f HBT Hijvoegsel L.A RÉQION D'YPREf Zondagrnst - Repos dominical 12e Jaargang, N' 49 12 Maart 1932 12c Année. N" 49 12 Mars 1932 Supplément Wekelijkscb Overzicht De aandacht van het algemeen publiek werd deze week merkelijk afgetrokken van de alge- meene gebeurtenissen door het gevoelig ver lies dat niet alleen Frankrijk maar heel Europa komt te ondergaan door het afsterven van den heer A. Rriand. Deze fransche minis ter, vooraanstaand politiek man, overtuigen de redenaar, stond op het voorplan der wereld poli iek. Sedert talriike jaren miek hij deel van alle ministeries in Frankrijk en sedert tg25 was hij de man waarvan meest gesproken werd en dien men meest bewonderde om zijn politieke werking. Geen man ter wereld heeft zoo voor den vrede gewerkt als M. Briand. Hij heeft zijn naam verbonden aan 't verdrag Kellog-Briand en aan de overeenkomst van Locarno. De laatste woorden die hij uitsprak terwijl hij doolde in zijne ijlkoorts, waren nog steeds gehecht aan het al ovtrwegende vraag stuk: de wereldvrede I Ook is er niet een land, geen stem in de pers over gansch de wereld die niet spreekt met lof en dankbaarheid over zijne werking. Het geschil tusschen Japan en China wordt nog immer in den Volkerenbond behan deld. Men werkt en zoekt er gedurig om de beide oorlogvoerende landen tot eene overeen komst te brengen. Doch de gesteltenissen der twee betrokken landen zijn zoo tegenstrijdig, dat het niet mogelijk is ze tot een verzoening te brengen. De berichten die van h* t ooilogs- tooneel komen zijn steeds duister. Weliswaar schijnen de geweldige gevechten voor het oogerblik stil gevallen te zijn, maar nu eens seint Japan dat China weer ten aanval is opge komen, dan meldt men weer van andere zijde dat Japan zijn woord niet houdt en opnieuw aanvallend vooruitrukt. Misschien zullen de tijdsomstandigheden zich gelasten met de vijandelijkheden te schorsen en de verwikke lingen te beletten, want het intreden van het regenseizoen dat de slaglijn onder water zet is misschien de eenige redder van den toe stand. Als ze niet meer in 't brutaal gewel'd van den strijd zitten, zullen de tegenstrevers misschien meer tijd nemen om te overleggen en met meer kalmte overwegen wat zou kun nen gedaan worden. Een andere strijd, die alhoewel niet bloedig toch met de meeste hardnekkigheid doorge voerd wordt, is deze die Duitschland in rep en roer zet om het voorzitterschap der Repu bliek. De kamp schijnt zich bijna uitsluitelijk te beperken tot een tweegevecht tusschen Hindenburg en Hitier. Wij hebben vroeger gezien dat Hitier de regeering beschuldigde van al de O' heilen die over 't lar.d gekomen zijn en dat hij zijn land van den volledigen ondergang en armoede wil redden. Nu ver klaart Hindenburg op zijne beurt mijn sol- datenplicht dwingt mij in deze moeilijke tijden op mijn post te blijven om mijn land van de wanorde te redden. Ik heb slechts aanvaard weer als kandidaat op te treden omdat ik volstrekt onpartijdig en onafhankelijk ben.... Ik wil alleen de aangestelde der natie zijn en niet de man van eene partij.... voor mij is er slechts een nationaal doel éénheid van het duitsche volk in zijn strijd voor het bestaan, volledige toewijding tot allen in de samenwer king voor ons volk Naar de meetingen van beide partijen stroomt het volk bij tienduizend tallen en het is volstrekt nog niet uit te maken naar welken kant de schaal zal overhangen. Het is kenschetsend wat thans in Engeland gebeurt. Men herinnert zich nog dat wij hier melding gemaakt hebben van de machtige beweging om alleen engelsche pro- dukten te gebruiken met den kreet buy english». Nu, ter gelegenheid der groote lente feestelijkheden aan het Hof, heeft men, bij de uitnoodigingen, een verzoek gevoegd om al leen modekleederen van engelsche afkomst te dragen. Dat is een ophefmakend feit in de en gelsche gebeurtenissen. Doch wij kunnen niet nalaten ons af te vragen of er daarmêe een verschil bestaat in den strijd die door Ghandi in Engelsch Indiê gevoerd wordt Die man predikt ook slechts om eigen voortbrengselen te gebruiken. En wat Ghandi tegen Engeland wil invoeren, voert Engeland tegen Frankrijk en andere landen in, zonder dat het aan iemand het recht toekent deze handelwijze te beknib belen. Er zijn vreemde tegenstrijdigheden in den wereldhandelRIK. BERICHT Aan de melkverkoopers %vordt hierbij herin nerd dat het een strafbaar misbruik is bij de karnemelk het spoelwater van de boter te voe gen. Water mag slechts geduld worden in de mate die noodig is voor het karnen, 't. t. z. eene geringe hoeveelheid koud of lauw water cm de zure melk op de gewenschte tempera tuur voor het behoorlijk karnen te brengen. Tegen misbruik zal streng worden opgetreden. De wet maakt ook de voortverkoopei s per soonlijk verantwoordelijk. Sint - Maarlens Kathedraal Geestelij ice Voordrachten Als voorbereiding tot den grooten Paasch- plicht, zal in Sint Maartenskerk een dubbele reeks Geestelijke Voordrachten gehouden wor den, voor gansch de Ypersche bevolking Van Dinsdag 15 tot Vrijdag IS Maart 's avonds, om 6 u., voor de vrouwen en jonge dochters. Een boeiend-onderwerp zal behandeld worden Levensplicht n Levensvr eugde. 1) De wet van 't geluk; 2) De hinderpalen 3) De hulpmiddelen 4) De be kroning. En 's avonds, om 8 u., voor de mannen en jongelingen. Hun plichten zullen uiteengezet worden, in verband met het Huwelijkspro bleem1) Als jongeling 2) Als verloofde 3) Als echtgenoot4) Als vader. Die belangrijke sermoenen en geestelijke oefeningen mogen aanzien worden als dejaar- lijksche Retret voor ons christen volk. We twijfelen er niet aan of eiken avond, op i5n, i6D, 17° en 180 Maart, zal de groot Sint- Maartenskerk tweemaal vol loopen om 6 u. en om 8u. De predikant is er een van eerste gehalte Eerw. Pater Timoth us, capucten Desiderius - Emilius HOLLEBEKE Mademoiselle Elodie PEENE Bedanking De familiën De Brouwer, Beckaerten Ghys, danken vrienden en kennissen voor de bh ken van genegenheid hun betoond tijdens het afsterven en voor hunne tegenwoordigheid op de begraving van hunne teerbeminde •moeder, schoonmoeder, grootmoeder, zuster en bloedverwante, Vrouw Alixe-Celina BECKAERT f ZIELMISSEN Vrienden en kennis.-en worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 13 Maartom 7 y, u., in Sint Jar.obskerk, tot zielelafenis van Heer Charles COENE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 13 Maart, om8u., in Sint-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Jules Dr N EXTER. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS btj te wpnen die zd gezongen worden op Zondag 13 Maart, cm 8 1/2 u., in Sint Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Desiré MONNfcT Echtgenoot van Vrouw Maria CATTEEUW. Vrienden enkennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 13 Maart, om 8% uur, in St-Maartens K thedraal, tot zielelaftnis der Jufvrouwen Maria ea Madeleine LECLERCQ Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 13 Maart, om g uur, in de Kerk der EE. PP. Carmelieten, tot zielelafenis van Jufvrouw Eugetiie VANDERMARL1ÈRE Vrienden enkennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 13 Maart, om 9 uur, in Sint-Nildaaskerk, tot zielelafenis van Heer Cyrille BOUDEIN. Echtgenoot van Vrouw Louise Bruynooghe. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden .op Zondag 13 Maart, om 11 y. uur, in Sint Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Mevrouw Oscar DEPUYDT ge'boren Maria ABEEL. Les amis et connaissances sont priés d'as- sister a la MESSE DE REQUIEM qui sera célébrée lè Dimanche 13 Mars, a 11 1/2 h en la Cathédrale de St-Martin, pour le repos de l'ame de Madame Oscar DEPUYDT rée Maria ABEEL. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 20 Maart, om 8y» uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis vin Vrouw Prosper VERHAEGHE. geboren Anna DEPUYDT De Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN ROBAEVS Boterstraat o Rue au Beurre is ALLEEN OPEN op Zondag 13Maart reste seule ouverte le Dimanche 13 Mar& Mademoiselle Henriette Hof Monsieur et Madame Ferleu-Hof Monsieur Alphonse Ferleu Mademoiselle Jeanne Ferleu La Révérende Mère Générale et les Soeurs de St-Vincent de Paul de Gysegem et l'affiliation de Frameries Madame Veuve Charles Domicent-Gelein et sa familie Monsieur et Madame Emile Domicent-Gaby et leur familie Les families des feus Monsieur et Madame Alphonse Jolyt- Hof, Monsieur et Madame Auguste Pottel-Hof, Monsieur et Madame Louis Delebecque Domicent, Monsieur et Madame Jean-Sapiiste Tyberghein-Domicent, Monsieur et Madame Edmond Tyberghein-Domicent Les families Hof, Domicent, Nuytten et Missy, ont la profonde douleur de faire part de la perte irreparable qu'ils viennent d'éprouver en la personne de leur sceur, beile-soeur, tante, nlèce et cousine bien-aimée, MADEMOISELLE Rlphonsiricjoséphinc-Conslantinc-Marie HOF en religion Soeur MRRIE LUCIEli de l'Ordre de St-Vincent de Paul de Gysegem a l'Höpital Orphelinat Hospice de Frameries fille des feus Monsieur et Madame Alphonse Hof-Domicent, née a Ypres, le 13 Mars 1875, et pieusement décédée a Frameries, le 2 Mars 1932, munie des Secours de Notre Mère la Sainte Eglise. Le service funèbre a eu lieu Ie Samedi 5 Mars 1932, 10 heures, en l'Eglise paroissiale de Sainte-Waudru Frameries, d'oü Ie corps a été conduit au cimetière du dit lieu, pour être inhumé dans le caveau des Soeurs de Saint- Vincent de Paul. Les amis et connaissances sont priés de considérer le pré sent avis comme faire part. 8, rue de Dixmude, Ypres. Mejuffer Marie-Louise Hollebeke Heer en Vrouw Charles Adriaens-Hollebeke Heer en Vrouw Jules Hollebeke-Willemijns Heer en Vrouw Charles Hollebeke-Lepercq Heer en Vrouw Florimond Hollebeke-Debrouwer De familiën Hollebeke en David, melden met diepe droefheid het afsterven van hunnen teer beminden vader, schoonvader en bloedverwant, HEER Weduwnaar van Vrouw Maria-Magdalena CLREYS geboren te Yper, den 1" Maart 1859, en aldaar godvruchtig overleden, den 5" Maart 1932. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Dixmudesteenweg. On nous prie d'annoncer la mort de décèdée a Ypres, le 10 Mars 1932. Le service funèbre, suivi de l'inhumation dans le caveau de familie, sera célébré a Ypres. le LUNDI 14 MARS 1932, A 10 1/2 heures. en la Cathédrale de Saint-Marlin. Reunion a l'Eglise. Les amis et connaissances qui n'ont pas refu de lettre de faire part, sont priés de considérer la présente comme ea tenant lieu. Weduwe van Heer filfons-Julien DE BROUWER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 9