Charles Hongenae Provinciale Wegwijzer 25, Rue du Temple, 25, ÏPRES Oi'dres de Bourse Co rn pla n t Ter me richting rijden, maar hij wist nog niet aan welke uren. Voor een begin van een dienst, kan dat nog al schikken tweemaal daags de reis heen en weder doen, maar hij zou ten minste toch de uren moeten bepalen, opdat de menschen zouden weten waar en wanneer zij die autobus kunnen nemen. Wij hebben reeds een autobus op die lijn die ook zeer onregelmatig rijdt en slechts tweemaal per week dienst doet. Indien dr.ze nieuwe aan vrager ook maar dt rgelijken gebrtkkigen dienst wil verzekeren, dan is het niet noodig te veranderen. M. Sobry. Ik moet den heer schepen Lemahieu doen opmeiken dal er in de stuk ken staat dat deze autobus een of tweemaal per dag de reis gaan en keeren zal doen vol gens de begeerte der reizigers en der betrok ken gemeentebesturen. Hij zou te Nieuwkerke te 7 u. 3o 's morgens vertrekken om hier te Yper te 8 u. 3o toe te komen, en voor de terugreis vertrek uit Yper te 10 u. 3o en aan komst te Nieuwkerke te u u. 3o. Den Zater dag, marktdag, zou hij te 7 u. uit Nieuwkerke vertrekken 0111 hier te 8 uur te Yper aan te komen. M. Lemahieu. Hij zegt in zijn aanvraag dat hij een ot tweemaal daags zal rijden vol gens de begeerte der reizigers en der gemeen ten. Hij zou minstens tweemaal daags moeten rijden, namelijk een reis 's morgens en eén tweede 's namiddags, Indien het eigenlijk wel een regelmatigen autobusdienst geldt, zouden de uren waarop hij op de verschillige stil standen aankomt beter moeten bepaald wor den, opdat de menschen die hem willen gebruiken toch geen uur langs den weg zou den moeten staan wachten. Die aanvrager is mij persoonlijk komen spreken en ik heb hem gezegd dat hij meer bepaalde inlichtingen moest geven zoo hij de gevraagde toelating wenschte te bekomen. Ik vraag niet beter dan dat er daar op die lijn een regehnatigen auto busdienst zou besiaan, want Wuiverghem onder meer is een kleine gemeente die van alle verkeer afgezonderd is. M. bonnet. Tegenwoordig bestaat reeds een autobus Yper Nieuwkerke, is dit de zelfde M. Sobry. Neen. M. Bonnet. Ik ben van het gedacht van den heer schepen Lemahieu, namelijk dat de uren beter zouden moeten bepaald worden. Er is niets dat zich ertegen verzet die vraag tot een volgende zitting uit te stellen om intusschen nadere inlichtingen te vragen. M. LemahieuJ£r bestaan thans op die lijn reeds twee autobusdienster, maar zij rij den slechts tweemaal per week en dan nog op zeer onbepaalde uren. M. Vaitdamme. - De aanvrager is misschien een persoon die reeds het voertuig bezit en die, vooraleer zich aan een tweede dagelijk- sche reis te verbinden, eerst zien wil of hij met dezen dienst zal kunnen bestaan. Zoo het noodig blijkt zal hij later wel den dienst verbeteren. Waarom dient die zaak nu uitge steld te worden Wij kunnen evengoed nu reeds ons advies uitbrengen en terzelidertijd eischen dat hij de uren van den in te richten dienst beter zou bepalen. M. Latou. Vroeger hebben wij hier reeds verscheidene malen ons advies uitgebracht voor autobusdiensten zonder dat de vertrek en aankomsturen bepaald waren. M. Lemahieu. Dit was zeker wel uitslui tend voor autobussen die het vervoer van werklieden naar Frankrijk verzekeren. Maar hier betreft het een openbaren dienst, en de menschen moeten toch weten waar en wan neer zij deze autobus kunnen nemen. M. Laton. Zoo ik mij niet bedrieg, waren de uren ot k niet bepaald toen wij ons advies uitbrachten over den autobusdienst Yper-Roe- selaere over Poelcapelie. M. Lemahieu. Jawel, de uren ervan wa ren bekend. M. Vergracht. Het is in het belang zelf van den uitbater de juiste uren van den dienst te laten kennen. M. Vandamme. Die persoon zal voorze ker doen zooals alle andere uitbaters en, vooraleer den dienst aan te vangen, briefjes doen drukken en uitdeelen om de uren ervan kenbaar te matten. M. Bonnet. Ik zou liever voldoen aan de vraag van den heer schepen Lemahieu en eerst inlichtingen vragen, riet begin van ge lijk welken dienst is niet winstgevend, doch alswanneer er een lijn door iemand is goed gemaakt geworden, dan komen er drie, vier andere vragen om diezelfde lijn te mogen uit baten. M. Sobry. Er is hier geen haast bij, ge zien er reeds een autobus loopt. M. Vandamme. En ondertusschen kan de aanvrager reeds den dienst beginnen, zoo als het door zooveel anderen gedaan werd in afwachting dat zij de vergunning kregen. M. Sobry. Dit punt is dan tot de volgen de zitting uitgesteld. Uitgave 1932 voor Westvlaacderen en Stad Brugge te koop ten bureele dezer 34, Boterstraat, 34, Yper. 7. Openbare Onderstand. a) Begrooting ig3r. Overdracht van kredieten. De heer voorzitter geeft lezing eener be raadslaging van den Openbaren Onderstand waarbij besloten wordt, mits goedkeuring door de bevoegde overheid, een som van 34.000 fr. in de begrooting 1931 van de eene artikels naar de andere over te brengen. In de eerste afdeeling der begrooting voorzag arti kel 2 de som van 1.000 fr. doch er is een te kort van too fr. artikel 6 voorzag 5.000 fr., tekort 3.400 fr. artikel 7 voorzag 7.5oo fr. tekort 5 000 fr. voor artikel 10 was er 40 000 frank voorzien doch er is een tekort van 5oo frank artikel 16, voorzien iS.ooo fr., tekort 2.000 fr. artikel 18, 33.000 fr. en tekort 10.000 fr. art-kel 21, 2.000 fr. ingeschreven, tekort r.000 fr. artikel 3i, 65.000 fr. en te kort r.000 fr. artikel 41, io5 000 fr. en tekort 5.000 fr.artikel43, 5.000 fr., tekort 3.ouo fr.; artikel 48, 8.000 fr., tekort 1.000 fr. in de 4d; afdeeling, sluit artikel 76, waarvoor 60.000 fr. voorzien was, met een tekort van 1.000 fr., en artikel 813ooo fr., insgelijks met een tekort van t.000 fr. Dit maakt een gezamenlijk tekort van 34 000 fr. Daar andei- zijds artikel 32 der gewone uitgaven en arti kei 77 een merk lijk overschot zullen laten, besluit de Commissie op die twee artikelen de noodige sommen af te nemen om de voormelde artikelen der eerste afdeeling met 32.000 fr. en deze der vierde afdeeling met 2.000 fr. te verhoogen, zoodat het slot der begrooting onveranderd blijft. Stemmen ja de heeren Lemahien, Dela haye, Laton. Bonnet-, Couielle, Vergracht, Vermeulen, Vandamme en Sobry alleen de heer Missiaen onthoudt zich. b) MoederhuisReglement van inwendige orde Wijziging. M. Sobry. Gezien de wenschen van som mige betalende vrouwen om in het moeder huis een geneeshee*- naar keus te mogen heb ben, stelt de Commissie van Openbaren On derstand voor het reglement van inwendige orde voor het moederhuis in dien zin te wijzi gen, en bij artikel 2ibis een bepaling te voegen waarbij het de bestuurster van het moeder huis toegelaten is. in geval zich verwikkelin gen tijdens de verlossing voordoen, den ge neesheer naar keus van de vrouw bij te roepen. M. Vandamme. Ware het niet beter daar bij te voegen daf die verklaring van keus van een dokter bij de intrede in het moederhuis moet gedaan worden In sommige moeilijke" gevallen waar de vrouw buiten kennis is, dan kan zij haar dokter niet meer kiezen, of is het dan aan de familie toegelaten den gewonen huisdokter te doen roepen M. Missiaen. In het geval door den heer Vandamme aangehaald, zal het de vrouw wel onverschillig zijn welken dokter haar verzorgt. Tot hiertoe hadden de vrouwen het recht niet een dokter te kiezen. Het was een geneesheer, aan het moedei huis gehecht, die er al de diensten moest doen. Daardoor zijn er van wege sommige vrouwen klachten ingekomen, en het is om haar deze voldoening te geven dat de Commissie nu voorstelt het reglement van inwendige orde te wijzigen. M. Sobry. Men dient op te merken dat het hier enkel en alleen de betalende vrouwen geldt, zoo dat deze verandering voor den Openbaren Onderstand geen bijkomende on kosten veroorzaakt. Het is wel het minste dat de betalende vrouwen het recht hebben haar dokter te kiezen, en daarom stel ik voor deze wijziging goed te keuren. Dit voorstel wordt door de tegenwoordige raadsleden bijgetreden. Alleen de heer Mis siaen onthoudt zich. c) Proces- verbaal van onderzoek der kas. M. Sobry. De heeren Desaegher en Bouquet hebben het onderzoe*k der kas van den Openbaren Onderstand gedaan en alles in regel bevonden. Volgens het proces verbaal, dat zij hiervan opstelden, was er nog 348.041 lrank in kas. Ik stel voor hierop een goed keurend advies uit te Orengen. Al de raadsleden, uitgenomen de heer Missiaen die zien onthoudt, stemmen Ja. 8. - örandweer Rekeningen over het dienstjaar ïydi. M. Sobry Wij hebben de jaariyksche rtkemngen ontvangen, die wij nu aan ae gocdkcuung van den raaa onderwerpen, voor de diensten door de pompiers bewezen en voor het ondeihoud van het gereedschap. Voor de diensten uoor het pompieiskoips bewezen, werd er in de stadsoegrootlng een som van 8000 lr. voorzien en betaald, Daar- Oij ontving het pompierskorps nog de som van 833 ir. voor alieihande kieine diensten bewezen, namelijk tijdens de handelstoor, de paaidenkoersen, de elecu ïciteiistentoonstel- Ung, enz. .Deze soul van 8833 tr. werd, vol gens de rekeningen, op 7 11. en eenige cen tiemen na, uitgegeven, zoodat wij deze rekenu.g mogen goedkeuren. M. Missiaen. ik zal dn doen aihoewel ik den inhoud der rekening niet ken. Doch ik vraag dat er in de toekomst wat meer inlich tingen zouden gegeven worden en namelijk een opsomming der verschillige bewezen diensten. Loo dv. voor de oewaking oer handelsfoor, voor den uitnst tijdens de paar- denkoersen, weten wij niet wat uie diens.en aan het pompierskorps gekost hebben. Ik voor mij uenk dat de bewaking der handels toor meer uan 5o lr. gekost heelt, zooals er daarvoor ontvangen werd. riet waie hoogst wenscheltjk dat wij dit zouden weten. M. üetahaye. De rekeningen worden steeds beiaard zouals zij door het pompiers korps vooi gelegd worden. M. V er meuten. Voor de bewaking der handelsioor heelt het bestuur 240 lr. betaald zooals op de rekening staat. Het is voor de paardenkoersen dal er maar 5o lr. bewakings- kosten zijn. Op voorstel van den heer Voorzitter wordt deze rekening goedgekeurd. Alleen ue heer Delahaye onthoudt zich. M. Sobry. Thans hebben wij de rekening voor het onderhoud van het gereedschap. Deze rekening voorziet de som van 8624 fr. 111 ontvangsten en uitgaven, waaronder, ee- nevehs de toeiage van stad, een som van 675 fr. voorzien is die ontvangen werd van dep Dienst van Bruggen en Wegen voor het ge- biuik van materiaal tijdens de inzakking van den Meenensteenweg. M. Lemahieu. Maar dit artikel is reeds afgehandeld en er werd reeds daarover ge stemd. Dit tweede punt, waarvan gij nu spreekt, staat op onze dagorde niet. M. Sobry. Dit zijn wel twee afzonder lijke rekeningen, een voor de bewezen dien sten en een voor het onderhoud van het materiaal. Die twee posten staan, ten andere, ook afzonderlijk in de stadsbegrooting ver meld. M. Vandamme. Op de dagorde staat er wel het wooiü rekeningen. Het gebruik van het meervoud bewijst dus dat er meer dan een rekening is. Deze tweede rekening wordt hierop, met dezelfde stemming als hiervoren, goedgekeurd. Agent de Change agréé d la Bourse de Bruxelles Téléphone 461 9. Syndicaat der beenhouwers. Inhuldi ging van een nieuw vaandel.— Aanvraag om toe lage. M .Sobry. Den l3 Januari ig32 hebben wij, vanwege het syndicaat der beenhouwers van Yper, een oriei ontvangen waarbij het aan de stad een toelagé vraagt voor de feestelijk heden die het zinnens is op touw te zetten ter gelegenheid der inhuldiging van een nieuw vaandel. Deze feesten zullen waarschijnlijk in den loop van October aanstaande, op een later nog te bepalen datum, plaats hebben. Al de bestaande beenhouwersbonden van fuut land zullen er op uitgenoodigd worden su verschillige muzieken zuilen aan de feestelijk-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 3