- HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK Begrafenis van den Heer Jules Wydouw Provinciale Wegwijzer B» 3 afvaardiging van het N. S. der B. P. voor hare tusschenkomst, en drukte de hoop uit dat de vergadering van heden de beste vruch ten zou afwerpen bijzonderlijk voor de groe peering Yper, en in het algemeen voor het N. S. der B. P. De algemeene secretaris, heer Smet, vroeg alsdan bij hoogdringendheid de afwijking van de dagorde, ten einde eerst en vooral den uitslag van het onderhoud, dat 's morgens met den heer Burgemeester had plaats gehad, te mogen zien toelichten. De heer voorzitter Van Walleghem ver strekte daarover den gewenschten uitleg en deed uitschijnen dat de heer Burgemeester van Yper geen voldoening geschonken heeft op de hem voorgelegde punten, daar hij per soonlijk die verantwoordelijkheid op zich niet wil nemen. De heer Voorzitter zegde dat het te betreuren is dat de stad Yper nog zoo ver ten achter is, in het toekennen van een men schelijk bestaan aan haar politie, te meer dat de politie der kleinere, omliggende gemeen ten in betere voorwaarden verkeert dan deze van Yper. De Voorzitter vond het jammer te moeten vaststellen dat er onderscheid ge maakt wordt tusschen zekere categorieën van het stadspersoneel, immers het burgeilijk per soneel heeft verlofdagen en de politie niet. Ook valt het te betreuren dat de politie van Yper tot nu toe nog niet voorzien is van een modern wapen, en de voorzitter drukte de hoop uit dat de Regeering deze zaak weldra zelf onder hare bescherming zal nemen. Door den heer Eerste Minister Renkin werd er reeds aan alle Goeverneurs der Provinciën, last gegeven een onderzoek te doen aan gaande de bewapening der politie. Na enkele woorden nog van den heer Smet, was het de beurt aan den heer schepen Mis- siaen, die deed uitschijnen dat er voor het stadspersoneel van Yper reeds verscheidene verbeteringen gedaan werden. Hij beloofde ook, niettegenstaande de schuld waarvan de heer Burgemeester gesproken heeft, persoon lijk mede te ijveren tot de zedelijke en stoffe lijke verbetering der politie, want zonder goede politie is de verzekering der orde in eene stad onmogelijk, en zegde dat, volgens hem, er in de eerste plaats, kost wat kost, geld zou moeten gevonden worden voor een verbetering bij de politie, namelijk voor wat betreft loon, dienstregeling en bewape ning. Om te eindigen gaf de heer Missiaen enkele richtsnoeren, die misschien meer kans zouden geven tot het bekomen van voldoening. De heer voorzitter dankte een heer Mis siaen voor zijn aanmoedigende woorden, en zegde ten zeerste op zijne medewerking te rekenen voor het verwezenlijken der eischen van de Ypersche politie. De heer Vercammen, senator der Provincie Oost-Vlaanderen, nam daarna het woord en verklaarde hier op deze vergadering tegen woordig te zijn, op uitdrukkelijk verzoek van het lid van den syndikalen raad, heer Loubry, tevens voorzitter der Gentsche politievereeni- ging, om zich eens volkomen op de hoogte te stellen der toestanden van de politie in de provincie West-Vlaanderen, alsook om hunne rechtmatige eischen te kennen. Wat de eischen der politie van Yper betreft, dit zijn net dezelfde als in andere gemeenten, en ook deze van destijds te Gent. De heer Vercammen deed onder meer ook nog uitschijnen dat het den heer burgemeester is die, als hoofd der politie, heel alleen, en zonder tusschenkomst van den gemeenteraad, beslissingen mag nemen aangaande de dienstregeling, verlof dagen en de bewapening der politie. De heer Smet bedankte den heer Vercam men, en de vergadering ging vervolgens over tot de behandeling der verschillige punten die op de dagorde stonden, namelijk de goedkeu ring van het verslag der laatste vergadering, van het jaarverslag en van het verslag van den schatbewaarder. Na een uiteenzetting van den toestand in de groepeeringen, handelde de heer Smet over de politieke werking der groepeeringen en over de pensioenwet. Op voorstel van den heer ondervoorzitter Janssens, van Kortrijk, werd de heer voor zitter Van Walleghem gekozen als afgevaar digde voor den syndicalen raad der provincie West-Vlaanderen. Nadat er besloten werd de volgende alge meene vergadering te houden te Rousselare, wakkerde de heer voorzitter de leden aan talrijk op het congres van het N.S. van B.P., dat zal plaats hebben te Gent op 6, 7, 8, 9 Mei aanstaande, aanwezig te zijn, en de ver gadering werd hierop om 5 u. o5 gesloten. N. M. 19, Arenbergstraat, Antwerpen Grondpandobligatiën 5,00 °/0 netto voor 5 jaar. Zesmaandelijksche coupons. KASBONS met premie voor hoog stens 5 jaar 3,75 netto, ieder jaar terugbetaalbaar. Maandag middag, bij zijne thuiskomst van het werk, gevoelde de heer Jules Wydouw, 58 jaar oud, toeziener bij de Nationale Maat schappij der Buurtspoorwegen, alhier wonen de langs den Veurnesteenweg, zich opeens onpasselijk en overleed korts nadien aan de gevolgen eener hartaderbreuk. De overledene, die zoo van zijn oversten als van zijne onderhoorigen geacht en bemind was, werd Donderdag ten grave gedragen, vergezeld van een talrijke afvaardiging der trammannen, met hun omfloersde vlag, die eraan gehouden hadden hunnen betreurden vriend deze laatste hulde te bewijzen. Na den kerkelijken dienst, die te g u. in St- Niklaas plaats had, trok de droevige stoet naar het stedelijk kerkhof waar door den heer Ghyselen, dienstoverste der Buurtspoorwegen te Assebrouck, volgende lijkrede werd uitge sproken Het is voor mij een droevigen plicht hier, in naam der Nationale Maatschappij van buurt spoorwegen, een laatste hulde te komen bren gen aan de nagedachtenis van een trouwen vriend wiens stoffelijk overschot hier ten grave daalt. Ik spreek hier in naam van het bestuur en personeel der beide Vlaanderen, van zooveel vrienden en kennissen in dienst der buurt spoorwegen, die heden met mij den trouwen makker, den geliefden ambtgenoot, aan onze diepe genegenheid en liefde zien ontrukken. Mijnheer Jules Wydouw kwam in dienst als tramontvanger op 14 Juni i8g7,en werd tot den graad van treinoverste bevorderd op l5 Juli igoi. Hij werd vervolgens controleur benoemd op 1 Juni igi3i Hij werd vereerd met het burgerlijk eereteeken voor 25 jaren goeden dienst en zou weldra, na 35 jaren, een tweede eereteeken ontvangen, wat hier een stellig bewijs is.van verkleefdheid aan de diensten die hem gedurende zooveel jaren werden toever trouwd. Het was een braven en naarstigen ont vanger om, na korte jaren, een treinoverste te worden aan wien de maatschappij de zorgen van hare treinen mocht toevertrouwen. Als overste was hij minzaam en eerlijk tegenover zijne onderdanen, die hij welwillend op de hoogte bracht van den plicht dien zij te vervul len hadden. De ondankbare taak van toezich- ter.die hij verscheidene jaren h eft waargeno men, wist hij steeds ten uitvoer te brengen in een gerst van rechtvaardigheid tegenover zijn ondergeschikten en in plichtbesef tegenover zijn oversten. Het was voor hem altijd een groote voldoening toen hij in sommige gevallen de verdwaalde jeugd het verloren pad deed terug vinden en zelden bestraffend kon hij al dus de achting afdwingen van zijne onderhoo rigen die eerbied gevoelen voor het gezag en die beseffen dat hun oversten ook maar men- schan zijn zooals zij zelf, doch een zware ver antwoordelijkheid te dragen hebben tegenover de Maatschappij welke zij vertegenwoordigen. Mijnheer Wydouw was bovendien een ne derig mensch die nooit zocht naar eer of glorie, die een afkeer gevoelde voor de praal zucht van deze wereld en, buiten zijn dienst uren om,was het hem een groot genoegen zich aan het hoofd te bevinden eener familie die in gansch bare omgeving werd geacht en bemind. Helaas de ellendige en droevige oorlogs jaren die hem zoo brutaal van zijne geliefde bezigheden hadden beroofd en net als een ban neling naar vreemde oorden hadden gestuurd, hebben heel zeker een nadeeligen invloed op ztjne zoo bloeiende gezondheid uitgeoefend, en het was zichtbaar dat hij allengskens in zijne krachten werd ondermijnd. Ook vroeg hij weldra om naar zijne geliefde stad te mogen terugkeeren, en het is hier te Yper dat hij zijne laatste krachten nog ten dienste stelde der Maatschappij tot op het laatste uur van zijne verdienstelijke levensbaan. Heer en vriend Jules, wij betreuren uw heengaan en wij gevoelen dat wij voortaan een vriend min zullen tellen in onzen dier.st en in ons leven, en altijd zullen wij uwe nage dachtenis met de diepste erkentelijkheid eer biedigen. Aan de diepbedroefde mevrouw en weduwe, aan de achtbare kinderen en bloedverwanten biedt het bestuur en het personeel der Natio nale Maatschappij van Buurtspoorwegen,hun ne innige gevoelens van medelijden en droef heid aan in het onherstelbaar verlies dat zij komen te ondergaan in den persoon van een braven echtgenoot en liefdevolh n vader. Als kristenen buigen wij het hoofd voor Gods ondoorgrondelijke raadsbesluitselen en samen met U en de eerbiedwaardige klooster zusters, wier beminnelijke vader en leider de. dierbare overledene steeds is geweest, zul len wij nog een kort en vurig gebed storten opdat zijne ziel voor eeuwig in vrede ruste Vaarwel, vriend Jules, tot wederziens hier. boven Het Ypersche biedt, op zijn beurt, aan Mevrouw Wydouw-Arfeuille, hare geëerde kinders en familie de verzekering zijner recht zinnige deelneming aan. HOLLEBEKE-YPER CARNAVALSTOET Op Zondag 13 Maart 1932 gaat te Hol- lebeke den jaarlijkschen carnavalstoet uit, met 3o groepen, onder het Bestuur van den heer Pol L'Haire, Voorzitter van Willen 'is Kunnen De stoet van verleden jaar, de prijzen van verleden jaar en dit jaar, het optreden in den carnavalstoet te Yper en degewonnen Fanion, dit alles zijn levende reklamen De stoet van ig32 belooft wederom prach tig te zijn en zal eenieder voldoen de klucht van Boesinghe zal er ook zijn. Liefhebbers, Hollebeke verwacht U met duizenden zooals vorige jaren. Toekomende week verschijnt het Pro gramma. voor Westvlaanderen en Stad Brugge te koop ten bureele dezer 34, Boterstraat, 34, Yper. Telefoon 254.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypotheken Fr. 120.000.000, Stelt v@rkrl|gbaap KASBONS, terugbetaalbaar na 6 maand, 3,25 netto. Kosttlooze inschrijvingen bij den Heer MAURICE BAERT, te Yper Vandenpeereboomplaats, Nr 37. Mijne Heer en, Uitgave 1932

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 3