üroote CARNAVALSTOET Groot Kunstconcert Grand Cortege Carnavalesque Nods Gardons nos Rem paris 12e Jaar, N° 42 - 23 Januari 1932 12e Année, N° 42 - 23 Janvier Op Zondag 7 Februari 1932 Carnaval Stoet to Weekblad - - bet Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d'Ypres S TA D Y E EE 10.000 Ft\ Premiën in geld en 8 FANIONS voor de vreemde Maatschappijen en 2 voor deze van stad VI LEE D'YE EES Dimanche 7 Février 1932 10.000 Fr. de Primes en espèces et 8 FANIONS poor les Sociétés étrangères et 2 pour celles de Ia Ville Muziekkring YPRIANA Dinsdag 26 «Januari 1932 HET yPERSCHE tr Vefeeniging der Getelstarden. she Clubs, ens. LA REGION D'VPRES Organc de ('Association des Sinistrés» des Clubs Y prois, etc. Bekeer, Opstel er Aankondigingen 34, Boterstraat, 34, Yper Abonnsnicnt 18 fe. 00 per jaar Buitenland 32 tr. Men nas tnstbrljren in alle Lelgleafit ttoitiuntoren Tel. 500 35 ct. het nummer Nr,«Ki'.oor.e artikel* gevet/eers RédactionAdministration et Publlclté 34, rue au Beur re, Ypres Abonnement 18 tr. 00 par an Etranger 32 fr. On pent t'abonner dans too* lts bureaux de paste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Let articles non signis sent refasés om 2 1/2 uur a 2 1/2 heures Onze jaarlijksche stoet belooft zeer prachtig te zullen zijn. Talrijke groepen van onze stad zullen er deel aan nemen en beijveren zich om hem zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Hulde en dank aan alle Ypersche Maat schappijen, die het als een plicht aanzien het hare bij te brengen voor het welgelukken van het feest, hetzij door hare persoonlijke mede werking, hetzrj door hare geldelijke bijdragen. De Carnavalstoet van Yper geeft voldoe ning aan eenieder. Het reglement, door de stad opgelegd, is nauwkeurig nageleefd en die stoet is de weerspleet van het karakter van ons volk, zoowel van Yperstede als van het omliggende. Het is ons volk aangenaam eens vrijen toom te kunnen geven aan zijn goesting tot verkleeding, tot openbaar en luidruchtig ver maak. En jaarlijks verloopt alles op eerlijke en treffelijke wijze. Het comiteit, ten andere, houdt daar een waakzaam oog op en zorgt dat alles goed van stapel zou lóopen. Door de werking, door de zorgen van het comiteit zijn de vreemde bijtredingen talrijk en zeer belangrijk. Zijn reeds ingeschreven St-Amandsberg-bij-Gent, Meessen, Kortrijk, Audenaerde, Hollebeke, Wytschaete, Zonne- beke, Boesinghe, Poelcapelle, Steenvoorde. Ongetwijfeld zal eenieder zijn beste krach ten inspannen om het meest bijval te behalen. Inwoners onzer geliefde stad, steunt ons werk, ontvangt met vriendschap en genegen heid de leden van het Comiteit die zich ten huize aanbieden om kaarten te verkoopen. Wij weten reeds dat die vrienden overal wel gekomen zijn, en in het algemeen zijn ze te vreden over hunne ontvangst. Deze die ze voorzichtig aan de deur hebben gezet en die zulks misschien reeds beklagen, mogen op hunne beslissing terug komen en hunne gelde lijke hulp tot een der leden van het comiteit sturen. Alle bijdragen zullen met veel dank aanvaard worden. De Carnavalstoet van Yper is een waar volksfeest. Steunt het ten voordeele van den kleinhandel en om aan ons volk pleizier tedoen. Het is zoo aangenaam zijn steun te mogen verleenen aan eerlijk en treffelijk vermaak. Leve Yper Leve de Carnavalstoet PIERROT. 4 fdeeling Symphonic te 8 uur i5 in de Feestzaal £)UD YPER gegeven door de S y m phonie Vprlana onder het bestuur van Mijnheer Georges VAN EGROO Leeraar aan de Muziekschool te Yper. MET DE WELWILLENDE MEDEWERKING VAN Mevrouw Godelieve MATHYS Solist en viool solo der Concerten Pro Arte en van Mejuffer Berthe SERWIR, Sopraan Leerares aan het Koninklijk Conservatorium te Luik. PROGRAMMA Eerste Deel 1. La Tosca, fantasie G. Puccini door de Symphonie 2. is/e Deel van het Vioolconcert in mi Vieuxtemps met begeleiding van klavier door Mevrouw G. Mathys. 3. Hamlet, air de la Folie d'Ophélie A. Thomas door Mejutfer Berthe Serwin. 4. Allegro Moderato van het 4e Klavierconcert L. v. Beethoven met hegeleiding van orkest. SolistMevrouw A. Vandenbrouck leerares aan de Muziekschool ie Yper. Tweede Deel 1. Hindoesch Lied N. Rimski Korsakow door de Symphonie. 2. Louise, air de Louise G. Charpentier door Mejuffer Berthe Serwin. 3. a) Slavische dans Dvorack-Kreisler b) Caprice Viennois id. c) Rondo Cappricioso C. Saint-Saëns voor viool en klavier door Mevreuw G. Mathys. 4) Openingstuk van de Opera Rosamunde F. Schubert (Alphonso und Estrella) 1825 door de Symphonie. Klavier VG E V A E R T, van het huis C. Quaghebeur van Poperinghe. Nous nous garderons bien d'emboucher une trompette pour claironner une victoire dont nous, étions assurés, sachant mieux, semble- t-il, que ceux qui sont placés pour le savoir, que nos remparts sont classés, depuis plus de vingt ans déja, parmi les monuments histo- riques du pays. C'est la seconde conspiration ourdie contre ce malheureux bastion du Boterplas, et souhaitons, apiès ce piteux échec, que ce soit la dernière. Ni le malen- contreux avis d'un brugeois, ni les démarches sollicitées auprès d'un ancien conseiller com munal, ne parvinrent a ébranler la religion de la commission royale des sites et des monuments. Ce même conseiller, en chan geant son fusil d'épaule au dernier moment, il n'est jamais trop tard pour bien faire, ne s'est done pas mis en contradiction avec lui même, lui qui s'était montré un défenseur convaincu du maintien du bastion, menacé, une première fois, en 1910, sous l'administra- tion Colaert. Pour que la legon profite, nous rappelle rons, pour ceux qui l'ignorent ou l'ont oubliée, la polémique assez violente, engagée, en 1910 et 1911a l'occasion du projet de con struction d'une gendarmerie sur remplace ment d'une partie du bastion du Boterplas. Le Journal d'Ypres dés le mois de Juillet 1909, brisait une lance en faveur de la conser vation intégrale de nos remparts. L'année suivante, en 1910, un incident fut le point de départ d'un revirement complet, paree que l'attention des plus hautes compé- tences fut attirée sur les projets concertés entre le domaine de la guerre et l'administra- tion communale d'Ypres. C'était l'année de l'exposition de Bruxelles, et, parmi les nombreux congrès réunis a cette occasion, celui de l'Art public avait décidé de tenir une de ses séances en notre ville. Dés leur8* sortie de la gare, l'attention des con- gressistes fut attirée par le spectacle imposant des vieilles murailles de nos remparts domi- nés par des bouquets de vieux arbres. C'est alors qu'un correspondant du Journal de Roubaix jugea opportun de signaler a l'atten tion du président du congrès, l'éminent archi- téete hollandais, M. Cuypers, le néfaste

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 1