Ypersche Voetbalkroniek VLAAHSCHE STER WARINIINQ Bond der Kroostrijke Gezinnen Ligue des families nombreuses de Comines Keuring der^ Stieren Prijskampen voor Stieren en Koeien 6 i Juniors - Findbeurt S. K Roeselaere 8 7 0 1 29 10 15 Kortrijk Sport 8 5 2 1 27 12 11 C. S Yper 8 4 4 0 21 23 8 F. C. Brugge 8 3 4 1 18 18 7 Waereghem Sp. 8 1 5 2 12 27 4 Stade Moescroen 8 1 6 1 8 25 3 Juniors Yper 4 Waereghem Sp. I Voor de vierde maal treden onze moedige jongens zegevierend uit het strijdperk in de lastige eindronde der juniors. Niemand had zich aan zulken uitslag vervyacht en Zondag hebben de rood witten nogmaals getoond dat hun spel reeds heel wat hooger staat dan in htt begin van het seizoen, 't Is scheidsrechter Deene, geholpen door twee officieele grens wachters, die de partij zal leiden. De volgen de elftallen worden in lijn gesteld Waereghem Sp. Demunster Devrieze Coudyzer Dboop Naessens Van Loocke Waelkens Desmet Vandewiele Callens Hiinpe C. S Yper Neirynck Vandamme Verleure E. Verleure J. Dewilde Ossieur Ververeken Haus Gitlebert Gryffon Van Maeckelberghe Nauwelijks aangezet, rood-wit den toss gewonnen hebbende, of Yper schiet reeds naar 't Waereghemsche doel en Demunster redt al vallend op het leder. De eerste hoek schop moet ons toegestaan worden die echter niets bijbrengt. Verleure Ev., op vooruitruk ken, levert machtig een schuins shot naar de rood groene kooi waar Demunster zich nog maals onderscheidt. Een volgende corner voor Yper wordt door. Verleure J. boven ge zonden. Waereghem heeft niet veel in te brengen, want zijn aanvallen worden door onze backs bij tijds gestuit. Een derde hoek schop geeft aanleiding tot een hevige doel- worsteling, maar het leder wordt toch ontzet. Rood wit hernieuwt gedurig zijn stormloopen en op voorzet van den kleinen Verleure weet Evariste de score te openen aan de 20' mi nuut. Nu gaat Waereghem eens tot tegen ons doel geraken en Van Maeckelberghe tikt voor de eerste maal het leder na 25 minuten spel. Op doorbraak van Neirynck 'eekent Dewilde in buitenstandspel aan, maar het doel wordt terecht vernietigd. Nog drie hoekschoppen moeten ons toegestaan worden, doch de rood groenen kunnen hun heiligdom vrijwaren. Op vooruitrukken van Neirynck ontzet Coudijzer naar eigen doel, Demunster kan maar achter de lijn opvangen en... de scheidsrechter ver nietigt nogmaals het aangeteekende punt na tusschenkomst van een zijner grenswachters. Daarop komt de rust. Ternauwernood begon nen of rood wit dwingt drie corners af, weldra gevolgd van een vierde door Ververeken juist boven gekopt. Alhoewel Yper gedurig ten aanval is, wordt er niet aangetetkend en 't is enkel aan de 24' minuut dat Dewilde er in gelukt den stand op 2-0 te brengen. De onzen geven immer goed door, een verdere hoek schop brengt ons een freekick aan, welke door Ververeken met een prachtshot in doel omgezet wordt aan de 32' minuut. Waereghem begint nu eerst het gevaar in te zien en doet enkele welgeslaagde aanvallen. Op hoekschop aan de Ga verbeekzonen toegestaan, kunnen de bezoekers, na doelworsteling, de eer red den aan de 37e minuut. Rood-wit laat het zich niet welgevallen en Neirynck weet, korts voor het einde, nummer vitr in het vijandelijk net te jagen. Door deze 4 I over winning.beklee- den onze juniors de derde plaats der rang schikking en, zoo zij op 3 April een bevre digend resultaat tegen Brugge bekomen, dan ligt de tweede plaats in hun bereik. Jongens, alles in 't werk gesteld om die plaats te ver- overen. Derde Speciaal 5 Watou 2 Alhoewel met een onvoltallig elftal vertrok ken, hebben de specialers toch getoond dat zij een geduchte ploeg gebleven zijn. Deze spelers immers houden voet bij stek om zich te oefe nen en de vriendenmatchen die zij betwisten vallen nog immer in hun voordeel uit. Morgen spelen zij tegen het tweede elftal van Brie Comte Robert en zij zullen nogmaals bewijzen dat zij nog in goeden form verkeeren. Wij wenschen hun dan ook een mooie zege toe. 't Is dus met Paschen dat twee ploegen van Brie Comte Robert (Seine et Marne) te Yper op bezoek komen Wat die twee ontmoetingen ons zullen geven, is af te wachten want alle gegevens nopens de sterkte der bezoekers ontbreken. In alle geval is het te hopen dat het fel betwiste matchen mogen zijn, ten einde aan de toeschouwers toe te laten het vertoonde spel te beoordeelen en aan onze spelers de gelegenheid te geven zich eens ter dege goed te oefenen. De fransche voetballers komen te Yper toe Zaterdag avond rond 19 u. Zondag morgen om 11 u. gaan zij aan het gedenktee- ken onzer gesneuvelden een bloemtuil neder leggen. De spelers en leden van C. S. Y. wor den vriendelijk uitgenoodigd in het lokaal om 10 u. 3/4 te vergaderen ten einde de bezoe kende club tot aan het gedenkteeken te verge zellen. De matchen gaan 's namiddags door, de eerste om- i3Vi u de tweede om i5 1/4 u. Als het weder van de partij is zal het geens zins aan lieihebbers ontbreken. Deze zullen er aan houden deftig en sportief hunne mannen aan te wakkeren en alles in 't werk stellen opdat de fransche bezoekers met een gbeden indruk over het sportief Yper hunne haard stede mogen vervoegen. NEMO. De Koninklijke Tooneelkring gaf Zondag 20 en Maandag 21 11., een vertooning, die in de Concordiazaal een groote menigte aangelokt had en ten volle in den smaak viel van dat talrijk pnbliek. De Familie Klepkens, blijspel in drie bedrijven door A. Hendrikx, werd er opge voerd. Het is voorzeker een der best gelukte kluchten, die tranen heeft doen lachen van het begin tot htt einde. Het werd overigens zeer goed vertolkt en de knappe speelsters Mevrouwen Lelong-Verleure en Notebaert Boudry gaven hare rol opperbest weer. De jonge juffer S Bories was toch lief en beval lig en volkomen thuis op het tooneel. Ook, wanneer de eerste met bloemen vereerd wer den en de kleine met een geschenk beloond was, werden zij met daverend handgeklap begroet. Dat het verdiend was, hoeft niet gezegd. De mannenrollen, vertolkt door de heeren E. Lelong, M. Vandendriessche, G. Deweerdt, H. Labaere, J. Coussement en M. Gisquiere, zijn meesterlijk vervuld geweest, zelfs de fïgu- ratierollen brachten het hunne bij tot den overgrooten bijval. Mimiek, gebaren en bewe gingen schetsten op een natuurlijke wijze de personen en toestanden. Niets was gemaakt, maar alles natuurlijk, los en vrij. Meermaals werden die knappe tooneelisten met applaus begroet en na elk bedrijf teruggeroepen. Een hartelijk bravo voor allen. Zij hebben het ten volle verdiend. Grimeering, kostumeh, meu bels, tooneelschikking, verlichting, alles was verzorgd en onberispelijk. Het orkest, onder leiding van den heer G Van Egroo, voerde er eenige zoetluidende muziekstukken uit, die dapper toegejuicht werden. Kortom, het was een zeer vermakelijk en hartverkwikkend avondfeest dat de Ster ter eere strekt en bij allen een zeer goeden indruk nagelaten heeft. Vlamink. I, the undersigned, do hereby publicly warn certain British residents of Ypres, that unless they refrain from publishing false and defam- matory reports concerning myself. I shall be compelled to take proceedings against them. W. J. Stevens. Zooals de leden weten zijn er virsch llende winkeliers die afslag geven op vertoon der lidkaart. Het bestuur van den bond wordt thans verwittigd dat er bestatigd geweest is, dat er leden zijn die van de welwillendheid der win keliers misbiuik maken, en die niet alleenlijk afslag vragen voor de aankooprn welke zij moeten doen voor hun eigen g' zin, doch dat zij aankoopen doen voor anderen, die geen lid zijn van den bond, zelfs dat zij hunne lid- kaart zouden medegeven aan niet leden die alsdan op bedriegelijke manier dien afslag willen bekomen. Daarom laat het bestuur van den Bond der K. G. aan al zijne leden weten dat, zoo er voor de toekomst nog iemand misbruik maakt van zijne lidkaart tegenover de afslaggevende winkeliers, dit lid onmiddellijk zal uitgesloten worden uit den Bond der K. G., dat zijn naam in de weekbladen zal bekend gemaakt worden en er gebeurlijks tegen hem een aan klacht zal ingediend worden bij de recht banken. Wij willen niet dat op een dergelijke manier onzen Bond der K. G. in opspraak gebracht worde. Het Bestuur. La Ligue des families nombreuses de Comi nes, organise le Dimanche 10 Avril pro- chain, a 5 heures da soir, en la salie des fêtes de l'Ecole Communale de Comines, un con cert de gala au profit de la caisse de la section. Au programme Récital de piano donné par André Dumortier, diplome de virtuosité avec la plus grande distinction au Conservatoire Royal de Bruxelles. Le jeune artiste interprètera des ceuvres classiques, romantiqueset modernes de Bach, Rameau, Chopin, Beethoven, Schumann, In-- fante, Jongen et Liszt. (Piano Pleyel.) Prix des places Réservées 10 frs, Premiè res 5 fi s. Moyennant un supplément de o,75 centimes (pour frais d'envc.i des cartes par la poste) on peut retenir des places en virant ou versant au compte chèque postal 1/ 226.387 delaligue des families nombreuses, section locale de Comines (en précisant sur le talon du virement ou versement le ou les places choisies suivis des mots Récital André Dumortier»). Le nombre de places étant strictement limité, nous engageons vivement le public a retenir ses places sans tarder. Jaar 1932 In uitvoering der gecoördonneerde veror dening ter verbetering van het Runderras, zal worden overgegaan, ter plaatsen, dagen en uren, hieronder aangeduid, voor hetgeen de DERDE LANDöOU WSTREEK van West- Vlaanderen betreft, tot de keuring der STIE REN, bestemd tot den openbaren spring- dienst gedurende het jaar ig32.. Derde Landbouwstreek Voor de i8e Omschrijving, te YPER, op Dinsdag 29 Maart ig32, om tou. voormiddag. Voor de 19' Omschrijving, te Gheluwe, op Woensdag 3o Maart iq32, om 10 u. voorm. Voor de 20e Omschrijving,, te Meessen, op Donderdag 3l Maart ig3a, om 10 u. voorm. Voor de 2re Omschrijving, te Kemmel, op Dinsdag 5 April ig32, om 10 u. voorm. Voor de 2z' Omschrijving, te Moorslede, op Woensdag 6 April ig32, om 10 u. voorm. Voor de 23e Omschrijving, te Ledeghem, op Zaterdag 2 April ig32, om 10 u. voorm. Voor de 24e Omschrijving, te Houthem (Yper), op Donderdag 7 April ig32, om 10 u. voormiddag. Terzelfdertijd zullen in deze Gemeenten de Prijskampen plaats hebben voor STIEREN en KOEIEN door het bovenbedoeld regle ment ingesteld. (Zie bijzondere plakbrieven).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6