Be LOURDES Bedevaarten DU GRAIN AU PAIN Handboogmaatschappij Yper-Hoekje GROOTE SCHIETING V O Q H O U R T Depot Juf. D'HONT KOSMOS TOURISME ZATERDAG 23 APRIL 1932 COMBATSCHIETING ZONDAG 24 APRIL 1932 6, Statiestraat, 6 - YPER. VAN 3 Mei 24 Mei - 14 Juni - 4 Juli 3 Augustus - 30 Augustus 1.500 Belgische Franken A. De Ceuninck, A. Verstraete, 10, Laagstraat Groote Markt Tel est le nom de la manifestation profes siönnelle organisée dans les locaux de l'Insti- tut de la Boulangeriea Ixelles Bruxelles, par le Comité des Expositions professionnelles sous la présidence d'Honneur du Ministre d'Etat, Comte Henri Carton de Wiart. Cette exposition qui initiera le profane sur tout ce qui concerne la transformation du blé jusqu'au moment oil il arrive sur notre table cnmme pain, donnera l'occasion d'organiser de. nombieuxconcours etnotamment un grand cojicours international du meilleur pain. A ce concours sont donnés de nombreux prix d'honneur et le tropbée consiste en une superbe Coupe d'Honneur offerte par S. A. le Prince de Ligne, Ambassadeur du Roi, Boulanger Honor ire de l'Institut. En outre le Comité dispose de Coupes provinciales, régionales et locales, ce qui permet a tout bon boulanger de s'attendre a une récompense méritée par ses efforts et son savoir-faire. Outre ce concours il y a encore des compé- titvons pour la boulangerie fine, la patisserie, la biscuiterie, les matières premières tel que beurre, miel, etc. Les intéressés peuvent obtenir tous ren- seignements au secrétariat permanent Insti- tutdela Boulangerie, 25, Rue René Dubreucq, Bruxelles XL. STAD TPBR om 5 uur namiddag aan de staande pers Oppervogel 8o fr. 2 Zijdvogels, ieder 40 fr. 80 fr. 2 Kallen, ieder 20 fr. 40 fr. 80 Kleine vogels van 10 fr. 800 fr. Alle vier schutters een primé van 5 fr meer. Inleg 12 Fr. Terug 10 Fr. Boven de 100 schutters een vogel van 10 fr. meer en beneden de 100 schutters een vogel min. Inschrijving in 't lokaal Yper Hoekje bij de W' Maurice Dumortier, van 1 1/2 tot 2 uur, om ten 2 1/4 uur stipt te beginnen schieten tot 6 uur. Bij slecht weder word', de schieting op het liggende spel gegeven. MOLLANDl A GEZOND EN VOEDZAVM KOSMOS is naam, die wat beteekent. De gelijkheid, komfort, regelmatigheid, snelheid, afwisseling, uitstekende verpleging van mond en hart, dat alles zijn hoedanigheidswoorden die Kosmos als trouwe wachters voorafgaan, bij hen die de organisatie en uitvoering van Kosmos kennen. Het is genoeg daarmede gezegd dat Kos mos. alhoewel nog niet zoo heel oud, toch reeds een vaste gebetonneerde faam geniet, die geen enkele met haar wedijverende firma op toeristisch gebied, haar nog zal kunnen in de schaduw stellen. Kosmos heeft zich in hoofdzaak gespeciali seerd in grootebuitenlandsche reizen, waarbij uitgelezen materiaal en een uitgebreide toe ristische zin, eerste voorwaarden tot welsla gen zijn. Niet minder dan 4 bedevaarten naar het verre Lourdes werden in ig3i ingericht en met een ongeëvenaard welslagen bekroond. Tientallen keeren ging Kosmos naar Parijs, naar de Rhijn, naar het Groot Hertogdom Luxemburg, naar de Bloembollenvelden van Holland en naar de Zuiderzeewerken. Dit al les bedraagt per autocar vele tienduizenden kilometers voor een kort jaarseizoen. En alles verliep zonder een hapering,zondereen kwar tier vertraging. Dit is ongetwijfeld een presta tie, die de reeds zoo gunstige faam van Kos mos voor goed bevestigd en gecimenteerd heeft. En nu een kort filmke over de Lourdes Bedevaarten van iq3i Inderdaad geen reis biedt een sterkere af wisseling van natuurschoon aan dan de auto tocht dwars door het prachtige Frankrijk met zijn eeuwenoude door de geschiedenis beroem de steden. Wij hebben ze allen dooi kruist en bezien met het kijklustige oog van weetgierige trekvogels het oude Arras, Amiens, Lisieux, het nijverige en commercieele Rouen, Tours, Poitiers, Angoulème, Bordeaux. Overal Kathedralen en trotsche gebouwen en onder weg de vele kasteelen van Touraine. Het is als een album van oude prenten dat door zorgvolle hand met teeder gebaar wordt open gelegd en waaraan het oog zich niet kan ont rukken. Maar dat zij slechts terloops vermeld, te Lourdes zelf bieden na de stonden van Gods vrucht zich die sublieme tochten per auto aan door de met reusachtige bergen omzoomde valleien met sneeuw beladen bergen koepe- len in 'n reusachtigen warboel hoog in de lucht en flikkeren lijk giganteske kristallen in het zonlicht. Een jubelende bewondering overstelpt de toerist-bedevaarder. Lourdes, het Mariaoord, gelegen aan den voet eer goddelijk schoone Pyreneeën. Toppunt van Godsvrucht en Na tuurschoon. De Kosmos Bedevaarten dragen een gods dienstig karakter, immersde geestelijke leiding ervan is toevertrouwd aan een priester, die onderweg te Lisieux, te Alengon, te Lourdes de geestelijke oefeningen leidt en dagelijks het H. Misoffer opdraagt ter intentie der Bedevaarders. Maar tevens heeft Kosmos gezorgd voor een uitstekenden wereldlijken leider, die onder- tusschen overal aardrijkskundigen,historischen en practischen uitleg verstrekt zoodat deze bedevaart voor de deelnemers een werkelijk onderwijs over land en volk bezijden de baan wordt. De toeristische deskundige leiding van Kosmos is puik, gezien deze berust in handen van iemand die geen enkel ander reisbureau kan aani.ieden en ter beschikking van de rei zigers stellen. Kosmos heJ't voor :g32 renige belangrijke wijzigingen aan zijn wegwijzer aangebracht. Een verbetering die iedereen op prijs zal stel len. Het verblijf te Lourdes wordt met een dag verlengd. Van Bordeaux gaat de reis ru over Labouheyre.Bayonnenaar Biarritz Vroe ger moest men txtra van uit Lourdes naar Biarritz gaan,wat tamelijk duur kost, thans is dit gratis aangeboden door Kosmos. Te Pau wordt het vermaard historisch Kasteel van Hendrik IV bezichtigd. Te Lourdes worden alleihande vrije uit stapjes naar keus onder de bescherming van Kosmos ingericht gedurende de drie dagen oponthoud aldaar. Het reisprogramma 1 ehelst alle mogelijke inlichtingen. Te Parijs gratis bezoek per auto car aan de stad met uitstap naar Versailles. Hier zal de degelijke en deskundige leiding ten hoogste gewenscht en gewaardeerd worden. Een onvoldoende leiding is hoogst jammerlijk voor weetlustige reizigers. Dit euvel bestaat voor Kosmos niet. Laten de toekomstige Lourdes Bedevaar ders, die liever een heerlijke reis per autocar met zijn duizend en één aantrekkelijkheden, die anders het reizen in groote groepen niet aanbieden kap, maar even dit alles bedenken en ernstig overwegen. Ook bij de velen, die de Kosmos Bedevaarten reeds medemaakten dient eens op verkenning uitgegaan te worden. Het oordeel van anderen is dikwijls een goe den raad en een warme aanbeveling. Houdt ook rekening met de ervaring en de zekerheid van Kosmps. Wie met KOSMOS reist, reist veilig. REISPROGRAMMA voor Kosmos Bedevaart naar Lourdes in pracht autocars Minerva Datums van vertrek Is" dag Vertrek om ?.3o u. Statieplaats Rousselare. Rousselare- Yper Lisieux over Rousselare, Yper, Béthune, St-Pol, Abbe ville, Neufchatel en Bray (Middagmaal om i3 uren) Rouen (i uur stilstand voor bezoek aan Kathedraal en Haven) Lisieux (aankomst om ig.3o u. avondmaal en logis). 2<ie dag Lisieux-Poitiers Te Lisieux, bezoek aan de Carmel en c. Les Buissonnets Huis der H. Theresia. Vertrek aan het Hotel om g.3o u. naar POITIERS over Falaise, Argentan, Alenpon, (Middag maal om 12.3o u.) Le Mans, Tours, 1/2 u. stil stand voor bezoek aan Stadhuis, St-Maure, Chatellerault, Poitiers, (aankomst om ig.3o u. Avondmaal en logis). 3d' dag Poitiers-Bordeaux Vertrek om j.3o u. Maison-Blanche, Ruffec, Mausle, Angou lème, 1/2 uur stilstand voor kort bezoek aan de heuvelachtige stad, Kathedraal en Stad huis, Barbèsieux, Chevanceaux, Cavignac, Bordeaux, (Middagmaal om l3 uur. 's Na middags ron Irit door de stad met bezoek aan al de merkwaardigheden, waaronder bezoek aan grootsche wijnkelders en eventueel bezoek aan een groot passagiersschip. (Avondmaal en logis). 4dc dag Bordeaux Biarritz Lourdes Vertrek om J.3o u. Labouheyre, St Vincent, Bayonne, Biarritz (1 uur bezoek per autocar tot aan den vuur toren en Rocher de la Vierge, terug naar Bayonne, (Middagmaal om i3 uren),Orthez, Pau, bezoek aan het Kasteel van Henri IV., Lourdes, aankomst om ig 3o u. avondmaal en logis. 5d' dag Voorbehouden voor de Godsdienstige oefe ningen. ^de yd. dag Vrij voor bijwonen der Godsdienstige oefe ningen en uitstappen op aanvraag, naar Cauterets, Ciique de Gavarnje, Tourmalet, Pont d'Espagne, Grottes de Béiharam of beklimming van den Pic du Jer. 8S" dag Lourdes Limoges Vertrek cm 6 4S u. Tarbes, Casteljaloux, Marmande, Bergerac, middagmaal om 12 3o u., Périgueux, bezoek aan de Kathedraa), Limoges (aankomst om ig uren). Eventueel bezoek aan een groote Por- celeinen Fabriek. (Avondmaal en logis). 9" dag Limoges Parijs V er trek om 6 4 5 u. Argentan s/ Creuse, Chateauroux 1/2 uur rust), Vierzon, Oiléans (Middagmaal om i3 uren, bezoek aan het Museum van Jeanne d'Arc en Kathedraal. Vertrek om i5 uren), Etampes, Parijs iankomst om 17.30 u. avond vrij) iodt dag Vei tre k aan het hotel om g uren voor rond rit per autocar. Bezoek aan al de bijzonder heden der stad (zie bijzonder programma). Om i3uren Middagmaal, daarna uiistap per autocar naar Versailles over Sèvres. Bezoek aan Paleizen en Trianon. Terugreis door het Bois de St Cloud en Bois de Boulogne. Aan komst te Parijs om 18 uren Avond vrij. iidc dag Parijs Yper Rousselare Vertrek om S uren. Chantilly, Clermont, Amiens. (Bezoek aan de Kathedraal) Doullens, Arras, (Middag maal om i3 uren). Vimy (1/2 uur stilstand voor bezoek aan de Canadeesche onder gronden) Lens, La Bassée, Armentiers, Yper, Rousselare. (Aankomst om i8.3ou.J Prijs en Voorwaarden De prijs met alle hotelkosten (drank en drinkgeld inbegrepen. Door drank wordt ver staan 1/2 flesch tafelwijn bij het middag- en avondmaal) bedraagt Bij iedere inschrijving dient er eene borg som van 200 Fr. gestort te worden. Alle plaatsen zijn genummerd en voorbehouden. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich tot de inrichters. BEVEREN. YPER. Tel. Rousselare 544. Tel. Yper 5i5.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 10