Grooten Hangar Schoone MEUBELS H erbergsgerief Alaam Houtwaren Keukengerief Schoone Venditie Donderdag 24 Maart 1932 Openbare Verkooping Openbare Aanbesteding Heropbouw der AfpeMe STALLINGEN Amitiés Frangaises B en Mobilaire Voorwerpen GOEDIGE DAAO Een Schoone Daad St-JozefsKerK der P.P. Carmeiieten Allerhande Nieuws Surgeïhjbe Stand van Yper ver klaring en van dut 5 tot den 11 Maart iq32 Ka tour an den Deurwaarder AchielGOICSE, te Wervik, Staticplaats, l3. Grmet nt i HOUTHEM (Kortewilde) HIJ RECHTSMACHT Op Oonnrrdag (7 iiaart 1932 om 2 ure namiddag, te Houihem (Koitewilde), ter herberg A la Belle Vue gehouden door Jozef Claerhout, wager maker en herbergier aldaar VAN Zooals Schoonen onlangs nieuwen toog met bierpomp in gleiers, 5 tafels, 18 schoone stoelen, herbergstoof. Gordijnen met koperen stave l en ringen. Rier en andere glazen. Kaders en beelden, vloerbollen, enz Keukenstoot met toebehoorten, 2 tafels, io stoelen, kasje", glazen, moor, enz... Motocyclette merk Har ley Davidson Deel hoepels. Groote hoeveelheid korte wagen tramen, schaven, happe, zagen, snij stoelen. Moteur merk Lister Ladders, modellen, hoeveelheid speeken, spastaven. Groote hoeveelheid wagenmakershout van alle lengten, dikten en breedten, nieuwe wagenwielen. Voortreins voor wagens. Deel oud ijzer. Schragen, handboom, 25o novo blokken, enz. bedekt met 1200 pannen, met last van at braak en veel meer andere voorwerpen te lang om te mei den.- Met gereed gelden gewone voorwaarden. Kantoor van den Deurwaarder Paul Fiamey te Yper, Lombaardstr., 3 (Witten Donderdag), om I uur stipt nanoen, in de zaal MAJESTIC, Rijsselstraat te YPER uit oorzaak van vertrek, van zooals nieuw salongarnituur, bestaande uit vijf stukken, buffetten, commoden, tafels, bed met ressort, étagère, canapé, porte manteau, twee regulateurs, stoof, jachtstoof met oven, kindervoiture, velo merk Torpédo weeg schaal, gasvuur met tafel, een kleine piano, merk Klemmer- Paris (48 touchen) filière om draad te trekken, darmen en bekken voor soudure autogène. Een schoone Piano, merk «Poppe-Gent», in notelaren hout. Onlangs nieuwe Steekkar. Schrijfmachien merk« Royal Barlock». Gewone voorwaarden en Comptant geld. BERICHT VOOR DEN der hofstede Achille COVE MAKER te MOORSLEDE. Lastenkohier, bestek en plannen zijn te bekomen, tegen betaling van 20 fr. bij den Bouwmeester, Cyrille Schmidt, Maloulaan, 3i, Yper. De aanboden dienen gezonden te worden per aanbevolen brief, in dubbel omslag, op het.adres van Alois COVEMAKER, land bouwer te Moorslede, ten uitersten, .tegen Dinsdag 29 dezer, alwaar de opening zal plaats hebben om 11 ure voormiddag. Les Amitiés Frangaises d'Ypres viennent de termmei tmUammeut leur saison d'hiver 1931 32 par le bal annuel, paré et travesti de la Mi-Ca ême. Malgréla crise, cette iète a eu tout l'éclat descs piecédentcs. Nous u'avions certes pas cru devoir nous attendre a revoir, cette année, la richesse des travestis a laquelle les temps passés, plus favorables, nous avaient accouiumes Nous nous devons done d'en Jéliciter et d'en remercier nos dévoués mem bres des deux sexes participants aux divers concours, ei tour particulièrement les dames pour le bon goüt et les soins qu'elles ont apportés a la réalisation de leurs magnifiques costumes Concernant 1'entrain, nous enregistrons ici avec plaisir que cette soirée, a laquelle prés de six cenis personnes ont parlicipe, compte parmi les mieux réussies de notre série déja longue de iêtes de gala. Et quant a l'organisation générale, si par- faite malgré qu< lques points torts déheats, nous y avons reconnu, coinme toujours, l'ha- bileté de deux ou trois membres particulière ment aems üe notre Comité, auxquels nous nous faisons un devoir d'adresser également, au nom ue tous, de bien sincères compli ments. R. D. Zondag voormiddag kwam Homeye Emile, landbouwer te Dickebuscb, met een koe op een wageD geladen naar stad. In de Tempel straat ontsprong het verschrikte dier het voer tuig en stormde verwoed de Hoterstraat in, juist op het uur dat het verkeer er zeer druk is. De beenhouwer Albert Deleu, bewust van 't gevaar, wierp zich onverschrokken aan den kop van de koe om ze te bedwingen. Hij werd brutaal mede gesleept tot rechtover 't huis Van VVonterghem. Aangelokt door haar eigen beeld, in de groote vitrien weergespiegeld, poogde de koe er door te springen. Doch zij gleed uit op 't voorland en plofte ten gronde, haren gelei der neder sl'ngerende. Toch hield deze vol en, met behulp van den dienstknecht van Homeye,hield hij 't dier in bedwang. De ontelbare ooggetuigen dezer gevaarlijke corrida spreken met lof over de flinke daad van beenhouwer Deleu, die zijn eigen leven in gevaar stelde om dit van anderen en vooral van kinderen, te bevrijden. Op onze beurt brengen wij hier een open bare en welverdiende hulde aan onzen koenen stadgenoot. Wij durven verhopen dat de bevoegde Overheid hem het Eereteeken zal toekennen voorbehouden aan daden van moed en zelf opoffering Een dankbare Yperling. Wij komen te vernemen dat de Ypersche Maatschappij De Lustige Vrienden den prijs, dien zij dit jaar in den Carnavalstoet van Yper gewonnen heeft, geheel en gansch besteed heeft voor het aankoopen van onder goed bestemd voor de kinders van Yper die in het Sanatorium te Sysseele verzorgd worden. Wij wenschen het bestuur en de leden dier schoone maatschappij van harte geluk om hun lofwaardig initiatief en hun veihevene daad van edelmoedige menschlievendheid. Dit jaar, meer dan de vorige jaren nog. zijn de menschen opgekomen om in onze kerk de Negen Woensdagen te vieren ter eere van Sint Józef. De sermoenen over het Familiele ven waren allerpractisch en, werden er harde waarheden gezegd, dat is om ons volk gezond te hóuden in de strenge maar zuivere katho lieke zedeieer. Moge Sint Jozef die waarheden doen gedijen in de zielen en de familiën zegenen Op iqd Maart vooral zullen de geloovigen in Sint Jozefsk^rk, die grooten patroon komen vereeren door een H. Communie en hem een bijzondere gunst vragen. Om 9 u. zeer plechtige Hoogmis, door het zangkoor der Zusters Derde ordelingen. Om 5 u. zeer plechtig Lof, gezongen door het groot koor der Jufvrouwen. Daarna Sermoen door Z. E. P. Leonardus, prior te Gent. Yper Verkeersongeval. Zaterdag morgen, om 9 u. 3o, kwam de genaamde Maurice e volder, alhier wonende aan de Kruisstraat, per velo uit de Oude Houtmarkt straat gereden toen, op hetzelfde oogenblik, een auto, gevoerd door M. Taillieu van Komen ten cnielen, uit de richting der Groote Markt de Dixmudestraat opreed. De wiel rijder werd door den slijkweei der van de auto gegrepen en een heel eind ver weggeslingerd. Hij viel gelukkiglijk, juist als een kat, op zijn voeten terug zoodat hij zich niet bezeerde, maar het rijwiel was gansch beschadigd. Een onderzoek werd ingtsteld. Een onverbeterlijke dronkaard. - De 40 jarige Sezier Ferdinand, aihier wonende in de kazerne, heelt Dinsdag avond, rond 10 u. 3o, zijne vrouw, moeder van vier kinderen, op brutale wijze aan de deur gezet zoodat de vrouw den nacnt op straat zou doorgebracht hebben indien de politie er niet was tusschen- gekomen. Deze, van het gebeurde ver wiUigd, kwam ter plaats uoch vond de voordeur ge grendeld en met IJzerdraad vast toegeuonden. Het gelukte haar echter, langs een andere opening, het woonvertrek binnen te komen en de brutale echtgeuuot, die zich nogmaals sterk ■onder den invloed van den drank bevond, werd naar het politiebureel meegenomen van waar hij 's anderdaags 's morgens barvoets naar huis mocht terugkeeren. Omvergereden. Dinsdag voormiddag werd de 70 jarige ouderliuge DiuiiezF.lor., op den binnenkoer van St-Pieieis Weauwenhof, door een wielrijder, die de groote onvoor zichtigheid beging daar op zijn velo te rijden, omvergeworpen en nog al erg aan het hoofd gewond. De arme vrouw werd naar het hospi taal gebracht waar de dienstdoende genees heer verplicht was een gapende hoofüwonde toe te naaien. Van sterker om sterker. Over enkele weken vernamen wij, uit zeer betrouwbare bron, dat men bij een kiekenkweeker van den Verbranden Molen een paar honderd hennen gestolen had en alleen maar één enkelen haan op zijn stokken had laten zitten. Om het on derzoek, dat door de poluie in die belangrij ke zaak ingesteid was, niet te schaden,hebben wij daarover tot op heden niet gesproken,doch waren van voornemen onze lezers ervan op de hoogte te brengen vanzoodradeijverigeop- sporingen metden gewensenten uitslag zouden bekroond worden. Dtze week echter heeft die ingewikkelde zaak, waarin men er nog riet in geslaagd was klaar te zien, opeens en dit op de meest onverwachte wijze een gansch andere wending aangenomen. De haan, die sedert het vertrek van zijn kiekens gansche dagen zat te treuren en van alles uitdacht om ze toch maar weer te vinden, is deze week er in gelukt een ervan te ontdekken en dit, - waarom het, gezwegen want het wordt gansch de stad door verteld,- in het politiebureel zelf. De gebruiken kennende, heeft hij een tijdelijke afwezigheid van den dierstdoenden agent weten te benut tigen om, zonder iemand's toelating, zijn ge vangen gezellin te verlossen en ze triomfante lijk mee naar huis te nemen. Toen de cipier het middageten aan zijn gevangene droeg, was hij nier weinig verbaasd te bestatigen dat de hen gaan vliegen was. Gheluwe Diefstal - Tijdens de afwe zigheid van K. Mercelis, wonende in de Artoisstraat, hebben Zondag namiddag, tus schen 4 en 6 u., onbekenden een achtervenster uitgeslagen en zijn alzoo in het huis gedron gen waarze alles doorzochten en verscheidene voorwerpen van waarde buit mieken. Geboorten De Rutter Simonne, Dickebuschsteenweg, 36. Coulembier Georges, Rijsselstraat, 88. Minne Jean, Dickebuschsteenweg, 98bis. Huyghebaert Maria, Bascule straat, 2. Goudenhooft Susette. Kaai-West, 15. Desmit Anaïs, Lange Thouroutstraat. Serpentier Antoine, Recol- Iettenpoort. Overlijdens Desmarez Amelia, 69 j. huishoudster, echtg. Houdin Petrus, Meenensteenweg, 179. Camerlynck Maria, 58 j. kloosterzuster, Maloulaan, 2. Vandenhende Julia, 35 j. huishoudster, ongehuwd, Oude Houtmarkt, 35.Hollebeke Désiré, 73 j. z. b. wedr Claeys Maria, Rijsselstraat, 133. Mailliard Sophia, 92 j. z. b. wede Baratto Victor, Meenen steenweg, 25. Heddebauw Emile, 68 j., klompenmaker, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Peene Elodie, 74 j.» z. b., ongehuwd. Groote Markt, 27. Huwelijksbeloften Julianus Garreyn, politieagent, te Vorst en Magdalena Btuenin, z. b. te Yper. Robert Ameye, bak ker, te Moescroen en Irene Matthys, z. b. te Yper. Henricus Gisquière, brouwersgast en Suzanna Craet, z. b. beiden te Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8