BOOM VEILING CARNAVALSTOET UITTREKSEL Une Maison de Commerce Ghronique Financière 8 Concordat Préventif - AVIS 12 Olmen langs de baan Poperinghe- Rousbrugge. Gemeente Wytschaete Vereenigde Hofbouwliefhebbers Yerslag der Algemeene Vergadering van 7-2-1932 op Zondag 6 Maart 1932 V. Vanbeselaere. A. Versavel. Allerhande Nieuws Burger lij Ke Stand van Yper Bli)kens exploot van Deurwaarder Goigne te Wervik, in«datum van 27 Februari ig32, heeft Vrouw DEKACKER Madeleine Marie, huisvrouw te Wervik, voor dewelke aange steld is en opkomen zal Mr Am. Lommez, pleitbezorger te Yper. eene vraag tot scheiding van goederen ingediend tegen haren echtge noot M. HEZE Valère Joseph René, been houwer te Wervik. Voor uittreksel Am. Lommez. Par décision du 2 Mars 1932, le Tribunal de Première Instance d'Ypres, siégeant con- sulairement, a fixé au Mercredi, 6 Avril ig32, a trois heures de relevée, en l'auditoire de ce Tribunal, au Palais de Justice, Grand'Place, a Ypres, la réunion des créanciers du sieur BRIJTIN Remi, négocianten lin, aGheluwe, demandeur en concordat préventif de la faillite. Les créanciers sont invités a y assister. Ypres, le 2 Mars 1932. Le Juge délégué, Jos. MATTON Registratie en Domeinen Kantoor Poperinghe De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Poperinghe zal op Vrijdag 11 Maart 1932, om 2 1/2 uur namiddag, in de herberg A la Ville de Dunkerque bij Maurice Houwen, Noordstraat, 8, POPERINGHE, overgaan tot de openbare verkooping van Voorwaarden Kosten i5 °/0. Komptante betaling, veilirgöij opbod en bij onder dub belen omslag aanbiedingen ten laatste den 10 Maart 's avonds in de post, per aanbevolen brief te bestellen. De soumissieën moeten op zegel geschreven worden. De massa is niet toege laten, dus aanbod te doen per koop op straf van nietigheid. A VENDUE OU A LOVER cause double em'ploi située au centre, trés grand passage. Grand garage, salie de bain, chauffage central, gaz, électricité. Libre de suite. S'adresser Rue de Tourcoing, 77, Mouscron. Op Zondag 6 Maart 1932 ORDE VAN DEN STOET 1. De Vliegende Politie. 2. Tamboer major. 3. Vaandel Oud Wytschaete 4. De Ruiterij. 5. Bacchus en z'n Vrienden. 6. De Gemeentefanfare van Wytschaete. 7. De Lente. 8. De Vliegmachien 9. Oude Wytschaeienaren. 10. Hollebeke ZUID 11. De ZEPPELIN 6. 12. Het gebloemde Wytschaete. 13. Chariot en z'n Vrouw. 14. Voddekoopers. 15. Sis en z'n geit. 16. De kleine Kabouters. 17. De Hoed. 18. Sterre met 'n steert. 19. De maalderij. 20. De inlandsche Chineezen. 21. SNOECK van Gent. 22. Jeugdige Wytschaetenaars. 23. De Creolinen. 24. De Boertjes van Leuven. 25. De wagen der hanemelkers. 26. Hollebeke NOORD (Jan Komiek met z'n gevolg). 27. Vetten Dinsdag en Goede Vrijdag. 28. De Landverhuizers. 29. Wij vragen Voedsters en Kinders. 30. De Vliegende Ruiter. 31. 'n Hollandsche Bruiloft. 3z. Eene verrassing 1 33. De wondervelos van Hollebeke. 34. 't Comerekot en de honderdjarige van Wytschaete. 35. De Vluchtelingen. 36. Wereldtoer. 37. Op sinjoortje. 38. De Araben. 3g. Leve Carnaval van ig32. Na den optocht, op de dorpplaats, geza menlijke dansen, oefeningen en zangen. De prachtige LUCHTBALLON Oud Wytschaete wordt losgelaten. Speciale autobussen uit Yper te 14 ure naar Yper te 20 u. 3o naar Le Bizet te 21 ure 3o MAATSCHAPPIJ DE Lokaal De Drie Koningen Groote Markt De algemeene vergadering wordt te 14 u. 3o, onder het voorzitterschap van den heer Van- beselaere, geopend en de schrijver geeft lezing van het verslag der voorgaande vergadering van 3n Januari 11. Dit verslag wordt met een parige stemmen goedgekeurd. De heer Voorzitter deelt vervolgens eenige belangrijke inlichtingen meè over den toestand der maatschappij, die door de tegenwoordige leden met veel genoegen vernomen worden. Vier nieuwe leden worden voorgesteld, te weten 1) T. Ooghe, door den Hr Lecluse. 2) C. De Kaastekker, door den Hr Voorzitter. 3) M. Ferret, door den Hr Voorzitter, en 4) H. Scrive, door de HH. Nouwynck en Versavel. Deze voorgestelde leden worden met een parige stemmen aangenomen. De heer Voorzitter geeft een bespreking over de verschillende vruchten die dienen ge zaaid of geplant te worden, alsook over de maatregelen die thans te nemen zijn voor de bijenteelt. Hij raadt de kweekers aan hunne voorzorgen te nemen volgens de omstandig heden van het tegenwoordig seizoen, dat, zoo men er niet voor zorgt, voor de kweek zeer schadelijk zou kunnen wezen. Een zeer belangrijke uitleg wordt de leden gegeven over het gereedmaken van hovingen, tuinen en landen, over de verschillige manieren van bemesten, hetgeen dikwijls op een onregel matige manier gedaan wordt, en ook nog over het snoeien der fruitboomen. Er dient opgemerkt dat, niettegenstaande de feestelijkheden die heden in de stad plaats grijpen, de leden zeer talrijk zijn opgekomen en dat de maandelijksche algemeene vergade ring nog maar zelden zoo druk werd bijge woond. Worden als jurylid aangeduid HH. Lecluse, De Gottal en Leuridan. De heer Degeest behaalt 5 punten voor zijn witloofH. Van Elslande, 5 p. voor zijn porrei Remarquable met toejuiching'; H. Vanbeselaere, 4 punten voor een lot peren, en de H. Nouwynck, 2 p. voor een veizameling van groenten. Een schoone tombola wordt alsdan onder de tegenwoordige leden verloot. De H. Voorzitter bedankt de leden voor hunne talrijke tegenwoordigheid en voor hunne aanbrengsten die het mogelijk gemaakt hebben een schoone tombola te vormen. Algemeene Vergadering DAGORDE 1) Verslag der vorige vergadering. 2) Mededeelingen. 3) Aanveerden van nieuwe leden. 4) Voordracht gegeven door den Heer Voorzitter. 5) Beoordeeling der aanbrengsten. 6) Prijsloterij. De Voorzitter, De Schrijver, Yper. Diefstallen. In de maand December had een persoon van Langemarck, wat bedronken zijnde, in gezelschap eener vrouw eens op de vestingen gaan wandelen en deed naderhand de bestatiging dat er een som van 800 fr. uit zijn brieventasch verdwenen was. Wat latei* werd er aan een anderen per soon, alhier wonende in de Lange Meergch- straat, een som van l5o fr. ontvreemd die hij de onvoorzichtigheid had gehad in zijn werk boekje te steken en in een herberg getoond te hebben. Het werkboekje werd daags nadien in de A B C straat gevonden en hem terug gebracht. Het onderzoek, dat door de politie in beide zaken geopend werd, heeft kunnen uitmaken dat beide mannen door denzelfden- dief bestolen werden, namelijk'döor epn jonge vrouw die hier te Yper met een man samen leeft. Veroordeeling. De genaamde Flandrin. heeft Donderdag voor de zooveelste maal voor de Rechtbank verschenen en zag zich ditmaal, wegens aftruggelarij in zake oorlogsschade, veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf zonder voorwaarde en 10 jaar berooving zijner burgerlijke rechten. Werk voor de werkloozen. Op het verdienstelijk initiatief van den heer Schepen van Openbare Werken, werd er besloten, zoo als wij het hier destijds voorgesteld hebben, het Zaalhof in orde te brengen en daartoe beroep te doen tot de werkloozen. Er werd, naar het schijnt, verstaan dat zij, benevens hun onverminderden werkloozensteun, nog een bijzondere vergoeding per dag werk zou den ontvangen en een premie van 20 centie men voor iederen kasseisteen dien zij nog in de puinen der gewezen ruiterijkazerne* konden vinden. Een zestigtal werkloozen lieten zicht inschrijven doch, niettegenstaande de hen toegestane voordeelen, waren er Donderdag: morgen, wanneer het werk moest begonnen worden, slechts acht mannen opgekomen. En wat nog beter is, hadden de anderen, die het gemakkelijker vinden niet te werken, nog den durf die acht verdienstelijke en moedige man- ntn, die het werken niet meer gewoon zijnde stonden te zweeten als in den vollen zomer, in hunnen arbeid te belemmeren, hen uit te sch.lden en aan te manen alle werk te laten staan. Het ging zelfs zoo ver dat de politie zich verplicht zag daar tijdens het werk de wacht te houden. La fermeté continue et le bon aloi de la bourse semblent indiquer qu'il y a quelque chose de changé on peut en effet remarquer que le marché est beaucoup plus résistant et. que les ventes qui, il y a quelques mois, auraient occasionné l'effondrement des cours- ne causent plus qu'un arrêt a peine hésitant. D'autre part l'horizon politique interna tional s'éclaircit, les ordres du public devien- nent plus nombreux et les tendances ne sont: plus tantl'effetdel'élément professionnel seul, II y a lieu aussi de tenir compte de l'exemple de la place de Paris oü la fermeté ne se dément pas depuis des mois malgré des liqui dations parfois importantes. Tout semble indiquer que le fond de la baisse a été atteint et que la réaction suit son cours nous assis- terons probablement maintenant a une réadap- tation a des cours normaux et plus réels tout en passant par des hauts et bas ainsi que quelques paliers de repos. Ce qui est certain e'est que les cotations dépréciées d'il y a quelques mois ne se reverront plus. Nous attirons l'attention sur le nouvel emprunt beige qui sera émis dans quelques:- jeurs il nous revient en effet qu'il sera vite couvert et que déja, dès maintenant, des sous- criptions nombreuses sont notées dans les banques. PRINTEMPS ÉTÉ Nos nouveaux modèles et tissus pour Mes sieurs, Dames, Enfants, sont exposés aujourd*" hui, dans nos vitrines, aux prix nouveaux Costume Veston, sur mesure, depuis 3g5 fr., Pantalon de ville, n5 fr. Costume, Manteau tailleur, 65o fr. Coupe et tissus garantis. LA COMPAGNIE ANGLAISE, Place de Brouc- kère, Bruxelles. Verklaringenvan 27 F tbr. tot den 4 Maart iq32 Geboorten Mottrie Fernand, Maloulaan, 30.Herman Jacquelina, Zonnebekesteenweg, 64. Smet Rosa, Linden- dreef, 25. Desmedt Gilbert, Dixmudesteenweg, 6!bis. Daucby Ivette, Grimminckstraat, 10. Fiers Einile, Elverdinghestraat, 48. Vermeersch Mauricette, Hond straat, 43. Huwelijk Vanhove Maurice, fabriekwerker te Zillebeke en Vermeulen Julia, fabriekwerkster te Yper, Overlijdens Vandenbosch Rosalie, 48 j., z. b. ech" Dubois David, Poperingbesteenweg, 8. Baelden Helena, 52 i., z. b ongehuwd, Wenninckstraat. Wydouw Julius, 58 J., toeziener bij de buurtspoorwegen, ech' Arfeuille Felicie, Veurnesteenweg, 59. Beckaert Alixe, 78 J.,z. b. wed0 De- brouwer Alfóns, St Janshospilaalstraat. Capoen Leonie, 77 j.» z b. wed0 Dumely Carolus, Veurnesteenweg, 34. Beun Racbel, 45 huishoudster, echt'? Vlaene Heliodore m. Frenchlaan, 49.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8