Huls C. Delva-Grillet De Kortrijksche Onderlinge Aux Amitiés Frangaises Handboogmaatschappij Yper-Hoskja Maurice Compernolle Belangrijk Bericht Mantels Kleederen IJST DE DEN TE 8 Verkoop van Vleesch Stad Yper ZONDAG 7 - DINSDAG 9 FEBRUARI EM ZONDAG 6 MAART 1932 Allerhande Nieuws Brand - Ongevallen - Leven en Hgpotheekleeningen. OMER ROBYN-TEMPERMAN BurgerlijKe Stand van Yper 14, Tempel straat, YPER Jamais, croyons-nous, depuis que notre société existe, nous n'avons vu une foule aussi dense se presser dans notre local de réunions, pour venir entendre un conlérencier. II s'agis- sait, il est vrai, Mercredi dernier, d'une soirée exceptionnelle, ou nous allions avoir devant nous, Monsieur Pierre GoemaereDirecteur de la Revue Beige homme de lettres bien connu, dont la plupart d'entre nous avaient lu naguère les articles qualifiés les plus sen sationnels de ces derniers mois. Monsieur Pierre Goemaere est venu nous exposer son passionnant sujet Les morts reviennent ils II nous semble bien inutile de beaucoup insister ici sur l'intérêt que peut présenter une pareille causerie, lorsqu'elle est donnée par un orateur d'une telle qualité. Bornons nous dire qu'il apparait bien que Monsieur Pierre Goemaere a pu pénétrer tous les secrets de l'occultisme, et qu'il possède supérieurement l'art d'en dénoncer les mensonges et les dangers. Un nouveau succès, marqué d'un bel enthousiasme, est done venu s'ajouter a la série de ceux déja recueillis ailleurs par le spirituel et sympathique conférencier bruxel lois. Aussi, nous est il agréable de lui dire ici que tous nos membres ont été autant enchan tés qu'honorés, de son passage aux Amitiés F ran (ais es d'Ypres. Le Bal du X' Anniversaire de la fondation de notre société a eu lieu Samedi dernier en la salie Lapière. Ce fut une magnifique fête, digne des précédentes, a laquelle notre grande foule a eu a coeur de participer. Rehaussée d'intéressants intermèdes, elle comptera eer tes, dans nos souvenirs, parmi les plus belles que nous ayons Pu organiser au cours de nos deux lustres d'existence. R. D. Het Sint Sebastiaansfeest Als naar loffelijke gewoonte, kwamen de leden der aloudgekende handbooggilde, Zater dag 1.1., 3o Januari, om 7 1/2 uur 's avonds, in hun lokaal Yper-Hoekje bijeen om er in gezelligheid het jaarlijksch St Sebastiaans feest te vieren. Een keurig opgedischte talel wachtte de genoodigden op, en het was met opgewekt gemoed dat allen de voeten onder tafel scho ven. De voorzitter bedankte de leden in har telijke woorden om hunne talrijke opkomst en wenschte eenieder goeden eetlust en veel ver maak. De fijn bereide spijzen, met een lekker glaasje overgoten, bevielen aan eenieder om ter meest en het was een genot om zien hoe de matadors zich wel deden Het was ook niet te verwonderen, want Marie had waarlijk voor een fijn mondje gezorgd en alles werd met zorg en stiptheid opgediend. Een talentvol accordeonist verlustigde het gezelschap met menig opwekkend airtje, wijl af en toe bereidwillige zangsters en zangers elkander afwisselden, om door een lustig liedje of een mooie klucht, de reeds vroolijke stemming nog te doen rijzen. Hoeft het gezegd dat ze allen veel bijval oogstten en het er tel kens toeging van «un ban pour M.... Bij het nagerecht nam de heer Voorzitter het woord en verheugde zich om de blijge- zindheid en de eendracht die onder het gezel schap heerschten en drukte de hoop uit dat de moeilijkheden, waarmede de maatschappij thans nog te kampen heeft, weldra zouden opgelost worden. Hij wees erop hoe de maat schappij, naast ijverige nieuwe leden, ook al de oude trouwe leden telt, die reeds van vóór den oorlog van de maatschappij deel uitmaken en vroeg aan allen eendrachtig samen te wer ken om van Yper-Hoekje dat aan allen duurbaar is, een maatschappij te maken waar vriendschap, gezelligheid en vermaak heer- schen en niets anders. Deze rede werd met luidruchtig handgeklap begroet en allen dronken op den voorspoed der maatschappij en de gezondheid van haren voorzitter. Daarna werd een prachtige tombola, begif tigd met achttien kostelijke prijzen, waaron der een schoone pull over geschonken door het nieuw lid G. Vandenberghe- Vermeulen, onder de aanwezige dames uitgeloot. Hoe later in den avond, hoe meer de geest drift steeg. Altijd maar door werd er gefeest en het was aandoenlijk om zien hoe oud en jong dooreen zich verlustigden. En toen ein delijk het uur van scheiden gekomen was, beloofden allen van het t' jar ent te herdoen Moniteur van 29° Januari 1932. Koninklijk besluit genomen in uitvoering der Wet van 3oe Juli 1923 op ket aanplakken van de kleinhandelsprijzen der voornaamste voedings-, kleedings-, verwarmingsen ver lichting smid del en. RundSchapen en Varkensvleesch Wij hebben besloten en Wij besluiten Art. X. Elk kleinhandelaar in rund .scha pen en varkensvleesch is er toe gehouden de herkomst er van te laten kennen door middel van een der volgende aanduidingen Versch inlandsch vleesch Versch vreemd vleesch Bevroren vleesch Die bepaling is nochtans niet toepasselijk op het gehakt, gezouten, gekookt, gebraden of gerookt vleesch. Art. 2 Die aanduidingen moeten op klare en zichtbare wijze worden aangebracht met letters van minstens vijf centimeters hoogte. Art. 3. Dit besluit treedt in werking den twaalfden dag na de uitgifte er van in den Moniteur Beige. Art. 4. Onze Minister van Nijverheid, Arbeiden Maatschappelijke voorzorg is belast met de uitvoering van dit besluit. Gegeven te Brussel,den 26' Januari ig32. (get.) ALBERT. De Burgemeester, Gezien de schikkingen der wet van 16 24 Oogst 1790 Gezien het Gemeentereglement van ig Oogst 1876, herzien door de beraadslagingen van den Gemeenteraad van 18 Januari igi3 en 8 Maart 1924 Maakt kenbaar dat, ter gelegenheid van KARNAVAL, de verkleedingen en ver mommingen in de straten en openbare plaatsen toegelaten zijn op de volgende dagen, van 20 ure (uitzondering gemaakt voor dezen die deel nemen aan den karnavalstoet van 7 Februari) tot 1 ure, den Het dragen van het masker is volstrekt verboden. De overtreders zullen vervolgd en gestraft worden met de voorziene politiestraffen. De politie-commissaris is gelast met de uit voering van het tegenwoordig besluit. Yper, den 2 Februari ig32. De Burgemeester, H. SOBRY. Q A R A O I 8 T laat zijne geachte klanten weten dat hij zijne garage en woonplaats overgebracht heeft van de Kaaistraat naar de Kalfvaartstraat nr 1, (Hoek der Pennestraat), Tel. io5. Hij beveelt zich aan voor de herstelling van autos van alle merken, die altijd met de meeste zorg en aan de voordeeligste voor waarden zal uitgevoerd worden. Yper. Brand. Dinsdag in den vroe gen morgen, rond 1 u. 45, is er brand uitge broken in het magazijn, dat terzelfdertijd als garage dient, van den heer Debruyne, fruit handelaar, wonende in de St Jacobstraat. Van zoodra de politie van den brand verwittigd werd, huilde het noodsein over de stad en 't en duurde niet meer lang eer onze wakkere brandweermannen, onder het bevel van heer Commandant Vergracht, ter plaats waren en het vernielend element moedig bestreden. De vlammen, aangewakkerd door den voorraad essence die zich daar in die plaats bevond, sloegen hoog op en dreigden een groote uit breiding te nemen. Dank echter aan het spoe dig en krachtdadig optreden der pompiers, was men alrap het vuur meester en een uur later was alle gevaar geweken. De auto, die beladen was met haringen, werd de prooi der vlammen alsook de koop waren die zich in het magazijn bevonden. Het gebouw zelf werd ook zeer erg beschadigd, en de achterkeuken had veel te lijden van het water dat de brandweermannen bij stroomen op den vuurpoel stortten. De schade is nog al aanzienlijk, doch gelukkiglijk gedekt door verzekering bij de «Kortrijksche Onderlinge». Denkelijk is de oorzaak van dit onheil te wijten aan een kortsluiting in den motor vait de auto. Wilt gij bij brand of orgeval. de volledigste waarborgen en voordeeligste regeling, wend U in volle vertrouwen tot Maatschappij van Verzekeringen tegen Eenige Maatschappij welke j5 t. h. der winsten aan hare verzekerden terug betaald. Alle inlichtingen worden altijd gratis voor iedereen ten onze bureele gegeven. Algemeen Opziener Mondstraat, YPER Tel. 159. Nieuwe Slachtoffers. Deze week wer den nog verschillige nieuwe klachten ingediend tegen den aftruggelaar Pr. B. van wien wij verleden week gesproken hebben, zoodat de- reeks slachtoffers, die dezen behendigen schurk heeft weten te maken, nog vergroot is. Naar het schijnt zou deze kerel reeds de grens geplaatst hebben tusschen het gerecht en zijn gemeen persoontje. Veroordeelingen. De genaamde Flan- drin, die Donderdag laatst voor de Recht bank is verschenen, werd er wegens aftrug- gelarij veroordeeld tot 8 maanden gevang en, een geldboete van 100 fr. of een maand, met onmiddellijke aanhouding en berooving zijner- burgerlijke rechten gedurende vijf jaar. Een, andere zaak ten zijne laste werd voor onbe- paalden tijd uitgesteld. Sauvage W. en Segers Urb., aannemers - te Yper, die zich met de vernieling der beton nen schuilplaatsen bezig hielden, werden Donderdag morgen door de Rechtbank tot 1 maand gevang en 100 fr. boete of een maand; onvoorwaardelijk veroordeeld, omdat zij een hoeveelheid springstoffen gedurende eenigen tijd in hunne woning bewaard hadden in plaats van ze dadelijk naar hare bestemming, namelijk het gemeentehuis te Elverdinghe,. over te brengen. Oud Yzer. In den loop van verleden- jaar werd er hier, uit de statie van Yper alleen, nog een millioen acht honderd zestig; duizend kg. ijzerafval weggezonden. V er klaring en van 3o Jan. tot 5 Febr. ig32 Geboorten Vanspranghe Michel, Frezenbergstraat, 12. Verborgh Godeliva, Meenensteenweg, 116. Messiaen- Jacqueline, Hondstraat, 21. Seys Godeliva, Hondstraat, 21. Moerman Raymonde, Oude Veurnestraat, 31. Hermans Diane, Zonnebekesteenweg, 86. Pinte Lucienne, Veemarkt, 6. Oosterlinck Julien, Hondstraat, 21. Huwelijken Duwel Carolus, leurder en Coffyn Blanca, werkvrouw, beiden te Yper. Leruste Lucien, meestergast te Tourcoing en Verslype Alphonsine, z. b., te Yper. Tavenier Walter, kunstglaswerker en Beddeleem Joanna, z. b beiden te Yper Mortier Cyrille, timmerman te Oostvleteren en Menu Marie, hulshoudster te Yper. Phlypo René, juwelier en Dobbels Louisa, z. b., beiden te Yper. Dewaele Michel, bakkeren Beele Z*è, z. b., beiden te Yper. Overlijdens. Bekaert Martin, 68 j., werkman, wed' Mahieu Louise, Lange Thouroutstraat. Hauspie Angela, 38 j., huishoudster, echte Constandt Alfred, Lange Thou routstraat. Heughebaert Maria-Ludovica, 69 j., z. b.r wede De Bever Achille, Meenenstraat, 26. Duthieuw Suzanne, 8 j., schoolierster. Lange Thouroutstraat. Huwelijksbeloften Maurice Meulewaeter, fabriekwerker, en Suzanna Pattyn, fabriekwerkster, beiden te Yper. voor DAMEN en KINDEREN Groote keus voor het Zomerseizoen. Beste KI eerstoffen per meter aan de nieuwe voordeeligste prijzen voor de EERSTE COMNUNIE. Alles wordt er op maat gemaakt binnen huis. Verzorgd werk.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8