"TniTTTTnT" - HET YPERSCf 1B- LA RÉGION D'YPF Zondagrnst - Repos dominical 12' Jaargang, Nr 23 12 September 1931 12' Année, N" 23 12 Septembre 1931 1 Rijviiegsiel Supplement De Harmonie ïpriana ter Panne Een Ypersche spreuke zegt Ze zijn van Onzen Heerskinüers en dit past, van dees jaar, bijzonder wel aan de Yprianisten en men mag er bijvoegen Ze zien geerne gezien van God en Alleman want alle bewoners van Yper waren toch zoo kontent te zien dat Zon dag laatst een waren schoonen zomerdag was (Ze waren blijde in nulder plekke). Niettegenstaande het over slecht seizoen is het jaarhjksch en aangenaam uitstapje naar de Panne allerbest gelukt. Alles liep goed van stapel. Hare Majesteit de Zonne deed de reis mede en het was begroet met blijde zonne stralen dat de Vaderlandschekleuren wapper den boven de koppen der fiere piianisten. De tramdienst, onder het toezicht van on zen vriend Fernand Bories, was allerbest in gericht en gaf iedereen voldoening. Laat ons op hoop leven, binnen kort, geheel korten tijd, zegt het Ypersche, reizen wij naar 't zeetje per electrieken tram. De ontvangst was er gulhartig. De heeren Crevits en De Cunam wenschten ons welkom. Onder 't spelen van schoone stapmarschen (onder meer de nieuwe 14) trok de Harmonie, met een massa volk, naar het standbeeld der Gesneuvelden, waar het Vaderlandsch lied werd uitgevoerd en bloemen werden neerge legd Nooit rfiogen wij vergeten dezen die hun leven ten beste gaven voor onze vrijheid. De Voorzitter der Harmonie ontving de bedan kingen van wegens de N. S. B. Daarna een bezoekje naar de Klokke waar het Feestcomiteit der Panne de leden der Haimonie vergastte met een lekker biertje der Brasserie Centrale uit Yper. 't Deed aan iedereen pleizier endeugd. Om 11 uur het concert, meesterlijk uitge voerd onder 't bestuur van den Heer Georges Van Egroo. De Suite Symphonique van Albert Van Fgroo, de tfallet de Faust (in zijn gehetle), L'Invitation a la Valse van Weber, de Calif de Bagdad,»de marsch La Reine de Saba en Le Petit Due behaalden allen ongehoorden bijval. Terecht waren de hoofdmannen fier over die schoone uitvoering. Na het concert, het gewoonlijk bezoekje bij Jef uit 't Casselstraatje, een zuiver persch kind ook, ge moogt me gelooven. Een aange naam liet' kind bood Georges een prachtigen bloemtuil aan, en onder 't roepen van bravo kreeg het een paar ferme tootjes Daarop werd de volkmarsch gespeeld en de badman nen der Panne vonden er zooveel smaak in dat ze begonnen beentjes flikkeren. De namiddag was wel vervuld. Liefhebbers van baden, zandspringers, zonneslijpers en rondreizende lieden konnen hun hertje lust geven. De Panne is prachtig en groot. Ze nestelden in 't water dat het een pleizier was om zien. Ze liepen de duinen op en neêr en rolden in 't zand en 't luidde van Leve de Panne... en hand in hand... Dit aangenaam reisje zal lang in 't geheu gen blijven van iedereen en volgens beste in lichtingen is het comiteit van zin daarvan een jaarhjksch uitstapje te maken Bravo zooveel te beter en leve het Bestuur. De terugkeer ging allerbest, 'twas in 't weg gaan al zingen en klinken, maar eens Veurne voorbij, ronken was 't wachtwoord. Wie Ypriana liefheeft, trekt naar de Bas cule, bijgenaamd Montmartre op Maandag i4n dezer, 't Zal er klinken van Monte la dessus. Eervolle Onderscheiding De heer G. Lernould, bouwkundige, is bij Koninklijk Besluit van 21 Juli ig3i het Bur- gei lijk Kruis van ie klas toegekend geweest, voor meer dan 35 jaren dienst als leeraar in de stedelijke Nijveiheidsschool. Hertelijkste gelukwenschen. De uitgestelde miliciens die begeeren hun militairen dienst te doen met de lichting ig32, moeten vóór 16 September aanstaande van het uitstel afzien, per brief gericht tot den heer Arrondissementscommissaris. De Burgemeester, H. SOBRY. Rijksmiddelbare Jongensschool De leergangen der Rijksmiddelbare Jon gensschool, 17, Mondstraat, worden hernomen op Woensdag 16 September e. k. te gu. voor middags. Nieuwe leerlingen worden aanvaard op Dinsdag i5 September, van g u tot 12 u. Tevens zullen op dien dag de ingangs en overgangsexamens worden afgenomen. De school bestaat uit een lagere afdeeling met 6 studiejaren en uit een middelbare afdee ling met 3 studiejaren. Kinderen worden van af hun 6e jaar in het ie studiejaar toegelaten. In de Middelbare afdeeling worden de leer lingen aanvaard vanaf hun I2e jaar, zoowel meisjes als jongens. In de Middelbare afdeeling wordt een bij zondere zorg besteed aan de studie der moe dertaal en der 2' taal, evenals van de Engel sche en Duitsche taal. Er zijn bijzondere leer gangen ingericht voor landbouw, dactylo- en stenographie. Ecole Moyenne de l'Efat pour Gallons Les cours de l'école moyenne de l étal pour garcons, 17, Rue de la Bouche, reprennent le mercredi 16 septembre, agh. Les nouveaux élèves sont acceptés Mardi i5 septembre, de g a 12 h. Les examens de rentiée et les examens de passage auront lieu le mème jour. L'école comprend une section préparatoire (6 classes) et une section moyenne (3 années d'études). Dans la le année d'études (section prépara toire) les enfants sont acceptés dés l'age de 6 ans. A la section moyenne, les élèves sont accep tés dés l'age de 12 ans, aussi bien pour les garqor.s que pour les fillës. A la section moyenne, une attention toute particulière est accordée a l'étude de la langue maternelle et du franqais, ainsi qu'a l'étude de l'anglais et de l'allemand. II existe aussi des cours spéciaux d'agriculture, de dactylo- et de sténographie. Niemand zeker zal de gezellige en prettige avondvergadering vergeten hebben, welke de EE. PP. Ongeschoeide Karmelieten, in de groote zaal van het S. Vincentius College, hier ter stede, verleden jaar bijeen riepen ten voordeele van hun vlaamsche medebroeders, die in Engelsch Indië aan geloofsverspreiding werkzaam zijn. De voordrachtgever was de Z. E. Provinciaal der Vlaamsche Provincie, de Z. E. P. Thomas Aquinas, en met veel bij val sprak hij over Indië, de streek, de dieren, de gewassen, de inboorlingen en een weinig over het bekeeringswerk. Dit jaar, in voorbe reiding tot het afreizen van twee nieuwe zen delingen, de EÊ. PP. Samuel en Reginald, zullen de EE. PP. Ongeschoeide Karmelieten nogmaals, en wel den 4 October, een derge lijke vergadering beleggen in het bisschop pelijk College te Yper. Geen twijfel of onze katholieke bevolking zal ook dit jaar talrijk opkomen om de noodzakelijke uitgaven der reis te helpen keeren. De voordracht zal han delen over het eigenlijk zendelingswerk, dat is over de bekeering van heidenen en afge scheurde kristenen die nog menigvuldig in het nooider deel van Travancore's zendelings werk voortwoekeren. Tot spreker zal optre den de ijverige missionaris, E. P. Joannes- Maria Ongeschoeide Karmeliet, Pastoor te Punalur en gewezen Sergeant-Majoor bij den belgischen begravenisdienst onderden oorlog. De vergadering zal gesloten worden met een luisterrijke tombola, gehouden met toestem ming van den geëerden Schepenbank der stad. Men zal er prachtige prijzen, waaronder ette lijke uit Indië voortkomstig, tot iedeieens genoegen verloten. Aan al de deelnemers veel geluk en zegen. Ingangskaarten zijn te verkrijgen in 'tkloo's- ter, Mondstraat 5, tegen 5 en 3 F. familie- kaarten tegen 12 F. loten worden verkocht tegen I F. 't lot- De Reuzinnetjes zullen op Dinsdag 13 October, om 8 ure, in Lapiere's zaal, hun eerste, BAL geven met Dames tombola. Les Enfants de Goliath donneront leur premier BAL avec Tombola pour Dames, le Mardi 13 Octobre, a 8 h. dans la salie Lapiere. Zondag 13 September 1931, om 2 y« u., in den Katholieken Kring, ter gelegenheid van het bezoek, in Yper, van de Koormaatschappij l'Orphéon desTravailleurs van Tourcoing, opstijging van een luchtbal Franco Beige. tachtig Zangkoor Op Zondag i3 September, zal het beroemde zangkoor van Tourkonje L'Orphéon des Travailleurs (100 leden), onder de Hoogmis te 10 u. in St Maartènskei k, de driestemmige mis van Archambeau uitvoeren. Op muzikaal godsdienstig gebied, een ge beurtenis zonder weerga, en de belangstelling zal groot zijn van wegede Ypersche bevolking. Na de hoogmis wordt ons het prachtige Choeur des Pèlerins uit Wagner's Tann- hauser ten beste gegeven. Onze Hulpbisschop, in St-Maartens Donderdag aanstaande 17 September zal Z Excellentie Mgr Lamiroy, de gevierde hulp bisschop van Brugge, de H. Mis celebreeren te 6 1/2 u. in zijn Kathedraal van Yper, en de H. Communie uitdeelen, aan de Nutting. Vele geloovigen zullen eraan houden die H. Mis bij te wonen en de H. Communie te ont vangen uit de hand van onzen geliefden Kerkvoogd. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 13 September, om 8 y» uur, in St Jacóbskerk, tot zielelafenis van Heer Edward VAN HULLE echtgenoot van Vrouw Eügenie Deplancke. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 13 September, om g u., in St- Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer André RENET zoon van Leopold en Marie Spillebout. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 13 September, om g u.„ in de kerk der Eerw. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer en Vrouw J. B. HUYGEBAERT. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd het plechtig JAARGETIJDE te willen bij wonen dat zal plaats hebben, op Donderdag 24 Septemberom 10 y» uur, in St-Pieters kerk, tot zielelafenis van Mijnheer Albert BOONE echtgenoot van Mevrouw Elisabeth van Kan overleden te Yper, den 24 Sept. ig3o. Les amis et connaissances sont priés de bien vouloir assister au SERVICE ANNI- VERSAIRE qui sera célébré le Jeudi 24 Septembre, a 10 1/2 heures, en l'église St-Pierre, pour le repos de l'ame de Monsieur Albert BOONE époux de Dame Elisabeth van Kan, décédé a Ypres, le 24 Septembre ig3o. De Apotheek van La Pharmacie de M' HOUTEKIER Meenenstkaat o— Rue de Menin is ALLEEN OPEN op Zondag 13 Sept. res te seule ou verte le Dimanchel3 Sept. Geerne bij

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 9