Beenhouwerij A.Deleu Les Impöts sur les revenus Groote Afslag op t VLEESCH 6, Tempelstraat, Yper GEBROKEN LEVENS De Menschen aan Zee Belangrijk Bericht Brandhout te koop Wit Kaaspapier par Raymond GOUVREUR. Conseiller fiscal En vente au bureau de La Région d'Ypres 34, rue au Beurre, 34, Ypres - Tél. 500 Allerhande Nieuws 1870 8TADEN 1931 Koninklijke Tooneslmaatschappij "KUNST en BROEDERMIN" den heer HOMMERS N. V. H. HARTOG'S Fabrieken HUIS ISIDORE Oostende - Een schoon Feest, BurgerlsjKe Stand van Yper Ourgerstand van Bixschote Commentaire pratique de toute la législation sur la matière, entièrement mis- k jour, y compris l'impöt complémentaire personnel rempla^ant la supertaxe. VENEZ écouter chaque soir nos démonstrations faites avec le Petit Poste pendule «PILOT»- k 8 lampes, donnant toutes les stations avec une puissance excessive et d'une tonalité tout k. fait supérieure. - Le Roi des Postes Américains- Démonstrations gratuites domicile. Poste complet, sur secteur, de 4200 k 4800 fr. RADIO - FLANDRE, 7P rue de la in de welgekende Bouilli Dikke rebben de kilo 12 fr. Lap Schinkel Borst Croisé Roastbcef C ar bonaden, zonder beenen 9 en 10 fr. 5 fr. 6 fr. 8 fr. 18 en 20 fr. 12 fr. Yper. Dronkaard Dinsdag avond, rond 6 u., ontmoette de politie in de Rijsel straat een dronkaard dien zij, voor zijn welzijn, verzocht naar huis te gaan. De man nam het echter kwalijk op en begon de politie te sma den. Hij werd, wegens opstand aan de politie, naar het bureel meegenomen en werd voor een nacht in den amigo opgesloten waar hij zijn roes mocht uitslapen. Beyin van twist. Zondag avond, om 8u. 3o, ontstond er twist rechtover de herberg De Anker Gelukkiglijk was de politie er sefiens bij en kon zij de vechters scheiden. Een dezer die aan het bevel van den agent niet wilde gehoorzamen werd naar het politie- bureel opgeleid waar hij kosteloos slaping kreeg en 's anderdaags 's morgens nog een proces verbaal op den koop toe. Reninghelst. Doodelijk Verkeerson geval. Nabij het gehucht 't Molentje moest de autobusvoerder Aernout, van Locre, een dubbel gespan voorbijsteken en zag zich verplicht zoodanig aan den kant te rijden dat zijn autobus bijna in de gracht terecht kwam en hij slechts met veel moeite zijn voertuig weer op de rechte baan kreeg. Toen hij ech ter terug wilde voortrijden, zag hij dat de man, die nevens de tweede kar stapte, roer loos op den grond uitgestrekt lag. De man was de borstkas ingedrukt. Het slachtoffer, de genaamde Poissonnier, 73 jaar oud, werd dadelijk opgenomen en in een naburige woning gedragen, waar hij, niettegenstaande de beste zorgen, twintig minuten later aan zijn beko- mea verwondingen bezweken is. Langemarck.— Verdronken. Tijdens de afwezigheid zijner ouders, is het driejarig kindje Roger Bourgeois in den beirput geval len en jammerlijk verdronken. Men denkt dat het knaapje al spelen het deksel van den put zal verschoven hebben en er in gesukkeld zijn. Komen. Dief aangehouden. Naar aanleiding van verscheidene diefstallen met inbraak, die sedert eenigen tijd op het gehucht de Vijfwegen gepleegd werden, opende de gen darmerie een onderzoek. Zij had vermoedens op een inwoner dezer wijk en Dinsdag laatst werd er, op mandaat van den heer Onder zoeksrechter van Yper, door den heer politie commissaris Deraeve, samen met de rijks wacht, een huiszoeking gedaan bij Marcel De Geytere, 29 jaar oud, wonende in de Cité Ouvrière Verscheidene voorwerpen, die van diefstal voortkwamen, werden in zijn woning gevonden. De Geytere werd daarop aangehouden en naar de gendarmerie van Ko men overgebracht. Ondervraagd, bekende bij er verschillende diefstallen, onder ander van een accordeon eener waarde van 6000 fr. bij Jules Plateau, in Augustus 11. van linnen bij Camiel Dewijngaard, in den nacht van 20 Sep tember, en van een aantal voorwerpen bij Leon Pinet. In het huis van De Geytere heeft men ook nog een marmiet gevonden die verle den jaar in November bij G Lecluse gestolen werd. De aangehoudene werd Dinsdagnamid dag naar Yper gebracht om er door den heer Onderzoeksrechter onderhoord te worden. Schouwburg FLANDRIA Yperstraat ZONDAG 18 OCTOBER Bureel om 1 u. 3o Gordiin om 2 u. i5 MAANDAG 19 OCTOBER Bureel om 6 u. 3o Gordijn om 7 u. i5 Met ie talentvolle medewerking van Mevr. HEUSDENT uit Gent en verschillige Juffers der gemeente. OPVOERING VAN Oorspronkelijk drama met zang in drie bedrijven, dcor Joh. Van Eekelen. GEVOLGD VAN Dolle klucht in één bedrijf door Julius Mhsinne. In verband met de mededeelingen, welke in den laatsten tij i omtrent onze fabriek door de pers in Holland v\order gelanceerd, verklaren wij hiermede uitdrukkelijk, dat ook in de toekomst onze bekende goede kwaliteiten Margarine naar Belgie zullen wor den geleverd en door ons alle nooci>e maatregelen zijn genomen om eene regel matige levering door tusschenkomst van onzen Hoofdvertegenwoordiger voor Belgie 1, Rue de l'évêque te Brussel, te verzekeren. Onze margarine niet verwarren met die welke voor 't oogenblik onder val- sche voorwendsels te koop wordt gesield door zekere personen dewelke allerlei valsche geruchten verspreiden. Eischt schriftelijke bewijzen dat de margarine van H. HARTOG'S Fabrie ken afkomstig is. Slachthuisstraat YPER S{ e :ialiteit van Saucisson de Francfort Genadige prijzen Spoedige bediening Elk zegge het voort. De gemeentesecretarissen van het Arron dissement Brugge - Oosten le hebben op- prachtige manier de 258ts verjaring gevierd van het in dienst treden van den Arrondissemenls Commissaris, den heer Coppieters 't Wallant. Het feest had plaats in het Minerva Hotel, zeedijk te Blankenberghe. Van de 67 secreta rissen waren er65 aanwezig, dat alleen is reeds een bewijs van den eerbied en de genegenheid- der secretarissen jegers den jubilaris. Verscheidene redevoeringen werden uitge sproken en in den loop der pi chti. h -id werd den heer Coppieters, in ra un van het k >rps der secretarissen, een monumentalen inktpot aangeboden, in koper met de hand gebeiteld, wedergaaf van den ir krpot van het stadhuis van Brugge, dagtet kende van het jaar )632. Hetl bewogen bedankte de heer Coppieters, de secretari-sen vei zekerende van zijne steeds toenemende verkleefdheid aan de rechten en het welzijn der gemeentesecretarissen. Verklaringen van 10 lot 16 October- Geboorten Bollein Felicien, Dickebuscfisteenweg, 259 Dezitter Yvette, Arthur Merghelynckstr., 2. Stamper Francine, Boomgaardstraat, 17. Woussen Arthur, Bukker- straat, 14. Rassalle Roger, Frezenbergstraat, 13. Gryf- fon Agnès, Blinden liedenstraat, 17. Huwelijken Tanghe Edmondus. schrijnwerker en Ver- haegbe Joanna, fabriekwerkster, beiden te Yper. Spey- brouck Alphonsus, bankbureeloverste te Rousselare en Val- cke Aurore, z b., te Yper. - Tecchia Guiseppe, handelaar en Dassle Marie z. b., beiden te Yper. Terechtwijzing Een misslag is begaan geweest in de op gave van verleden week nopens het huwelijk Coucke-van Ba tenburg, de juiste opgave luidt zoo volgt Coucke Gerard, vlashandeiaar te Cuerne en van Batenburg Victorina, z. b., te Yper. Overlijdens Merveiliie Irma, 38 j. huishoudster, echtg. Beghein, Henricus, Lange Thouroutstraat. Verstraete Sidonia, 76 j. wed. Knockaert Edmondus. Lange Thouroutstr. Huwelijksbeloften Henri Bartier, maaldeisgast, te Yper en Martha Vanloot, z. b., te Reninghelst. Maanden Juli Oogst en September ig3r Geboorten Veryser Paula, d: v. Henri en van Vanden- broucke Louisa-Maria. Stroobant André, z. v. Michel en- van Van Paemel Martha. Crombez Sylvère, z. v. Henri en van Desodt Irma. Maelfeyt Augustinus, z. v. Camille en van Durnez Rachel. Depouvre Frans, z. v. Camiel eii. van Vangheluwe Ernestine. Huwelijk Corselis Arthur, bierhandelaar, 21 j., van Yper en Tierssoone Bertha, z. b., 20 j. van Bixschote. Overlijden Louwagie Odilon, landbouwer, oud 52 j. we duwnaar van Bryon Irma. gezaagd op alle lengten, in blokjes en gekapt, groote voorraad in magazijn. Bij Camille Verfaillie, 115, Meenensteenweg, Yper Bestellingen worden ook aanveerd in het HUIS WELKOM 37, Maarschalk Frenchlaan (Bascule). aan 2 2 Prank 50 He 8 kilos ten bureele van dit blad.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8