- HBT YPERSCHE- LA RÉGION D'YPRE.' Zondagrust - Repos dominical Supplément t W ekeiijksch Overzie ht t ZIEL1I GROOTE W1JKKERM1S 13* Jaargang, N' 9 April 1932 13' Annee, N# 1 9 Avril 1932 CARNET RL ANC Zwemciub Y. S. C. Authenticié de Tranchées Bedanking Heer Jules DEN EXTER - n. -rwa Bijvoegsel Er wordt thans weer eene groote, nieuwe poging aangewend om den toestand van Europa in evenwicht te brengen. Er is name lijk te London eene conferentie vergaderd van de vier groote mogendheden Engeland, Frankrijk, Italië, Duitschland. Deze beraad slaging zal zoeken eene overeenkomst te tref fen om den toestand der Danubiaansche grens landen uit den nood te helpen. Deze landen zijn Oostenrijk, Hongarije, Tcheco Slovakije Yoegoeslavie, Roemenie en Bulgarie. Het zullen voornamelijk Engeland en Frankrijk zijn die den geldelijken last der bewerking zullen dragen. Engeland heeft aan die landen reeds groote leeningen gedaan en de toestand mocht als gered aanzien worden. Maar, zooals Duitschland deed, werd er hier ook kwistig met het ontvangen geld omgegaan en de toestand verviel weer tot zeer geknepen omstandigheden. Engeland ziet in de nieuwe plannen het middel om zijn vroeger geleend geld terug te krijgen, Fiankrijk, Italië en Duitschland zien er het middel in om den Europeeschen toestand, vandaar uitgaande, op een beter voetstuk te brengen en aldus een begin te maken aan het einde der crisis waar onder allen lijden. Er heerscht over 't algemeen een goeden geest over deze onderhandelingen. Men schijnt niet meer, zooals voorheen, te handelen met wederzijdsch wantrouwen iedereen schijnt in te zien dat er met de oude methode niets te verkrijgen is en men is er bezield met de beste voornemens. Het geschil tusschen Japan en China ligt eenerzijds nog stil daar de vredes onderhan delingen nog voort gaan. Men mag echter niet zeggen dat het reeds een afgedane zaak is want nu eens is het Japan, dan weer China die niet akkoord gaan met de voorgestelde regeling Intusschen gaat de strijd voort op een andere manier. Zooals wij reeds gezegd hebben geeft het uitroepen van den onafhan- kelijken staat in Mandsjoerije geen bevredi ging aan iedereen en daar gaat de strijd nu voort. Japan blijft daar in 't gelid staan en levert zelfs slag omdat, volgens zijn verkla ringen, de opstandelingen aldaar geen regel noatigelegers zijn, maarenkel bandietenbenden die van de gelegenheid gebruik maken om buit te maken. De toestand is er echter zeer ingewikkeld. Men zal zich nog goed den naam herinneren van den beruchten aanvoerder Tchiang-Tso- Lin, die zich als dictator over Mandsjoerije aanstelde. Langen tijd was hij de man die streed in 't belang van Japan. Al met eens echter heeft hij Japan in den steek gelaten en hij wierd vermoord. Niemand heeft ooit betwijfeld dat hij door Japaneezen ter dood gebracht werd, maar om hettegenovergestelde te bewijzen liet Japan eenigechineezen omver schieten, als zijnde de plichtigen. Nu Japan de overhand heeft behaald in den strijd tegen China, heelt het nog twee vijanden te vreezen: Amerika en Rusland. Van Amerika is het zoo bang niet, omdat het zoo ver afgelegen is, maar van Rusland vreest het eene spoedige tusschen- komst. Daarmee is uit te leggen dat het zijne troepen op bepaalde punten bijeenhoudt en een groote hoeveelheid vliegtuigen samen brengt om een overval der Russen te kunnen afslaan. Het oorlogsgevaar schijnt dus nog immer even groot. De kiesstrijd in Duitschland is herbegon nen 't is immers den io dat de tweede beurt der vei kiezingen zal plaats hebben. Het gaat er hevig op los en door de tusschenschakeling der feiten ziet men dat het Reich zeer verdeeld is. Intusschen heeft men het onderzoek begon nen der onthullingen die gedaan werden, na de eerste kiesbeurt, over het plan van een staats greep door Hitier voorbereid. Zoo wordt er ontdekt dat Hitier zijne troepen onder de wapens had, dat ieder man voorzien was met levensmiddelen voor twee dagen, dat de spoorwegnetten onmiddellijk moesten bezet worden, de verdachte personen in bedwang gehouden, de wapenmagazijnen aangeslagen, en alles in 't werk gesteld om 't land meester te zijn. Dit alles werd dus ontdekt, maar dit wil nog niet zeggen dat het plan daarmede verijdeld is. Er hangt veel af denken wij, van den uitslag der tweede kiesbeurt het is bijna zeker dat Hitier niet zal zegevieren in den kiesstrijd, maar dan is er zooveel te meer kans dat hij gewapendeihand zal trachten alles om ver te werpen, om meester te worden. De eerstvolgende dagen kunnen nog veel verras singen meebrengen. RIK. w. Nous apprenons les fiangailles de Made moiselle Claire Butaye, fille de Monsieur l'avocat et dt Madame Butaye-Soenen, avee Monsieur Pierre Donck, avoué a B uges, fils de Monsieur le Docteur et de Madame Donck-Boone. Nos bien vives félicitations. Alhoewel in schijn dood gedurende de maanden die den in October, van den i° Mei scheiden, leeft de Ypres Swimming Club steeds voort. Tot getuigenis daarvan hebben we nog, bij zooveel andere, het aangenaam uitstapje gehad van Zondag 3n April naar Brugge. Die kleine reis moesten we onderne men vooraleer de Ypersche zwemkom toegan kelijk wordt, want eenige raadgevingen van bevoegde mannen bij den aanvang van het zwemseizoen zijn altijd nuttig. Rond io uur waren we in de prachtige over dekte zwemkom aangekomen en, eenige ston den later, waren onze clubmannen, in zwem- trui, gereed om eenige duikelingen in het frissche water uit te voeren. De heeren Devad- der, schrijver van den Brugschen Zwemkring en Mitchell.de welbekende kampioen in streek- zwemmen, hadden de welwillende goedheid gehad zich te onzen dienste te stellen om ons hunnen raad te verleenen. Daarom wezen zij bedankt. De verscheidene oefeningen werden met de meeste oplettendheid door de Ypersche elementen gevolyd. Laten we verhopen dat de ontleding der nieuwste methoden in de toe komst de overvloedigste vruchten drage. Dit jaar immers moeten we eenig succes oogsten. Een aangename verrassing zal het voor velen onzer leden zijn te weten dat een vier tal clubmannen onverwachts een prachtige mascotte terugbrachten Voor de toekom stige matchen en uitstappen zal het beestje ons zeker geluk bijbrengen Par jugement du Tribunal correctionnel d'Ypres, en date du 8 avril dernier, 2 anglais, M.M. Reginald Bishop, habitant Zillebeke, et Godfrey Wolley, habitant Ypres, ont été condamnés a Tarnende, et en outre a des dommages - intéréts au profit d'un certain Achille Ghyselynck, de Zillebeke. Le cas est assez curieux. Ghyselynck, propriétaire d'une parcelle de terre a la Cóte 60, sur laquelle on voit des tranchées, permet l'accès de celles ci aux visiteurs étrangeis moyennant, bien entendu, le paiement d'une entrée. Dans ces derniers temps, M.M. Bishop et Wolley, qui exploitent une cantine tout prés, ont planté un poteau non loin de la, sur lequel ils font connaitre que les seules vraies tranchées, existantes encore dans le saillant d'Ypres, sont celles de la Cóte 62, Sanctuary Wood, et que toutes les autres, notamment celles de la Cóte 60, ne sont que de l'imitation. Cet avis a fait tort aux recettes de Ghyselynck, qui est ainsi représenté comme un imposteur, et il a porté plainte du chef d'imputations mensongères et diffamatoires. Déja l'an dernier, le 10 décembre ig3i, Bishop pour des faits analogues avait été con- dammé a une amende, et a l5oo francs de dommages et intéréts a payer au même Ghyselynck. De Apotheek van i La Pharmacie de Mr WECKESSER Dixmudestraat oRue de Dixmude is ALLEEN OPEN Ij reste seule ouverte lt op Zondag 10 April Dimanche 10 Avril M< vrouw Weduwe Jules Den Exter Van Gheluwe en familie bedank n hierbij vrienden en kennissen voor de bleken van genegenheid hun bewezen bij het ov. rb den van hun teer geliefden echtgenoot, vader, schoonvaderen schoonbroeder, Vrienden en kennissen wo den uitgenoo 'igd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag ÏO April om 8 v» uur, in St Pieterskerk, tot ziej< 1 .fenis van Heer Isidore L ILOUS. Monsieur et Madame C. Schmidt-Ryckaert et Mademoiselle Ryckaerr, ont l'honneur de prier leurs amis et connaissances d'assister a la MESSE DE REQUIE M, qui sera célébrée 1 e Dimanche 10 Avril, a 9 h., en l'église des Pères Carmes, pour ie repos de l'ame de leur mère regrettée, Madame RYCKAERT. Mijnheer Mevrouw C. Schmidt Ryckaert en Jufvrouw Ryckaert, hebben de eer hunne vrienden en kennissen uit te noodigen de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 10 April, om 9 uur, in de kerk der Eerw. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van hunne betreurde moeder Mevrouw RYCKAERT. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen du zal gezongen worden op Zondag 10 April, 0111 g uur, in Sint Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer en vrouw Camiel BEC0N1NCK-PIHUPPÖ van wegens de kmders. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wónen die zal gelezen worden op Zondag 10 pril m u 1/2 u inSt-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Henri ROOSE en dochter Ëiisa. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 17 Aprilom 8 uur, in Sint Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Jules DEN EXTER. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 17 April, om 8 1/2 uur, in Sint-Pieterskerk, tot zielelafenis van Vrouw Louise LOHF Weduwe van Heer Nestor Glissoux. Vrienden en kennissen wordem uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 17 April, om 8 y« uur, in Sint Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Gustave Charles TEMPER MAN. Vrienden en kennisien worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 17 Aprilom 9 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vtouw Irma RU8BEN Weduwe van Heer Henri Gouwy. Dixmudestraat - Yper opgeluisterd door muziek Zondag 10 April, om 2 uur Groote- Velokoers voor beginnelingen. Schoone Vuurvogelschieting Loopkoers en allerhande volksspelen. Maandag 11 April, om 6 uur Mastklimming Velokoers en prijskamp met het kaartspel.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 9