Ministerie van Buiienlandsctie Zaken Visite d'Anglais - HYPOTHECAIRE - BELEGGIN GSB ANK Samenwerkende Maatschappij voor goedkoops Woningen ONS ONDBRDAK flkkoord tusschen België en Frankrijk betreffende de Fransche grensarbeiders 19, Arenbergstraat, Antwerpen Grondpaadobligaliën 4,75 netto wijzen, door de beste Relgische zwemmers. Gezamenlijke oefeningen, door de Zwemclub van St-Gillis. Humoristisch Duikelen eener giraffe van 3 meters, door den Belgischen Zwemkam- pioen, DE VVALLENS. Water-Polo Wedstrijd tusschen de Royal Brussels Swimming Club en de Zwemclub van St-Gillis, spelers van ie afdeeling TE Y P E R De Samenwerkende Maatschappij Ons Onderdak maakt kenbaar, dat de heer Gou verneur der Provincie Westvlaanderen aan den algemeene bestuurder der Nationale Maatschappij voor goedkoppe woningen te Brussel bericht komt te geven, als dat de provinciale raad beslist heeft opnieuw voor een jaar de termijn te verlengen in zake toe kenning van de provinciale bijpremie aan de krijgs- en burger invaliden met een onver mogen van 5o °/0 en meer die een goedkoope woning koopen of bouwen. Oorlogs- en burger invaliden met een on vermogen van 5o o, verschaft u een woning. Boven alle Staatspremiën en gewone pro vincie- en stadsprem ën, schenkt de Provincie u nog een bijpremie van 5o °/0 van het bedrag der Staatspremie. De koopers, die in deze voorwaarden ver- keeren, genieten dus de premiën van Staat, Provincie en Gemeente en daarbij de voor melde bijpremie der Provincie. Het totaal bedrag dezer premiën vertegen woordigt de som van 55oo lr. voor een gezin zonder kindeis öoÓo fr. met een kind 6600 fr. met twee kinders 7700 fr. met drie kinders 8800 fr. met vier kinders ggoo tr. met vijf kinders. Overwegend dat het van belang is het statuut van grensarbeider der Fransche werk lieden die in België komen werken terwijl zij hunne werkelijke verblijfplaats in Frankrijk behouden, nader te bepalen, zooals dit ge schied is wat betrelt de Belgische grensar beiders die in België verblijven en die op Fransch grondgebied gaan werken, Zijn de ondergeteekendeu, gevolmachtigden van hunne respectieve Regeeringen, overeen gekomen aangaande de volgende beschiK- kingen Artikel 1. De Fransche grensarbeiders, namelijk degenen die werken in de nijver heids-, handels of landbouwondernemingen in België gelegen, terwijl zij hunne woonplaats in Frankrijk behouden, waar zij, in beginsel, eiken dag of elke week terugkeeren, zijn aan de hiernavolgende formaliteiten onderworpen ADe grensarbeider zal zich bij den meier der gemeente zijner woonplaats moeten voor zien van een identiteitskaart die hem door dezen laatste zal worden afgeleverd op ver toon i° Van een getuigschrift van goed gedrag en goede zeden 2° Vaneen getuigschrift van het hoofd der inrichting waar hij in dienst is of die zich ver biedt hem in dienst te nemen, dit getuigschrift geviseerd zijnde door het bevoegd Belgisch Intercommunaal Fonds tegen werkloosheid. B. De grensarbeider moet vervolgens zijne identiteitskaart, binnen de acht dagen, door gezegd Intercommunaal Fonds tegen werk loosheid laten viseeren. De indentiteitskaart krachtens het onder havig akkoord afgeleverd, zal geldig zijn voor twee jaren. Bij wijze van overgangsmaatregel zullen degene die vóór i Maart ig3i afgele verd werden, geldig zijn tot 1 April ig33. Artikel 2. De grensarbeiderskaarten zullen kosteloos worden afgeleverd en gevi seerd. De kaarten van grensarbeiders die door een getuigschrift van hun werkgever het bewijs zullen verstrekken dat zij op het oogenblik der onderteekening van het onderhavig akkoord werkzaam waren in eene nijverheids-, handels- of landbouwinrichting in België gevestigd, zullen van rechtswege geviseerd worden tot op 3o April ig3i. Artikel 3. In geval van misdrijf door den houder van een grensarbeiderskaart begaan, zullen de bevoegde besturen van het eene of bet andere land hem gezegde kaart afnemen. De kaarten afgenomen door de Belgische administratie zullen aan de FranscheRegeering worden teruggezonden met vermelding der reden dezer afneming. Artikel 4. Dit akkoord zal bekrachtigd worden. De bekrachtigingen er van zullen zoodra mogelijk te Parijs worden uitgewisseld. Het zal in werking treden zoodra de bekrach tigingen uitgewisseld zullen zijn. Het zal in werking blijven tot 3i December ig3i. Het zal vervolgens van jaar tot jaar stilzwijgend vernieuwd worden behalve in geval van opzegging. De opzegging zal drie maanden vóór het vei strijken van eiken termijn moeten genoufi ceerd worden. Gedaan te Parijs in dubbel exemplaar, den 3t° Maart ig3i. (get.) E. de Gaiffier. (get) A. Briand. De uitwisseling der bekrachtigingen heeft den i3n Mei xg3i te Parijs plaats gehad. Ainsi que nous l'avons annoncé dans notre dernier numéro, notre ville a requ, Samedi passé, la visite d'un groupe de deux cents anciens officiers et soldats du London Regi ment, conduit par le major A. T. Cannon. Partis le matin d'Ostende, en six grands autocars, par Nieuport et l'ancien front beige, nos visiteurs sont arrivés a Ypres veis 11 h. et furent requs par M. le Bourgmestre Sobry,- accompagné par M. le secrétaire communal, en la salie de notre hotel de ville. M. le Bourgmestre leur souhaita la bien- venue en ces termes Right Honourable Partyleader Dear London Rifles, You come from London to the immortal Salient and the holy Ground of Ypres, which saw a long struggle for life between Germany and Great Britain, and drunk the blood and received the bodies of, besides innumerous Germans, 25o.ooo British Heroes, who gave their lives in the defence of Ypres for King and Country. As Burgomaster of Ypres and Commander of the British Empire, I am happy and proud to receive You, I wish You veiy welcome, and I present You the hommage of my deep respect and gratitude. brilliant ex officers and soldiers,who fought in France and Ypres, Messines and Passchen- daele for Right and Peace in Europe, I con gratulate and thank You. British Fathers and Mothers, Widows and Orphans, Brothers and Sisters, Relatives and Friends, who wome to the Memorials and the Cemeteries, to the Graves and the Glitter- names of your'dear fallen Sons and Fathers, Husbands, Brothers and British Friends, to remember here their faces and forces, their bodies and souls, their patriotism, their generosity, their courage, their tenacity, their sufferings and their sacrifice, I admire your piety, your admiration and your grati tude lor the valiant saviours of England. I beg to join the tribute of my admiration and gratitude to yours for your admirable fallen Heroes, and also for you and all the surviving soldiers of the great war. When Germany violated Belgium, whose independance it, another lime, formaly had guaranted, your noble King and People, who respect the treaties made between Nations, declared the war against the parjured Land when Germany occupied Belgium and France and would reach Paris, the British armies hindered with France and Belgium the access to Paris but when Germany, began in September ig>4 the race to the sea, and would violently pass allover Ypres to Calais and the Straits, not only the British Isles but all the Dominions of the British Empire rushed to Ypres, and defended this City during 4 years until the victory out of 3 sides, Ypres was assieged and attacked, bom barded and gassed, bruised and burned by Germany, but, everywhere, valiantly and victoriously defended by the British Empire Ypres was at last completely destioyed, but delivered a ruin and a wilderness, but con served to Belgium England, that made Bel gium in i83o, rendered its roobed indepen dance in igi8 it brr.ugh: back the Belgian King on its throne, and forbidded henceforth to attempt against Belgium for the Peace in Europe. Therefore glory and gratitude to the valiant Defenders of Ypies and the generous Saviours of Belgium. I respect and love and thank our Benefactors,, and wish for ever, as in ages past, a sincere friendship and fruitful business with all English Gentlemen. If it was possible, 1 would that the powerful Chief City of England whose Right honourable Lord M ayors Newton and Batho visited solemnly Ypres, adopt and favour our Martyr City and your holy ground, even as the generous Cities of Canterbury, Sandwich, Folkestone, Rye, Hastings, Bonhill, Eastbourne, Tonbridge, Maidstone, Hove, Worthiny, Portsmouth, Southampton, Winchester, Petersfield and the Isle of Wight adopted and favoured some destroyed towns in France. Say it, please, at London. M. le major Cannon se fit l'interprête de ses camarades pour remercier M. le Bourg mestre de son aimable accueil et dit toute la joie qu'ils éprouvaient de revoir la ville d'Ypres qu'ils avaient délëndue pendant prés de quatre ai-inées. MM. le major Cannon, les capitaines Sampson et Macline, le chapelain E. Wickin son, MM. Doubleday, Stapleton et quelques auties personnalités présentes signèrent le livre d'or, et tout ie groupe, accompagné par M. le Bourgmestre, se rendit ensune sous le Mémorial de la Porte de Menin, ou il rendit hommage aux Morts B itanniques. Après une courte visite des monuments de la ville, nos visiteurs regagnèrent leurs auto cars, qui les emmenèrent, a midi, vers Armen- tières et Lille, itf 1 N. M. Telefoon 254.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypotheken Fr. 120.000.000, Stelt vö^krijghHap 3 voor 5 of iojaar. -Zesmaandelijksche coupons. KASBOittS met pr&mid voor hoog stens 5 jaar 3,7d netto. KftiiBdNS, terugbetaalbaar na 6 maand, 3,2SS netto. Kostelooze inschrijvingen bij den Heer MAURICE BAERT, te Yper Vandenpeereboomplaats, N' 37.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 2