GELDLEENINGEN 7. Groote Kapitalen Beschikbaar De VerlengingderHuishuurwet Mine en Ven te Spéciale BaanverKeer Onderbroken Vereenigde Hofbouwliefhebbers ALGEMEENE VERGADERING op Zondag 3 Januari 1932 Allerhande Bieuws MARKTEN MARCHÊ3 Costume Veston d'épaisseur moyenne, nou veauté anglaise ou bleu marine, sur mesure, 395, 475 et 5g5 fr. Costume tailleur, Manteau pour Dame, 475 et 5g5 fr. La Compagnie Anglaise, Place de Brouckère, Bruxelles. Train remboursé pour achat contenant l5 fois son prix. Ten einde de herstellingswerken aan den Dixmudesteenweg niet te belemmeren en met spoed te kunnen voortzetten, heeft de heer Burgemeester van Yper het volgende besluit genomen en doen uitplakken Alle verkeer voor voertuigen is verboden op het baanvak van den Dixmudesteenweg tusschen de herberg De Hazewind en de herberg «In den Wegwijzer» van 21 Decem- ber ig3i tot 2 Februari 1932 De overtreders van dit besluit zullen gestraft worden ingevolge de bepalingen van artikel 6 der politieverordering. De Commissie, gelast met het onderzoek dier kwestie, heeft het volgend voorstel ingediend Artikel I. De Koning mag, tot den 1 Februari ig32, per koninklijk besluit doelend op een of verscheidene gemeenten, op advies van den goeverneur der provincie, van den voorzitter der rechtbank van eersten aanleg en van den vrederechter, beslissen dat een nieuwe bijkomende verlenging van een jaar verleend is op de voorwaarden der wet van 3i December 1929, aan de huurders ot onder huurders die op 3i December ig3i de gebou wen of deelen van gebouwen betrekken, als volgt aangeduid 1. Gebouwen waarvan de jaarlijksche huur op I Augustus 1914 minder was dan a) 600 frank te Brussel, Etterbeek, Elsene, St-Jans-Molenbeek, St-Gillis, S'.-Joost ten- Noode, Schaerbeek, Anderlecht, Koekelberg en in de gemeenten van meer dan 100.000 in woners volgens de laatste tienjaarsche volks optelling afgekondigd in het Staatsblad b) 45o fr. in de gemeenten van 5o.ooo tot 100.000 inwoners c) 240 fr. in de gemeenten van 25.000 tot So.ooo inwoners d) 225 fr. in de gemeenten van i5.ooo tot 25.000 inwoners e) l5o fr. in de gemeenten van 5.ooÖ tot iS.ooo inwoners f) 75 fr. in de gemeenten onder de 5.000 inwoners. 2. Deelen van gebouwen waarvan de jaar lijksche huur op 1 Augustus 1914 minder was dan aj 400 frank te Brussel, Etterbeek, Elsene, St-Jans-Molenbeek, St Gillis, St-Joost-ten Noode, Schaerbeek, Anderlecht, Koekelberg en in de gemeenten van meer dan 100.000 inwoners volgens de laatste tienjaarsche volks optelling afgekondigd in het Staatsblad b) 3oo fr. in de gemeenten van 5o.ooo tot 100.000 inwoners c) 160 fr. in de gemeenten van 25.000 tot 5o.ooo inwoners d) i5o fr. in de gemeenten van i5.ooo tot 25.000 inwoners e) 120 fr. in de gemeenten van 5.000 tot i5.ooo inwoners f) 75 fr. in de gemeenten onder de 5.000 inwoners. Artikel II. Vallen niet onder toepassing van deze wet, welke ook het bedrag weze van de huur, de huurceelen betreffend de gebou wen of deelen van gebouwen bedoeld door de huidige wet en aangegaan tusschen verhuur ders en huurders of onderhuurders, reeds deze gebouwen of deelen van gebouwen be trekkend, op voorwaarde dat die huurceelen vasten datum hebben verworven vóór i De cember 1931. Artikel III. Voor de gebouwen en deelen van gebouwen bedoeld door de huidige wet, zal tot 1 Februari ig32 geen uitdrijving kun nen plaats hebben op grond van het vervallen der verlenging verleend door de wet van 3i December 1929 of door het koninklijk besluit genomen in uitvoering van die wet. Artikel IV. De regelmatig gegeven opzeg door toepassing van artikel 7 paragraaf i van het koninklijk besluit van 3i December 1929 van samenordening der huishuurwetten, wat betreft de gebouwen of deelen van gebouwen bedoeld door de huidige wet, is nietig en zon der uitwerksel. Nochtans is dit uitwerksel slechts geschorst tot 1 Maart 1932 bij gebreke van het konink lijk besluit een nieuwe verlenging verleenend in de gemeenten, waar de gebouwen of deelen van gebouwen gestaan zijn. Artikel V. De huidige wet zal toege past worden in het vonnis der zaken, reeds ingeleid of die moeten ingeleid worden. De tijd van vervallen van den aanleg voor die zaken wordt met een maand verlengd. De vonnissen van uitdrijving geveld vóór het in voege treden van de huidige wet en in strijd met hare schikkingen, mogen niet uitgevoerd worden, tenzij voor wat de kosten betreft. Evenwel zijn hun uitwerksels slechts gescRorst tot den I Maart ig32 bij gebreke van een koninklijk besluit een nieuwe verlenging ver leenend in de gemeenten waar de gebouwen of deelen van gebouwen gestaan zijn. Artikel VI. Het beroep op het gerecht voorzien bij alinea 2 van paragraaf 3 van ar tikel 9 van het koninklijk besluit van 3i De cember 1929 van samenordening der huishuur wetten, zal mogen gedaan worden binnen de drie maanden der in voege brenging van de huidige wet indien de erge reden waarop ge steund wordt, ontstaan is in het laatste half jaar vóór den 1 Januari ig32. Artikel VII. De huidige wet zal uitvoer baar zijn den 1 Januari ig32. De Kamer en de Senaat hebben, voora leer in verlof te gaan, dit voorstel goedge keurd, zoodat deze wet vanaf 1 Januari in voege is getreden. De gemeenten in West-Vlaanderen, die van het voordeel dier wet genieten, zijn de vol gende Anseghem, Assebroeck, Avelghem, Bisseghem, Dottenijs, Emelghem, Gheluwe, Gulleghem, Herseeuw, Heule, Ingelmunster, Iseghem, Komen, Kortrijk, Lauwe, Meenen, Meulebeke, Moorseele, Moescroen, Pioeg- steert, Poperinghe, Reckem, Roeselaere, Rumbeke, St-Andries, Ste-Kruis, Thielt, Wervick, Wevelghem, Yper. MAATSCHAPPIJ DE Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Gesticht in 1894 Lokaal de Drie Koningen Algemeens Vergadering van 6 12-31 Vóór de vergadering komen de leden bijeen, om 2 Vi u. zeer stipt, bij den heer Ondervoor zitter, 6, Maloulaan, die hen uitgenoodigd heeft tot het bijwonen eener practische les van het snoeien der fruitboomen. Die aange name en leerrijke les wordt door de talrijk aanwezige leden met de grootste belangstel ling gevolgd. Vervolgens wordt de algemeene vergadering voortgezet in ons gewoon lokaal, waar de schrijver lezing geeft van het verslag der vergadering van 1 November ig3i. Dit vei slag wordt met algemeene stemmen goed gekeurd. De heer voorzitter bedankt den heer onder voorzitter voor zijn schoonen uitleg dien hij komt te geven, en de heer ondervoorzitter bedankt op zijne beurt de leden voor hunne groote aandacht tijdens die nuttige les. Er wordt dan overgegaan tot het herzien van de standregelen, waarvan eenige artikelen druk besproken worden. De bepaald opge maakte standregelen worden vervolgens door de tegenwoordige leden algemeen goed gekeurd. Ieder lid zal dus binnen kort in 't bezit komen van het nieuw reglement. Worden voorgesteld door den heer de Got- tal de hh. Jules Sinaeve en Thomas Elvidge; door den heer voorzitter Marcel Beau en Camille Caenepeele. Deze voorgestelde leden worden met eenparige stemmen aanveerd. Gezien het reeds ver gevorderd uur, wordt de voordracht uitgesteld tot de toekomende vergadering. Worden aangeduid als juryleden de hh. De Keersmaker, Dejonckheere en C. Derycke. De heer Goudenhoofd behaalt 4 punten. Nouwynck 3 punten Vervaerde C. 5 Lecluse 1 punt. Er wordt dan overgegaan tot het verloten WMWmi» III.IIBIMj- der aanbrengsten. Gezien de schoone prijzen die er te winnen waren, bekwam deze tombola veel bijval. Daar er niets meer te bespreken valt, wordt de algemeene vergadering om 5 y« u. gesloten. in 't Lokaal «De Drie Koningen» Groote Markt DAGORDE 1) Verslag der voorgaande vergadering. 2) Mededeelingen. 3) Aanveerding van nieuwe Lden. 4) Voordracht gegeven door den hf Lecluse. 5) Beoordeeling der aanbrengsten. 6) Prijsloterij. De Voorzitter, De Schrijver, V. Vanbeselaere. A. Versavel. Yperlinge overleden in Amerika. Wij komen te vernemen dat vrouw Eugenie Degandt, 36 jarige echtgenoote van Balduyck Arthur, overleden is te Detroit (Vereenigde Staten) waar zij sedert den oorlog verbleef. Hare ouders woonden hier vóór den oorlog in de herberg Palais de Cristal in de Ge vangenisstraat. Na den oorlog trad zij in het huwelijk met voornoemden Balduyck,afkomstig van St Jan, maar die reeds geruimen tijd in Amerika ver bleef en die binst den oorlog in het Ameri- kaansch leger had dienst genomen, en vertrok met hem naar Detroit, waar haar man in de Fordfabrieken weikzaam is. De afgestorvene laat drie minderjarige kinderen na. Landloopers. Maandag avond werd door de politie den genaamden Filet Jules, 3o jaar oud, van Oostende, alhier aangehou den, omdat hij zonder middelen van bestaan was en van deur tot deur ging bedelen. De man, die kreupelt, is een gewezen kostganger van het bedelaarsgesticht te Merxplas, en Dinsdag leverde de Rechtbank hem een nieu wen bon af voor twee jaar kosteloos logement. Dinsdag is de genaamde Vanhoorne Pe trus, 26 jaar oud, geboortig van Passchendae- le doch laatst wonende te Vlamertinghe, na dat hij tot zijn laatsten stuiver verdronken had zich op het politiebureel komen aangeven, en Woensdag veroordeelde de Rechtbank hem om voor twee jaar en half te Merxplas opge sloten te worden. Dickebusch Schielijk overlijden Gevolg aan het artikel verschenen verleden week, vernemen wij uit goede bron dat de ploegbaas, waarvan sprake, ovei leden is ge volg aan een hartaderbreuk toen hij boven op den zolder kwam. MIDDELPR JZEN PRIX MOYENS Tarwe de 100 kilogr. Proment les 100 kilos Rogge ld. Stigle id. Haver ld. Kvoine id. Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Sieren het stuk QBafs la pièce Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kilos x> - <d xj cl u h>- CL) Q 77,50 67,50 80.50 45.00 22,00 6,59 Kortrijk 28 December Rousselare 29 December Veurne 30 December 80 75 77 78 80 76 93 88 85 45 40 44 18,00 20,00 20,50 0,58 0,60 0,65 a> a> .n oc p B 5 lm u a> CL 90 85 85 35 21,00 0,63 250 op bestaande en te bouwen eigendommen. Schrijven of zich te wenden Kanaalstraat, 41, Kortrijk Telefoon 597 Bagattenstraat, 22, Gent Tel. 196.21.-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8