7 VERLOREN Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Ypersche Voetbalkroniek ook niet gelukt zijn, alleen de avondschool wordt gevolgd. M. Lemahieu. Ik zou de kantschool nog •eenige maanden laten bestaan omdat er nu zoo een groote werkloosheid heerscht. Maar in dien die school op t Juni geen vijftien leerlin gen telt,dan zal ik de eerste zijn om de afschaf fing ervan te vragen. M. Missiaen. Ik ook. M. Lemahieu. Laat ons nu die laatste proef in stemmen leggen. Stemmen ja de heeren Missiaen, Lema hieu, Delahaye, Laton, Bonnet, Coutelle, Vergracht, Vermeulen en Vandamme. De heer Sobry onthoudt z'ch. Bij plaatsgebrek zien wij ons verplicht het -vervolg van het verslag der gemeenteraadszit ting tot ons volgende nummer te verschuiven, en namelijk de belangrijke mededeelingen over #de autobusdienst Yper Roeselaereen over het stadswater, dat volgens verklaring van den heer Schepen van Openbare Werken absoluut niet mag gebruikt worden zonder te koken, alsook de lange bespreking die plaats had over de incidenten verleden Zondag voorge •vallen in de zaal van het Stadhuis tijdens een •vergadering der Ylaamsche Mutualiteit. •den dag van den Carnavalstoet, klein damen- horloyie in zilver met gouden band, de ring van boven is af-— Terugbrengen tegen goede belooning In de Kloef Boesinghestr., 16 Verslag der algsrneene vergadering van 17 Januari 1932 De Heer Voorzitter opent de vergadering om 2 u. ViHij verontschuldigt den heer Se cretaris Dethoor, die wegens onpasselijkheid belet is heden tegenwoordig te zijn. Hij biedt vervolgens aan al d.e leden der maatschappij zijne beste nieuwjaarwenschen aan, en wenscht hen goeden uitslag in hun planten en zaaien gt-durende het jaar ig32. Een z er talrijk publiek verv.ult de zaal, om de voordracht te aanhooren van M. Lagast, Staatsvoordrachthouder te Kortrijk spreker handelt over de zorgen te geven aan de fruit- boomen in dit seizoen toedienen van vetten en kalk, kuischen, ontrupsen, leggen vanlijm- banden, planten van j rnge boomen, enz. Met aandacht wordt de spreker, die tevens een kundig vakman is, door het publiek aan hoord, en na verloop van een uur eindigt hij zijne leerzame voordracht en wordt ervoor .hartelijk door den voorzitter bedankt. Uit r den der afwezigheid van den heer Secretaris, wordt de lezing van het jaaiver slag verschoven tot de naaste maand. Daarna geeft de heer Leon Vandevoorde, schatbewaarder, verslag over de ontvangsten en uitgaven in ig3i en over den geldelijken toestand der kas op 3i December ig3i deze toestand is heel goed en er is een appeltje tegen den doist weggelegd, hetgeen door de vergadering met genoegen vernomen wordt. Aanvaarding van nieuwe leden Worden als nieuwe leden aanvaard M. Louis Scrive, Janseniusstraat, g, voor gesteld door MClaeys. M. Henri Sohier, Meenensteenweg, 104, voorgesteld door M. Soetaert. M. André Demeester, Basculestraat, 6, voorgesteld door M. Soenen. M. Prosper Vandewoude, Dickebuschsteen- weg, voorgesteld door M. Bauwen. M. Emile Caenen, Korte Thouroutstraat, voorgesteld door M. Dethoor. M. Désiré Depoorter, Vlamertinghe, voor gesteld door Jw. Verhalle. Aanbrengsten M. jan Duthoo bekomt 4 punten voor een verzameling groene en roode kooien, koornsalade en witloof. M. C-yr. Van- denbriele bekomt 3 punten voor zijne aange brachte porei en selder, gekweekt met zaad van eigen teelt. Beiden worden door den voorzitter geluk gewenscht en aangemoedigd om de maande- lijksche aanbrengsten van langs om beter, schooner en uitgebreider te bezorgen, zelfs met fruit en bloemen, in het Zomerseizoen, 't Is aangenaam en leerzaam voor eenieder. Verkiezing van de helft der bestuurleden, te weten M. M. Lauwers Marcel, ondervoorzitter Dethoor Ferdinand, Secretaris Vandevoorde Leon, Schatbewaarder Maerten Achille, Roosebeke Henri, Swyngedouw Charles en Victoor Théophile, bestuurleden. De kiezing geeft volgenden uitslag Lauwers 114 stemmen Deihoor u3 1 Vandevoorde lil Maerten 11 r Roosebeke 111 Swyngedouw ii3 Victoor 107 Veertien andere leden bekomen enkele stemmen De uittredende bestuurleden worden dus herkozen verklaard door den voorzitter, die verhoopt voort op hunne getrouwe medewer king te mogen rekenen. Tombola Een prachtige tombola, be staande uit allerhande hovenieralaam, als nieuwjaarsgifte geschonken door den hotel houder, heer Evariste Baete, wordt aan de aanwezige leden per loting aangeboden en na eenige woorden bedanking van den Voorzitter voor die milde en vriendelijke gifte, sluit de vergadering om 5 1/2 ure. Namens het Bestuur: De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier. In tweede Afdeelicg Na een week opgelegde iust zullen onze rood-witten hun 2ie match aanvangen en dan nog tegen VVacken, elftal dat door Yper in de heenmatch met 5 2 verslagen werd. Het lijdt dus geen twijfel dat onze kleuren hun zestien de overwinning zullen behalen, indien de spelers ervan overtuigd zijn dat zij de gemak kelijke, zoowel als de lastige ontmoetingen, met allen ernst moeten opnemen ten einde op peen bec de gaz meer te loopen, zooals het tegen Nieuwpoort het geval was. Neemt die gelegenheid te baat, spelers, om uwe supporters eens op een lekker brokje voetbal te vergasten en uw puntental met twee te verhoogen. Gezien de gelegenheid zich aanbiedt, zal het wellicht voor vele liefhebbers niet van alle belang ontbloot zijn om eens na te gaan hoe gh in zijn kroniek van Sportleven», zich uitdrukt over den mogelijken stand der elftallen in reeks B op het einde van het voet baljaar Yper speelt nog thuis tegen Wacken 2 pun ten, Bisseghem 2 punten, Poperinghe 1 punt, S. V. Sweveghem 2 punten. Buiten tegen Nieuwpoort t punt, tegen Lauwe 1 punt samen g punten. Veurne speelt nog thuis tegen Lauwe 2 punten, Ghistel 2 puntem, Poperinghe 1 punt. Buiten huis tegen Bisseghem 1 punt, Cuerne x punt, Sweveghem 1 punt samen 8 punten. Lauwe speelt nog at home tegen Nieuw poort 1 punt, tegen Waereghem 2 punten, tegen Yper 1 punt. Op verplaatsing tegen Veurne o punt Middelkerke I punt, Bisse ghem o punt samen 5 punten. Wevelghem krijgt nog het bezoek van Ghistel 1 punt, Waereghem 2 punten en ver plaatst zich naar Cuerne 1 punt, Sweveghem 2 punten, Oostroosebeke 2 punten, Wacken 2 punten samen 10 puntem. Bisseghem ontvangt als gast Veurne 1 punt, Middelkerke 2 punten, Cuerne 2 punten, Lauwe 2 punten en bezoekt nog Yper o punt, Nieuwpoort 2 punten samen g punten. Rekening houdende van de klasseering op 14/2, dan zou de eindstand zich als volgt afieekenen Yper 34 en g is 43 punten. Veurne 2g en 8 is 37 Lauwe 28 en 5 is 33 Wevelghem 28 en 10 is 38 Bisseghem 27 en g is -36 Wevelghem moet dus 10 punten winnen, wat veel schijnt. De strijd om de tweede te bevorderen plaats voor de A reeks gaat dus tusschen Veurpe en Wevelghem, terwijl Yper een walk over loopt en op zijn eentje naar A terugkomt. Moest Bisseghem nu bijvoor beeld te Yper winnen, er komen alsdan drie candidaten in 't gedrang voor de tweede plaats, want Vermandel's jongens zouden ins gelijks over 38 punten beschikken. Wie klaart de zaak gansch op? Wie durft beter pronos- tikeeren Juniors - Eindbeurt S. K Roeselaere 3 2 0 1 7 4 5 Kortrijk Sport 3 1 1 1 7 5 3 FC. Brugge 3 1 1 1 4 5 3 Waereghem Sp. 3 1 1 1 7 7 3 C. S Yper 3 1 2 0 5 7 2 Stade Moescroen 3 1 2 0 2 4 2 Na tot aan de rust de leiding genomen te hebben met 2-0 fdoelen door Ossit-ur en Nei- rynck aangeteekend), hebben onze moedige juniors toch de nederlaag gekend tegen de rood groene Gaverbeekzonen. Alhoewel het bezocht elftal doorgaans als sterker mag aan zien worden, is het toch eenigszins aan zijn hard optreden in de tweede speelhellt te danken, dat het de onzen het onderspit kon doen delven. In het algemeen hebben onze mannen goed gespeeld en verbeteren van Zondag tot Zondag. Immers het is verheugend te bestatigen dat onze voorwaartsen tegen al die geduchte ploegen toch den weg der netten vinden, terwijl dehalfl.jn en achterhoede 'oeter en beter beseffen wat er haar te doen staat. Ik ben verzekerd dat ons juniorselfral, op het einde van die provincie wedstrijden, eenheele dosis voetbalkennis zd opgedaan hebben, als onze mannen zich voorts houden aan de spel techniek en zich weinig bekommeren om de nederlagen die zij ondergaan Zeker is het al- tiid aangenamer zegevierend uit het strijdperk te treden, doch de overwinning kan u enkel toelachen alswanneer gij u op de hoogte der spelkennis van uwen tegenstrever kunt bren gen. Te Kortrijk dus u nogmaals goed te weer gesteld. 3e Speciaal Belle (Bailleul) De terugmatch tegen Belle kan dus toch heden doorgaan, niettegenstaande de gewone ofhcieele matchen van acht dagen verzet werden. Alhoewel het uur (begin om 12 y« u eenigszirs ongeschikt is, heeft het bestuur nochtans voldoening willen schenken aan de fransche vrienden en terzelt'dertijd aau onze specialers de gelegenheid verschaft van nog maals de shoes aan te trekken, 'k Verwed dat onze mannen zich goed de beenen zullen Yekken en met klinkende cijfers de overwin ning zullen behalen- NEMO. TU&BOI.SFSI. Matchen voor het Kampioenschap De Basculemannen, met gewonen leider en gewoon peleton, geraakten Woensdag laatst gemakkelijk baas over de spelers van de Coo. Deze waren hh. Vandenbussche, spelleider, Bouchaert, Vandepitte, Devos, Van Ouden- hove, De Boeck, Benoot, Delecluyze. De Coo behaalde l3 punten. Scheidsrechters hh. Ververken en Noyez. Het spel was gauw afgeloopen, te 8 3/4 u alles klaar. Nogal wel publiek. Woensdag in de Statie match Statie Cercle. 'n Spannende en beslissende ontmoeting. Bei de ploegen staan gelijk in oe rangschikking. Eén ervan zal moeten onderdoen. Wie Dat zullen we gaan zien. Gij ook zeker RANGSCHIKKING Gespeelde matchen Behaalde punten Cercle 5 4 Statie 5 4 Bascule 6 4 Coo 5 1 Postje 5 o KRABBER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 11