Audition et Distribution des Prix aux Elte de notre Ecole de Muslqua In Onze Muziekschool Uitslagen der Prijskampen Résultats des Concours Schooljaar 1930 1931 Rnnée Scolaire 4. Dimanche apiès-midi, 3i Janvier, k 3 h. précises, Monsieur Sobry, Bourgmestre et Président du bureau administratif de l'école, fit son entrée a la Salle Lapiere, suivi de Monsieur Delahaye, écheviu, et de Messieurs le juge Castel, Bouquet, Gruwez et Antony, membres du bureau administratif. Prés de ces Messieurs vint prendre place, Monsieur Van Elslande de Poperinghe, membre du jury des concours, qui tient notre école de musique en grande estime. Aussitöt, 11 symphonie nous fit entendre Procession Nocturne de Rabaud. Si cette oeuvre ne renferme point de grandes difficul tés techniques, néanmoins, elle demande, pour être bien comprise, une interprétation délicate et évocatrice. Grace a cette sentimen- tali'é personnelle qu'il sait inculquer aux autres. Monsieur Lionel Blomme a su obtenir de son orchestre des effets trés réussis. Mademoiselle Rachel Kerrinckx (ir prix Ig3t du cours de chant de Mm5 Van Gheluwe) dais Air de Rheinilde de Princesse d'Auberge de j. Blockx et Arioso (Quentin Durwatd) de F. A. Gevaert, nous permit d'appiécier les gros progrès qu'elle a iéalisés sous l'égide de son talentueux professeur. Mr Jean Decadt, élève du cours supérieur de piano de Mme Debacker, doué d'une pro fonde sentimentahté, nous dévoila toutes les qualités d'un futur virtuose. II exécuta d'une fagon impeccable Carnaval Mignon pour piano, .de C. Schutt. II fit honneur a son pro fesseur et se montra digne de lui. Mr Victor Legley, élève du cours d'alto de Mr Lionel Blomme, nous joua Morceau de Concert pour alto, de Hans Sitt. Son méca- nisme est prometteur, son coup d'archet, assuré. L'instrument qu'il a choisi est des plus ingrats, mais par sa ténacité, par son travail, Legley deviendra l'ar.iste que son professeur a rêvé faire de lui. MM' Decadt et Legley, élèves du cours de musique de chambre donné par Mr Lionel Blomme, ont enlevé avec süreté et ensemble Sonate pour Alto et Piano de L. Van Beethoven. Mr Maurice Ossieur, (rr Prix 1931) du cours de Hautbois de Mr Marcel Andries, nous fit enten Ire successivement Idylle ct Berceuse pour Hautbois, de A. Barthe. Ce jeune instrumentiste fit l'admiration de tous par ses qualités surprenantes. II se joue des difficultés avec une aisance déconcertante. Du grave a l'aigu, il conserve une pureté de son, nullement influencée par les nua ices. Son professeur mérite :.os plus vives félici- tations. La distribution des prix nous permit d'ap précier les succès encourageants obtenus par les élèves des divers cours. Hélas com.ne de coutume, nous eümes le regret de consta ter bon nombre a'absences parmi les lauréats Pourquoi Les professeurs ne méritent-ils pas une légère marque de reconnaissance Leur joie est peut-être plus grande que celle de l'élève qui vient chercher sa récompense en effet, celle la n'est elle pas aussi le fruit de leur travail Ne se sont ils pas dépensés, toute une année, pour former des artistes Et nos édiles, pourquoi se désintéressent-ils aussi du travail et des professeurs et des élèves Monsieur le Bourgmestre en une couite allocution félicita, encouragea et remercia les membres du Bureau administratif, le corps professoral et les élèves lauréats. Pour clóturer l'audition la Symphonie interprêta Dans les Steppes del'Asie Centrale de Borodine, avec les mêmes qualités que Procession Nocturne de Rabaud. A notre tour nous félicitons les membres du bureau administratif, le Directeur, les professeurs et les élèves pour la belle réussite de cette fête. Zondag laatst, te i5 u., had in Lapiere's zaal de prijsuitdeeling plaats aan de leerlingen onzer stedelijke muziekschool, en te dier gele genheid gaven enkeleder bekroonde leerlingen een muziekuitvoering die getuigt van het de gelijk onderwijs in die school gegeven. Deze schoone plechtigheid was voorgezeten door den Heer Sobry, burgemeester en voor zitter van den beheerraad der school, en op geluisterd door de tegenwoordigheid van den Heer Delahaye, schepen, van de Heeren vre derechter Castel, Bouquet, Gruwez en Anto ny, leden van den beheerraad, en van den Heer Van Elslande, bestuurder der Philharmonie van Poperinghe en juiylid der prijskampen, die onze muziekschool 'zoo genegen is. Een talrijk publiek vervulde de zaal. Het symphonisch orkest, onder de lei ling van den Heer Lionel Blomme, bestuurder der school, opende het feest met de uitvoering van Procession Nocturnevan Rabaud. Dit stuk, alhoewel eenvoudig, vergt nochtans om wel begrepen te worden een goed verzorgde en levendige vertolking en de Heer Blomme, dank aan de fijngevoeligheid hem eigen en die hij aan anderen weet mede te deelen, heeft daarin volledig geslaagd. Zijn orkest wasten volle op de hoogte zijner taak en heeft dit mooi stuk onberispelijk en gevoelvol weergegeven. Jufvrouw Rachel Kerrinckx, 1® prijs 1931 van den zangcursus van Mevr. Van Gheluwe, zong ons daarna, met haar behaaglijke stem, het Lied van Rheir.ilde uit Herberg prinses van J. Blockx, en Arioso (Quentin Dur ward) van F. A. Gevaert, en liet ons toe de merkwaardige vorderingen te waardeeren die zij onder de leiding van haar talentvolle leera res verwezenlijkt heeft. M. Jean Decadt, leerling van Mevr. G. De Backer, vertolkte op het klavier Carnaval mignon van C. Schutt. Deze begaafde leer ling, die voor de toekomst belooft, verrukte ons door zijne hapdigheid en zijn onberis pelijk toetsenspel en strekt zijn bekwame leerares grootelijks tot eer. M. Victor Legley, leerling van den cursus van alt viool, gegeven door den Heer Lionel Blomme, voerde een Concertstuk uit voor alt viool van Hans Sitt. Hij ook bezit al de hoedanigheden van een toekomstigen virtuoos ea zal, door zijn ijver en zijn aanleg op de studie van dit uiterst moeilijk speeltuig, een artist worden waarover zijn professor fier zal mogen gaan. M. M. Decadt en Legley, leerlingen van den cursus in kamermuziek van M. Lionel Blomme, voerden daarna met veel samenhang en treffende zekerheid de Sonate voor alt viool en klavier van L. Van Beethoven uit. M. Maurice Ossieur, 1® prijs ig3c van den cursus in hobo van M. Andries Marcel, ver tolkte opvolgenhjk Idylle en Berceuse van A. Barthe. Deze jonge hobospeler be kwam den uitbundigsten bijval. Zijn wonder baar spel bracht al zijn toehoorders in ver rukking, voor hem bestaan er geen moeilijk heden meer. Zijn leeraar verdient onze leven digste gelukwenschen. De prijsuitdeeling, die daarna plaats had, liet ons toe de aanmoedigende uitslagen te schatten die de leerlingen in de verschillige prijskampen behaalden. Het is echter spijtig dat, zooals de voorgaande jaren, zooveel leer lingen tijdens dit feest afwezig zijn en ver waarloozen de belooning, door een gansch jaar studie verdiend, te komen ontvangen. Hun leeraars nochtans, die zich zoo ijvervol aan hunne muzikale opleiding toewijden, ver dienen wat meer erkentelijkheid. De leerlin gen zouden het zich tot plicht moeten aanre kenen door hunne aanwezigheid deze kleine maar rechtmatige voldoening aan hun leeraars te geven. Al onze gemeenteoverheden zouden eveneens die eenige gelegenheid moeten waarnemen om voor die zoo bevolkte school, voor het degelijk onderwijs dat er door het bevoegd en Verkleefd leeraarkorps gegeven wordt, en voor het werk der leerlingen al het verdiende belang te toonen. De heer Burgemeester hield vervolgens een korte aanspraak, wenschte den beheerraad, de professors en de leerlingen geluk om den behaalden bijval, bedankte ze om hunnen ijver en moedigde ze aan om op den ingesla gen weg te volherden. Om t'eindigen vertolkte de symphonie nog In de Steppen van Midden-Azié van Borodin^. Deze uitvoering bekwam eveneens een welverdienden bij val Op onze beurt wenschen wij de leden van den Beheerraad, de leeraars en ook de leer lingen geluk om het zoo welgeslaagde feest. Stedelijke Muziekschool van Yper Ecole de Musique d'Ypres Notenleer (Knechten) Lagere Af deeling Sectie A) Leeraar M. Q. Van Egroo. Te winnen punten 16 Michiel Prosper, 14 p. Delanghe Antoon, 12 p. Huberty Alexander, 10 p. Didier Albert en Soete Antoon, 9 p. Durkam Georges, ,_urkam Jean, Fiers Hubert, Ghys Lucien, Leclercq Lewis, Michiel Roger, Vandamme Edgard, Va.damme Gaston, Van Wonterghem Germain. Titeca Jacques en Titeca Adrien, 8 p. Lagere AJdeeling (Sectie B) Leeraar M. Q. Van Egroo. (20 mededingers) lè eervolle melding met onderscheiding Deven Omer, Versailles Albert. ie eervolle melding Vermeulen Maurice, Versailles René. 2® eervolle melding Cardoen André, De- hollander Oscar, Coffyn Gilbert, Bertier R. Hebben voldaan Coffyn Abel, Hoflack Roger, Platteeuw A., Werrebrouck Freddy, Wenes André. Middelbare AJdeeling Leeraar M. E. Ryckelinck. (24 mededingers) ie eervolle melding Pien Emiel, Van Ommeslaeghe Robert. 2e eervolle melding Houtman Roger, Houtman Willy, De Brouwer Arthur, De Mey Roger, Delahaye Gerard, Timmerman Roger, Versaevel Leon. Hoogere Afdeeling Sectie A) Leeraar M. R. De Cock. 2® eervolle melding Viaene Daniel, La- cante Gilbert. Hoogere A f deeling Sectie B) Leeraar M. R. De Cock 1® prijs met de grootste onderscheiding Ossieur Maurice. Notenleer (Meisjes) Lagere Afdeeling Secde A) Leerares Jufvr. I. Verhack. Te winnen punten 16 Grasham Yvonne, 14 p. Haezebrouck Rosa, ii,5 p. Adam Maria, 1 p.-De Haene Denise, 10,5 p. Dtleu Simone, 10. p. Louage Cécile, 9,5 p. Dambruyne Arlette, 9 p. De Bejck Celine, 8,5 p. Delahaye Marie Jeanne, DesramaultGodelieve, Bruenin Irène, Eeckhout Rachel, Nicolay Cécile, Schmidt Lena, Seynaeve Joséphine, Van Gheluwe Irene, Leuridon Germaine en Van- dermeersch Simone, 8 p. Lagere Afdeeling Sectie B) Leerares Jufvr. I. Verhack. ie eervolle melding met de grootste onder scheiding Melles Margaret. 1® eervolle, melding met groote onderschei ding Dethoor Antoinette, Ghys Lucienne, Pyck Denise, Pickel Ernestine. ie eervolle melding met onderscheiding

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 4