-"Str CESAR MOTTRIE 8 a. 65 Bouwgrond Openbare Verkooping René Vermeersch 5 Nagels met Koppen Gewestbond der Kroostrijke Gezinnen - Yper VELOKOEltSEN l'aise que dans un fauteuil elle colle a la route. Remar- quez comme les changements de vitesse sont silencieux et aisés. C'est grace a la transmis sion Syncro-Mesh. Employez la roue libre facultative pour descendre cette cóte vous aurez l'impression de planer. Un simple coup de téléphone et vous trouverez une voiture a votre porte. Nous vous initie- rons aux a vantages de cette élé gante voiture et de notYe servi ce vous ne vous engagez a ricn. 3o, BOULEVARD MALOU Donderdag 28 April 1932 Gemeente BECELAERE Burgerlijke Stand van Yper VelomaKer, Lood- Zink werker* Maandag laatst heeft er in den gemeente raad een bespreking plaats gehad over een 'dagorde, gestemd door het socialistisch syn- 'dicaat, om te protesteeren tegen de zooge :zegde vermindering van den werkloozensteun, want naar wij vernemen is er geen spraak van vermindering, doch alleen maar van toe passing van het vroeger bestaande maar niet nageleefd reglement van den gewezen socia- üistischen minister Wauters. iDe heeren Missiaen en Bonnet, die er een handje van weg hebben om de zittingen van den gemeenteraad in kiesmeetings te veran deren, voerden er natuurlijk het hooge woord en beweerden dat de werkloozen niet genoeg meer trekken om voor hen en hun huishouden het allernoodzakelijkste te koopen. Welnu een toehoorder, die deze zitting bij •woonde, is or.s komen zeggen dat hij, niet ponder eenige verontwaardiging, heeft kunnen bestatigen dat sommige doppers toch nog .genoeg winnen om van 's morgens reeds te .«itten drinken in het socialistisch lokaal De •Ontvoogding Op zekeren dag dezer week, om 10 u. 3o 's morgens, heeft hij er namelijk met eigen oogen kunnen vaststellen dat er niet min dan vijf en twintig werkloozen daar -zaten groote pinten te drinken, terwijl enke len ervan aan vier verscheidene tafels zaten -te kaarten en anderen r.og hun tijd met het biljartspel verdreven. En dit niettegenstaande .het bestuur van het werkloozenfonds een besluit genomen heeft, waarbij het aan de doppers verboden is. van 9 u. 's morgens tot 5 uur 's avonds, de herbergen te bezoeken Dit feit, dat misschien reeds meer dan eens gebeurde en ongetwijfeld nog zal voorvallen, doet bij ons heel natuurlijk de vraag opkomen, indien sommige werkloozen niet genoeg trek ken om te leven, van waar zij dan het geld halen om binst de verboden uren in de Ont ■voogding te zitten drinken Wij zijn zoo vrij de aandacht van het be stuur van 't Werkloozenfonds daarop te vestigen, en vragen zoo het niet mogelijk -ware dat de politie wat meer een oog in 't zeil zou houden om zulke feiten ter kennis te bren .gen van de betrokken besturen, die dan, wij hopen het ten minste, handelend zullen weten .op te treden. Op Zondag 17 April viert het gewest Yper het tienjarig bestaan van den Landsbond der Kroostrijke Gezinnen. Te dier gelegenheid zal er in de feestzaal van de jongélingspatrónage, Lange Meersch 7, om 10 1 \i u voormiddag een studiedag gehouden worden alwaar de heer Karei Goetghebeur uit Oostende zal spreken over •de wet op de Famili v rgoediigen, en de heer Allewaert uit Iseghem, voorzitter van het provinciaal verbond der K. G over de belas tingen. Tot deze vergadering zijn al de bestuursleden van al de afdetlingen van het Gewest Yper, bijzonder en dringend uitge- noodigd. Na deze vergadering, om 12 1/2 u geza menlijk noenmaal in het gasthof Het Zweerd voor al deze die ingeschreven zijn. Om 2 ure namiddag, groote vergadering, in hetzelfde lokaal, voor al de leden van de bon den der kroostrijke gezinnen van geheel het gewest. Als sprekers zullen optreden de hee ren Depraeter en Beselaere. Er zal ook gezorgd worden voor een vermakelijk gadeel te. Het bestuur van den gewestbond verhoopt dat de plaatselijke afdeelingen zeer talrijk zullen vertegenwoordigd zijn. Te dien einde doen wij hierbij eenerr zeer dringenden oproep bijzonder gezien het groot belang dezer vergadering, die ook dienen moet als voorbe reiding tot het groot provinciaal congres dat dezen zomer nog te Yper zal gehouden wor den. Al wie kan trachte dus naar Yper te komen en de vergaderingen bij te wonen. Onze kampioen, Fons Ghisquière, liet ons niet lang op een overwinning wachten. Zon dag laatst legde hij de hand op den palm in den Grooten Prijs Suze te Rijsel, waar niet min dan 109 vertrekkers waren. 't Was een lastige en fel betwiste koers, waarin hij een groote meesterschap betoonde hij won er immers in prachtstijl. Le brillont Roadster 2-4 places 'HIVER est passé, voici, les beaux jours. Pour ^profiler du soleil, du grand'air, prenez le volant de la nouvelle Chevrolet 1932, éprouvez sa maniabilité en ville et sur la route elle se laisse conduire du bout des doigts. Et elle est si confor- table A du 80, du 100, du t o, vötfs vous sentez aussi a f Tel. 149 Yp Fons zit tegenwoordig in uitstekenden form en denkelijk zal hij ons nog met schoone uit slagen verrassen. Zondag morgen trekt hij nogmaals naar Rijsel, waar hij Le Grand Prix de la Foire» betwist, en 's namiddags zullen wij hem aan den trok zien in den velodroom te Ingel munster. De sportliefhebbers, die wenschen naar Ingelmunster mede te gaan om er onzen ren ner aan te moedigen, kunnen zich laten in- schi ij ven bij Debeer, «Sportwereld», Statiestraat. Vertrek om 1 ure per autobus. Prijs slechts 8 frank. Studie van den Notaris Paul Degpyse te Becelaere. in één zitdag om 4 uur namiddag, te BECELAERE, ter herberg De Drie Koningen bij J. Termote, van palende Oost het Nieuw Kalsijdje met eene breedte van n m. 80. Gebruikt zonder geschreven pacht door Verbrugghe-Engels te Becelaere mits 20 fr. 's jaars. Verklaringen van den 8 April tot i5 April iq3z Geboorten Sinnaeve Georgette, Bruggesteenweg, 124. Vallaeys Orinda, Paddevijverstraat, 1. Lampaert Joseph. Rijsselsteenweg, 45. Dhondt André, Pannenhuisstraat, 40. Huwelijken Coene Regerius, bediende te Moescroen en Decan Celina, bediende te Yper. Barbez Julianus, metser te Voormezeele en Soetaert Bertha, fabriekwerkster, te Yper. Saesen Albertus, haarkapper en Beddelee'm Luclenne, z. b., beiden te Yper. Overlijdens Castelein Martha, 44 j., huisboudster, echt* Decrock Oscar, Lange Thouroutstraat, 25. Vandenberghe Irma, 47 j., z. b.( ongehuwd, Poperlnghesteenweg, 8. Riquière Germana, 24 z. b., ongehuwd, Neerstraat, 7. Vallaeys Orinda, 7 dagen, Paddevijverstraat, 1. Huwelijksbeloften Arthur Vanderbeken, metser, en Rachelle Oelbecque, z. b., beiden te Yper. RemiCrombez, telefoonbediende, te Vlamertinghe en Julia Lebbe, dienst meid, te Yper. Cyrillus Sinave, landbouwer, te Yper en Magdalena Nuytten, z. b., te Obeiuwë. Daniel Obyn, daglooner, en Helena Terryn, huishoudster, beiden te Yper. Marcel Bourrée, werkman, te Leysele en Rachella Six, z b., te Leyaele, voorheen te Yper. Albert Beernaert, fabriekwerker, te Yper en Anna Matten, fabriekwerkster, te Poperingbe. Petrus Vanderghote, werkgeleider en Lucienne Hollebeke, z. b., beiden te Yper. Gustavus Verleure, smid, te Yper en Helena Herreman, naaister, te Vlamer tinghe. Achilles Aernoudt, z. b., schepen der gemeente Hollebeke, er gehuisvest en Marguerite Dufloo, z. b., te Yper. CAFÉ AU CHAMP DE MARS 2, Esplanade, YPER heeft de eer aan het publiek kenbaar te ma ken dat hij zich komt te plaatsen als

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 5