AAN AIMÉ GRUWEZ 1 Holdebetooging M. Aimé Gruwez I3e Jaar, N° 2 - 16 April 1932 13e Année, N° 2 - 16 Avril Weekblad het Arrondissement Yper journal hebdomadaire de I Arrondissement d'Yp res Tel. 500 35 ct. het nummer 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Yper, i5" April ig32. RAEKELBOOM. L'Exposition de Peinture Fédération des Sinistrés de 1'Arrondissement d'Ypres Compte-Rendn de Ia Reunion du 10 Avril 1932 Groote keus VULPENNEN HET w Vwweniging der Getelstenien. Jhe Clubs, enx LA QION On/c,.-st! de I'Association de» Sinistréa, de* Clubs Yprois. etc. Beheer, Opstel en Aankondigingen 34. Boterstraat, 34, Yper Abonnement Hen 18 fa. 00 per jaar Buitenland 32 fa. tan tnishrfjren In alle Belgtsthe postkantoren Naomioote artikels geweigerd RidactlonAdministration et Pablicité 34, rue au Beurre, Ypres Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 tr. On gent s'abonner dans tons les bureaux de poste Beiges Lts articles non signts sont refusis Wij vieren den man, waarvan 't moedige streven, Hier kunste doet leven Wij vieren Gruwez Ik heb om behoorlijk zijn lof te verkonden, Den toon niet gevonden, Die past voor Aimé Wij vieren den vriend, die, met woorden van vrede, Met pittige rede, 't Geschil wijken deed, Hij wist, rond zijn vaandel, geleedren te scharen, Die kunstgezind waren, In vreugd en in leed. Men vond hier een stad, met het kleed der ellenden, Gesnoerd om de lenden, Maar grooter van naam. Herbouwd door zijn volk en in eere verheven, Zou Yper herleven, In luister en faam. Hij kwam, op de stompen der treurige puinen, De hoop uitbazuinen, Die opbeuring wekt. En deelde blijgeestig, bij zwoegen en sjouwen, Dit helder vertrouwen, Dat krachten verstrekt. Hij leidt Ypriana getrouw, langs de wegen Van schoonheid en zege, Sinds meer dan tien jaar. Hij wil haar de krone der kunste zien spannen, En richt tot haar mannen 't Versterkend gebaar. Hij vindt in zijn hart wat zijn vrienden verlangen En steunt hun belangen, Zooveel hij maar kan. Hij waakt en hij zorgt. Hij berekent en pegelt, Bemiddelt- en regelt, Maar spreekt daar niet van. Het bestuur en de werkende leden der Har monie Ypriana hebben besloten de tiende ver jaring van het voorzitterschap van den Heer Aimé Gruwez plechtig te vieren en hem, te dier gelegenheid, openlijk te huldigen en een blijk hunner groote erkentelijkheid en recht zinnige wederliefde te geven. Deze welverdiende hulde aaneen der meest sympathieke Yperlingen, aan den grooten werker en ijverigen opbouwer der Harmonie Ypriana, die reeds sedert tien jaar en nog immer voort onverpoosd en onbaatzuchtig zijne beste krachten ten dienste stelt zijner geliefde maatschappij, zal doorgaan op mor gen Zondag 17 April, om li uur 's mor gens, in Lapiere's zaal, Hondstraat. Te io u. i5, vergadering in het lokaal, Muziekschool. Te io u. 3o, al door de Hondstraat en Groote Markt, naar de woning van den heer Voorzitter, en vandaar, langs de Rijselstraat en Merghelynckstraat, naar de Lapiere's zaal. Te ii u., vergadering in Lapiere's zaal en plechtige ontvangst van den gevierden Voor zitter 1) Redevoering van den Heer Arm. Donck- Vermeulen, eere-voorzitter der Harmonie Ypriana, en overhandiging van een geschenk 2) Redevoering van den heer N. D'Huvet- tere, Voorzitter der Symphonie 3) Marsch door de Harmonie opgedragen aan M. Aimé Gruwez, en getoonzet door M. Fr. Deridder 4) Antwoord van den Voorzitter, M. Aimé Gruwez 5) Eerewijn 6) Uitstap door de volgende straten Hondstraat, Groote Markt, Dixmudestraat, Surmontstr.Boesinghestr., Vandenpeere- boomplaats, Boterstr., de Stuersstr., René Colaertplaats, Statiestr., Tempelstr., Boter straat, Rijselstr.Merghelynckstr. en Hond straat (tot aan 't lokaal). De eereleden van Ypriana zullen er aan houden zich talrijk bij deze huldebetooging aan te sluiten om zoodoende aan den verdien stelijken voorzitter hunne genegenheid te betuigen. des peintres Ed. et Mich DUTRIEU dépasse en succès toute espérance permise par ces temps de crise. Est-il croyable que déja Lundi passé la moitié des tableaux étaient vendus et pourtant il en est ainsi. L'on a beau se dire que ce sont des artistes trés appréciés et con- nus, cela n'empêche de trouver la chose extra ordinaire. II est vrai que la belle salie du ROYAL si bien éclairée, ne trompe pas les amateurs d'art. Que ceux ci se dépêchent, Dimanche 17 courant est le dernier jour de l'exposition. Entréelibre par la rue du Passage. La réunion, a laquelle assistent M. le dépu- té Dr H. Brutsaert et M. B. Vermeulen, bourgmestre de St-Jean, s'est ouverte a i5 heures sous la présidence de M. l'avocat A. Butaye. M. L. Geuten, de Wervicq, étant légère- ment indisposé, s'était fait excuser. M. le Président annonce qu'jl a regu offi- cieusement de bonnes nouvelles quant a la question du paiement en argent des indem- nités a remploi. On peut espérer que l'audien- ce ministérielle prochaine donnera satisfac tion. M. le Président dit que la délégation profi- tera de cette entrevue pour rappeler £u ministre la promesse faite aux communes de régler définitivement leurs dommages de guerre dans le plus bref délai, et pour lui de- mander également de bien vouloir nommpr un suppléant a la présidence de notre tribu nal des dommages de guerre qui, par suite de la maladie du président effectif, ne peut siéger depuis plusieurs semaines, ce qui cause On retard énorme dans la liquidation des affaires encore en suspens devant ce tribunal. La démolition des abris donnant toute satisfaction aux communes qui ont commence le travail et avangant normalement, la réunfön décide qu'il n'y a pas lieu de revenir sur cette question pour le moment. Er suite a lieu un échange de vues sur diffé- rentes questions touchant les dommages de guerre et, après avoir décidé d'attendre le résultat de l'audience ministérielle avant de se réunir a nouveau, le président léve la séance a 16 heures. aan alle prijzen ter DrulclceriJ DU MORTIER 34, Boterstraat, 3-4.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 1