - C. S. YPROIS F. Poperinghe R. C. Bisseghem Wevelghem Sp. Stade Courtrai R. S. C. Menin bye. 18 October ig3c 27>( December ig3i Stade Courtrai F. Poperinghe A. A. Mouscron - R C. Bisseghem. W. S. Lauwe Stade Mouscron C. S YPROIS - R. S. C. Menin Wevelghem Sportif bye. 25 October ig3i 3 Januari ig32 R. S. C. Menin W. S. Lauwe R. C. Bisseghem Stade Courtrai F. Poperinghe C S. YPROIS Wevelghem Sp. Stade Mouscron A A. Mouscron bye. 8 November ig3r 10 Januari ig32 Stade Courtrai AA. Mouscron Stade Mouscron - R. S. C. Menin W. S. Lauwe R. C. Bisseghem C. S. YPROIS - Wevelghem Sp. F. C. Poperinghe bye. Football Seizoen 1931 - 1932 Hotel Continental Lokaal C. S. Y. R. Colaert Plaats Pronosü^ifr W^dslr i|d II' AFuEELING b 5750 fr. frijzeti in geld 5750 fr. Verdeeld als volgt 5oo 400 3oo 25o 2,00 175 i5o 125 100 100 4 prijzen van 75 lr. 10 van 5o fr. 10 van 40 fr. 16 van 3o fr. 5o prijzen van 25 fr. te verloten in de tombola. Wekelijksche prijs van 20 fr. REGLEMENT VAN DEN WEDSTRIJD 1) Voor ieder match zullen de volgende punten toege kend worden a) de juiste score der tegenovergestelde elftallen 3 punten. b) de juiste score van het winnend elftal 2 punten. c) de aangeduide winnende ploeg 1 punt. d) indien de match eindigt op een <Jrawn de juiste score van den drawn 3 punten. de onjuiste score van den drawn 2 punten. 2; De uitgestelde matchen, die per geheele reeks herspeeld worden, komen in aanmerking voor den wedstrijd de andere uitgestelde matchen niet. 3) Een bus zal iedere week geplaatst worden in 't lokaal, van den Donderdag avond af, voor het ontvangen der bulletijns deze bus zal gesloten worden den Zondag ten laatste een half uur vóór 't begin der matchen later afgegeven bulletijns alsook deze in de bus niet zijnde zullen niet in aanmerking komen. 4) Bulletijns met onleesbaar of vervalschte cijfers, alsook deze waarop de cijfers zullen overschreven zijn zullen nietig verklaard worden. (Bezigt het dubbel der bulletijns om veran deringen aan te brengen). 5) lederen Zondag zal een prijs van 20 fr. toegekend wor. den aan dezen die het meest getal punten bekomt in geval verscheidene mededingers hetzelfde aantal punten bekomen zal de prijs verloot worden, telkens den Zondag avond rond 7 uur, na het opmaken der rangschikking (deze zal geschieden in het openbaar, in de bovenzaal van het lokaal, toegankelijk voor eenieder, en zal uithangen zooals naar gewoonte). De prijs zal kunnen betaald worden van af iederen Dinsdag avond volgende op de match. t«) Alle reklamatiën wegens mogelijke missingen in het toekennen der punten moetenom geldig te wezenaange geven worden a) tegen den Maandag avond volgende op de match indien zij betrek hebben op het toekennen van den prijs. b) tegen den Zondag avond volgende op dezen der match ('tzij met een teeken X nevens het getal punten op de lijsten te plaatsen, 't zij M. Ev. Baete ervan te verwittigen) voor alle andere Later ingekomen klachten zullen niet meer aanvaard worden. 7> De bekumen punten van iederen Zondag zullen dienen voor de Algemeene Rangschikking van einde seizoen waar voor een honderdtal prijzen zullen toegekend worden Hier van zijn een vijftigtal prijzen aan de eersten der rangschik king voorbehouden alsook een vijftigtal prijzen te verloten onder de niet prijswinnende deelnemers van den wedstrijd. 81 De wedstrijd wordt gedaan bij middel van bulletijns bevat in een genummerd boekje (nummers die zullen dienen voor de rangschikking en trekking einde seizoen). PRIJS VAN HET BOEKJE 30 Fr. Boekjes te bekomen in 't Hotel Continen tal bij al de leden van het Comiteit en ter drukkerij Dumortier, i5, Boterstraat, Yper. Zondag 30 Oogst 1931 op het Ypersch Stadium Te 10 uur Inkom prijs 3 fr. De Vriendenontmoetingen van den tweeden oefeningsdag zijn nogmaals in ons voordeel afgeloopen. De juniorsploeg, samengesteld uit dezelfde spelers van vorigen Zondag, verslaat Pope ringhe met 6-0. Alhoewel de scoor deze van verleden week niet bereikt, mag er gezegd worden dat wij onze geburen geheel den baas waren. Nochtans dient er gezegd dat onze voorwaartsen eene steviger verdediging voor handen hadden, waar het klein keepertje zich bijzonderlijk onderscheidde en talrijke wel gerichte shotten onschadelijk maakte. Ver- Lure Ev. (4) Ververeken (1) en üssieur (i) brachten ons de doelen aan. Wat de samen hang van het rood-wit elftal betreft, mij dunkt dat de eerste samenstelling meer voldoening gaf dan deze in de tweede speelhelft be proefd. Juniors, nog acht dagen en het seizoen neemt een aanvang. Neemt van de overblij vende oefeningsuren gebruik om u bijzonder lijk toe te leggen op hetgeen gtj gedurende de twee matchen ondervonden hebt, en waarin gij nog te fiauw scheent. Verzorgt u goeden de gewenschte lorme zal niet lang uitblij ven. Tweede afdeeling droogt het reserve elftal van S.K. Roeselaere met 5 o af. Aan te nemen valt dat er jonge krachten in het bezoekend elftal optraden, doch niettemin hadden wij tegen sterkere partij te doen en is onze zege des te schooner, 'k Geloof dat onze ploeg het

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5