Belangrijk Bericht e> De Concerten van Zondag 3 April Na de 9' Handelsfoor Bezoekt het Oorlogsmuseum Visite au Mwée de Guerre Propagande Touristique L. MONKERHEÏ -VAN NESÏE Matchen voor het Kampioenschap rekende, niet kon beschikken Maar het had beslist en aangekondigd dat de gebouwen zouden verlicht zijn, en dit moest geschieden. Voetstappen werden aangewend, links en rechts werden inlichtingen per telefoon ge vraagd, autos rolden en den Woensdag avond waren er reeds zestien schijnwerpers ter plaats. Den Donderdag morgen werd er hand aan hetweik geslagen onder de bekwame lei ding van den heer Soetens, door het huis Philips welwillend ter beschikking van het Comiteit gesteld, en t< gen den avond was het klaar. Het Gerechtshof en onzen spitsigen toren waren vellicht. Maar dat vonden de techniekers van het Comiteit nog niet voldoende. Door den reeds bekomen uitslag aangespoord, wilden zij nog meer Tegen Paaschavond moest geheel de Kathedraal verlicht zijn, en dat wasl Twintig machtige schijnwerpers wierpen hunne stralen op dat steenen kantwerk en deden het als een waar juweel voor de oogen oprijzen met zijn prachugen toren wiens scherpe naald, met het kruis op den top, hoog in de lucht opschie tend, ons scheen toe te roepen: Hooger op... 't Was een prachtig en indrukwekkend schouwspel dat lang in het geheugen zal blij ven van al de toeschouwers. Op dat oogenblik "was men terecht fier Ypeiling te zijn en zulke praalgebouwen te bezitten. Hulde aan de werklieden die in zoo korten tijd de werken hebben uitgevoerd. Hulde aan den heer Dejonghe, onder wiens leiding zij stonden. Hulde aan het Comiteit der electriciteits- tentoonstelling voor zijg wilskracht en zijn werking. Ieder muziekliefhebber wist dat de Konink lijke Harmonie van Wervick iets puiks ging laten hooren, 't is hare gewoonte en men was in zijne verwachtingen niet bedrogen. De tal rijke toehoorders spaarden hunne toejuichin gen niet en de heer Leire in het bijzonder behaalde een wel verdienden bijval. Maar een ware verrassing voor velen, dat waren de uitvoeringen der muziekmaatschappijen van Houthem en Kemmel. Nooit had men kunnen denken dat die gemeenten zoo goed stonden onder muzikaal opzicht 't was waarlijk de moeite weerd om die concerten bij te wonen. Het omliggende van Yper bezit meer dan een goede maatschappij, dat komt bewezen te worden door de feesten op touw gezet door het Comiteit der Handelsloor en der Electri- citeitstentoonstelling. Zetten wij natuurlijk op gelijken voet Veurne, Komen, Wervick en Poperinghe. Maar wat betreft de gemeenten van Wytschaete, Houthem en Kemmel, hewel de voorzitters dier maatschappijen mogen er fier over zijn en meteen de bestuurders. Aan de uitvoeringen kan men bestatigen dat de heeren Baudrez, Ossieur en Diuart werkers zijn. Zif zijn in Yper beloond geweest voor hun iever en hebben er een zeer goeden in druk nagelaten. Zondag, om ii 1/2 u., hebben onze Yper- sche Accordeonisten flink gespeeld. De jonge Dehollander verdient een bijzondere melding, 't was allerbest. Die accordeonisten hadden veel volk in Lapiere's huis gelokt, ze zijn geliefkoosd van de Ypeische bevolking. Zooals den Maandag namiddag, hebben de muziekmaatschappijen van Zondag ook hulde gebracht aan onze gesneuvelde helden. Bravo en dank. L'Harmonie Communale La Fraternité de Houthem a produit une excellente impres sion. L'exécution de son concert, dimanche dernier, fut en tous points irréprochaole et le public lui a fait bon accueil. En général on ignorait que Houthem possédait une si bonne Harmonie. Espérons revoir ces chers amis dans notre cité hospitalière. De beide tentoonstellingen hebben een waar succes beleefd. Duizende toeschouwers hebben ze bezocht en eenieder was het eens om deze zeer aantrekkelijk en belangrijk te verklaren. De tentoonstellers verdienen den meesten dank en beste gelukwenschingen voor de prachtige stands welke zij hebben ingericht. De winkeliers in de stad hebben hunne u tstallingen zoodanig fraai ingericht dat de bezoekers allen lof erover spraken en uren lang de vitrienen hebben bewonderd. De muziekmaatschappijen hebben met hun chtige conce: ten oneindig veel bijgedragen tot het wellukken der feesten. Menige uitvoeringen hebben de toehoorders in verrukking gebracht. Toen de Rubens Cantate in de zalen der Halle uitgevoerd werd tijdens de inhuldiging, dachten de Yper- lingen onwillekeurig aan de vooroorlogsche tijden .toen de wijze Dan zal de beiaard spelen uit den grijzen halletoren weer galmde, en een gevoel van verlangen naar den opbouw onzer halle deed hun hart sneller kloppen. Deze schoone uiting van levenskracht onzer handelaars mocht niet ongemerkt voorbijgaan, en een klein feestje werd op touw gezet om de herinnering ervan levendig te-bewaren. Maandag laatst verdrongen zich een zestig tal tentoonstellers, comiteitsleden der beide tentoonstellingen, alsmede verschillige nota belen der stad in de prachtige zaal van het Hotel Britannique waar een puik feestmaal bereid was. De genoodigden lieten zich het lekker maal ter dege smaken. De hotelier dient geluk gewenscht om zijn keurige bereiding der spij zen en de billijke prijzen. Bij het nagerecht nam de heer Vermeulen, Voorzitter der Handelsfoor, het woord om het Comiteit tier Electriciteitstentoonstelling te bedanken, en aan den voorzitter ervan, heer Lommez, zijne beste gelukwenschen aan te bieden. Hij stelde een toast in te hunner eer en het einde zijner rede werd langdurig toegejuicht. De heer Lommez, voorzitter der sectie Electriciteit, nam op zijne beurt het woord om den heer Vermeulen voor zijne gelukwen- schingen te bedanken en bracht hulde aan de werking van het Comiteit der handelsfoor om de krachtige hulp hem verleend tot het inrich ten der Electriciteitstentoonstelling. De heer J. Tahon, ondervoorzitter der Handelskamer, bedankte vervolgens, in naam der Tentoonstellers en Comiteitsleden, den heer Vermeulen voor zijne krachtdadige wer king om spijts alle moeilijkheden de tentoon stelling te doen gelukken. Hij bood hem in hunnen naam zijne hulde en waardeering aan. Den heer Lommez bedankte hij insgelijks in hunnen naam en wenschte hem vurig geluk over het wellukken der tentoonstelling. Hij drukte de hoop uit toekomende jaar met luister de iode Handelsfoor te mogen vieren en maande de Tentoonstellers aan op hunne lauweren niet te rusten en van nu reeds de handen aan het werk te slaan om iets degelijks tot stand te brengen. Hij eindigde, met een heildronk in te stellen op de gezondheid van de heeren Lommez en Vermeulen. Deze drie redevoeringen werden luidruch tig toegejuicht en deden het peil der opge wekte stemming zijn hoogtepunt bereiken. Met spijt zag men dat de wijzers der uur plaat ongenadig de kleine uurtjes aanwezen, en het was in de beste stemming dat men van elkander afscheid nam met het vast besluit aanstaande jaar te herbeginnen. Op Zondag 17 April aanstaande, zal het Oorlogsmuseum, dat ingericht is in het kelder- verdiep der Vleeschhalle, vanaf g u. tot 18 u., toegankelijk zijn aan verminderden prijs. Dien dag zal de ingangsprijs slechts 2 fr. bedragen per persoon in plaats van 4 fr. Aan de bezoekers zal door bevoegde personen alle gewenschte uitleg gegeven worden. De ontvangst van dien dag komt geheel en gansch ten bate van het Last Post Comiteit dat, op toeristisch gebied, zich zoo verdienstelijk maakt voor Yper. Wij manen allen ten zeerste aan van dit buitenkansje gebruik te maken om dit uiterst merkwaardig en zeer belangrijk museum te bezoeken, en meteen het zoo nuttig Last Post Comiteit te ondersteunen. Nous informons avec plaisir que, le diman che 17 avril prochain, le Musée de Guerre du Salient d' Ypres, installé sous la Boucherie, sera visible de 9 heures a 18 heures. Entrée a moitié prix 2 francs, au lieu de 4 francs. Des employés y donneront gratuitement toutes les explications. La recette des entrées sera entièrement versée a la caisse du Last Post Committee, oeuvre si utile a Ypres au point de vue touristique. Nous engageons done tous nes concitoyens a venir en grand nombre visiter ce musée si intéressant. Le Congrès des Hoteliers a dernièrement émis le voeu de voir les villes affecter a la propagande touristique tout ou partie des ressources qu'elles se proc.urent par les taxes- de séjour. Voila au moins une preposition logique. Sait-on que, dans son budget de ig32, la ville d'Üstende a inscrit i3i 000 fr. au crédit de la publicité touristique Si 011 donnait les chiffres qu'y consacrent des \illes comme Nice, Paris, Venise, Rome, etc on croirait rêver Et cependant ces villes ont déja une telle clientèle mondiale qu'a première vue on pour- rait admettre qu'elles ne fassent plus de publi- cité. bi elles jugent devoir en faire, e'est que, plus fines que certaine ville flamande de notre connaissance, elles estiment que plus un fabricant fait connaitre sa marchandise plus il attirera de clients. Est ce que nos négcciants songent a suppri- mer leurs vitrines Au contraire, ne font-ils pas tout ce qu'ils peuvent pour accrocher le regard des passants L'Administration Communale d'Ypres a dé- cidé de ne plus faire de propagande.. pour motif d'économie. Bizarre De heeren aannemers, metsers en grond bezitters die bouwen, worden beleefd uitge- noodigd, de magazijnen te bezoeken van L. Monkerhey - Van Neste, g, Koeimarkt,. Yper, ten einde zich te overtuigen van de schoonheid en de sterkte der beroemde ceramo tegels van La Louvière. De grootste keus is er ten allen tijde in groote voorraden opgestapeld. De ceramo tegel kost 5o min dan den ceramieken tegel Er zijn daarbij ook altijd beschikbaar in magazijn, de nieuwste ceramieke tegels, alsook eene groote ver scheidenheid van gewone cementtegels in alle prijzen. Om kort te zijn, iedereen kan er zijne goesting vinden Wie zegt.... moet bewijzen! Komt zien en oordeelt Vrije ingang. g, Koeimarkt - Yper Alle BOU WSTOFFEN en KOLEN. De laatste match van het kampioenschap ging door Woensdag laatst in de Coo. Cercle was bezoeker met volledig peloton en gewonen spelleider. De groep spelers van de Coo was eenigszins gewijzig 1. HH. Bouchaert, Benoit, Van Oudenhove en Delecluyze waren vervan gen door HH. Janssens, Debaere, Rosseel en Warmoes, verders de gewone spelers en spelleiders. De HH. Salomé R. en Tavernier waren scheidsrechters. De Cercle behaalde de overwinning met 25 punten tegen 17 voor de Coo Deze laatste had meer gevaarlijk kunnen zijn voor Cercle en meer punten behalen. Daarmee is 't kampioenschap afgeloopen. De Cercle heeft verdiend gewonnen. Zij speelden regelmatigst en zijn dit jaar de sterkste. De andere maatschappijen hebben haar kans grootendeels goed verdedigd, zoo dat we gerust kunnen zeggen dat de liefheb bers van 't bollespel dit jaar mooie matchen zagen. Aan toeschouwers ontbrak het nooit, minimum 5o a 60 man, sommige matchen tot 120 man. Dat is kenschetsend voor den voor uitgang van de liefhebberij in bollespel. De eindrangschikking na 8 matchen geeft ons met igö voor en i3g tegen 175 i5g 173 157 161 186 13 1 g5 het kampioenschap is gesteld op Donderdag 5 Mei, O. H. Hemel vaart. Later meer hierover. KRABBER. Kath. Kring Bascule Statie Postje Coo Het vieren van

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6