Crédit Foncier de Belgique I 3 BELGISCH GROND KREDIET Uitgifte van Grondobligatiën BANQUEdeCOUIÏTRAI uit te schrappen die er, volgens de ontvangen ministerieele omzendbrieven, in moet komen. Waarom ze er niet inzetten op gevaar na onze genomen beraadslaging nogmaals niet goedgekeurd terug te krijgen M. D'Huvettere. Wij zijn geroepen te beslissen hoeveel de belastingschuldigen als straattaks zullen moeten betalen, en de veran dering, die de heer Gouverneur ons oplegt, moeten we volgen. Doch gezien de taks niet hooger dan de grondbelasting vastgesteld wordt, is het niet noodig nog te zeggen dat zij niet hooger mag zijn. M. Missiaen. Wij weten dat het een overbodigheid is. M. Leuridan. Ja maar een overbodig heid die het gevaar meebrengt door den heer schepen Missiaen aangehaald. M. Sobry. Laat ons dan de voorgestelde beraadslaging ongewijzigd stemmen. MLemahieu De heer Gouverneur neemt algemeene besluiten waaraan al de gemeen ten zich moeten onderwerpen maar die, wan neer zij nageleefd worden, daarom in de ver ordeningen niet moeten opgenomen worden. M. Sobry. Wij zijn alien t'akkoord dat die bepaling er niet noodig is, maar vermits zij ons opgelegd wordt laat ons daaraan vol doening geven. Ik stel voor tot de stemming over te gaan. Stemmen ja de heeren Missiaen, Lema hieu, Delahaye, D'Huvettere, Leuridan, Soete, Bonnet, Coutelle, Vandammeen Sobry; onthouden zich de heeren Vergracht en Vermeulen. 4. Tuindagfoor iq32 Verpachting Lastenkohier. M. Lemahieu. Gezien er eenige onge makkelijkheden opgerezen zijn tijdens de ver pachting der standplaatsen van het laatste Kattefeest, hebben wij het geraadzaam gevon den enkele veranderingen aan het alsdan opgesteld lastenkohier te brengen. Nu wordt er voorgesteld de openbare verpachting der standplaatsen voor de aanstaande Tuindag foor te doen doorgaan op Vrijdag i5 April aanstaande. De instelprijs is vastgesteld op 18 fr. den loopenden meter voorgevel op een diepte van 6 m., hetgeen dus 3 fr. maakt vóór een oppervlakte van een vierkanten meter. Achter die eerste 6 meters zal de overige grond verpacht worden aan 2 fr. den vier kanten meter. Tijdens de foor zal er slechts een enkele plaats mogen toegestaan worden voor elke soort inrichting wier oppervlakte meer dan 100 m2 beslaat, dit om te beletten twee gelijke inrichtingen te hebben die elkan der zouden kunnen benadeeligen. De open molens worden aangerekend als vierkant en hun middellijn genomen als lengte van den voorgevel. Er zal een bijzondere plaats vóór de Halle voorbehouden worden voor de zeil- kramen die gewoonlijk maar den Zondag komen en die als standplaats den prijs van 3 fr. per loopenden meter voorgevel zullen moeten betalen. Dit zijn natuurlijk slechts instelprijzen die hier aangegeven worden en die tijdens de openbare verpachting kunnen verhoogd worden. Het schepencollege heeft bet recht de niet verpachte plaatsen aan te vullen, op voorwaarde dat er nog geen andere inrichtingen van denzelfden aard op de foor staan. Tijdens de aanbesteding zullen de aanbieders moeten verklaren welk ambt zij uitoefenen of welke soort inrichting zij uit baten, en het zal hun verboden zijp op de foor een ander beroep uit te oeienen of een andere inrichting uit te baten Het schepen college behoudt zich ook het recht voor de plaat sen niet toe te kennen bij onvoldoende aan bod, de aanbieder te kiezen zonder verplich ting de hoogst biedende te aanvaarden op voorwaarde dat de volgende aanvaardt den hoogst geboden p ijs te betalen. Het zal ver boden zijn een inrichting te laten plaats nemen langs een andere van zelfden aard die reeds bestaat, behalve voor het gedeelte bij de halle voorbehouden aan de zeilkramen. De aanbieder zal enkel over de plaatsruimte mogen beschikken die hij betaald heeft en voor de woonwagens, die de foorkramers liefst bij hunne inrichting hebben, zal er 2 fr. den vierkanten meter moeten betaald worden en zullen zij toegelaten worden voor zooveel er plaats over is De andere wagens zullen op een plaats moeten gesteld worden door het schepencollege aangewezen, dit om den branddienst beter te kunnen verzekeren. Met hetzeltde doel zal er op de foor zelf cok bij tusschenpoozen een plaatsruimte moeten openblijven. Den dag der aanbesteding zal de gansche som der aanbieding moeten betaald worden, en de gehuurde standplaatsen zul len aan anderen niet mogen afgestaan worden zonder uitdrukkelijke toestemming van het stadsbestuur. Het schepencollege zal over de standplaatsen, die twee dagen vóór de ope ning der foor en dit zonder verwittiging van laattijdig aai komen, mogen beschikken naar goeddunken en zonder de minste vergelding. Voor het begin van het Tuindagfeest was men eerst van gedacht dit op 7 Oogst te bepalen en het feest te doen duren tot i5 Oogst. Doch de foor begint eigenlijk den Zaterdig avond om 6 uur, er is alsdan concert en het ware, volgens mij, toch lastig dat de fooi kramers alsdan geen koekje of iets anders zouden mogen verkoopen. Daarom denk ik, doch de raad zal daarover beslissen, dat het best ware te zeggen dat de foor begint den Zater dag 6 Oogst, om 18 uur, en eindigt den Dins dag, 16 Oogst, omdat er in alle almanakken en ook in die der foorkramers staat dat de Tuin dagfoor tien dagen duurt. Ik denk dat de raad daartegen geen bezwaar zal hebben, daar dit jaar een uitzonderlijk jaar is gezien de eerste Zondag der Oogstmaand slechts op den zeven sten komt Voor de openbare verpachting der standplaatsen zal de markt verdeeld worden in twee trapeziums, bij het Nieuwwerk zal er alzoo nog plaats overblijven voor een groote foorinrichting van minstens 100 m2. De politie zal gemachtigd zijn het overige vrij gebleven gedeelte nabij de Halle te laten bezetten aan 2 fr. den loopenden meter voorgevel per dag. En een laatste bepaling in het lastenkohier is, hetgeen we vroeger niet voorzien hadden en dat in bijna alle lastenkohieren van andere steden vermeld staat, dat het schepencollege beslist over alle onvoorziene gevallen. M. D'Huvettere. Ik kan mij aansluiten bij deze voorwaarden en bij het bepalen dat de foor den Zaterdag avond begint, ten andere ik heb dit heel mijn leven geweten dat den Zaterdag avond de reus de Torrepoort in kwam. Doch voor een verpachting is de rang van eerstkomende van groot belang en om niemand uitte sluiten van de inrichtingen van meer dan 100 m2 oppervlakte, zou ik liever in het lastenkohier bepaald zien dat alle aan vragen per aanbevolen brief moeten gedaan worden. M. Delahaye. Maar de verpachting ge schiedt openbaar. M. Missiaen. Het is alleen maar wan neer een inrichting reeds een. plaats gehuurd heeft, dat er geen tweede van denzelfden aard meer aanvaard wordt. - M. D'Huvettere. De plaats wordt dus niet toegekend aan wien ze eerst vraagt maar aan dezen die er het meest voor biedt. Dan ben ik daarmede t'akkoord. M. Vandamme. Als ik het goed verstaan heb, ziin alle foorkramers toegelaten aan de aanbesteding deel te nemen, doch ik begrijp niet waarom een tweede inrichting niet mag komen wanneer er reeds een dergelijke op de foor staat. Zulke uitsluitende bepaling is na- deelig voor de stad. M. Missiaen. Wij moeten niet alleen zor gen voor de belangen der stad, maar ook voor die der foorkramers. Zoo, tijdens de laatste foor, waren er hier twee autoskooters, de eene heeft geld gewonnen maar de andere heeft er voorzeker veel verloren. Het is om dergelijke gevallen te vermijden dat wij nu deze bepaling voorstellen. M. Vandamme. Elders zien wij nochtans twee of soms meer inrichtingen van denzelf den aard op dezelfde foor. M. Missiaen. Ja, in veel grootere steden dan hier. M. Vandamme. Het schepencollege zal beslissen over de plaatsen die niet ingenomen worden, zal dit soms geen aanleiding geven tot moeilijkheden M. Lemahieu. Dit is nu voorzien en wan neer twee dagen vóór de opening der foor de inrichting niet aankomt en niets heeft laten weten, dan is de aanbesteder niet meer gerechtigd nog aanspraak te maken op zijne plaats waarover het schepencollege vrijelijk mag beschikken. M. Vandamme. Er wordt voorgesteld de foor te openenden Zaterdag avond omóu., doch 's morgens is er hier markt en mogen de foorkramers alsdan reeds niet openen M. Lemahieu. Neen, zij mogen niet. Tijdens het laatste Kattefeest zijn er enkele inrichtingen die den Zaterdag morgen reeds openden en seffens nadien ontvingen wij hier klachten van andere foorkramers die zegden dat zij niet wisten dat zulks toegelaten was en dat zij nu niet gereed waren om ook op hunne beurt te openen. Het is daarom dat wij het thans beter geoordeeld hebben een uur voor de opening der foor te bepalen, om alle moei lijkheden te vermijden. I Rjamlooz» Maatschappij gesticht is 1835 INTREST 5 ZUIVER VAN ALLE TEGENWOORDIGE EN TOEKOMENDE LaSTEN Die obligatiën uitgegeven door deze maatschappij I met een bestaan van bijna'100 Jaar, en beschermd door de SOCIÉTÉ GÉNÉRALE DE BELGIQUE, zijn eene volstrekt zekere plaatsing. I Onder meer zijn zij geklasseerd in de portefeuille van de ALGEMEENE SPAAR- en LIJFRENTKAS en van talrijke maatschappijen. AGENTSCHAP Naamlooze Vennootschap gesticht irTl873 T P E R Hypotheekleeningen aan voordeelige voorwaarden. M. Vandamme. Ik vind dat Vper zich in een uitzonderlijk geval bevindt daar het hier juist den Zaterdag marktdag is. M. Lemahieu. Wilt gij dat de raad daar over beslisse, mij is het goed. M. D'Huvettere. Waarom nu veranderen hetgeen reeds zoo lang bestaat? M. Lemahieu. - Ik ben er ook niet voor. Den Zaterdag avond om 6 u. wordt het vaam- del aan het stadhuis geheschen, de klokken gaan aan 't luiden en er wordt alsdan ook nog een concert gegeven, zoodat feitelijk de foor slechts 's avonds begint, zooals dit op de plak brieven vermeld staat. M. D'Huvettere. Wie zal er beslissen dat er een inrichting van denzelfden aard is als een andere M. Lemahieu - Het schepencollege, daar het nu voorzien is dat het over alle onvoor ziene gevallen zal mogen beslissen. M. Sobry. Is er nog middel den Zaterdag vóór Tuindag de marktkramen op de maikt te plaatsen M. Lemahieu. Neen. M. Sobry. Waarom dan de foorkramers niet toelaten hunne inrichtingen te openen Ik zou veel liever hebben dat die menschen twee Zaterdagen in plaats van een mogen opendoen en dat het hun alzoo gt geven ware nog wat geld te verdienen. M. Leuridan. Ik weet niet of Dinsdag i6n Oogst een doode dag is, maar volgens mij ware het ook beter de loor den Zaterdag mor gen te laten beginnen. Daarbij houd ik er ook nog aan te doren opmerken dat er niets slech ter is dan achter den rug te verpachten eens de openbare aanbesteding is geschied. Dit verwekt de grootste verbittering onder de belanghebbenden, zooals in het geval dat ik u vroeger heb medegedeeld. Ik hoop dan ook dat zulks nooit meer zal gebeuren. M. Lemahieu. Dit geval door den heer Leuridan bedoeld was niet te wijten aan hét schepencollege, doch daar we thans in open bare zitting zijn mogen wij daarover niet ver der uitweiden. M. Sobry. De openbare verpachting is vastgesteld op den i5 April, nu zijn we reeds den nn, zoodat ons geen voldoenden tijd meer overblijft om aan deze verpachting de noodige ruchtbaarheid te geven. M. Lemahieu. Maar deze ruchtbaarheid is reeds gedaan. M. Vermeulen. Ik kan niet goed ver staan waarom, wanneer de hoogste aanbe steder de middels niet heeft om te betalen en de tweede aanbieder in zijne plaats gekozen wordt, deze laatste verplicht is den hoogst geboden prijs te betalen. Een mededinger zou alzoo uit jaloerschheid de prijzen kunnen op jagen om een anderen te benadeeligen en een overtolligen prijs te doen betalen. Dit ware niet aannemelijk en het ware beter, volgens mij, den tweeden aanbieder deze verplichting niet op te leggen maar den door hem geboden, prijs te aanvaarden. M. Lemahieu. Ja, ik vind deze verande ring redelijk. M. Sobry. Gaat de raad t'akkoord met het voorstel van den heer Vandamme om de foor den Zaterdag morgen te laten beginnen en te eindigen op O. L. Vr. Hemelvaart M. Lemahieu. Alzoo zou de Tuindagfuor ook tien dagen duren. Dit voorstel wordt met eenparige stemmen aangenomen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 3