Harmonie YPRIANA G 11 O Cl T BAL Gemeenteraad van Yper Ypersche Voetbalkroniek Groote keus VULPENNEN Zitting van Maandag il April 1932 om 17 nar 6. Openbare Onderstand Gebouw die nende voor politiebureel Verpachtingsakt. Notre Bureau Télégraphique OHti 3 E. Ryckelynck. De heer F. Cofiyn verraste ons door zijne aangename vertolking van een Sonate voor groote fluit van J. B. Loeillet. Sérénade trio voor klavier, viool en cello, van Wiüor, werd door Mmt Vanden- broeck, MM. G. Versailles en C. Vanden- bioeck op uitstekende wijze uitgevoerd. M. W. Gektere liet ons zijne virtuositeit waardeeren in Czardas voor viool, van Monti. De heeren F. Cofïyn en H. Ossieur, jeug dige maar uitmuntende artisten, vertolkten met veel samenhang en ongeëvenaarde juist heid een Duo voor fluit en hobo van J. B. Loeillet. Andante voor altviool, van Hans Silt, werd meesterlijk vertolkt door den heer Legley, laureaat onzer muziekschool. De heeren Neyrinck en C. Vandenbroeck vertolkten met brio een Duo voor twee klarinetten van Saupe. En eindelijk was het ons gegeven de virtuo siteit te bewonderen van Mw. C. Vanden broeck en M. A. Van Egroo in Rhapsodie Hongroise N' 2 van Liszt, quatre mains voor klavier. Dient ook vermeld te worden Jufvrouw Souvage, die zich door hare uitstekende bege leiding zeer verdienstelijk heelt weten te maken. Doch dit was nog niet alles. Benevens die schoone reeks uitvoeringen en die uitgelezene muziekstukken, bevatte het programma nog een extranummer MBertal, van Radio P. T. T. du Nordf in zijn repertorium. Wie heeft die aangename zanger nog niet gehooi d in de radiopost van Rijsel Maar thans was het ons gegeven hem van dichtbij te zien, te hooren en toe te juichen. Door zijn vriende lijk en aangenaam voorkomen, door zijne ongeëvenaarde en zoo aangepaste mimiek had hij dadelijk aller sympathie gewonnen, maar door zijn prachtige en zoo al wisselende reeks liederen, nu eens dol kluchtig, dan weer diep gevoelig en ontroerend, deed hij de geest- drilt ten top stijgen. Er werd hem een onbeschrijfelijke ovatie gebracht en het was met spijt dat de begees terde menigte hem zag heengaan. Hij neelt ons eenige uren van gezond en hartelijk ver maak verschaft, waarvan wij nog lang het zoetste aandenken zullen bewaren, en wij verhopen wel het groot genoegen te hebben hem nog meermalen in ons midden te mogen zien. Aan de inrichters van dezen zoo gezelligen avond, aan de muzikanten en hunnen bestuur der, aan al de solisten en aan M. Bertal en zijne bevallige begeleidster, onzen gulhertig sten dank tu tot weerziens. Qinsdag 12 April 1932 om 8 u. 3o 's avonds met volledig orkest in de feestzaal Oud Yper Statieplaats. De eereleden die, bij vergetelheid, geen uitnoodiging zouden ontvangen worden vrien delijk verzocht den Voorzitter, M. Aimé Gruwez, ervan te willen verwittigen. DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting van 14 Maart 1932. 2. Stedelijk kerkhofGrondvergunningen. 3. Straatbelasting Herziening Wijzi ging en aanvulling. 4. Tuindagfoor 1932 - Verpachting Lastenkohier. 5. Openbare Onderstand Openbare ver pachting van eene weide. 5bis Openbare Onderstand Leening. 7. Muziekschool Rekening over het dienstjaar 1931. 8. Volkstelling Aanvraag van krediet. g. Verslag over den toestand van stadskas. 10. Mededeelingen. Pendant la semaine de Paques, notre ministre des P. T. T., Mr Bovesse, est venu visiter a Ypres les locaux du bureau téiégra phique et téléphonique a la gare. II aurait décidé de hater le transfert de ce bureau dans le nouvel immeuble de la rue de la Station. Voila ce que disent les journaux de Bruxelles Cela ne nous avance pas beaucoup. Cet immeuble doit encore être construit, et la construction en resteremise a des temps meilleurs. Quant il s'agit d'Vpres, on remet tout a plus tard. Les Halles, le télégraphe, le champ d'aviation, l'achèvement de la caserne, etc., etc. On oonnait a Bruxelles la patience de notre population. On ,sait bien que nous nc jouons pas a la violence. En attendant, r.os communications télépho- niques s'établissent trés mal paree que les tables de notre bureau provisoire sont d'un syslème qui n'est plus guère utilisé aujourd'hui dans les bureaux de quelque importance. Faudra-t-il que nos négociants attendeni encore une demi dcuzaine ö'anrées pour pouvoir correspondre Si on ne commence pas même a construire les nouveaux hatiments, quand cette situation prendra-t elle fin. Tweede Afdeeling Lauwe 2 Yper 1 De weermaker is ons nogmaals gunstig, want als de partij aanvangt houdt de regen op. Voor een talrijk publiek roept scheidsrechter Demeyere beide ploegen in lijn. Vóór den aanvang oveihandigt Lauwe's aanvóerder een bloemengarve aan Maigonneau. Dit schoon gebaar wordt op handgeklap begroet. Rood wit wint den toss en verkiest met het voor deel van den wind te spelen. Het spel gaat verdeeld op en Lauwe's keeper moet een bal van Vansevenant verwerken. Eenige kogels der onzen gaan over of worden gered. Op algemeenen aanval der zwart-gelen, weten zij het eerste doeltje aan te teekenen. Lauwe speelt met geestdrift, maar de onzen geven hun passenspel te aanschouwen. Beide kee pers moeten om de beurt tusschenkomen. Vansevenant mist een kans, want hij schiet juist nevens. Margonneau redt prachtig op aanval van Lauwe. Op aandringen onzer tegenstrevers, redt Dumortier een zeker doel met de hand. Penalty wordt toegestaan, maar Nesten redt al duikelen. Nu zijn de rood- witten de meerdere, maar zij kunnen hun meesterschap in doelen nietuitdrukken. Want shotten van Cherchye, Verleure en Vanse venant vliegen nevens den staak. Margonneau moet nogmaals tusschenkomen. De onzen spe len met weinig geestdrift en al hunne aan vallen worden door de zwart gele verdediging gestuit. Yper bekomt de eerste corner doch, bedrogen door den wind, wordt deze nevens gegeven. Lauwe komt los en het leder wordt op doelworsteling nevens gejaagd. Lauwe's keeper redt prachtig op shot van Dumortier. Nog twee corners voor Yper welke nogmaals achter het net belanden en de rust wordt gefloten. Met nieuwen moed wordt terug aangevat, maar het is toch Lauwe die eerst corner bekomt welke insgelijks nevens belandt. Ko gels van wederkanten worden langs den staak gejaagd. Een corner voor rood wit is van geen nut. Maar iets later, op pas van den recht- schen hoek, verwerkt Maigonneau het leder onvoldoende en Lauwe maakt er gebruik van om het tweede doeltje ter wereld te brengen. Corner en aanvallen der onzen worden gered of door de verdediging gestuit. Beide doelver- dedigers hebben werk op de planken, maar de schieters worden met brio verwerkt. Cor ner, gevolgd van recorner, voor rood wit wordt nevens gezonden.Yper dringt a^n en Verleure kan met een mooi shot onzen achter stal verminderen. Nu zijn de onzen niet meer te houden en alles wordt te werk gesteld om den gelijkmaker binnen te jagen! Corners leveren niets op en weldra is het einde daar met een overwinning voor de thuisspelers. Spijtig dat onze kampioenenploeg ten min ste het gelijk spel niet heeft kunnen adwin- gen. Wij hadden althans de overtuiging opge daan dat wij bij de beste elftallen te duchten vallen. Doch gezien de titel ons niet meer kan ontsnappen, behoeven wij ons niet langer bij deze derde nederlaag van het seizoen op te houden. Integendeel, denken wij aan onze laatste match hier voor eigen publiek te spelen. Jongens, tracht eens terdege tetoonen tot yvat gij in staat zijt en vergast uwe talrijke bewonderaars (en ze zullen talrijk opkamen als het weder van de partij is) op eene flinke zege om het voetbaljaar ig3x-32 in vollepracht te sluiten. LJitslag der matchen van 3 4 1932 W. S Lauwe 2 - t S. YPER 1 E. Ghistel 2 M. E. Wacken o WeveLh m 2 Waereghem 1 F. C. Poperinghe 4 .vliddelkerke 2 S V. Sweveghem 3 S. V. Veurne 1 Nieuwpoort 2 Bisseghem 3 Cuerne Sport 5 Oostroosebeke 1 Klasseering 2' Afdeeling B C. S. Yper 25 18 3 4 78 33 40 Wevelghem Sp. 25 15 4 6 68 24 36 W. S. Lauwe 24 15 4 5 62 34 35 Bisseghem 25 16 6 3 76 37 35 Veurne 25 14 7 4 63 36 32 E. Ghistel 25 12 8 5 56 41 29 Poperinghe 25 12 11 2 52 54 26 Cuerne 25 9 11 5 48 46 23 R. Waereghem 25 10 13 2 58 55 22 Nieuwpoort 25 9 13 3 58 57 21 Middelkerke 25 9 15 1 40 70 19 S.V. Sweveghem 24 6 17 l 39 93 13 Wacken 25 5 19 1 45 81 11 Oostroosebeke 25 2 21 2 22 96 6 Juniors F. C. Brugge 6 Yper 2 Met kloeken moed trokken onze juniors naar Brugge op met het gedacht ginder ten minste puntenoogst op te doen. En waarlijk de kans bestond er, vermits zij aan de rust en tegen wind spelende, enkel met I o verloren. Doch een jammerlijk ongeval, aan een der Brugsche spelers overkomen, nam hun het geestdriftig spelen bijna gansch weg, zoodat zij niets goeds meer verrichtten. Onder den invloed van het voorgevallene bezweken de onzen dus, daar waar er kans was te overwin nen. Mocht de brugsche medespeler Boone- fais zoo gauw mogelijk hersteld wezen. Een laatste match blijtt nog te spelen, namelijk tegen Kortrijk Sport, overwinnaar der kam pioenen Zondag laatst. Om waardig het sei zoen te sluiten, zijn de'juniors in de gelegen heid gesteld ons nog eens op een mooi brokje voetbal te vergasten. In de Leiestad moesten zij met een afgeteekende score onderdoen, maar hier te Yper zullen de Leiezoneh het zoo gemakkelijk niet hebben. Een gelijk spel zou beide elftallen bevredigen. Juniors - Eindbeurt S. K Roeselaere 9 7 1 1 30 12 15 Kortrijk Sport 9 6 3 1 29 13 13 F. C. Brugge 9 4 4 1 24 20 9 C. S Yper 9 4 5 0 23 29 8 Waereghem Sp. 9 1 5 3 15 30 '5 Stade Moescroen 9 1 6 2 11 28 4 Derde Speciaal 1 Watou 5 Met een onvolledige ploeg en dan nog met een drietal plaatsvervangers, hebben de spe- cialers deerlijk op hun broek gekregen. Immers de Watou vrienden hadden hun beste elftal opgesteld, terwijl de onzen met weinig geestdrift den strijd (met 10 tegen 11) moesten volhouden. De ploeg van den heer Van Eecke stak goed in elkaar en eenige spelers werden opgemerkt die, met verdere oefening, kundige voetballers kunnen worden. Om ons Kampioenelftal te vieren worden er morgen eenige feestelijkheden op touw gezet. De spelers en leden van C. S. Y worden vriendelijk uitgenoodigd om 14 uur te verga deren in het lokaal Continental». Vandaar vertrekt men stoetsgewijze, met het muziek der ïpersche Accordeonisten aan het hoofd, naar het lokaal der supporters bij A. Blootacker, Statielaan. Dan gezamenlijk vertrek naar 't plein onder 't spelen van op wekkende deuntjes. Gtdurende de match zul len de Accordeonisten eenige mooie stukjes- uitvoeren en na de match worde er in stad een kleine optocht gedaan waaraan allen die Rood-wit genegen zijn talrijk zullen willen deelnemen. Zaterdag, 16 April, om 19 u., heeft ons jaarlijksch banket plaats. Het is te hopen dat de opkomst dit jaar zal groot zijn, want het gaat er immers om onze spelers te huldigen en geluk te wenschen om het kampioenschap tweede afdeeling B, dat zij zoo prachtig komen te behalen. NEMO. aan alle prijzen ter Drukkerij DUMORTIER 3-4, Boterstraat, 34.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 3