floldebetooging M. Aimé Growez Crédit Fonder de Belgiqne Het Groot Kunstconcert der Harmonie Ypriana Begrafenis van heer Raymond Cofiyn Uitgaf e van Grondobligaticn BA NQIE de COVB THAI Het bestuur en de werkende leden der Har monie Ypriana hebben besloten de tiende ver jaring van het voorzitterschap van den Heer Aimé Gruwez plechtig te vieren en hem, te dier gelegenheid, openlijk te huldigen en een blijk hunner groote erkentelijkheid en recht .zinnige wederliefde te geven. Deze welverdiende hulde aan een der meest sympathieke Ypetitngen, aan den grooten •werker en ijverigen opbouwer der Harmonie Ypriana, die reeds sedert tien jaar en nog immer voort onverpoosd en onbaatzuchtig zijne beste krachten ten dienste stelt zijner :geliefde maatschappij, zal doorgaan op <fcon dag 3 April aanstaande, om 11 uur 's mor gens, in Lapiere's zaal, Hondstraat. Te 10 #u. i5, vergadering in het lokaal, M uzitkschool Te to u. 3o, voor de woning van M. Aimé •Gruwez, Boterstraat, aubade aan den Heer Voorzitter der Harmonie Ypriana. Te ir u.,in Lapiere's zaal Plechtige Ont vangst van den gevierden Voorzitter. Geltgenheidsaanspraak van den Heer Arm. Donck Vermeulen, eerevoorzitter der Har anonie Ypriana. Overhandiging van een geschenk. Antwoord van den Heer Aimé Gruwez Eerewijn, en daarna een uitstapje door de volgende straten Hondstraat, Groote Markt, Dixmudestr., Surmonistr., Boesinghestr., Van <denpeereboomplaats, Boterstr., de Stuersstr René Colacrtplaats, Statiestr., Tempelstr., Boterstr., Rijselstr., Merghelynckstr. en Hondstraat (tot aan 't lokaal). De eereleden van Ypriana en de ontelbare vrienden van den gevierde zullen er aan hou den zich talrijk bij deze huldebetooging aan te .sluiten om zoodoende aa 1 den verdienstelijken voorzitter en gulhaitigen vriend hunne gene ,genheid te betuigen. Dinsdag i5 Yiaattishet aan de talrijke eere leden der schoone maatschappij Ypriana nog eens gegeven geweest een heerlijken avond van allersmakelijkst kunstgenot door te bren gen Allen, die het voorrecht genoten dit tweede wintercor.cert der Harmonie bij te wonen, waren het eens om hunne gioote tevredenheid uic te drukken, om lof en eer te spreken van h^t veraienstelijk bestuur en inzonder van de Hceien Aimand Donck, Aimé Gruwez en Arthur VVeckesser aan wier hoogen kunstzin en ijvervolle toewijding wij deze reeks prachtcor.certen, die veel grootere steden ons zouden benijden, te danken heb ben, en ook om te getuigen dat dit feest van Dinsdag avond een der aantrekkelijkste en best gelukte was van de reeds schoone en lange reeks die we tot hiertoe het genoegen had len te mogen bijwonen. Het was waarlijk een verrukking voor hart en geest en alle toehoorders zullen ongetwij feld noglang onder den aangenarnen en deugd doenden indruk blijven der zielsvervoering die zich van hen, bij hethooren van al dat mooi's, meester miek. De Heer Francais Derid/ier is waarlijk een chef in den vollen zin des woords, een oikesdeider die zijn muzikanten weet te bezie len en te doen meevoelen, en hij is op weg van de Harmonie Y piiana, zooals hij het vroeger eens belootde, een muziek te maken zoo goed als een militair muziek. Die merkbare vooruit gang, die de harmonie in zoo'n korten tijd heelt weten te maken, is grootelijks aan haar talentvollen bestuurder te danken, maar is ook het natuuilijk gevolg van den voorbeel digen aanleg en de groote eensgezindheid zijner verkleefde muzikanten. En wat gezegd van de artisten die hunne medewerking aan het feest verleei den Mejufter Maria Prick, soprano aan den Koninklijken Muntschouwburg te Brussel, kunst zangeres van groot talent en met een heldere en aangename stem begaafd, heeft hare toehoorders begeesterd met hare gevoel volle en doordringende vertolking van «Ma dame Butterfly van Puccini en van de Grand air des Dragons de Villars van Aimé Maillart. Door oorverdoovend handgeklap teruggeroepen zong zij nog als bisnummers Le Réveil een mooie romance van Wecker- ling, en Le Bonsoir van Guillemin. Mijnheer Valère Mayer, tenor aan zx lfden schouwburg, verwierf dadelijk aller sympathie Deze begaafde kunstzanger en tooneelspeler zong ons, met zijn prachtstem, Le Songe d'une Nuit d'Été van Ambr. Thomas en het aria La fleur que tu m'avais jetée uit Carmen van Bizet. Telkens werd hem een geestdriftige ovatie gebracht en hij vergrootte nog zijn bijval mtt zijn bisnummers, een aria uit Mignon van A. Thomas en een italiaansch lied Chanson Napolitaine Nogmaals teiug-* geroepen, gaf hij ons nog een aria uit Paillasse ten beste. Daarna zong hij, samen met Mejuffer Prick, den tweezang van Les Dragons de Villars waarmede beide artisten den uitbundigsten en meest verdienden bijval verwierven. Mijnheer J. De wachter, saxophonist, leeraar aan het Conservatorium te Brugge, een vir tuoos voor wien geen1 moeilijkheden meer bestaan, vertolkte ons met een diep gevoel en een zeldzaam talent La Norma voor saxophoon alto, van L. Mayeur. De bijval die hem te beurt viel was niet minder groot en, eveneens teruggeroepen, gaf hij ons nog Chanson Hindoue van Rimsky Korsakow, voor saxophoon soprano. Daarna kregen we nog van hem Rêverie van César Bourgeois, en Serenade van Braza, die beiden harte lijk werden toegejuicht. De Harmonie verrukte ons met haar onbe rispelijke uitvoeringen van Persévérance» een krachtige en meesleepende marsch van haar talentvollen chef en toondichter, M. Fr. Deridder, Firenza openingsstuk van G. Allier, La voix des Cloches van A. Luigini, L'Arlésienne van Georges Bizet, een heer lijke kunstbrok waarin de solisten M.M. Roger Neyrinck, Marcel Priem en Fernand Cofiyn zich vooral hebben onderscheiden, en om te eindigen «Le Moulin de la Forel Noire» van Eilenberg, waarin we nogmaals met vol doening den jongen hobospeler, M. Maurice Ossieur, hebben mogen toejuichen. Een har telijk bravo aan M. Francois Deridder en zijn flinke muzikanten. Het doet ons genoegen dat de Harmonie Ypriana deze zelfde muziekstukken, ter gele genheid der handelsfoor, in het openbaar zal uitvoeren en dat het alzoo aan iedereen eens zal gegeven worden zich zelf te overtuigen dat wij, ver van te overdiijven, de uilvoeringen van dit keurmuziek nog bened' n hunne waar de schatten. Het zal tevens een spoorslag zijn voor alle ware muziekliefhebheis, die nog geen lid zijn dezer schoone maatschappij, om zich zonder dralen er L»ij aan te sluiten ten einde van nu af aan niet één mevr van hare zoo kunstvolle en gtpiezen fecsien te ontbreken. Vooraleer t'eindigen dienen wij Mevrouw Vandenbroucke - Rosseel van h rfte gtluk te wenschen voor de nauwgezetheid en het talent waarmede zij hare moeilijke taak van bege leidster heeft weten te vervullen, en sturen wij onzen welgemeendsten dank aan de heeren van het Comiteit, aan den artisten die het feest opluisterden, aan den nooit volprezen chef en zijn goede en trouwe muzikanten. Maandagmorgen had in St-Martin ts Kathe draal den plechtigen lijkdienst pl at vaneen der jongste leden der Harmonie Ypri ina, den Heer Raymond Cofiyn, die in den je ïgdigen ouderdom van 19 jaar aan de helde zijner .1 5 ouders ontrukt werd. Een groote toeloop van volk woonde de plechtigheid bij. De Harmonie Ypriana had eraan gehouden aan haar betreurd lid een laatste buide te brengen, en het uitvoeren der doodenmar- schen miek grooten en diepen indruk. Op het kerkhof sprak de Voorzitter volgen de rede uiten menigeen verliet de la tste rust plaats een traan stortende voor deD over ledene. Achtbare Familie, Waarde Fleer en, Aan den voet van dit graf is het voor mij een droevigen plicht, als voorzitter der Har monie Ypriana, een laatste vaarwel tc bren gen aan ons betreurd medelid Raymond Coffyn. Zooals sommige bloemen die 's morgens ontluiken en 's avonds reeds zijn heen gegaan, zoo ook is onze Raymond reeds onverbidde lijk weggemaaid, toen hij nauwelijks van het leven begon te genieten. Op 4 October 1929 trad hij in de rangen der Harmonie Ypriana en werd algauw een onzer verkleefdste leden. Vol eerbied voor de Over heid, vol zucht naar de schoone kunst en vol genegenheid en broederlijkheid voor zijne medematen, was hij wellicht den vriend van eenieder, dank aan zijn zoetaardig en dienst willig karakter. Raymond Coffyn zal ongetwijfeld in ons midden een zoet aandenken nalaten. In name der bestuur- en werkende leden der Harmonie Ypriana bied ik aan de on troostbare moeder, aan den weenenden vader, aan zijne bedroefde broeders en bloedver wanten onze oprechte deelneming aan in den rouw dien hen treft. Beste vriend Raymond, van uwen voorzitter, van uwe vei kleefde makkers, een laatste hul de, een laatsten groet. Vaarweltot in der Eeuwigheid... TM&SOI.SFEX. Ma telle a voor het Kampioenschap Woensdag laatst won de Statie gemakkelijk het punt voor de rangschikking tegen de Coo. Deze laatste behaalde enkel 8 punten in de partij. In het peloton van de Statie was heer Benoot vervangen door heer Bruneel. Voor de Coo traden op hh. Debaere en Janssens in plaats van hh- Vandepitte en Benoit. Verders gewone spelers en spelleiders. Scheidsrechters hh. Ververeken en Devos. Weinig publiek Woensdag 3on Maart laatste match van Bascule en Postje in 't Postje. RAN 1SCH IK KING Gespeelde matchen Behaalde punten Cercle 7 6 Bascule 7 5 Statie 8 5 Postje 7 t Coo 7 1 KRVBBER. INTREST 5 ZUIVER VAN ALLE TEGENWOORDIGE EN TOEKOMENDE LrtSTEN Die obligatiën uitgegeven door deze maatschappij 3 met een bestaan van bijna 100 Jaak, en beschermd D door de SOCIÉTÊ GÉNÉRALE DE BELGIQUE, zijn eene voisuekt zekere plaatsing. ji Onder meer zijn zij geklasseerd in de portefeuille van de ALGKMEENE SPAAR- en LIJERENTKAS ji en van talrijke maatschappijen. AGENTSCHAP Naamlooze Vennootschap gesticht in 1873 T P K R Hypotheekleeningen aan voordeelige voorwaarden. BELGISCH CKONDKKEOIET Naamlooze Maatschappij gesticht in 1835

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 5