5 Bond der Kroostrijke Gezinnen Gewest Yper Gemeente Sint-Jan Uitslag van den VarKensprijsKamp op ln September 1931 Taks op de Radios La Bière et le Pain Kalender der Foothallmatchen Afdeeling Juniores Reeks C. Football Seizoen 1931 -1932 Pronosüek Wedstrijd 5750 fr. Prijzen in geld 5750 fr. Ypersche Voetbalkroniek Internationale match C. S. Brugge U. S. Bruay Op Zondag 27 September aanstaande is er te Wytschaete inhuldiging der vlag van den plaatselijken bond. Schoone feesten worden er te dier gelegenheid op touw gezet. Al de plaatselijke afdeelingen van geheel ons gewest zullen er aanhouden dien dag met zooveel mogelijk leden naar Wytschaete te trekken 1 't Is de eerste vlaggewijding in ons arrondis sement. Zij mag niet onderdoen voor de vlaginhuldigingen elders gehouden. Al de Kroostrijke Gezinnen houden dus dien dag vrij. Het ordewoord weze op 27 September Maar Wytschaete. Later wordt het programma medegedeeld. Eerste Categorie Inlandsch Ras Beer en I' prijs 5o fr. Vanoverberghe Al., Yper. :2e 3o fr. Descamps Èmiel, St-Jan. Zeugen geviggend hebbende le prijs 5o fr. Durnez Alois, Zonnebeke. _2e 40 fr. Vanoverberghe Al., Yper. 3e 3o fr. Vermeulen B., St-Jan. .4* 20 fr. Capoen Jules, Yper. 5e 10 fr. Deraedt Desire, St-Jan. Jonge zeugen 1* prijs 40 fr. Vermeulen B., StJan. 2e 3o fr. Capoen Jules, Yper. 3e 25 fr. Haghedooren J., St-Jan. 4e 20 fr. Descamps Emiel, St-Jan. Tweede Categorie Veredeld duitsch Landvarken Beeren le prijs 70 fr. Verkenssyndicaat, St Jan. 2* 5o fr. 3* 3o fr. Zeugen 1* prijs 70 fr. Delva Elie, Zonnebeke. 2e 60 fr. Steelandt E., Vlamertinghe. 3e 5o fr. Capoen Jules, Yper. 4e 40 fr. 5" 3o fr. Delva Elie, Zonnebeke. 6® 20 fr. Capoen Jules, Yper. 7e 10 fr. VerDrugge Henri, St-Jan. Verders werden in deze afdeeling nog 7 ;aanmoedigingspremiën van 5 Ir. gegeven. Er wvas zeer veel belangsttlling bij het publiek. De prijskamp is in alle opzichten wel gelukt. .Er wordt er naar gesneefd een varkenstype met een prima rendeerend omzettingsver mogen te verkrijgen. Vraag van den heer Senator Toch, aan den lieer Minister van Posterijen, Telegraaf en Telefoon Is de taks op radiotoestellen van 60 frank •per jaar hefbaar op de bezitters van radiotoe stellen, die het apparaat niet in werking kun nen brengen wegens de radiostoringen veroor zaakt door de uitstralingen van electrische motoren in de omgeving van hun woning Verscheidene radioliefhebbers kunnen bui ten hun wil geen gebruik maken van hun ra diotoestel het ware rechtvaardig deze lieden van de taks te ontslaan. Zou de minister hieromtrentzijn advies niet willen geven Antwoord Het antwoord op de in het eerste lid gestelde vraag is bevestigend, aan gezien de door de wet van 20 Juni ig3o inge voerde taks verschuldigd is door alwie een radio-electrisch ontvangtoestel in bezit heeft. Aan te stippen valt dat een commissie ge last is met het grondig instudeeren van het zoo ingewikkelde vraagstuk der radiostorin gen. Tous ceux qui font du pain la base de leur alimentation doivent aimer la bière. C'est qu'en efïet, une étroite concordance existe entre les éléments nutritifs de la bière et du pain. Le saviez vous On ne l'ignorait pas autrefois. Dans Le Dictionnaire des Aliments qui date de I75o, on trouve ce curieux passage La bière doit tenir parmi les boissons lemê me rang que Dent le pain parmi les aliments solides et comme on ne peut disconvenir que le pain ne soit tiès sain a manger, on ne peut disconvenir que la bière faited'un bon grain ne soit trés same a boire. L'un et l'autre sont composes des mêmes é'éments et ne différent, a proprement parler, qu'en ce que l'un est un pain qui se mange et l'autre un pain qui se boit. La bière, un pain qui se boit Voila pour le moins une expression bien originale, direz vous Originale, certes, mais aussi fort juste. Qu'est,-ce que la bière, sinon un extrait de malt, d'orge, houblonné et fermenté. L'orge était connue dès la plus haute anti quité, car les légendes millénaires de l'Inde et de la Chine la r-onsidèrent, comme aliment- dieu au même titre que le blé et le riz. La légende est done bien d'accord avec la science. Sous Taction des mêmes diastases, Tamidon du blé dans le pain, et de l'orge dans la bière, se transforme en substances assimila- bles, tssentielles a la vie. Buvons done de la bière. C'est une des plus vieilles, des plus saines et des meilleuresbois sons que connaisse l'humanité. «La Gazette». 6 September iq3i 22 November ig3i R. S. C. Menin V. Wevelghem St. Mouscron C, S. YPROIS W. S. Lauwe ^Wervicq Sport A. A. Mouscron R. C. Bisseghem F. Poperinghe bye. l3 September iq3f 29 November ig3r R. C. Bisseghem St. Mouscron V. Wevelghem W. S. Lauwe Wervicq Sport A. A. Mouscron C S. YPROIS F. Poperinghe R. S. C. Menin bye. 20 September ig3i i3 December ig3i R. S. C. Menin - C. S. YPROIS St. Mouscron Wervicq Sport F. Poperinghe R. C. Bisseghem W. S. Lauwe A. A. Mouscron Verbr. Wevelghem bye 27 September ig3r 20 December ig3r R. C. Bisseghem W. S. Lauwe V. Wevelghem F. Poperinghe Wervicq Sport R. S. C. Menin A. A. Mouscron St. Mouscron C. S. YPROIS bye. 4 October i<)3t 27 December ig3i R. S. C. Menin R C. Bisseghem St. Mouscron W. S. Lauwe F. Poperinghe A. A. Mouscron V. Wevelghem C. S. YPROIS Wervicq Sport bye. 18 October ig3c 3 Januari ig32 St. Mouscron V. Wevelghem Wervicq Sport C. S. YPROIS W. S. Lauwe F. Poperinghe A. A. Mouscron R. S. C. Menin R. C. Bisseghem bye. 25 October ig3i jo Januari ig32 R. S. C. Menin W. S. Lauwe St. Mouscron F. Poperinghe V. Wevelghem Wervicq Sport C. S. YPROIS - R. C. Bisseghem A. A. Mouscron bye. 8 November ig3l 17 Januari ig3z R. C. Bisseghem Wervicq Sport F. Poperinghe R. S. C. Menin W. S. Lauwe - C. S. YPROIS A. A. Mouscron V. Wevelghem Stade Mouscron bye. j5 November ig3i 24 Januari ig32 R. S. C. Menin St. Mouscron R. C. Bisseghem. V. Wevelghem Wervicq Sport F. Poperinghe C. S. YPROIS A. A. Mouscron W. S. Lauwe bye. Hotel Continental Lokaal C. S. Y. R. Colaert Plaats II* AFDEELING B Verdeeld als volgt 5oo 400 3oo 25o 200 175 i5o 125 100 100 4 prijzen van 75 fr. 10 van 5o fr. 10 van 40 fr. 16 van 3o fr. 5o prijzen van 25 fr. te verloten in de tombola. VVekelijksche prijs van 20 fr. REGLEMENT VAN DEN WEDSTRIJD 1) Voor ieder match zullen de volgende punten toege kend worden a) de juiste score der tegenovergestelde elftallen 3 punten. b) de juiste score van het winnend elftal 2 punten. c) de aangeduide winnende ploeg 1 punt. d) indien de match eindigt op een drawn de juiste score van den drawn 3 punten. de onjuiste score van den drawn 2 punten. 2) De uitgestelde matchen, die per geheele reeks herspeeld worden, komen in aanmerking voor den wedstrijd de andere uitgestelde matchen niet. 3) Een bus zal iedere week geplaatst worden in 't lokaal, van den Donderdag avond af, voor het ontvangen der bulletijns deze bus zal gesloten worden den Zondag ten laatste een half uur vóór 't begin der matchen later afgegeven builetijns alsook deze in de bus niet zijnde zullen niet in aanmerking komen. 4) Muüetijns met onleesbaar of vervalschte cijfers, alsook deze waarop de cijfers zullen overschreven zijn zullen nietig verklaard worden. (Bezigt het dubbel der bulletijns om veran deringen aan te brengen). 5) lederen Zondag zal een prijs van 20 fr. toegekend wor den aan dezen die het meest getal punten bekomt in geval verscheidene mededingers hetzelfde aantal punten bekomen zal de prijs verloot worden, telkens den Zondag avond rond 7 uur, na het opmaken der rangschikking (deze zal geschieden in het openbaar, in de bovenzaal van het lokaal, toegankelijk voor eenieder, en zal uithangen zooals naar gewoonte). De prijs zal kunnen betaald worden van af lederen Dinsdag avend volgende op de match. t>) Alle reklamatiën wegens mogelijke missingen in het toekennen der punten moeten, om geldig te wezen, aange geven worden a) tegen den Maandag avond volgende op de mafclt indien zij betrek hebben op het toekennen van den prijs. b) tegen den Zondag avend volgende op dezen der match (*t zij met een teeken X nevens het getal punten op de lijsten te plaatsen, 't zij M. Ev. Baete ervan te verwittigen) voor alle andere Later ingekomen klachten zullen niet meer aanvaard worden 7) De bekomen punten van iederen Zondag zullen dienen voor de Algemeene Rangschikking van einde seizoen waar voor een honderdtal prijzen zullen toegekend worden. Hier van zijn een vijftigtal prijzen aan de eersten der rangschik king voorbehouden alsook een vijftigtal prijzen te verloten onder de niet prijswinnende deelnemers van den wedstrijd. 8) De wedstrijd wordt gedaan bij middel van bulletijns bevat in een genummerd boekje (nummers die zullen dienen voor de rangschikking en trekking einde seizoen). PRIJS VAN HET BOEKJE 20 Fr. Boekjes te bekomen in 't Hotel Continen tal bij al de leden van het Comiteit en ter drukkerij Dumoriier, i5, Boterstraat, Yper. Eenieder die Zondag op het stadium aan wezig was, heeft er getuige geweest van een ware voetbalvertooning waar kunst en spel- kennis hoogtij vierden. Hoe aangenaam en tevens hoe verrukkelijk was het niet die gemeten passen naar gedrilde mannen te zien geven, achteruit zoowel als vooruit, immer met een voorbereid gedacht om den tegen strever te verschalken. Hoe verheugend was het niet die voetbalberoemdheden hier op ons klein plein te zien spelen, om ons eens toe te laten het schoone en het kundige van een wel

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5