Een buitenkansje voor Football-lief hebbers KOSMOS TOURISME België - Holland Ypersche Voetbalkroniek Klasseering 2' Afdeeling B C. S. Yper 23 17 2 4 73 30 38 W. S. Lauwe 22 14 3 5 58 30 33 Wevelghem Sp. 23 13 4 6 60 23 32 Veurne 23 14 5 4 62 31 32 Juniors - Eindbeurt S. K. Roeselaere 6 5 0 1 19 8 11 Kortrijk Sport 6 3 2 1 17 11 7 C. S Yper 6 3 3 0 16 16 6 VELOKOEliSEN Kampioenschap 1931-1932 In Sint Maartenskring Op Zondag 20 Maart naar de Foot- ballmatch te Antwerpen, per luxe autocar «Minerva». Vertrek te Yper, Groote Markt, om 8.3ou. Vertrek uit Antwerpen om 18 uur. PRIJS heen en terug 40 Fr. Inschrijvingen worden aangenomen tot Vrijdag 18 Maart, bij KOSMOS TOURISME 3, Guido Getelleplein, 3 YPER. Nieuwpoort 2 Yper i Rood wit lijdt voor de tweede maal schip breuk gedurende de lastige overvaart van reeks B naar A. Ditmaal hebben de rood witte matrozen den duim moeten leggen voor de stoere Nieuwpoortsche visschers, die (het weze ter onzer ontlasting gezegd) met forsige riemslagen op onze min vaste samenstelling beukten, en zoo de twee punten veilig in hunne schuilhave wisten te sleepen. Na een middelmatig begin, hebben onze mannen verder te vergeeis stormgeloopen tegen een rotsvaste achterhoede en dat niettegenstaande het afdwingen van een vijftiental hoekschop pen in het laatste kwart uurs van de ont moeting. Ten andere ziehier hoe de match daaromtrent verliep Om drie uur roept scheidsrechter David beide ploegen in lijn. Voor een verandering verliest Manjonneau den toss. Onze rood-wit ten mogen daardoor tegen wind opzetten. De eerste aanvallen gaan van Nieuwpoort uit, maar het leder vliegt nevens. Yper neemt nu de leiding en een kogel van Molein gaat over. Weinig later geeft dezelfde speler nevens. Het spel gaat verdeeld op en golft heen en weder. Een schieten van Rotru vliegt rakelings boven. Nieuwpoort komt nu uit zijn schelp gekropen en doet aanval op aanval. Deze belanden nevens of over. Vervolgens ontsnapt Nieuwpoort's kooi aan doorboring op aanval der onzen. Beide doelverdedigers moeten maar weinig tusschenkomen, want de backs zijn beide voorlijnen meester, totdat Nieuw poort, op aanval en onvoldoend wegwerken van Deplancke, het eerste goaltje, na een half uur spel, kan aanteekenen. Drie minuten later, kan Nieuwpoort nogmaals, op voorzet van zijn rechter hoek, een tweede doel binnenjagen. Nieuwpoort dringt aan en bekomt corner die ontzet wordt. Nog een hoekschop voor elk en de rust is daar met een 2 0 score in ons nadeel. Na de poos is Yper seffms ten aanval en vertoont nu een li hte meerderheid. Nieuw poort's keeper moet een shot van Molein weg werken. Corner voor Yper welke, schoon ge geven, na een geharrewar door Rotru kan binnengejaagd worden, stand 2 1. Nu wordt met nieuwen moed aangevat. Op schoonen aanval mist Vansevenant een groote kans. Het leder belandt nevens op aanval van Nieuwpoort. De geel zwarten trekken zich in verdediging terug. Yper bekomt drie corners die kunnen gered worden. Rood-wit is vol komen meester, maar vindt den weg der netten niet. Een shot van Vanlimburg gaat nevens. Nieuwpoort is op zijn doel geplakt en moet corner op corner toestaan. Toch worden de onzen door moeder Fortuna niet geholpen, want de gelijkmaker kan niet genet worden. Tot op het einde is Yper de baas, maar al de corners en recorners zijn van geen nut en de nieuwpoortsphe ploeg, alhoewel de mindere in het spel, behoudt den inzet der partij. Daarmede vermindert onzen voorsprong van twee punten, en veronderstellend dat Lauwe de match tegen S. V. Sweveghem wint (deze moet herspeeld worden ingevolge eener beslissing van het provinciaal comiteit), dan gaan wij de White Star mannen nog enkel 3 punten vooraf. De toestand wordt dus weder om ernstig, te meer dat Rood wit nog Lauwe at home te bekampen heeft. Daarom, spelers, moet gij morgen, ter gelegenheid van den derby uw beste schoenen aantrekken. Gedenkt uw optreden te Poperinghe in .de heenmatch en dat zal reeds een spoorslag wezen om met denzelfden ijver de lastige kar wei aan te vatten. Speelt dus met verdubbel den moed, onderschat den tegenstrever niet, en behoudt uw kalmte tot in de laatste oogen blikken. Op die manier moet de tweede derby vanhet jaar insgelijks in uw voordeel afloopen. Uitslag der matchen van 6-3 32 Nieuwpoort 2 C. S. YPER 1 F. C. Poperinghe 4 M. E. Wacken 2 Bisseghem 4 Middelkerke o VV. S. Lauwe 2 Waereghem 1 Cuerne Sport 2 S. V. Veurne 4 E. Ghistel 6 Oostroosebeke o S. V. Sweveghem o Wevelghem 5 Bisseghem 23 14 6 3 71 34 31 E. Ghistel 23 10 8 5 52 41 25 Poperinghe 23 11 10 2 47 48 24 Cuerne 23 8 10 5 42 43 21 R. Waereghem 23 10 12 1 55 51 21 Nieuwpoort 23 9 12 2 54 52 20 Middelkerke 23 8 14 1 35 64 17 S.V. Sweveghem 22 5 16 l 33 88 11 Wacken 23 4 18 1 41 76 9 Oostroosebeke 23 2 19 2 21 85 6 Juniors Yper 6 Stade Moescroen o Onze jeugdige kerels beginnen het goed te m^enen, want Moescroen zoo maar met 6 o afdrogen is voor iedereen niet weggelegd. Ofschoon de score aan de rust enkel 10 in ons voordeel aanwees, wisten de kranige rood witten de stand op 6 o te brengen tot op het oogenblik dat het slecht weder de partij deed stopzetten. De bezoekers wilden na die stormvlaag niet meer herbeginnen en de scheidsrechter floot het eindsignaal. Er hoeft niet getwijfeld aan het verkrijgen der twee punten zoodat wij vrijen vra k de derde plaats der klasseering innemen. De «goalgetters» wa ren Zond ag Neirynck rVerleure J(2) Verleure Ev. (3), terwijl al de andere spelers dienen vermeld om hun moedig optreden. En nu naar het machtige Roeselaere dat geheel alleen aan het hoofd der eindronde prijkt. Jongens, gedenkt dat de Mandelzonen hier nipjes ge wonnen hebben en dat tegen een onvoltallige juniorsploeg. Hoog de harten dus, en den kampioen met vollen moed bekampt om eervol uit den strijd te komen. NEMO. F. C. Brugge 6 2 3 1 14 13 5 Waereghem Sp. 6 1 3 2 11 18 4 Stade Moescroen 6 1 4 1 6 17 3 De wakkere Ypersche Wielrijdersclub opent het baanseizoen met een grooten velokoers voor Juniors op Zondag 20 Maart 1932. De afstand bedraagt 110 km. en de prijzen beloopen op 2.000 frank. Het vertrek wordt gegeven te Oostende om i3 ure en de aankomst heeft plaats te Yper rond i5 ure waar de renners nog 2 ronden af te leggen hebben loopende langs den Veurne steenweg, Capronstraat, Fochlaan, Colaert- plaats, Statiestraat, Tempelstraat, Boterstraat Neermarkt, Groote Markt, Meenenstraat, Frenchlaan, Meenensteenweg, Gheluvelt, Becelaere, Zonnebeke. De aankomst heeft plaats in de Statiestraat voor de café Sportwereld en de prijsdee- ling bij Coulembier Henri^in't Postje, Rijssel- straat. De Wielrijdersclub doet een warmen oproep tot de neringdoeners langs den weg gelegen om het hunne bij te brengen om deze koers te steunen. De giften worden met dank aanvaard in 't lokaal Sportwereld. De match Bascule Statie eindigde Woens dag in 't voordeel van eerstgenoemde. Statie behaalde enkel 14 punten, ze had meer kunnen doen. Bascule had het niet lastig, maar speelde goed. De toeschouwers waren talrijk opgekomen. Bij de Statie gewone spelers met hr Vier- straete als spelleider. Bij de Basculemannen was hr Missy vervangen door hr Norman Od.,. verders gewone spelers en spelleider hr Salomé R. Toekomenden Woensdag inden Katholieken Kring match Postje Cercle.. RANGSCHIKKING Gespeelde matchen Behaalde punten* Cercle 6 5 Bascule 7 5 Statie 7 4 Postje 6 1 Coo 6 1 KRABBER. In 't Postje op Zondag 20 Maart te 5 uur namiddag, buitenge wone bolling voor de leden der maatschappij. Let wel te 5 uur namiddag en niet te 4 uur zooals vroeger werd gezegd. Veel leden worden verwacht. Het jaarlijksch Avondfeest van Half Vas ten, in Sint Maartenskring, was ten allen tijde een blijde en succesvolle gebeurtenis voor onze christene Ypersche bevolking. Zoo was 't eens te meer, Zondag laatst, in de prachtige ruime feestzaal der Lange Meerschstraat, waar een talrijk en uitgelezen publiek, voorgezeten door de Geestelijke en Burgerlijke Stadsoverheid, eenigeurengezon de blijmoedigheid en kunstgenot smaakte. De spelwijzer was hoogst aantrekkelijk. Het muzikaal deel, toevertrouwd aan de dienstwillige heeren liefhebbers van het Or kest, en de kundige uitvoering onzer jonge Ypersche toekomende artisten Victor Legley, alto- viool solist en Maurice Ossieur, hobo solist, werden te rechte met warm applaus begroet. Drie kluchtliederen, uit het gunstig bekend repertorium van onzen stadgenoot-componist heer Opziener Defoort, werden allerbest ver tolkt door de hh. Arsène De Hollander, Léopold Vandaele en Carniel Vasseur, en genoten een overheerlijk lachsucces. Een blijde verrassing was de luimige drie zang De paraplu van d'ander eeuw gezon gen met hun sinds lang gewaardeerd talent door drie echte Congreganisten van d'ander eeuw, de hh. G. Delakaye, Jos. Duflou en Arlh. Burggraeve. Of het wel was en geest driftig toegejuicht De verdienstelijke Tooneelafdeeling ver zorgde een beste opvoering van het fijn gewrocht en lustig zangspel Neef Anselm Al de spelers verdienen den meesten lof, met een bijzondere melding voor de geprezen vertolkers der hoofdrollen de hh. Jos. De Cock, Gér. Breyne, Alb. Vandaele, Em. Dela kaye, L. Vandaele en Luc. Pauwels, die eere deden aan hun kundigen tooneelleider, sche pen Gustaaf Delahaye. Onze welgemeende gelukwenschen en bes ten dank aan E. H. Onderpastoor Deconinck, den ieverigen Bestuurder van het bloeiend mannen Jeugd patronaat onzer stad. Ook aan al zijne medewerkers hartelijk proficiat. En tot de naaste maal.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6