Harmonie Ypriana réception STRRTSLEENING 1932 4 Rond een Benoeming Keuring der Stieren Prijskampen voor Stieren en Koeien Bericht aan de Veehouders Dinsdag 15 Maart toekomende geeft de Harmonie Ypriana haar tweede GROOT CONCERT. Het zal, zooals naar gewoonte, een bom- vojje zaal zijn. De eere leden en familie der werkende leden zullen er aan houden, niet ailfen van een schoonen muziekavond te genieten, maar zullen ook er naartoe trekken om, door hunne tegenwoordigheid, bestuur en leden aan te moedigen. Artisten van eersten rang zullen zich we,derom laten hooren, en de Harmonie Ypriana zal ook niet ten achter blijven. Prachtige stukken liggen op pupiter. Krachtig uitgevoerd, geschaafd en vernist, het zal een wa^r genot zijn de Arlésienne te hooren. De Votx des Cloches en Firenza ziin ook geheel schoon. Voor 't begin de Marsch Perseverancevan onzen Francois Deridder, en om te eindigen Le Moulin de la Fóret Noire iets om de eereleden blijgemoed te doen huiswaarts keeren. Nous lisons dans les mondanités de l'Horizon du Samedi 27 Février dernier M. Bland, chargé d'affaires de Grande- Bretagne, a remis, au nom de son gouverne ment, la Croix d'officier de l'Ordre de l'Era pife britannique a M. Vandenbraambussche, commissaire de police d'Ypres, président du Last Post Committee de cette ville. Un déjeuner, auquel assistait tout le per sonnel de l'ambassade. a été donné par le chargé d'affaires et Mmc Bland a l'occasion de la remise de la distinction britannique a M. Vandenbraambussche. Het Parlement heeft het voorstel van lee ning van twee milliard frank goedgekeurd. Een eerste snede van één milliard zal onmid dellijk in België uitgegeven worden het publiek zal er mogen aan onderschrijven van af baandag 14 Maart. De leening zal aan pari uitgegeven worden. Zij zal 5 0 netto rente geven, vanaf i5 Maart. De rente, alsook de loten en de uitkeerings premièn zijn vrij van alle huidige of toekomen de Staats provincie- en gemeentebelasting. De afschrijving zal geschieden in zeventig jaar, alleen bij wijze van uitloting. Gedurende de tien eerste jaren, zullen de door het lot begunstigde titels allen een lot genieten na het tiende jaar zullen een deel der titels met de loting uitgekomen een lot verkrijgen, de anderen zullen terugbetaald worden met een ffrémie van 10 De obligatiën van de leening zullen elk van 5oo frank zijn zij zullen gegroepeerd worden in reeksen van tien obligatiën. Het eerste mil liard zal dus door 200.000 reeksen, van elk tien obligatiën, vertegenwoordigd zijn. De reeksen zullen, met het oog op de trek kingen, genummerd worden. Elk lot zal wor den toegekend aan de uitkomende reeks en gelijkerwijze verdeeld worden tusschen de tieo obligatiën welke de reeks uitmaken. Om een lot in zijn geheel te verkrijgen, moet men dus in het bezit zijn van de tien titels der door het lot begunstigde reeks. Een reeks kan nooit meer dan één lot winnen zoodra zij uitge komen is, wordt zij vernietigd. Gedurende de vijf eerste jaren, zullen de te verdeelen loten 20 millioen frank per jaar vertegenwoordigen zij bedragen een lot van 5 millioen frank, twee loten van 1 millioen frank, drie loten van 5oo.ooo frank, zes loten van 25o.ooo frank en 400 loten van 25,000 frank. De trekkingen zullen plaats hebben op 25 van elke maand het lot van 5 millioen zal op 25 Maart getrokken worden. Gedurende de vijf volgende jaren, zullen de loten jaarlijks een som van l2.5oo.ooo frank uitmaken drie loten van 1 millioen frank, drie loten van 5oo.ooo frank, zes loten van 25o.ooo frank en twee honderd zestig loten van 25 000 frank. De inschrijving zal vanaf Maandag 14 Maart xg32 worden opengesteld. Zij zal gesloten worden zoodra de leening gedekt zal zijn en dit uiterlijk op Vrijdag 25 Maart. Gebeurlijk zullen de inschrijvingen van den laatsten dag aan verdeeling onderworpen worden. De inschrijvingen worden ontvangen, zon der onkosten, in de Nationale Bank van België en in al haar agentschappen, hetzij rechtstreeks, hetzij door bemiddeling van de baoken, financieele inrichtingen, wisselagen ten en makelaars in publieke fondsen. De geheele storting zal tegen kwijtschrift gedaan worden bij de inschrijving. Er zullen aan de inschrijvers zoodra mogelijk en ten laatste den i5 Mei ig32, voorloopige, genum merde stukken aan toonder afgeleverd wor den, stukken welke zullen deelnemen aan de trekkingen van het eerste jaar der leening. Deze voorloopige titels zullen vanaf den dag hunner uitgifte op de officieele Beurskoerslijst van Brussel worden ingeschreven. Vanaf I Januari ig33, zullen zij, zonder overeenstem ming van nummers, worden ingeruild tegen definitieve stukken deze alleen zullen aan de trekkingen deelnemen vanaf het tweede jaar der leening. bij uitzondering zullen er maar twee trek kingen geschieden gedurende het eerste jaar van de leening. De eerste trekking zal plaats hebben den 25 Juni ig32 en zal al de voor ziene loten voor de trekkingen van Maart tot Augustus behelzen, 't is te zeggen 1 lot van 5.000.000 frank. 1 lot van1.000.000 1 lot van5oo.ooo 3 loten van 25o.ooo 200 loten van25.000 In 't geheel 206 loten voor samen 12.500.000 frank. De tweede trekking van het eerste jaar zal op 24 December ig32 plaats hebben. Over eenige dagen was er een plaats van bediende te begeven in ons stedelijk slacht huis en, naar het schijnt, waren er daarvoor meer dan vijftig aanvragen ingekomen. Het is, denken wij, gevolg daarop dat wij den hieronderstaanden brief ontvingen en daar men onvermijdelijk, in dergelijke omstan digheden, op vijftig candidaten slechts een ge lukkigen en negen en veertig mistevredenen moet maken, zouden wij daar nooit over ge sproken hebben, ware het niet dat er in be. doeld schrijven een zeer goed gedacht wordt uitgedrukt dat men misschien wel zou doen in 't vervolg toe te passen. Het zou ten minste aan velen een pijnlijke onigoocheling bespa ren. Wij drukken hier dus, zonderde minste bij bedoeling van krititk over de benoeming die plaats had, dezen brief over als eenvoudige mededeeling. Yper, den 16 Februari ig32. Waarde Heer Wanneer er overgegaan wordt tot een ver gelijkend examen voor het begeven van een openbare plaats, aangaande bedienden of an deren, genieten de oudstrijders, invaliden, weggevoerden, in een woord al degenen die bevoordeeligd zijn door de wet van 3 Oogst igig, de voorkeur om benoemd te worden. Het is onze bedoeling niet deze gunst te beknibbelen, integendeel, men kan al deze lieden niet vergelden voor wat zij geleden heb ben. Edoch, elke medaille heeft een keerzijde. Inderdaad, onder bovengenoemde vinden wij er dan niet die reeds een schoon pensioen trekken, die er kunnen op bestaan en dan nog met de plaats van een andere te bekleeden, een mooi inkomen hebben die menig huis vader hen zou benijden Ik zeg huisvader, want zijn deze dan toch niet het ergst getrof fen door de crisis Menigen van hen hebben nochtans ook de kennis om hunne kansen voor het bekleeden van een ambt te verdedigen en alswanneer zij dan toch tot het examen toegelaten worden, waar blijven die dan Met een grooter aantal punten uit het examen komend, (soms ook worden zij er niet naar geroepen), zijn zij dan toch nog niets als zij geen hooger vermelde bevoordeeligde zijn. Waarom laat men hen dan tot het examen toe Waarom, in dezen tijd dat eenieder zijn zuurgewonnen en met moeite gespaarde cen ten best kan gebruiken, hen dan de nuttelooze uitgaven vanaanvragen, getuigschriften reizen en soms ook van geneeskundig onderzoek te laten doen Waarom wordt het examen niet eerst uit sluitend voor de invaliden, enz. uitgeschre ven En alswanneer men de noodige ontwik kelden er niet kan onder vinden, dat men dan de niet bevoordeeligden hunne kansen laat verdedigen men zal hierdoor nog een menschlievend werk verrichten. Deze toestand is vrij ernstig en dit bijzon derlijk voor de werklooze bedienden, meeren deels huisvaders die van geenerlei steun kun nen genieten maar toch willen werken om te leven Jaar 1932 In uilvoering der geccördonneerde veror dening ter verbetering van het Runderras, zal worden overgegaan, ter plaatsen, dagen en uren, hieronder aangeduid, voor hetgeen de DERDE LANDBOUWSTREEK van West- Vlaanderen betreft, tot de keuring der STIE REN, bestemd tot den openbaren spring- dienst gedurende het jaar ig32. Derde Landbouwstreek Voor de i5e Omschrijving, te Rousbrugge, op Maandag 21 Maart iq32, om 10 u. voorm. Voor de i6e Omschrijving, te Poperinghe, op Woensdag 23 Maart ig32, om 10 u. voorm. Voor de 17° Omschrijving, te Boesinghe, op Donderdag 24 Maart ig32, om 10 u. voorm. Voor de i8e Omschrijving, te YPER, op Dinsdag 2g Maart ig32, om 10 u. voormiddag. Voor de ige Omschrijving, te Gheluwe, op Woensdag 3o Maart ig32, om 10 u. voorm. Voor de 2oe Omschrijving, te Meessen,, op Donderdag 3r Maart ig32, om 10 u voorm. Voor de 2ie Omschrijving, te Kemmel, op Dinsdag 5 April ig32, om 10 u voorm. Voor de 22e Omschrijving, te Moorslede, op Woensdag 6 April ig32, om 10 u. voorm. Voor de 23e Omschrijving, te Ledeghem, op Zaterdag 2 April ig32, om 10 u. voorm. Voor de 24e Omschrijving, te Houthem (Yper), op Donderdag 7 April tg32, om 10 u. voormiddag. Terzelfdertijd zullen in deze Gemeenten de Prijskampen plaats hebben voor STIEREN en KOEIEN door het bovenbedoeld regle ment ingesteld. (Zie bijzondere plakbrieven). Bestrijding der Runderhorzel en Larvenverdelging De Burgemeester heeft de eer zijne onder- hoorigen ter kennis te brengen dat, volgens het K. B. van 6 April ig26, ieder eigenaar of houder van runders, verplicht is, de zich op zijn dieren bevindende horzellarven te verdel gen van af 1 Februari tot 3o September ig32. De Politie zal insgelijks de uitvoering der gevergde maatregelen bewaken en proces-ver baal opmaken tegen degenen die nalaten, bin nen de veertien dagen, na de ontvangst der on derrichtingen, te voldoen aan het verzoek dat hun gedaan wordt. Voor alle nadere inlichtingen nopens larven- verdelging (zie plakbrieven).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 4