Koopt zuiveren Honing 8 Ypérsche Voetbalkroniek Klasseering 2' Afdeeling B Klasseering Juniors Klasseering 3e Afdeeling Rood wit heeft Zondag laatst overwonnen op gansch de lijn. De drie elftallen dienen daarom hartelijk gelukgewenscht, want 't was lang geleden dat onze kleuren driemaal zege vierend uit het strijdpeik traden. Daarmede prijken de Ypersche ploegen overal aan de spits van de klasseering. Tweede bekleedt de eerste plaats samen met Veurne, derde verovert de tweede plaats in gezelschap van Meenen en Wevelghem en de juniors verstevigen h'önne derde plaats. Onze spelers verdienen dus den besten lof en 't wa re te hopen dat zij aan hun bewonderaars nog vele aangename stonden zullen verschaffen. Wacken 2 Yper 5 De verplaatsing naar Wacken heeft ons das nogmaals de twee punten opgeleverd. De vijf doelen op ons actief werden door Verleure (3), Vansevenant (i) en Rotru (i) binnenge?onden. Aan de rust wees de scoor 3-o in ons voor deel. Wacken verminderde zijn achterstal op penalty en kon nadien nog éénmaal Nesten doen visschen. Door de zegepraal van Veurne en Yper staan deze elftallen wederom alleen aan de leiding, gevolgd van twee «outsiders» (Bisse- ghem en Laruwe) die van alle inzinking der voorgaande zullen gebruik maken om ze in te halen. En 't is juist morgen dat de twee hoofd kampen van den dag een geheel andere wen dirg aan het kampioenschap zouden kunnen te weeg brengen. De schok Lauwe - Veurne is geenszins door laatstgenoemde gewonnen, terwijl Rood-wit zijn beste schoenen zal mo gen aantrekken om Vermandel's gasten te keer te gaan. Jongens, wij hebben reeds voor heetere vu ren gestaan en daarbij met eer uit het veld ge treden. Deze maal nog zult gij den strijd met volle vertrouwen aanvangen en indien de tegenslag u mocht treffen, geen moed verloren geven, want't is enkel na tweemaal 45 minuten dat de inzet der partij toegekend wordt. Spe Iers, Zondag avond moeten wij de eerste plaats van het klassement ingenomen hebben, dat is den vurigsten wensch van al de Yper sche sportliefhebbers. Veurne 8 6 0 2 28 12 14 C. S. Yper 8 6 0 2 24 12 14 W. S. Lauwe 8 5 1 2 23 8 12 Bisseghem 8 6 2 0 21 8 12 Wevelghem Sp. 8 4 2 2 22 12 10 R. Waereghem 8 5 3 0 25 21 10 Poperinghe 8 5 3 0 17 17 10 Cuerne 8 3 3 2 16 14 8 Nieuwpoort 8 3 5 0 17 19 6 E. Ghistel 8 2 4 2 14 18 6 S.V. Sweveghem 8 2 6 0 15 33 4 Middelkerke 8 2 6 0 11 31 4 Wacken 8 1 7 0 15 24 2 Oostroosebeke 8 0 8 0 9 28 0 Lauwe 1 Juniors Yper 2 Voor de vierde maal op vijf verplaatsingen weten onze jonge knappe juniors de zegepraal te behalen. Alhoewel zij dit maal meer moeite gehad hebben om den tegenstrever te over meesteren, toch mag er gezegd worden dat hunne overwinning verdiend was Zeker was het spel ver van hetgeen er tot nu toe voor den dag gehaald werd, doch 't is ook sedert 25 October dat onze jonge kerels van ontmoe tingen beroofd werden en bijgevolg is het flauw optreden wat te verschoonen. Maar nu zij onder doom geraakt zijn, zullen zij alles in het werk stellen om morgen de tweede plaats van de reeks te bemachtigen. Immers A. A. Moescroen telt enkel één punt meer dan gij, dienvolgens ligt het geheel zeker in uw bereik om die mannen te keer te gaan en eens aan de toeschouwers te toonen dat gij vorderingen g< maakt hebt sedert uw laatste optreden tegen Poperinghe. Jur ïors het woord is aan U Stade Moescroen 6 6 0 0 34 6 12 A.A Moescroen 6 5 1 0 18 6 10 C S Yper 6 4 1 1 13 15 9 Poperinghe 6 3 2 I 18 13 7 Meenen 6 2 4 0 15 20 4 Wervick 6 1 3 2 9 14 4 W S. Lauwe 7 1 5 1 11 22 3 Bisseghem 7 0 7 0 6 28 0 Derde speciaal 6 Wevelghem 1 Iedereen had zich vóór die ontmoeting af gevraagd hoe onze specialers het tegen het ge ducht Wevelghem gingen stellen en och, ar me! degenen die de match bijgewoond hebben zullen met mij moeten bekennen dat onze mannen een trapken hooger in voetbalspel mogen geklasseerd worden. De volgende elftallen stelden zich in lijn Wevelghem Sp. Duthoo Eggermont Deblauwe Polens janssens Visser Windels Vandekerckhove Baeckelandt Jonckheere Parmentier C. S. YPER Ollevier Vanlimburg Debuyser Versailles Depoorter Qadeyne Hollebeke Onraet Callens Dechièvre Messelis Wevelghem wint den toss en de rood-witten moeten het aftrappen, maar doen het zoo goed dat een reeks passen hun tot bij het vijandelijk doel brengen,met het gevolg dat Versailles een eerste maal Duthoo verslaat als het spel nau welijks aan gang is. Wevelghem, door ons suc ces geprikkeld, dwingt corner af maar Messe lis ontzet en wij krijgen ook een corner ten deel. Het opnemen van Ollevier komt in Du'hoo 's handen terecht. Weldra beheerschen de specialers den toestand. Aan de i5e minuut benuttigt Ollevier een pas van Versailles om Wevelghem's keeper voor de tweede maal het nakijken te geven. Een minuut nadien op hoekschop, goed door Ollevier ingezonden, doet Debuyser, met zijn gekenden kopstoot, Duthoo voor de derde maal visschen. Wevel ghem geeft het echter niet op en Callens moet corner toestaan, doch alles wordt seffens ont zet. Op aanval onzer voorlijn geeft de ouk- den een schoonen pas door de backs en De poortere heeft geen moeite om nummer vier binnen te zenden. Nadien vertraagt het spel eenigszins, maar wat Wevelghem ook doet onze verdediging is niet te verschalken. Van limburg alleen voor het doel schiet in keeper's handen. Wevelghem bekomt strafschop voor fout van Callens en redt daarmede de eer. Na de rust neemt Yper dadelijk de bovenhand De ontmoeting verloopt opeenen kant van het terrein, men speelt in een goal Niet min dan acht hoekschoppen moeten ons worden toegestaan. De bezoekers zijn verplicht zich in verdediging terug te trekken. Doch het duurt tot aan de 25® minuut vooraleer Seppen Vanlimburg Duthoo voor de vijfde maal het leder uit zijn netten dcet halen. Yper blijft de meerdere, Messelis heeft geen ballen te houden, de backs zijn altijd in het midden van het ter rein te vinden terwijl Onraet, Hollebeke, Ga- deyne gedurig zwoegen om hun voorlijn te voeden.Eindeliik kan Gadeyne, op prachtigen kopstoot, ons het half dozijn bezorgen aan de 40e minuut. De ontmoeting eindigt weldra met een flinke zege onzer- specialers. Mannen, morgen beginnen de returnmatchen geen punten mogen nog verloren gaan. Ge denkt dat gij A. A. Moescroen thuis met 5-2 versloegt, maar daarom geen zelfvertrouwen aan den dag gelegd, met moed de match ge speeld en de overwinning zal u tegenlachen. Stade Moescroen 8 6 1 1 31 14 13 Meenen 8 5 2 1 26 10 11 C S. Yper 8 5 2 1 32 13 11 Wevelghem Sp. 8 5 2 1 30 13 11 Stade Kortrijk 8 4 4 0 22 19 8 Bisseghem 8 3 4 1 21 26 7 A.A. Moescroen 8 2 5 1 23 33 5 W. S. Lauwe 8 2 6 0 11 33 4 Poperinghe 8 1 7 0 8 44 2 Internationale match Yper 7 Hazebrouck o De beker Vanneste is eens te meer in het bezit van C. S. Y. gekomen. Naeenmooien wedstrijd te Hazebrouck, waar wij het enkel tot 2-2 konnenbrengen.dankaandenfranschen keeper Thooris, heeft Yper op eigen terrein ditmaal zijne meerderheid in doelen kunnen omzetten. Niettegenstaande er in de tweede speelhelft enkel met 10 spelers gestreden werd (Renson, geraakt, het plein verlaten hebbende), bleven wij toch den baas van het spel. Ter verschooning van Hazebrouck mag; ingeroepen worden dat zij met drie plaatsver vangers optraden, terwijl rood-wit enkel één invaller telde. Op het gestelde uur roept scheidsrechter Cobbe, bijgestaan door de linesmen Wittouck. en Pinteion, de beide kapiteins ten opgooi. Opvallend is het dat het juist de twee keepers zijn die hun plotg aanvoeren. De elftallen zijn- als volgt opgesteld. Hazebrouck Thooris Tryoen Roye Vaquier Delmaere J. Couvery Picquet Penin Delmaere R Vancostenoble Theybals C. S. Yper Rotru Cherchye Verleure Ev. Molein Vansevenant Dumortier Bourdeaux Debuyser Renson Deplancke Marsonneau Kapitein Thooris wint den toss en Yper zet den strijd in tegen wincf. Onze voorlijn trekt er onmiddellijk van onder,maar haar aanval wordt gestuit voor buitenspel. De wit zwarten ko men insgelijks onze achterhoede een bezoek brengen, doch worden teruggedreven. Wel dra zijn de rood witten in volle werking. Een aangenaam passenspel wordt voor den dag gehaald dat defransche verdediging veel werk. bezorgt. Een mooie verstandhouding Molein-- Cherchye - Verleure geeft aan dezen laatsten de gelegenheid nummer één te netten aan de 12' minuut. De fransche vrienden, geprikkeld door ons welgelukken, geven nu goed door. Ontsnappingen van Picquet worden door onze backs gestuit. Maar rood wit neemt langzamer hand de bovenhand en Thooris moet verschil lende malen tusschenkomen. Nochtans wordt: Antoine hard op de proef gesteld want, aan de 23e en 25e minuut, wordt hij door Molein en Cherchye verslagen. Hazebrouck verliest evenwel geen moed en doet Marqonneau han delend optreden. Het spel verplaatst zich r u gedurig en de- hoekspelers rennen gedurig langs hun lijn om de verdedigingen aan 't werk te stellen, maar langs beide zijden wordt goed ingegre pen. Evenwel kan Vansevenant prachtig in zenden, Molein stopt het ieder en geeft aan Verleure de gelegenheid om de scoor op 4 - o- te.brengen aan de 35e minuut. Op welgeslaag den aanval der wit-zwarten redt Maigonneau in extremis met uit te loopen. De rust komt weldra zonder dat Hazebrouck onze achter hoede kan verschalken. Bij de herneming speelt Yper nu insgelijks- met het voordeel van den wind. Een shot van Verleure wordt door Jhoo is gestopt. Een inzenden van Theybals wordt door Picquet bovengezonden. De eerste corner der partij valt Hazebrouck te beuit, rilaar Margonneau ontzet met de vuist. Rood-wit nestelt nu gedu rig in het Fransch kamp. Vier hoekschoppen brengen ons niets op, doch een voorzet van Debuyser wordt door Verleure benuttigd en Thooris is voor de vijfde maal aan 't visschem aan de ioe minuut. Op dit oogenblik moet Renson het terrein veriater. Molein, vervol gens Dumortier nemen zijne plaats in. Niet- tegenstaandeonze numerieke minderheid heeft Hazebrouck het hard te verduren en, op inzen den van Rotru, geeft Bourdeaux links aan Cherchye die nummer zes in het wit-zwart heiligdom doet aanlanden aan de 20e minuut. De fransche voorwaart sen trachten nu en dan door te breken, doch Deplancke onderscheidt zich en zendt alles weer. Margonneau moet somwijlen tusschenkomen en doet het met brio. Verleure alleen voor't doel zendt wol- kenhoog. Maar 't is enkel uitgesteld Cherchye- via Verleure zendt door de backs en Molein is er te vierklauwen bij om Tointje voor de zevende maal het nakijken te eeven. Twee corners worden ons nog toegestaan, maar leveren niets op en de ontmoeting eindigt wel dra met een mooie zege onzer kleuren. Na de match zijn de Fransche voetbalvrienden allen te zamen naar het Ypersch monument getrok ken en hun voorzitter heeft er een prachtigen bloemtuil neergelegd. Dit schoon gebaar werd ten zeerste opgemerkt. Vervolgens werd er in het lokaal onder de beide elftallen verbroe derd. De beker werd aan kapitein Margon neau overhandigd. De beide voorzitters spra ken eenige weldoordachte woorden uit tot de aanwezigen en eens te meer werd den vriend schapsband, die ons met Hazebrouck ver bindt, meer dan ooit nauwer toegesloten. Dat deze verstandhouding nog lange jaren mocht duren, dat is den wensch van NEMO. bij den bieënkweeker zelf A. RIDEY, 194, Rijsselstraat, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8