N. V. Ypersche Weverij Een buitenkansje voor Football - lief hebbers Convocation de i'Ass&mbléa Générale HERBERG LID O BERICHT Ypersche Voetbalkroniek Yper 2 Bisseghem o Rood wit heeft insgelijks de blauw- witte rots zonder gevaar omzeild, en de twee puntjes veilig in de haven gebracht. De ontmoeting wordt betwist bij geweldigen wind, zoodat alle degelijk voetbalspel uitgesloten is. Kapi tein Mar<;onneau wordt, in naam van het bezoekend elftal, een prachtigen bloemtuil aangeboden. De opgooi valt in ons voordeel uit, en Bisseghem moet het tegen den feilen wind aftrappen. Er bthoeft nietgezegdte wor den dat de strijd gedurig in het kamp der bezoekers doorgaat, behalve in het begin van de eerste speelhelft. Vermandel's gasten im mers doen eenige welgeslaagde aanvallen, en Mar<;onneau moet eerst en vooral handelend optreden. Stillekens aan nochtans worden de gasten tegen hun doel geplakt en vier hoek schoppen worden ons toegestaan. Doch de blauw-witte verdediging houdt stand. Onze twee hoekspelers doen hun best om zooveel mogelijk de vijandelijke achterhoede te ver schalken, en 't zal alleenlijk aan de i5e minuut gebeuren dat een pas van Vansevenant door Molein binnengekopt wordt. Het leder is nauwelijks weer aap 'trollen, of Vansevenant trekt er op zijn eentje vaiï döór en vliegt alle man voorbij. Seppen Vanlimburg heeft het spel in de gaten en volgt met gelijken tred zijn hoekspeler op. Het gemeten pasje van «Lusje» landt weldra bij hem aan en nummer twee is voor Yper geboren. Bisseghem laat het zich niet welgevallen en Bourdeaux kan een gevaarlijken stand in hoekschop redden. Rood wit evenwel dringt opnieuw aan. Vanlimburg mist een eenige kans om den voorsprong te vermeerderen. De blauw-witte spelers stellen zich verder goed te weer en, tot aan de rust, zullen onze mannen te vergeefs zoeken om hun heiligdom nog te schenden. Na de koffie treden de bezoekers, op hunne beurt, met het voordeel van den wind op. De eerste aanval gaat van Yper uit. Ver- leure Ev. zendt naar 't doel, het leder loopt langs de goallijn en botst op den paal naar buiten. Bisseghem's keeper kreeg er het kip- penvleesch van, en zijn heiligdom ontsnapt als bij wonder aan doorboring. De Bisseghemna ren beginnen het nu goed te meenen. Op cor ner werkt Mar9onneau met de vuisten weg. Een volgende hoekschop levert insgelijks niets op. Rood wit trekt er nu en dan van onder en zoo moet de blauw witte keeper, al duikelend, zijne kooi vrijwaren met den bal in corner te ontzetten. Nochtans dringen Vermandel's gasten aan, maar onze verdediging, ter dege door de halflijn goed geholpen, breekt alle stormloopen af. Niettegenstaande nog vier hoekschoppen moeten toegestaan worden, blijft ons net van alle smet bewaard en Yper boekt een zijner mooiste overwinningen van het seizoen. Immers 't is de voorlaatste ge vaarlijke mededinger die hier in 't zand bijt, daar Lauwe «at home» nog enkel te bekampen blijft. Evenwel is de verplaatsing naar Nieuw- poort niet van alle gevaar ontbloot, te meer dat die Noorderkerels ons hier op 't onver wachts één punt afdwongen. Jongens, nog en kele krachtinspanningen en de titel is in uw bereik. Zorgt dus dat de rood-witte vlag voor de achttiende maal moge wapperen. Klasseering 2' Afdeeling B C. S. Yper 22 17 1 4 72 28 38 W. S. Lauwe 21 13 3 5 56 29 31 Wevelghem Sp. 22 12 4 6 55 23 30 Veurne 22 13 5 4 58 29 30 Bisseghem 22 13 6 3 67 34 29 E. Ghistel 22 9 8 5 46 41 23 Poperinghe 22 10 10 2 43 46 22 Cuerne 22 8 9 5 40 39 21 R. Waereghem 22 10 11 1 54 49 21 Nieuwpoort 22 8 12 2 52 51 18 Middelkerke 22 8 13 1 35 60 17 S.V. Sweveghem 21 5 15 I 33 83 11 Wacken 22 4 17 1 39 72 9 Oostroosebeke 22 2 18 2 21 79 6 Uitslag der matchen van 28-2 32 C. S. YPER 2 Bisseghem o S. V. Veurne o W. S. Lauwe o Waereghem 5 F. C. Poperinghe 2 M. E. Wacken x Cuerne Sport 4 Wevelghem o E. Ghistel o Middelkerke 3 Nieuwpoort t Oostroosebeke 3 S. V. Sweveghem 1 Juniors 4 F. C. Brugge 3 Wie had ooit kunnen denken dat onze jon gens een prachtige zege gingen boeken op de vermaarde Brugsche ploeg die, bij de eerste minuut der ontmoeting, reeds Van Maeckel- berghe het nakijken gaf En nochtans zijn onze mannen er in gelukt de blauw-zwarte juniors het onderspit te doen delven. Gehol pen door den feilen wind, wisten onze jeug dige spelers handelend op te treden, maar 't duurde vrijwel lang vooraleer den gelijk maker door Vandamme binnengezonden werd. Van dan af bleek het dat er kans bestond om die geduchte noordsche kleppers te keer te gaan, en allen eensgezind wierpen de rood- witten zich in den strijd om de zege te bewer ken. Neirinck vooral onderscheidde zich met flink de menigvuldige hoekschoppen in te zen den. Hij lukte dan ook op deze manier een mooi rechtstreeksch doel. De kleine Dewilde zorgde voor nummer drie terwijl centerhalf Ververeken, op een zijner gekende schoten, den blauw zwarten keeper voor de vierde maal deed visschen. De sta- d stond dus 4-1 aan de rust voor Yper. Wat gingen de onzen nu doen tegen dezen feilen wind De uitslag 4 3 be wijst genoegzaam dat het trio Van Maeckel- berghe Gillebert Gryffon, natuurlijk geholpen door hunne flinke halflijn, het hoofd geboden heeft aan alle stormloopen der stoere Brugge lingen. Zeker moesten meer corners toege staan worden, maar de gelijkmaker kon er maar niet binnen en de twee puntjes bleven de onze. Proficiat, mannen, met uwe overwin ning 'k Geloof dat er ditmaal genoeg bewe zen werd wat verstandhouding vermag. Stade Moescroen, die gij bij de eerste match met i-ovloerdet, zal best ondervinden dat Yper zich meer dan verdedigen wil en bekwaam zal worden om de besten in bedwang te hou den, ja zelfs het onderspit te doen delven. NEMO. Juniors - Eindbeurt S. K. Roeselaere 5 4 0 1 15 7 9 Kortrijk Sport 5 2 2 1 14 9 5 F. C. Brugge 5 2 2 1 12 10 5 Waereghem Sp. 5 1 2 2 10 14 4 C. S Yper 5 2 3 0 10 16 4 Stade Moescroen 5 1 3 1 6 11 3 KOSMOS TOURISME Op Zondag 20 Maart naar de Foot- ballmatch België - Holland te Antwerpen, per luxe autocar «Minerva». Vertrek te Yper, Groote Markt, om 8.3o u. Vertrek uit Antwerpen om 18 uur. PRIJS heen en terug 40 Pi*. Inschrijvingen worden aangenomen tot Vrijdag 18 Maart, bij KOSMOS - TOURISME 3, Guido Gezelleplein3 YPER. Kampioenschap 1931 - 1932 De match Postje-Coo, gespeeld in de tra van laatstgenoemde maatschappij, heeft zeker het record van den duur geklopt dees jaar. Te 20 min. vóór 11 u. was 't spel afgeloopen met een overwinning van 't Postje, zijn eerste zege dit jaar. De partij werd fel betwist, maar zeer traag. Nu eens d'eene, dan d'andere voorop met enkel i tot 2 punten verschil. De Coo had evengoed 't punt voor de rangschikking kun nen behalen in 't voorlaatste «ende» Ze behaal de 22 punten in 't spel. Langs beide zijden gewone spelleiders en- spelers. Scheidsrechters hh. Ververken en Vier- straete. Nogal veel belangstelling vanwege de tal rijk opgekomen liefhebbers. Voor den aanvang der match bracht de heer Valère Seys, eere voorzitter der Bolders federatie, een roerende hulde aan' de nage dachtenis van den te vroeg verdwenen voor zitter der Coo bolders, heer Jules Den Exter, die al de bolders zoo genegen was en steeds zijn beste krachten inspande voor het bevorderen van dit schoon spel en voor den bloei der maatschappij. Toekomende Woensdag gaan de mannen van de Statie spelen in de Bascule, 't Gaat er om de 2e plaats in de rangschikking. En.... wie weet wat er nog kan gebeuren, 'n Schoone match in 't vooruitzicht. RANGSCHIKKING Cercle 6 5 Bascule 6 4 Statie 6 4 Postje 6 1 Coo 6 1 KRABBER. De Heeren Aandeelhouders zijn verzocht tegenwoordig te zijn op de GEWONE AL- GEMEENE VERGADERING welke zal plaats hebben, den Maandag 14 Maart 1932, te 17 uur, in het Gasthof «De Sultan»- te Yper. DAGORDE 1) Verslag van den Beheerraad en van het College der Commissarissen. 3) Goedkeuring der werkzaamheid der HH. Beheerders en Commissarissen. Gelijkvormig de standregds, om op de al- gemeene vergadering te mogen tegenwoordig zijn, moeten de Heeren Aandeelhouders, hunne titels nederleggen ten zetel van de Maatschappij op de Bank van Kortrijk, Agentschap Yper. Société Anonyme LE FILET NOUÉ d Wervicq, Rue du Chateau. MM. les actionnaires sont prévenus que, conformément aux dispositions des articles 26 et 27 des statuts de la société, l'assemblée générale annuelle aura lieu le Mardi 29 Mars, a 2 V« heures précises de l'après midi, au bureau de l'usine, rue du Chateau, a WERVICQ. Approbation des comptes de l'exercice 1931. De heer Hilaire NOTEBAERTbewo nende de 1, Vischmarkt, YPER laat weten dat hij een nieuwen BILLARD geplaatst heeft van het welbekend merk Thyssen Siegers, Antwerpen Hij ver zoekt de billardspelers een proef te komen doen. De bureelen van den H. Toeziener der be lastingen worden van af 1 dezer overgebracht uit de Deken de Brouwerstraat, 3, naar de Hondstraat, 21. - m i Gespeelde matchen Behaalde punten» Maatschappelijke zetel Yper 2) Goedkeuring van de Balans en van de Rekening van winsten en verliezen. 4) Benoemingen door de standregels voor zien. Ordre du Jour

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6