D'YPRES HULDEBET00GING HEER AIME GRUWEZ 13e Jaar, N° 3 - 23 April 1932 13e Année, N° 3 - 23 Avril Weekblad voor bet Arrondissement Yper Tel. 500 35 ct. het nummer JournaJ hebdomadaire de I'Arrondissement d Ypres Voorzitter der Harmonie Vpriana HET yPERSCHE Oar Vwveniglng der Geteisterde». 4ar Yparache Clubs, etu. Beheer, Opstel en Aankondigingen 34, Boterstraat34, Yper Abonnement 18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 is. Men kmx insshrijttn In alle Belgtsihe postkantoren Naunloose artikels geweigerd LA REGION Orv«no de l'Association des Slnistréa, des Clubs Yprojs. etc. Ridaction, Administration et Pabltclté 34, rue au Beurre, Ypres Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On peul t'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non stgnis sent relasès Zooals het te verwachten was, heeft het feest, Zondag laatst, door het Bestuur en de werkende leden der Harmonie Ypriana inge richt om het tienjarig voorzitterschap van den Heer Aimé Gruwez te vieren, den meesten bijval genoten. En kon het anders Wie kent er niet den populairen en sympathieken Aimé, den rond- borstigen en jovialen Yperling, den man van alle feesten Schikt men iefs te doen of wil men iets inrichten, het is bij hem dat men gaat om raad en hulp en met hem is het wel- lukken ervan op voorhand verzekerd. Voor de Harmonie Ypriana is hij een perel van een voorzitter zooals er nergens een te staat, voor zijn muzikanten is hij een waren vader, voor de andere maatschappijen waar van hij bestuurslid is,en ze zijn talrijk is hij de rots waarop men bouwen mag, den man op vvien men nooit te vergeefs beroep doet, en voor al zijne medeburgers is hij de minzaamheid en gedienstigheid in persoon. Is het te verwonderen dan dat, van zoodra het nieuws van deze viering in stad bekend was, de toetredingen van alle kanten toe stroomden, zoodanig dat 'het inrichtend Co- miteit zich, tot zijn spijt, gedwongen zag al die spontane blijken van genegenheid, al die vragen van Ypersche maatschappijen die zich ook bij deze hulde wilden aansluiten, beleefd van de hand te wijzen om aan het feest, door de Harmonie Ypriana ingericht, zijn intiem familiekarakter te bewaren. Doch, was alle officieele deelname van andere maatschappijen aan het feest niet toe gelaten, toch hadden zij eraan gehouden zich uit ganscher hart en in groot getal bij de feestvierenden aan te sluiten om aan den held van den dag hunne groote gehechtheid, ge negenheid en dankbaarheid te bewijzen, en alhoewel zulks niet aangevraagd was, hadden talrijke inwoners hunne huizen bevlagd om aan dit feest nog meer luister bij te zetten en aan den jubilaris de welgemeendheid hunner deelneming te bewijzen. Het is dan ook, nadat de heer Gruwez door de Harmonie en het bestuur ervan tot aan zijn woning afgehaald werd, waar het muziek hem met het Ypersch volkslied begroette, en daar na naar Lapiere's huis begeleidde, te midden een bomvolle zaal dat de plechtige ontvangst van den heer Voorzitter der Harmonie Ypriana doorging. Onder de talrijke aanwezigen bemerkten wij o. m. den heer Auguste Gruwez Loonis, den eerbiedwaardigen vader van den ge vierde, dezes kinderen Mijnheer en Mevrouw Edouard Gruwez Benoot en den heer Advo- kaat en Mevrouw Henri Delobel-Gruwez Mevrouw Armand Dorck-Vermeulen en Me vrouw Hector Vermeulen Yïeynne het vol ledig Comiteit der Harmonie Ypriana met de heeren Armand üonck, eerevoorzitter, A. Weckesser, ondervoorzitter, M. Bagein en J. Seys, luitenanten, R. Cardinael, secretaris, R. Biixys, C. Cornilli?, T. Thanghe en M. Andries, commissarissen het Comiteit der Symphonie Ypriana met de hh. N. D'Huvet- tere, voorzitter, R. Bouquet, D' Deroo, G. Ver sailles, Gust. Mahieu en Van Wassenhove het brandweerkorps van Yper vertegenwoor digd door de heeren Commandant M. Ver gracht, luitenanten E. Seys en Dr Dochy, en adjudant G. Delahaye de Har dels- en Nijverheidskamer met haar voorzitter heer Hector Vermeulen, en haar bestuursleden Ed. Tcussaert, Julien Tahon, Fl. Vande- voorde en Leon Vandevoorde een afvaardi ging van La Ligue des Poilus de France met de heeren Tiberghien en Clayes ver scheidene andere maatschappijen en een overgroot aantal eereleden vin YpriaDa en vrienden van haar verdienstelijken Yoorzitter, waaronder de heeren advokaat Arthur Butaye, P. Vandenbraambussche, politiecommissaris, Cyr. Schmidt, Petit, rustend kapitein der Rijkswacht, luitenant Nicolaï, R. Delobel, en andere en andere die zich in de ruime zaal verdrongen. De heer Arm. Donck Vermeulen, eerevoor zitter der Harmonie Ypriana, opende het feest en sprak volgende rede uit Damen en Heeren, Zooals in een huisgezin de merkwaardige gebeurtenissen en verjaringen herdacht wor den, zoo ook in de groote familie Ypriana gevoelen wij samen in leed en smart, in vreugde en vermaak, en vieren de blijde en voorname gebeurtenissen, of betreuren de ongelukkige en droevige voorvallen. Damen en Heeren, Vandaag is het een blijde dag, een zonnige dag Vandaag vieren wij een voorname ge beurtenis, hfet tienjarig voorzitterschap van Mijnheer Aimé Gruwez. Tien jaren, is een tijdperk dat telt in een maatschappij, bijzonderlijk, als het ambt ge wichtig is, en zoo verdienstelijk vervuld wordt als het voorzitterschap van Mijnheer Gruwez. 't Is daarom, dat de datum van heden op een bijzondere wijze dient onderlijnd te wor den in het gulden boek onzer geschiedenis, dat moet bewijs leveren van onze achting en dankbaarheid jegens onzen achtbaren voor zitter van Ypriana's Harmonie. Damen en Heeren Ik was zinnens de loopbaan van den heer Voorzitter te beschrijven, zijne daden op te sommen. Ik heb er aan moeten verzaken 1 Het ware te lang Ik zou moeten zijn leven nagaan sedert tien jaren en hem volgen van dag tot dag, want geen dag gaat voorbij zon der dat hij iets, groot of klein, heeft bijge bracht voor zijne maatschappij of hare leden. Niettegenstaande den verren afstand in 't begin van zijn voorzitterschap, toen hij nog te Poperinghe verbleef niettegenstaande drukke bezigheden en deelname in besturen van talrijke maatschappijen niettegenstaande zijn huiselijk verdriet, kommer en wee, toen hij Madame Gruwez, die een weldoenster was van Ypriana en wier nagedachtenis ik hier met allen eerbied begroet, met de medelij- denste liefde en geduldigste zorgen omringde, is hij, altijd en overal, de eerste en de laatste geweest. Met minzaamheid, dienstvaardig heid, opoffering heeft hij het bestaan der Harmonie verzekerd en hare belangen ge diend. Getrouw aan het doel der stichters, aan 't werk en den wil onzer betreurde dooden, wiens verdiensten hij bij iedere gelegenheid vereert en wiens nagedachtenis hij onder ons doet voortleven, en welke ik hier ook met ontroering herdenk, heeft hij de zedelijke en kunstmatige waarde der harmonie doen rijzen en gebracht tot een hoogte, die weinig lief hebberskringen evenaren. In alle toestanden, bewust van zijn ambt en plicht, heeft hij de maatschappij, waarvan hij het roer in handen heeft, hoog gehouden en is opgetreden als een voorbeeld van een stuur man. Mijnheer de Voorzitter, Als Eere-Voorzitter van den muziekkring- Ypriana, benaming waarover ik fier ben, heb ik de eer, in naam der leden en eereleden, u geluk te wenschen voor uw tienjarig bestuur en u te bedanken voor uwe wijze leiding, en ik druk den wensch uit nog lange jaren en meermaals uwen welverdienden en nooit ge-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 1