Voorzitter is van oordeel dat het geraadzaam ware deze vraag om toelage te verzenden naar de begrooting voor ig32, die in de volgende zitting zal besproken worden. 2) Voor een tweede vraag om toelage ten voordeele der vlaamsche leergangen aan de hoogeschool van Leuven, waarvoor er aan de vlaamsche gemeenten 10 cm,D per inwoner gevraagd wordt, stelt de heer Voorzitter voor ze ook naar de begrooting te verzenden. M. Leuridan. Hadt gij daarover de stem ming gevraagd, dan zou ik iets te zeggen hebben. M. Missiaen. Ik zou liever hebben dat er nu daarover gestemd worde om te weten of dit in de begrooting moet voorzien worden of niet. M. Sobry. Het is maar een mededeeling en dit staat op de dagorde niet. M. Missiaen. Ik weet dat de stadsbegroo- ting volgens de wet den eersten Maandag van October moet neergelegd worden. Ik ben er aan bezig, doch dit was onmogelijk ten gevol ge van de veranderingen van het fiscaal stel sel. De ontvanger der belastingen heeft de rol voor ig3x nog niet ontvangen en kan dus voor het oogenblik de gevraagde inlichtingen niet geven. M. Sobry. Deze vraag wordt dus even eens naar de begrooting verzonden. 3) M. Sobry. Het provinciaal bestuur heeft ons een afschrift overgemaakt van het Besluit waarbij de afstand van het Minneplein door den Staat aan de stad voor den prijs van 700.000 fr. goedgekeurd werd. 4) M. Delahaye. Ten titel van inlichting mag ik u melden dat het voorbereidend werk voor de electrificatie extra-muros gedaan is. In ieder huisgezin werd een vragenlijst inge diend ener zijn 122 families die de electrici- teit vragen. Van morgen reeds zal ik mij daar over in betrekking stellen met de electriciteits- maatschappij om van haar voorwaarden te bekomen die, zoo hoop ik het ten minste, door den raad zullen kunnen goedgekeurd worden. Terwijl ik aan het woord ben, wil ik ook nog doen opmerken dat ik in den bundel der wer ken van den Staat gezien heb dat er drie wer ken zijn waarvan de pLns reeds sedert drie jaar zijn opgemaakt. Die werken zijn de verlenging van de Maloulaan tot aan het Hoekje, het in orde brengen van den Dicke- buschsteenweg van aan de Statie tot aan de Capucienenstraat, en dan heel de Capucienen- straat en den Vlamertinghesteenweg. De plans zijn gereed, er ontbreekt alleen maar een vingerwijzing aan het schatkistcomiteit opdat het de sommen noodig voor die werken zou willen voorzien. Ik vraag aan den raad dat hij den wensch zou uitdrukken opdat in 1932 ten minste een dier werken zou gedaan worden waaraan verscheidene onzer werkloozen zou den kunnen gebezigd worden. M. V and amine. Hoever staat het met het onderzoek over de straatbelasting voor de ■Cité Ligy M. Missiaen. Dit zal in geheime zitting meegedeeld worden. M. Bonnet. Ik ben het eens met het voor stel van den heer schepen Delahaye en vraag dat de raad op zijn wensch zou willen ingaan. M. Vermeulen. Er zijn ook nog andere werken uit te voeren, namelijk de herstelling van de steenwegen naar Locre en Le Bizet, daarvoor ook zijn de plans gereed. M. Missiaen. Men is daar bezig met de onteigeningen te doen. M. Delahaye. Voor de werken die ik bedoel is alles gereed en zijn de onteigeningen reeds gedaan. M. Sobry. Maar moet de stad daar niet in tusschenkomen M. Delahaye. De stad moet tusschen komen voor het aanleggen der riolen, doch dit ware een zeer geringen onkost voor het groot werk dat wij krijgen. M. Sobry. Wij zullen die vraag opsturen. 5) M. Leuridan. Ware het aanstaande winterseizoen geen goede gelegenheid om onze agenten een opleiding te verschaffen voor de goede verkeersregeling Het schijnt dat ze beneden hun taak zijn en het is vol strekt noodig dat er hen daarin, 't zij hier of elders, eenige lessen gegeven worden. Het is niet omdat ze nu den helm op hebben, dat ze daarvoor goede verkeersagenten geworden zijn. Kan de heer burgemeester, als hoofd der politie, dat niet in aanmerking nemen Ver ders vestig ik de aandacht op het Koninklijk Besluit van 17 September ig3i aangaande de verkeer sleekens Men weet dat België zich aangesloten heeft bil de internationale één- making der verkeersteèkens en de stad Yper zou, volgens mij, zoohaast mogelijk moeten overgaan, voor wat haar deel betreft, tot het plaatsen der teekens voor het parkeeren der auto's en voor het verbod van stationneeren. Daarbij zou zij ook nog moeten aandringen opdat de andere seinen hier zoo spoedig m.ogelijk zouden geplaatst worden. Een plaats waar het zou moeten verboden worden stand te nemen is van aan. defl hoek der Neermarkt tot aan het vleeschhuis, en in de Statiestraat en de Stuersstraat zou de eenige richting kunnen in voege gebracht worden ofwel moet er daar een bf stendige agent geplaatst worden. M. Sobry. Die zaak kan onderzocht worden. M. Vermtulen. Een verbetering die groo- telijks te wenschen ware, is aan den hoek der Neermarkt. Daar staan de agenten aan regen, wind en gevaar blootgesteld. Er bestaat mogelijkheid de geboogde borduur van het voorland te vervangen door eene rechte. Men zou aldus een meter breedte winnen die zou kunnen gekasseid worden met eene helling naar het voorland en de riool. Op de plaats waar de agenten staan zou een verhoog met lantaarn en schutsel kunnen geplaatst worden. Het ware ook een groote verbetering voor het -gerij M. Bonnet Ik veronderstel dat allen daar op die plaats een verbetering wenschen, doch ik ben niet zoo naïef te vragen dat er daar een kabien geplaatst worde, dat js niét mogelijk. Het is ook niet mogelijk de straat daar op te hoogen en alzoo het zicht van een deel der Hallen te benemen. Maar wat wel mogelijk is, is daar een poste de signalement de heer Leuridan verontschuldige mij hier het fransch woord te georuiken re plaatsen. Er zou kunnen uitgezien worden hoe die tee keningsposten elders werken om hier alsdan het beste stelsel aan te nemen. Die plaats aan den hoek der Neermarkt is niet geschikt voor een agent. Vroeger reedsheeft een onzer agen ten daar kennis gemaakt met een auto, en wal reeds gebeurde moet onvermijdelijk nog voor vallen. M. Vermeulen. Het voorland is daar breed genoeg en moest men de zaak ter plaats eens goed nagaan, dan ware het wel mogelijk den hoek daar te verbeteren. M. Leuridan. Wat daar moet gedaan worden is het aanbrengen van een kleinen vluchtheuvel of kleine ophooging Dit is de beste wijze om het verkeer te regelen en dan zouden de agenten proces verbaal beslissend en met kennis van zaken kunnen opmaken. De heer voorzitter weet zoo goed als ik dat alle proces verbalen, daar aan dien gevaarlij ken hoek opgemaakt, steeds onzeker en soms een onrechtvaardige zaak zijn omdat er niet met zekerheid kan uitgemaakt worden welke de juiste stand was der auto's. M. Vandamme. Op dit verhoog ware er toch middel een kleine schuilplaats voor de agenten te voorzien. M. Leuridan. Maar et mogen geen zij wanden aan zijn. M. Vandamme. Enkel een klein afdak rond den paal in den vorm van een regenscherm ware reeds een groote verbetering van den tegenwoordigen toestand. De openbare zitting wordt hierop te 18 u. 35 opgeheven. Tijdens de geheime zitting werd de zitting a—s 5 opnieuw open verklaard. De gemeenteraad stemde bij hoogdringend heid volgend voorstel nopens de wegenis, riooleering.enz. der wijken Ligy en Kalfvaart. 1) De Staat doet kosteloos afstand aan de stad Yper van de wegenis in de Ligy en Kalf- vaartwijken van Yper, openbare plaatsen, berijdbaren weg en voorlanden met alle wer ken van riooleering, gasleiding en waterver- deeling die er zich in bevinden. 2) De Staat neemt op zich het plaatsen der noodige gaslantaarns dewelke de stad zal leveren en bepalen waar ze moeten geplaatst worden. 3) De Staat zal bij de verkooping der hui zen in de verkoopakte de volgende ver- plich'ingen aan den kooper opleggen Al de gekochte huizen moeten onmiddellijk ten koste van den kooper afzonderlijk aangesloten worden aan de stadswaterleiding en riooleer- net. De kooper geeft ten eeuwige dage recht aan de stad van aan de waterleiding,die op zijn eigendom ligt en-er moet blijven liggen, de noodige herstellingen te doen. 4) De-Staat verplicht zich de niet verkochte huizen wier afzonderlijke aansluiting bij het riooleernet onderbroken wordt door het ver- koopen van samen verbonden huizen, deze ook afzonderlijk aan het riooleernet aan te sluiten. TJ O 3U BX* Kampioenschap 1931-1932 Daar de bolletra van de Bascule, binnen en kele dagen geheel zal vernieuwd worden en op die wijze dezelfde verdedigingskansen niet zouden aangeboden zijn aan Cercle tegenover Postje, Statie en Coo die later in de Bascule zullen spelen in een nieuwen tra, werd Zon dag avond, door het bestuur van de Lustige Bolders Bascule beslist, ten overstaan met de Cerclemannen, de match Bascule-Cercle te doen doorgaan in den Katholieken Kring. Hetgeen dan Woensdag 2inll. gebeurd is. De ic match van het kampioenschap bracht de twee tegenstrevers van verleden jaar tegen over elkander. De match was hard langs beide zijden. Tot op 't einde van de partij kon nog niemand voorstellen wie zou winnen. Bij 'r begin van de partij ging de Bascule rap voor uit tot 9 tegen 2. De Cercle kwam terug boven en nam den voorsprong, die stilaan door de Bascule ingehaald werd tot 20 Bascule tegen 22 Cercle. De strijd was spannend tot op 't einde Cercle overwon met 25 punten en Bas cule stond op 20. Beide ploegen waren elkander waard. De Bascule had buiten 'n paar meevallers nogal op tegenslag te rekenen, en dat is geloof ik hun verlies geweestnochtans ze bolden sterk ach ter, doch hadden betere opzet spelen kunnen leggen. Cercle had geen buitengewone tegen slagen noch meevallers. Ze bolden regelmatig zooals ook te verwachten was daar ze speel den in eigen tra. Ze hadden flinke opzetten. Het ie punt van de rangschikking komt hun toe 't is verdiend. Voor Cercle speelden hh. Verkinderen spel leider, Ververken, Denys Fr., Delahaye, Versavel, Leuridan R., Storme, Nevejans. Voor Bascule traden op hh. Salomé R., spelleider, Vasseur E., Maddens, Lampaert, Vandeginste, Deknudt A., Declercq en Nor man. ScheidsrechtersVierstraete en Verplancke. Heel veel toeschouwers. We merken met genoegen op dat niettegenstaande de rustpoos van dezen zomer de belangstelling even groot is, zelfs meer steeds aangroeit. Woensdag 28° October speelt 't Postje in de Statie. We gaan allemaal zien, hé Boldersnieuws In den Katholieken Kring We vernamen dat hh. Nevejans koning en Devriendt prins bolden. 'n Hartelijk proficiat aan beide flinke bolders. In de Bascule Maandag 26° Oct. loopt de koningsbolling ten einde. Wie zal 't zijn Feestmaal op Zaterdag 7" November. In 't Pöstje Feestmaal Zaterdag I4n November. Zondag i5" November, groote prijsbolling aangeboden aan alle liefhebbers van Yper,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5