C O N C Er R T Visite (Tune Sociéié Chorale Tourquennoise Gemeenteraad van Yper GROOTE SCHIETING - HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK 6 LEEST VERSPREIDT HET YHEFtSCHE Supportersclub C. S. Y. GROOTE PRONOSTIEKWEDSTRIJD 1500 Fr. PRIJZEN. Zitting van Maandag 7 September 1931, om 17 nor STASI YPER Zondag 6 Seplembai* 1931 op Zondag 20 September 1931 19, Arenbergstraat, Antwerpen doordacht spelgehalte te bewonderen. De toejuichingen bij ieder prachtig spelvertoon, waren een bewijs dat de tegenwoordige lief hebbers begrepen wat er gebeurde en ver- schillige waren verstomd en konnen er niet van weèr komen, dat men den lederen bal zoo handig kon hanteeren. In een woord mag de eerste internationale match in het Ypersche als welgelukt aangestipt worden, behalve voor de opkomst die talrijker had kunnen zijn. Op het gestelde uur betrad scheidsrechter Parisis met de heeren Wittouck en Ostyn, linesmen, het veld om den toss te doen spelen, die door de Fransche vrienden gewonnen werd. Beide elftallen waren als volgt samengesteld U. S. Bruay Godelle Kubik Dubois Kulvars Parmtntier Liliaert Grard Dieryck Founder Tartare Guilluy C. S. Brugge lijsiilnirt Saeyi Vancieyrcrbnuchei Vandirbouwheda Proot Herreboudt Van Poucke Henri Van Poucke Julien Baes Debois Braet Brugge zet de vijandelijkheden in en Godelle moet al in de eerste oogenblikken tusschen- komen op schieten van Vanderbouwhede. Braet blijft ook niet werkeloos en een shot van Tartare wordt onschadelijk gemaakt. Dieryck zend eveneens naar 't doel maar zon der gevaar. De groen zwarten nemen alras de leiding van het spel in... handen en defransche achterhoede komt weldra in werking. Seffens is er te bespeuren dat zij op de hoogte van haar taak is, want de mooiste aanvallen wor den gebroken door Kubik en Dubois terwijl Godelle zich tusschen de palen onderscheidt. Op hoekschop voor Brugge kopt Proot juist boven. Bruay blijft evenwel niet ten achter in het aanvallen en Braet vangt heel flegmatiek verschillende zendingen op. Op corner voor blauw wit ontzet Debois het brugsch kamp De groen zwarte voorwaartsen geven nu vol len doom en hun passen en plaatsverande ringen verwekken iedereens bewondering. Op een tweeden hoekschop komt een opnemen van Vanderbouwhede in Godelle's handen terecht. De vleugel Ruysschaert-Saeys brengt gevaarlijke standen teweeg maar Bruay's verdediging waakt. Een corner voor blauw wit wordt ontzet. Centerhalf Van Poucke geeft aan Vancleynenbreughel die met een welgemeten pas Vanderbouwhede in de gele genheid stelt het eerste doel voor Brugge aan te teekenen aan de 36e minuut. Bruay laat geen gelegenheid voorbijgaan om er nu van onder te muizen maar Braet is op zijn hoede. De rust komt weldra op aanval der brugsche voorlijn. Na de herneming schijnt de fransche ploeg meer door te geven, doch Brugge leidt dê meeste en gevaarlijkste aanvallen. Een hoek schop voor groen zwart blijft onbenuttigd, Fournier trekt er van onder en Baes moet corner toestaan op zending van Tartare. Debois, in een goeden dag, redt op een nippertje. Evenwel zal Cercle wederom zijn spel opdringen maar de rotsvaste verdediging der mijnwerkers laat niets door. Vleugelver plaatsingen en verrassende zendingeer ver mo gen niets tegen de blauw-witte achterhoede. Zeker is het te zien dat de Bruggelingen uit blinken niettemin verdedigen Deckmyns lievelingen zich uitmuntend. Een onverwachts schieten van Vancleynenbreughel verrast Go delle en nummer twee is voor Cercle gebo ren. Van nu af begint het spel wat te vertragen ofschoon de stormloopen tegen Bruay's back- paar niettemin aanhouden. Een tijdelijke opflakkering der franschen brengt Braet in beweging. Ten slotte zal de ontmoeting toch eindigen op een flinke zege van het Brugsch elftal dat waarlijk het veroveren van den Continental Beker verdient. De Beker, door den Heer Baete geschon ken, werd na de match met een verdienstelijk woord door den Heer Voorzitter Seys aan beide ploegen toegestuurd, aan kapitein Van- derbou vliede overhandigd. Bij het avond maal hebben de spelers en Comiteitsleden van beide ploegen als beste vrienden verbroederd en hebben met gepaste en hartelijke woorden hunne innige voldoening over het Ypersch onthaal laten blijken. Voor wanneer nog eens zulk een lekker voetbalbrokje C. S. Yper E. Ghistel De laatste onzer trainingsmatchen viel zoo als de voorgaande in ons voordeel uit. Alhoe wel de zege ditmaal nipt veroverd werd (2-1), mag men gerust de kampioenschappen, die voor de deur staan, te gemoet zien. De lang verwachte strijd begint dus morgen. Wat zal C. S. Y gedurende het toekomende seizoen verwezenlijken Zullen wij in reeks B de eerste viool spelen en zijn wij bestand om gebeurlijke tegenkantingen te keer te gaan Moeilijke vragen om op te lossen. Doch met zekerheid mag er verklaard worden, dat rood-wit het niet onder de markt zal hebben, want al de overige clubs onzer reeks zullen op ons zitten loeren, en van iedere inzakking gebruik maken om ons punten af te futselen. Daarom, spelers, weest het fransch spreekwoord rien ne sert de courir, il faut partir a point indachtig. Het zijn de eerste uitslagen die als den grondsteen moeten zijn van onze verdere ontmoetingen. Wij verwach ten dus een eerste overwinning tegen Ghistel. De supporters zullen het als een plicht aan zien talrijk en sportief op te komen om hunne lievelingskleuren te zien zegevieren. A. A. Moescroen C. S. Y. 3e Speciaal De specialers moeten voor een eerste op treden bij A.A. Moescroen op bezoek. Zooals het elftal nu opgesteld is, lijdt het geenen twijfel of het schoone uitslagen kan verwezen lijken. Verleden seizoen versloeg A.A. Moes croen ons tweemaal (4-3 buiten huis en 2-1 te Yper). Maar er dient gezegd te worden dat A. A. kampioen van de reeks uitgeroepen werd, zoodat onze nederlagen geenszins ver pletterend waren. Stade Moescroen Juniors C. S. Y. De rood witte juniors ploeg, uit vele nieuwe krachten samengesteld, vertrekt insgelijks bij de zuiderburen op verplaatsing. In het afge- loopen voetbaljaar zonden wij Stade met 7-2 naar huis, terwijl wij zelf met een daveringske van 5-2 te Moescroen beladen werden. NEMO. STAD YPEBt Boekjes verkrijgbaar mits 10 fr. bij Albert Blootacker, Statielaan. dYPRüS Dimanche, 13 Septembre prochain, nous arrive la célèbre société chorale 1' Or- phéon des Travailleurs de Tourcoing, ne groupant pas moins de 90 membres exécu- tants. Ceux-ci seront accompagnés par des parents et amis, ce qui fait que nos bons voisins du Nord nous arriveront au nombre de deux cents environ. Après la réceptioa officielle, qui aura lieu a g h. 3o k l'hótel de ville, nos visiteurs dépo- seront une gerbe au Monument des Morts Yprois, et se rendront ensuite a la Cathédrale St-Martin oü l'Orphéon chantera la Grand' Messe. A midi, l'orphéon donnera un concert a la Bascule, oü le kiosque sera dressé k l'occa- sion de la kermesse du quartier. Cette excursion a Ypres est organisée par M. Masurel, industriel bien connu du Nord. DAGORDE 1Proces verbaal der zitting van 27 Juli ig3i. 2. - Stedelijk kerkhofgr ondv er gunning en. 3. Gemeentebelasting op de radios hef fingsreglement. 4. Openbare Onderstand - a) afstand in der minne van 121,22 vkm. grond, gelegen te Yper b) idem van i5 aren grond, gelegen te Waasten. 5. Openbare Onderstand begrooting voor ig3l overdracht van kredieten. 6. Openbare Onderstand uitvoering van werken. 7- Openbare Onderstand a) openbare verpachting van landgoederen uitslag b) onderhandsche verpachting van 2 loten. 8. Openbare Onderstand proces verbaal van onderzoek der kas van den ontvanger der Commissie. 9. Financiën a) nazicht der stadskas proces verbaal b) overschrijving van kredieten. 10. Rijks Middelbare school voor jongens begrooting voor ig32. 11. Aanvragen om toelage. 12. Overeenkomst voor oorlogsschade waterleiding schattingskosten. x3. Stadsrekening voor het dienstjaar ig3o~ 14. Mededeelingen. te 8 uur, op de Groote Markt door de Vlaamsche Harmonie PROGRAMMA 1. Arbeid, stapmarsch H. Fay at 2. Faust, fantasie naar de opera van Gounod, bewerkt door J. Wittebroodt: 3. Victor en Joseph Van Uffelen duo voor piston. 4. In het Bosch, karakterstuk Z. Bajus a) Morgenstond b) Vreugdelied c) De Postkoets d) Houthakkers en K ooibranders. 5) De schoone Onbekendewals G. Allier STAD PER Handboogmaatschappij Yper Hoekje Oppervogel 2 zijdvogels, ieder 40 fr. 2 kallen, ieder 20 fr. 80 kleine vogels van 10 fr. 80 frank 80 frank: 40 frank 800 frank Alle vijf tal schutters een primé van i5 frank Inleg 12 fr. Terug 10 fr. N. M. Telefoon 254.42 Handelsregister Antwerpen 74- Uitstaan-de Hypotheken Fr. 120.000.000, - Stelt verkrijgbaar Grondpandobligatiën 4,75 °/0 ne^o voor 5 of iojaar. -Zesmaandelijksche coupons. KASBONS met premie voor hoog stens 5 jaar 3,75 netto. KASBONS, terugbetaalbaar na 6 maand, 3,25 netto. Kostelooze inschrijvingen bij den Heer MAURICE BAERT, te Yper Vandenpeereboomplaats, Nr 37.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 6