EXTRAIT SNOECK'S Almanakken Kampioenschap 1931-1932 Woensdag 11 November gaan we alle maal naar den Katholieken Kring zien naar de ontmoeting Cercle-Statie. Twee sterke ploegen, 't Zou kunnen 'n belangrijke partij worden. Aan wie 't tweede punt Boldersnleuws Maatschappij De Ware Bolders Op Zondag 15 November 1931 om 340 Frank prijzen, verdeeld als volgt 'n Buiten Kansje Oud Yper om 81/4 ure. EXTRAIT fy en A. A. Moescroen) tot rusten gedwongen. De bijzonderste match voor ons is dus Lauwe- Yper. Jongens, nogmaals trekt gij op ver- i plaatsing en 't is te hopen dat gij ook dezen keer de zege zult behalen. Speelt gelijk tegen Wervick en laat u niet door tegenslag ontmoe digen. Integendeel, werkt en geeft door tot het laatste en de punten zijn de uwe. De der de plaats moet de onze blijven. De vriendjes van Poperiqghe staan voor eene moeilijke karwei en zullen zoo gemakkelijk niet Meenen het onderspit doen delven. Ook voorzie ik .een drawn die beide elftallen zou bevredigen. Bisseghem heeft tegen Wervick de kans zijn eerste twee punten te behalen. Op Woensdag n November, om 14 ure, grijpt de internationale wedstrijd Yper-Haze- 'brouck plaats. Eenieder zal zich herinneren dat de heen match, in de maand Augustus gespeeld, met 'alle hardnekkigheid betwist werd en dat het dank is aan hun keeper dat onze Hazebrouck sche vrienden het gelijk spèl'konnen behouden. Of de Franschen intusschendien vooruitgang gemaakt hebben,weten wij niet. Maar wat heel vast staat, 't is dat zij het zilveren din getje döor den heer Vanneste onzer stad geschonken, gretig beloeren. Doch onze rood- witten verlangen niet beter dan het getal hun ner trofeeën op het verhoog van den Continental ten toön gesteld, te zien vermeer deren Daaruit mag er besloten worden dat de strijd vinnig zal zijn en dat het aan liefheb bers niet zal ontbreken. De beker Vanneste moet eens te meer door Yper veroverd worden. O. 1. T. De deden, spelers en supporters worden uitgenoodigd op 11 November aan den stoet yan de herdenking,van den Wapenstilstand te willen deelnemen. Men vergadert om 5 ïl2 u. in het lokaal om dan in groep den stoet op 4e Statieplaats te vervoegen. Alleman op post De 3e match bracht Woensdag 4° de Cöo tegenover de Bascule iri 'tjlokaal van eerstge- hoemden. Het peloton van de Coo was gevormd door de hh.'Devos Richird, spelleider, De Boeck, Delecluyéë, Vandepittë, Van den Bussche, Bouchaert, Benoót, Van Öudenhóve. De Bascule trad op met hh. Salomé R., Maddens, Vandeginste, Vasseur E.,Declercq, Norman, Deknudt A. èn Missy Jérome. Scheidsrechters hh. VierstraeteenTavenier. Bascüle behaalde het punt voor de rang schikking met 25 tegen 19 voor de Coo. Bij 't begin van 't spel wis Bascule vooruit riaet 6 tegen 2. Coo speeldë gelijk en geraakte voor met 12 tegen 8. Bascule kwam terug boven, en gedurende verscheidëne enden stond het spel gelijk, tot 14 om. De Coo liet enkele punten. Baëcule geraakte voor tot 20 tegen i5 21 tegen 19 23 tegen 19. Dan liet de Coo met 3 punten uit aan Bascule. De partij duurde lang. Inzonder de Coo bolde zeer traag achter veel betwisting bij 't naspelen. Meer eenheid, 'n energieker en' vlellicht beter spélleiding zou hun peloton niet schaden, integéndëèl. Bij de Bascule regelmatig voor- en naspel, flinke opzet en goede schutters, de maalders stonden ook hun man. Veel toeschouwers die tot in den laten avond met veel belangstelling den gang van hèt spel volgden. Mogen we echter 'n paar opmerkingen makèn Vooreerst dat sommige menschen die meenen beter het spel té kennen dan de leiders of spe- It-ts bestzouden dóen, hun opmerkingen stiller té uiten door geen teekehs of door luidop te zeggen wat zij zouden doen, de spelleiding en de uitvoering ervan beïnvloeden. Doorgaans luisteren en spelleiders en spelers er niet naar en het eenig voordeel van hun handel wijze is spelers en publiek zenuwachtig te maken. Merkt wel dat het doorgaans dezelfde menschen zijn die aan alles weten te vitten. Dat ze eens goed overdenken dat hekelen veel gemakkelijker is dan zelf iets te doen. Ten tweede, sommige spelers, meest de schutters, zouden best eens goed naar de stake zien vóór dat ze bollen. Ze zullen zelf kunnen oordeelen dat ze niet altijd op of achter de pluim staan, maar soms redelijk ver ervan, ze zullen zich alzoo de zeer gewettigde opmerkingen kunnen besparen welke de scheidsrechters hen zouden kunnen maken. RANGSCHIKKING Gespeelde matchen Behaalde punten Cercle 1 1 Statie 1 1 Bascule 2 1 Postje 1 o Coo 1 o In de Bascule, Zaterdag 7 November, Jaarlijhsck Feestmaal. In 't Vlaamsch Huis, maatschappij «Groeien bloeien bolden koning, M. Dr De Coninck, en prins M. Stals. Van harte proficiat. Hebt g'al uw peloton gevormd voor de bol ling in 't Postje op Zondag 15 November aanstaande? KRABBER. STAD YPER in 't Postje, Rijsselstraat, bewoond door Coulembier Henri. i5l/2ure stipt, luisterlijke PRIJ SBOLLING, aangeboden aan alle liefhebbers van Yper. T 100 fr. 2e 80 fr. 3e 60 fr. 4e 40 fr. en 6 prijzen van 10 fr. ieder, te verloten tusschen al de verliezende peletons. De loting zal geschieden van zoohaast al de verliezende peletons gekend zijn. Om van deze laatste prijzen te kunnen genieten, moet ieder verliezend peleton, met minstens twee spelers aan de loting tegen woordig zijn. Is er enkel maar één speler tegenwoordig, dan bekomt deze de helft van den prijs, de andere helft wordt in de kas der Maatschappij gestort. HET BESTUUR. Wij vernemen dat, op Dinsdag 10 No vember, het Internationaal Circus en Variété gezelschap te Yper 'n vertooning geven komt. Dit beroemd gezelschap zal optreden in de feestzaal In al de landen, die door deze prachtige artistengroep werden doorgereisd, heeft zij niets dan triomfen geoogst. Het zal te Yper, waar de menschen graag iets bewonderens waardig en nieuws zien, wel hetzelfde zijn. De directie van den troep drukt haar spijt uit maar één vertooning te kunnen geven daar hare verdere contracten reeds afgesloten zijn voor twee maanden alleenlijk hier in België. Ziehier eenige nummers die zullen vertoond worden De Dacapos, musicale clowns. De troep Herakles, krachtacrobaten. Jean Baert en Molly, comedianten en Paro die dansers. De Maebs wond er menschen, het gróótste won dernummer dt reeuw. Maurice en Germain, Melange act. De trio Delhays, komieke acrobaten en de fameuze trio clows Polo - Loulou en Co Coldie U zullen doen gieren van 't lachen. Prachtig, buitengewoon familiespektakel. Het is 'n eenige gelegenheid welke iedereen moet waarnemen. Prijzen der plaatsen 10 9 - 6 - 4 franken. Kaarten op voorhand genomen betalen slechts 9 6 - 5 - 3 franken. Plaatsbespreking van heden af in Oud •Yper Par exploit du ministère de l'Huissier Paul FLAMEY a Ypres, en date du quatre Novem- bre 1900 trente et un, Dame Madeleine PAT- TYN, ouvrière a Passchendaele, a fait donner assignation a M. Alphonse GELDHOF, de résidence et domicile inconnus, a Comparaitre, le Mercredi, dix huit Novembre 1900 trente et un, dès dix heures du matin, en Chambre du Conseil du Tribunal de Première Instance d'Vpres, ce en vertu d'une ordonnance rendue par M. le Président du dit Tribunal, aux fins dont s'agit dans 1'ordonnar.ce prérappelée. Pour extrait L'Huissier, P. Flamey Par exploit de l'huissier Paul FLAMEV a Ypres, en date du six Novembre 1900 trente et un, 1'Etat Belge, poursuites et dili gences de Mr. le Ministre des Travaux Publics a Bruxelles, a fait donner assi gnation a i°) Me,le Marie Woussen, sans profession, a Dunkerque (Nord) France, rue Marengo, 20 2*) Dame Marguerite Flayelle, veuve Lesti Woussen, sans profession a Dunkerque (Nord)- France, 17, rue Neuve 3°) Dame Marguerite Woussen, veuve Geor ges Demanest, sans profession, a Dunkerque, (Nord) France, rue Neuve, 17 40) Mr. Jacques Debruyn, cultivateur a Le Vaumain (Oise) France^; 5°) Mr. Pierre Woussen, négociant a Dqn- kerque, (Nord) France, rue Marengo, 26; 6°) Mr. Lesti Woussen, négociant a Dunker: que, (Nord) France, rue Saint Sébastien, N°6 7 7°) Mr. Renë Clement, négociant a Dunker que (Nord) France, rue du Maréchal Pétain, agïssant en nom personnel et comme tuteur légal des NPS 11-12 13, ci-après nommés 8°) Dame Genevieve Clement et 9°) son époux Mr. Pierre Sapin, enseigne de vaisseau, demeurant et domiciliés ensemble a Paris (Seine), rue Cardinet, 42 io°) M'"e Louise Clement, sans profession Dunkerque (Nord), rue Maréchal Pétain, 20 j. 11°) Mr Michel Clement 12°) Mt!le Brigitte Clement l3°) M'lle Franfoise Clement ces trois derniers mineurs sous la tutelle légale de Mr. René Clement, leur père, habitant avec lui, a Dunkerque (Nord) France, rue du Maréchal Pétain, 20 A comparaitre le Mercredi, vingt-cinq No vembre igoo trente et un, dès dix heures du matin, ce en vertu d'une ordonnance rendue sur requête par Mr. le Président du Tribunal, du dit siège, en date du neuf Septembre 1900 trente et un, par devant le Tribunal Civil de Première Instance séant a Ypres, Première Chambre, au Palais de Justice, Grand'Place a Ypres, pour parvenir a l'expropriation pour cause d'utilité publique, d'une parcelle d'un pré sise a Ploegsteert, section E, N° 160 A/2, d'une contenance de 277 m2, nécessaire au redressement de la Lys mitoyenne. Pour extrait L'huissier, P. FLAMEY. Te koop 34, Boter straat, 34 v o O P 1932.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 6