Ypersche Voetbalkroniek B SB— Nomination Distinctions Yper - Benoeming Het Sr Barbarafeest Klasseering 3* Afdeeling A.A. Moescroen Allerhande Nieuws Yper. Een veelbelovende jongeling. Een goede verbetering. Ons stadsbe stuur verdient eindelijk een woordje lof om dat het, ten lange laatste, toch heeft willen in zien dat er voor het verkeer aan den Vijfhoek, een der gevaarlijkste plaatsen van Yper, toch iets moest gedaan worden. Deze week Woens dag heeft het daar op die plaats een groote en sterke electrische lamp gehangen, zoodat de verkeersagent daar 's avonds toch van een weinig verder gezien wordt en er minder ge vaar loopt omvergereden te worden, zooals het vroeger reeds eens gebeurde. Doch wij hebben van den eersten dag af kunnen besta- tigen dat die schoone en klare lamp de agen ten hoegenaamd niet van den regen bevrijdt. Wat nog meer is, wij vreezen zelfs dat de on dervinding zal uitwijzen dat deze lamp ver- schillige fouten heeft die voor het verkeer, per auto natuurlijk, even zoo niet meer gevaarlijk zijn dan de volledigste duisternis. In alle geval wij stellen een dingen met veel voldoening vast, en 't is de goede wil die ons stadsbe stuur begint te bezielen om de zoo ingewik kelde kwestie van het verkeer te regelen. Jammer dat het in alles zijn eigen gedacht wil doordrijven zonder ooit iemand anders te raadplegen en dat het seffens overgaat tot de- finietive instellingen die misschien geen vol doening zullen geven, in plaats van eerst eens verscheidene stelsels te beproeven om dan een ervan aan te nemen dat het best aan de ver- eischten beantwoordt. Stad Yper - Muziekschool TRABOLSPEL Kampioenschap 1931 - 1932 Bascule De jaarlijksche zielmis voor d'afgestorven leden van De lustige Bolders »- wordt gelezen in S' Jacobskerk Zondag aan staande i3n December te 7 1/2 u. Koninklijke Tooneelkring DE VLAAMSCHE STER De Hoogte in is een schoon stuk, dat krioelt van indrukwekkende tooneelen, die lessen bevatten voor alwie er op nadenkt. Het is niet gemakkelijk te vertolken om de verschillende karakters en om de ingewikkelde toestanden, die er in moeten gemaald worden. De knappe Sterrelingen hebben zich allen meesterlijk uit den slag getrokken. De bijrol len zoowel als de hoofdrollen werden naar de natuur met echte kunst vertolkt. Eere en lof aan Mvr. B. Notebaert-Boudry en M. Lelong- Verleure. Een hartelijk proficiat aan de hee ren E. Lelong, M. Vandendriessche, L. Pot- tel, J. en A. Vannieuwenhove, J. Coussement, C. Gouwy en andere die allen in hunne meer of min belangrijke rol volop te huis waren. Ook de bijval was groot en welverdiend. Ganschde opvoering was tot in de puntjes ver zorgd, tooneelschikking, meubleering, kleedij, verlichting, grimeering, muziek, alles getuigde van ware kunst overeenstemmend met de toe standen en de tafereelen. Salon de VAutomobile Par Arrêté Royal du 26 novembre est Dommé inspecteur de 2' classe de l'enregis trement et des domaines, M. Depuydt O. J. H., vérificateur de l* classe de l'enregistre ment et des domaines k Ypres. Nos bien sincères félicitations. Par arrêté royal du 27 novembre la déco- ration mutualiste de I* classe a été décernée a M. Léonce Van Alleynnes, pour services rendus pendant 3o ans a la mutualité De Oud-Leerlingen der Stadsschool Nos sincères félicitations. M. Soenen M Juge au tribunal de Com merce de Bruges, est nommé Officier de l'ordre de Leopold et non pas de Leopold II et MM. Moens, Juge de Paix du canton de Messines, et Petit, Juge de Paix du ir canton d'Ypres.sont nommés Chevaliers de l'ordre de Léopold et non pas de Léopold II, comme mentionné par erreur dans notre numéro du 28 novembre dernier. De heer Minister van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg komt, bij ministe rieel schrijven, zijne goedkeuring te geven aan de benoeming van den heer Rafaël Panne- koucke, gediplomeerd meester kleermaker al hier, als leeraar in den leergang voor Coupe- en Confectieleer, aan de Beroepsschool van Yper, ter vervanging van den heer Jules Ossieur, overleden. Uitstekend leerling van de Beroepsschool ter stede, werd R. Pannekoucke in 1928, gediplomeerd, met de meeste onderscheiding, in de Académie Nationale de Coupe te Brussel. Thans is hij ook aangeworven als Meester Kleermaker en Snijder voor het departement van Spoorwegen. Onze hartelijke gelukwenschen aan onzen stadgenoot. 2e Afdeeling Yper-Lauwe Voor de tweede maal van het seizoen waren Zondag laatst de tweede afdeelingers tot rus ten gedwongen, tengevolge van het spelen der wederlandsche ontmoeting België - Zwitser land. En als Zondag namiddag gerecht krij gen wij heden de bijzonderste match van den dag te zien namelijk Yper-Lauwe. Deze laatste club prijkt tegenwoordig aan de spits der klasseering te zamen met Veurne en Yper, maar geniet daarbij van het beste doelgehalte. De zwart-gele verdediging heeft haar op elf matchen enkel tien maal laten verschalken, terwijl de voorwaartsen 29 maal den weg der netten vonden. Rood-wit daarentegen doelde even veel maal, doch zijn heiligdom werd i5 maal geschonden. Dit alles ofti te doen uit schijnen dat de ontmoeting van geen leien dakje zal afloopen en dat onze mannen voor een lastige karwei zullen staan. Evenwel heb ben de rood witten al bewezen tot wat zij in staat zijn, en indien zij spelen zooals op den derby, dan lijdt het geen twijfel dat de zege hun moet toelachen. Wij verhopen dat de sup porters wederom hunne rol zullen goed ver staan geen persoonlijkheden, alleenlijk luid ruchtige en sportieve aanmoedigingen op de gepaste oogenblikken. Allen dus te zamen gewerkt om de rood witte kleuren te doen zegevieren. Derde Speciaal Stade Moescroen-Yper De specialers hebben morgen de gevaar- Jijkste klip van het kampioenschap te omzei len, want gelukken zij bij de zuiderlingen de zege te behalen, dan bestaat er veel kans dat zij in de eindronde mededingen. Gezien de belangrijkheid der ontmoeting, zullen onze spelers er aan houden het beste spel voor den dag te halen, en alles doen wat mogelijk is om de twee punten naar Yper mede te brengen. Vergeet niet dat Stade Zondag één punt te Bisseghem liet, wat uwe kansen nog doet ver meerderen. Wevelghem Sp. 12 9 2 1 48 18 19 Stade Moescroen 11 8 1 2 45 19 18 C. S. Yper 10 7 2 1 46 14 15 Meenen 12 6 5 1 34 21 12 Bisseghem 10 4 4 2 28 31 10 Stade Kortrijk 11 5 6 27 31 10 12 4 7 1 34 49 9 W. S. Lauwe 12 3 9 0 25 33 6 Poperinghe 12 1 11 0 11 73 2 Juniors Yper-Meenen Onze jeugd ontvangt morgen de juniors van den heer Devos van Meenen. In de heen match behaalden onze mannetjes een onver wachte zegepraal (3-2) die den inzet is geweest van een reeks mooie uitslagen. Daar gij te Meenen enkel nipt hebt kunnen winnen, weze de leus opgepast voor den tegenstrever, welke gij in alle geval niet moogt onderschat ten. Zelfoetrouwen mag dus van de partij niet zijn, integendeèl goed doorgeven tot het einde en uw puntental zal wederom van twee pun ten vermeerderen. NEMO. De 19 jarige D.., wonende in de Stuers straat, kwam Maandag nacht rond 12 uur thuis en, zich nog al sterk onder den invloed van den drank bevindende, begon hij zijne ouders te bedreigen, het huisgerief te verbrij zelen en lawijd te maken zoodanig dat de tus- schenkomst der politie moest ingeroepen worden om een einde aan dit droevig tooneel te Stellen. De dronkaard werd naar dtn amigo op geleid waar hij zijn roes kon uitslapen. Naar het schijnt zou het gedrag van dien jongeling veel te wenschen laten. Een tweede goed punt moet ons stads bestuur deze week toegekend worden voor het plaatsen van een waterplaats in de Lange Thouroutstraat, rechtover het hospitaal. Dat er daar een noodig was, is onbetwistbaar, maar waarachtig ze hadden beter nog wat gewacht totdat ze algelijk ievers 'n schooner schandaal gevonden hadden. Moesten onze grootvaders van i83o terugkomen en dat zien, ze zouden waarlijk beschaamd zijn zulk een lomp en aanstootelijk getuig de straten van Yper te zien ontsieren. Plaats van leeraar in vlaamsche voordracht te begeven. 2 uren les per week wedde 1.200 fr. 's jaars. Aanvragen te zenden naar den Heer Voorzitter van den Beheerraad vóór 25 December aanstaande. Yper, den 9-12-1931. De Burgemeester - Voorzitter, H. SOBRY. Hetgewoon peloton van de Statie, met spel leider h. Vierstraete, ging Woensdag 9° 11. naar de Coo om er de mannen van h. Vanden- bussche te ontmoeten. De heeren Ververeken en Noyez leidden het spel. Dit was niets bui tengewoons. De Coo viel wat flauw in eigen tra en de mannen van Vierstraete hadden het niet erg lastig met hun tegenstrevers. Ze won nen de partij zeer afgeteekend met 25 punten tegen i5 voor de Coo. RANGSCHIKKING Gespeelde matchen Behaalde puntem Cercle 3 3 Statie 4 3 Bascule 3 1 Coo 3 1 Postje 3 o Woensdag i6n Dec. gaan de mannen van t Postje naar de Bascule, 't Is d'èerste mate van 't kampioenschap die zal gespeeld worden in de Bascule. De tra is nu heelemaal in orde en naar bevoegd oordeel eerste klas goed. Wie komt er zien Bolders nieuws In 't Postje bolden koning heer Noyez ert prins heer Georges Deknudt. 'n Hartelijk pro ficiat aan die twee trouwe Postjemannen. De afgestorven leden zijn hh. Favorel. Jules, ondervoorzitter Van Wonterghem Ca-nille, goeverneur Maurice Dumortier, lid Vasseur Achille, commissaris De familieleden, vrienden en kennissen^ worden vriendelijk uiigenoodigd. Krabber. Selectiviteit in Radio Enkel de laatste modellen Zenith Radio modil 1932 met zeven lampen en viervoudige condensator en bandfilter kunnen de verschil lende uitzendingsposten van elkaar scheiden. Koopt dus enkel een radiotoestel Zenith met 7 lampen model ig32. De vertooningen, Zondag 29 en Maandag 3o- gegeven, waren oprecht puik en zijn wonder wel van stapel geloopen. Goed heil aan de moedige Vlaamsche Ster, die volhoudt en de oude faam weet hoog op te houden. De menigte toeschouwers hebben er een aangenamen, genotvollen avond beleefd, die bij allen den besten indruk nagelaten heeft en ze aanzetten zal om de naaste maal er weer bij te zijn. Of ze gelijk zullen hebben Vlamink. Notre Industrie Nationale est magnifique ment représentée cette année. Miesse notam- ment a pris une avance considérable qui fait que son matériel continuera certainement a avoir la préférence des firmes possédant une bonne comptabilité de leurs transports. L'agence Miesse dans notre région est confiée par Mr. Th. Thierens, 76, rue de Lille a Ypres. Zondag vierden de pompiers, als naar gewoonte, hunne patrones, de H. Barbara. Voorafgegaan door de Harmonie Ypriana trokken ze naar St Maartens kathedraal waar, om xi u. 3o, de H. Mis opgedragen werd voor hunne overleden makkers en tijdens dewelke de begaafde predikant der Barbara octaaf een schoone gelegenheidsaanspraak hield. Daarna greep op de Groote Markt, rechtover het stadhuis, de wapenschouwing plaats, en de heer burgemeester overhandigde er het Burgerlijk Kruis van 2' klas aan MM. Delahaye Gustave, adjudant, Beddeleem Eugène en Dewachtei; Edmond, wachtmees ters, als belooning voor de goede en trouwe diensten door hen aan het pompierskorps van Yper bewezen.Tot opsluit der feestelijkheden, werd in het Hotel Ypriana een keurigf eest- maal opgediend, gedurende hetwelk de meeste gezelligheid niet heeft opgehouden te heer- schen. i

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8