tekortkoming van het schepencollege en vraag aan den heer schepen van onderwijs er voor taan te willen voor zorgen dat artikel 20 der wet op het onderwijs stipt nageleefd worde. Een tweede punt, waarvan in dien brief gewag wordt gemaakt, betreft de tweetalige straat naamplaten. In andere steden, zooals Brugge, Kortrijk, enz. werd die nationale verprope- ring reeds gedaan en Yper zou wel doen eveneens dit voorbeeld te volgen. M. Sobry. Ik denk dat er geen twijfel mogelijk is over de toepassing der wet in on ze scholen. Voor wat betreft de tweetalige straatnaamplaten werd dit hier gedaan omdat dit overal alzoo gedaan werd. Ik heb er niets tegen dat die platen, wanneer zij zullen moe ten vervangen worden, slechts eentalig zou den zijn, maar ik zie er toch ook geen kwaad in dat zij in beide talen opgesteld zijn, te meer dat er hier zooveel vreemdelingen komen. M. Lenridan. Als de vreemdelingen lezen rue Schuttelaere, meent ge dan dat ze weten waar ze zijn Dit antwoord is waardig van u, om reden van bezuiniging zou men moeten wachten totdat ze versleten zijn. M. Vandamme. En dezen winter zal het gevaar nog vergrooten. M. Laton. Ik ben t' akkoord met den heer Bonnet, de nieuwe weg die aldaar aan gelegd werd nevens dien kuil is nu reeds on berijdbaar. M. Lemahieu. Nu dat die baan bij de hoofdwegen begrepen werd, mogen wij ver hopen dat de minister alles zal in 't werk stel len otn dien weg goed te maken. Mogelijks zou de heer Leuridan daarvoor insgelijks kunnen aandringen. M. Sobry. Er zal aan dien wensch vol doening gegeven worden. M. Vandamme. Ik heb vernomen dat de vuilnisdienst verzuimt regelmatig te gaan in de Meenenstraat tot aan de Bascule. M. Missiaen. De Bascule behoort bij den Meenensteenweg en de dienst moet er slechts twee maal per week gedaan worden. M. Leuridan. Tijdens een onzer laatste zittingen werd er op gewezen dat het fonds der gebrekkelijken zoo nalatig werkt en dat de aanvragen van Juli iq3o er blijven slepen. Nu is die toestand nog altijd dezelfde en ik zou vragen daarvoor opnieuw eens te willen aan dringen. M. Bonnet. - Ik heb vernomen dat de minis ter nu toelating heeft gegeven de aanvragen van Juli 1930 te verzenden, doch de later inge komen aanvragen blijven nog steeds liggen. De openbare zitting wordt hierop te 18 u. 5o opgeheven. Ypersche Voetbalkroniek Kiasseeriog 2' Afdeeling B Bisseghem 1 1 0 0 4 0 2 Veurne 1 1 0 0 4 0 2 C. S. Yper 1 1 0 0 2 0 2 Cuerne 1 1 0 0 1 0 2 R. Waereghem 1 1 0 0 6 1 2 Middelkerke 1 1 0 0 2 1 2 Wevelghem Sp. 1 1 0 0 3 2 2 Nieuwpoort 1 0 1 0 2 3 0 Wacken 1 0 1 0 1 2 0 S.V. Sweveghem 1 0 1 0 1 6 0 W. S. Lauwe 1 0 1 0 0 1 0 E. Ghistel 1 0 1 0 0 2 0 Oostroosebeke 1 0 1 0 0 4 0 Poperinghe 1 0 1 0 0 4 0 C. S. YPER 2 - Ghistel o Het leder is dus aan 't rollen gegaan en zal -gedurende 26 Zondagen de belangstelling der menigvuldige supporters verwekken. Als eerste tafelgerecht kregen wij het bezoek van E. Ghistel, een der beste elftallen van de reeks B, dat verleden jaar verscheidene mooie uit slagen verwezenlijkte, 't Is scheidsrechter Vanackere die de volgende ploegen in lijn stelt Kapitein Bourdeaux wint den toss en met een het voordeel van den wind. Ghistel zet op maar wordt terstond teruggedreven. Keeper en backs zijn seffens in de weer om shotten van Bourdeaux, Rotru, Molein en Cherchye af te weeren of onschadelijk te maken. De bezoekers kunnen zich uit onze klem niet losrukken en op gemeten pas van Rotru zendt Molein nummer één van de partij en van het seizoen in de vijandelijke netten binnen. Dit doel schijnt alsof Ghistel te doen ontwaken want Messelis moet nu handelend optreden. Doch langzamerhand worden de geel zwarten terug in hun kamp gedreven en op goede inzending van Rotru ontstaat er een ongeloof lijk geharrewar voor het net van Ghistel. Het leder botst op latten, op koppen, op beenen tot eindelijk Molein in keepers handen geeft die in corner wegwerpt. Een volgende hoek schop wordt achter gezonden. Een mooi samenspel Verleure, Molein, Cherchye kan Maene niet verschalken, evenals een keihard shot van Molein die in Maene's handen blijft draaien gelijk een top. Ghistel moet aan onze meerderheid gelooven en kan moeilijk door onze verdediging geraken. Op penalty, ons wat lichtzinnig toegekend, zendt Cherchye het leder ver nevens.. Een derde corner geeft aan Deplancke, die vooruitgekomen is, de gele genheid om een prachtig shot juist nevens te kogelen. Een aanval der geel-zwarte voor waartsen wordt door Deplancke en Dechievre gestremd. Ons meesterschap blijft duren te meer dat de halflijn Bourdeaux, Veys, Dumor tier gestadig aandringe. Maar de scoor zal niet meer verhoogen niettegenstaande een vierden hoekschop bijna aan Versailles de gelegenheid gaf van te doelen. Na de citroentjes is rood wit, ditmaal tegen wind spelende, seffens ten aanval en een schieten van Veys komt in keepers handen terecht. Ghistel verplaatst nu het spel en dwingt den eersten hoekschop af die evenwel ontzet wordt. Het spel van ons elftal kan zich nu beter ontplooien. De passen zijn meer verzorgd, de vleugels kunnen beter ontvluch ten. De spelverplaatsingen zijn onophoudend en beide doelbewaarders moeten tusschen komen. Alhoewel de voorlijnen gevaarlijke standen te weeg brengen, blijven de verdedi gingen op de hoogte van hunne taak en laten zich niet beet nemen. De bezoekers dwingen nog vier hoekschoppen af, terwijl rood-wit er drie ten deele krijgt. Doch zij brengen voor beide partijen niets aan den dijk. Ghistel wil kost wat kost den gelijkmaker binnen zenden terwijl de onzen van hunnen kant den voor sprong willen vermeerderen. Eindelijk gelukt Cherchye erin, op pas van Rotru, nummer twee te netten aan de 40e minuut. Een pak van verlichting valt van menig voetbalhart. De overwinning kan ons niet meer ontsnappen en Yper behaalt zijn twee eerste punten. Mocht deze eerste zege, de voorgangster zijn van menige andere, maar daarom zal er moe ten gewerkt worden. Heeft het elftal in het algemeen voldaan, toch zijn er nog zwakke punten in te ontwaren. Dat de vooi waartsen in hun geheugen prenten dat de keepers in het algemeen zoo sterk niet zijn als in reeks A bijgevolg moet er veel naar 't doel geschoten worden. Morgen trekt Rood-wit naar Cuerne, ploeg die zich Zondag te Lauwe komt te onder scheiden Kampioen van derde afdeeling ver leden jaar, is Cuerne bezield met een vurig verlangen om ons te doen struikelen. Spelers, tracht uw beste schoenen aan te trekken om die gevaarlijke klip te omzeilen, ten einJe Zondag avond uwe supporters nieuwe vreug de te verschaffen. Klasseering 3e Afdeeling Poperinghe 1 1 0 0 4 0 2 Stade Kortrijk 1 1 0 0 5 1 2 C S. Yper 1 10 0 5 2 2 Wevelghem Sp. 1 1 0 0 2 I 2 Bisseghem 0 0 0 0 0 0 0 Meenen 1 0 1 0 1 2 O Stade Moescroen 1 0 1 0 1 5 O W. S. Lauwe 1 0 10 0 4 0 A A. Moescroen 2 C. S. YPER spec. 5 De specialers komen dus insgelijks met den zegepalm huiswaarts. Alhoewel met plaatsver vangers vertrokken, hebben allen als een man den strijd aangevangen en onder geleide van. kapitein Debuysere zijn zij er in geslaagd de zuiderlingen te vloeren. Maar het heeft van geen leien dak geloopen. Immers Callens en Vanlimburg werden gekneusd door te veel doordrijvende spelers van Moescroen die hun nederlaag geheel zeker niet konnen verkroppen. Debuysere bezorgde ons 3 doelen en Van limburg de twee andere. Specialers zoudt ge Bisseghem ook durven een daveringske toe dienen Klasseering Juniors Stade Moescroen 1 1 0 0 10 1 2 A.A. Moescroen 1 1 0 0 4 2 2 W. S. Lauwe 1 0 0 1 2 2 1 Wervick 1 0 0 1 2 2 1 Meenen 0 0 0 0 0 0 0 Poperinghe 0 0 0 0 0 0 0 Bisseghem 1 0 1 0 2 4 0 C. S. Yper 1 0 1 0 1 10 0 Stade Moescroen 10 Juniors C. S. Y. 1 Iedereen was verwonderd dat onze jonge gasten zulk een nederlaag ondergingen, doch alles wel ingezien moeten verschillige omstan digheden die klopping eenigszins verrecht vaardigen. Ten eerste de ploeg was onvoltal lig opgetrokken, ten tweede het juniors elftal bestaat meerendeel uit nieuwe krachten die voor het eerst den vuurdoop van officieele ontmoetingen ondergaan vervolgens zij had den als tegenstander een der best gedrilde ju- niorsploegen der omgeving. Dit gezegd zijnde, raad ik aan onze juniors aan zich voorts wel te oefenen, deze harde pil gauw te vergeten en morgen hunne makkertjes van Poperinghe trachten van hetzelfde laken een broek te pas sen. Dat is de wensch van NEMO. Fronosliek Wedstrijd II' AFDEELING B 227 Mededingers Hotel Continental Lokaal C. S. Y. R. Colaert Plaats Uitslag der matchen van 6-9 31 C. S. YPER 2 E. Ghistel o W. S. Lauwe o Cuerne Sport 1 R. Waereghem 6 S. Sweveghem r G. Middelkerke 2 M. E. Wacken I S. V. Veurne 4 Oost Roosebeke o R. C. Bisseghem 4 F. Poperinghe o Nieuwpoort 2 Wevelghem Sport 3 N. B. De pronostiekers gelieven in acht te nemen dat Vyve S* Baafs door Nieuwpoort vervangen werd. Uitslag van 6-9 31 9 punten Freddy (prijs) Wima Nuytten O. Klop Klop Di Pacco 11 pronostiekers van 8 punten. 32 7 3g 6 34 3 2 1 IA. Bonnet. Gezien de moeilijkheden om de baan Yper-Meenen te bereiken, zou ik wen- schen dat het schepencollege bij den bevoeg den minister aandringe om die werken daar te doen verhaasten. Daar rijden dagelijks 45 autobussén met werklieden en die groote kuil te midden de baan is voor het druk verkeer een bestendig gevaar. M Vandamme. Maar hij wordt er in 't geheel niet gedaan, zoodat de menschen daar moeilijkheden hebben met de politie. E. Ghistel Maene A. Bruneel M. Dubois A. Grossé H. Huys a. Ballegur E. HaiUwyck k. Vanderbeka R. Sanders X. Sanders M. Vliemyack k. C. S. YPER Rotru Verleure Aug. Molein Cherchye Versailles Dumortier Bourdeaux Veys Dechievre Deplancke Messelis A.A. Moescroen 1 0 1 0 2 5 0 44 5 54 4 6 2 227

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 6