-HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK YOGHOURT Depot Juf. D'HONT 19, Arenbergstraat, Antwerpen Grondpaudobligatiêü 5,00 °/0 netto Wytschaete Herleeft zijn der Harmonie Ypriana, als men aan zijn zijde staan heeft een ondervooi zitter met name Arthur Weckesser. Voor wie de gevoelens kent, en zij zijn hier t drijk tegenwoordig, waarmede de bestuurs leden en werkende leden ten opzichte hunner maatschappij bezield zijn, dan moet men met mij bekennen dat, in zulke voorwaarden, het voorzitterschap der Harmonie Ypriana een waar kinderspel is. De rede van onzen achtbaren Eere voor zitter is een aaneenschakeling van bloemtuilen mij aangeboden, en die bloemen maken zoo een giooten hoop uit dat ik te vergeefs een korf zou zoeken groot genoeg om ai die bloe men te'bevatten. Maar ik zal mij maar toe laten die zelfde bloemen boven uwe hoofden uit te strooien, opdat iedereen van U er zijn rechtmatig en redelijk deel zou van mede nemen. En eerst en vooral moet ik er de schoonste van aanbieden aan onzen achtbaren Eere voorzitter, heer Armand Donck. Gij kent hem allen, nietwaar. Nederig van karakter, zonder glorie of beslag, zijn eenigste strekking is den bloei der maatschappij te bewerken in 't algemeen en dienst te bewijzen aan elkeen van ons in het bijzonder. Het is voor mij een schoone gelegenheid om aan onzen verdienstelijken Eere-voorzitter, in naam der besluurs- en werkende leden, in naam ook van onze eereleden, hem hier in 't openbaar onzen meest hartelijken dank aan te bieden. Een woord van dank ook aan onzen sympa thieken ondervoorzitter, hr Arthur Weckesser. Toen wij een ondervoorzitter vandoen hadden, zegde onze betreurde Albert Van Egroo tot mij President, zoekt niet ver, gaat tot bij Mr Arthur Weckesser en gij zult in hem den persoon vinden dien gij noodig hebt. En Albert sprak waarheid. Onze achtbare onder voorzitter is een voorbeeld voor ons allen. Altijd tegenwoordig op de herhalingen, is hij steeds met demgoeden gang der zaken bekom merd, en ik persoonlijk weet hoe gelukkig hij is, wanneer hij een der onzen dier st kan bewijzen. Het is ook een plicht voor een voorzitter, een woordje toe te sturen tot al zijn bestuurs leden en ze te bedanken voor de goede raad gevingen die zij hem onophoudend geven, voor de menigvuldige diensten waarmede zij hunnen voorzitter helpen. Maar laat mij toe een bijzonder bloempje aan te bieden aan onze luitenanten, de heeren M. bagein en JSeys. Gij weet het nietwaar, de wind vlak in het Zuiden, de lievelingen in tijds binnen van Dax ol Angoulème, en de vreugde is groot bi) onzen vriend Maurice. En ongetwijfeld heeft de harmonie haar deel van die vreugde, want dan zorgt hij seffens voor schoone, prachtige prijzen voor de tombola der werken de leden op b' Cecilia dag en ook voor de tombola die op ons S* Cecilia bal kosteloos aan de damen aangeboden wordt. Dank, beste vriend Maurice, hartelijk dank. Wat den luitenant Seys betreft, hij verge noegt zich niet alleen zijn voorzitter te helpen en bij te staan, maar hij is nog een voorbeeld voor de burgersjeugd. Hij staat immers in 't gelid nevens de werkende leden, en is ook spelend lid van Ypriana. Mocht zijn voorbeeld nagevolgd worden, niet alleen tot welzijn on zer maatschappij maar ook tot welzijn der tegenwoordige samenleving. Te midden die groote hoeveelheid bloemen heb ik daar nog een bijzonder bloempje bemerkt, licht en schoon, lief van kleur en zelfs zeer aangenaam van geur. Het schijnt vol krachten en bestemd om een schoone, groote bloem te worden die iedereens bewon dering verwekken zal. En ik heb dit voorbe houden voor onzen nieuwen vriend en Chef, heer Frangois Deridder. Zes maanden is het geleden, Chef, dat wij onze keurbende in uwe handen toevertrouwden. Al onze leden zijn echte muziekliefhebbers die, op kunstgebied, geen ander streven kennen dan hooger op. Gij van uwen kant, Chef en vriend Deridder, hebt bewezen dat gij de rechte man zijt op de rechte plaats. Het bestuur rekent op u en gij ook moogt op ons rekenen. En onder die bloemen vind ik er nog een bijzonder schoone, juist van pas om op een ferme borst te prijken, en deze heb ik voorbe houden om ze aan te bieden aan dezen die was, is en blijft den stichter onzer harmonie, onzen Onderbestuurder, heer Georges Van Egroo. En nu om te eindigen, een woord van dank aan de werkende leden. Voor U, beste leden, heb ik de schoonste bloemen gespaard. Moeilijk valt het voor mij U op dit oogenblik uit te drukken wat er hier in mijn binnenste spreekt. Dank aan U, omdat gij sedert 10 jaren de leden vormt van mijne tweede familie. Dank aan U, voor al de aangename stonden gedu rende 10 jaren in uw midden doorgebracht. Bij ons Yprianisten is er iets meer dan broederlijkheid en vriendschap, ja er is liefde onder elkander. Alle vijf en zeventig leden, die hier voor mij staan, van de oudste tot de jongste, van de grootste tot de kleinste, allen zonder een uitzondering beminnen hunnen voorzitter. Mochten wij nog vele jaren zoo samen doorbrengen tot bloei en groei onzer schoone maatschappij, tot eere onzer geliefde stad. Mochten wij aan onze medeburgers het bewijs geven dat bij ons de belgische leuze toegepast wordt Eendracht maakt macht De voorzitter bedankte vervolgens zijn collega, den heer D'Huvettere, voorzitter der Symphonie Ypriana, den heer commandant Vergracht en zijne officieren, alsook detalrijke Eere-leden daar tegenwoordig. Hij beloofde in de toekomst, zooals in 't verleden, zorg te dragen om prachtige avondstonden in te richten, en eindelijk wist hij een woord van dank toe te sturen tot de heeren der Handels en Nijverheidskamer, alsook tot de Poilus de France daar ver tegenwoordigd door de heeren Tiberghien en Clayes. Le président remercia les Poilus de France pour leur témoignage d'amitié exprimé par M. Tiberghien Les Yprois», dit le Président, qui ont c'ü quitter leurs foyers pendant la grande tourmente, n'oublieront jamais qu'ils ont été rfgus a bras ouverts en France. Je vous remercie infioiment et comptez sur toute ma sympathie Daarna werd de eerewijn aangeboden en na eens smakelijk op de goede gezondheid en het l.ing leven van den jubilaris gedronken te hebben, trok de harmonie, onder het spelen der meest opwekkende stapmarschen en ge volgd door een groot getal eereleden en vrien den van Ypriana, door de bijzonderste stra ten der stad. Onderweg, werd er nog eens aan de woning van den heer voorzitter stilgehou den, waar de harmonie opnieuw de Marsch Aimé Gruwez liet hooren, waarvan het laatste gedeelte ditmaal door al de aanwe zigen geestdriftig meegezongen werd- Hieronder volgen de woorden Ic REFREIN Aimé, Aimé, Uw naam zegt liefde en vrede, Aimé, Aimé, Is lief in daad en rede, Aimé, Aimé, Gij zijt de ziel van geheel ons stêe, Daarom beste President, Door ons wordt gij nu vereerd, IIe REFREIN Aimé, Aimé, Laat ons Uw name zingen, Aimé, Aimé, Laat ons Uw daden klingen, Aimé, Aimé. Uw name dreune ter stêe Wie roept er Wie roept er mee, Leve lang, Leve lang Aimé. De stoet trok vervolgens verder op door de Boterstraat, de Stuersstraat, René Colaert plaats, Statiestraat, Tempelstraat, Boter straat, Rijselstraat, Merghelynckstraat en Hondstraat, waar de ontbinding in het lokaal der Muziekschool plaats had. Daarmee verliep deze eenvoudige maar welverdiende hulde aan een der grootste wer kers van Yper, maar de indruk die zij op de zoo talrijke deelnemers teweegbracht zal hen nog lang bijblijven en hunne genegenheid, die zoo algemeen gedeeld wordt, voor den heer Gruwez nog verlevendigen. Het Ypersche sluit zich uit ganscher harte bij die huldeblijken aan en biedt op zijne beurt aan den heer voorzitter der Harmonie Ypriana zijne levendigste dankzeggingen aan voor al het goede dat hij voor de stad Yper en hare bevolking gedaan heeft en nog doet. Aimé Gruwez, voorzitter der Harmonie, heeft de eer zijn talrijke medeburgers en de maatschappijen te bedanken voor de genegen* hei'd hem bewezen, ter gelegenheid der plech tigheid van Zondag laatst. N. M. Telefoon 254.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypvtheken Fr. 120 000 000, - Stelt vsrhHjgbacr voor 5 jaar. Zesmaandelijksche coupons. KASBONS met premie voor hoog stens 5 jaar 3,7S netto, ieder jaar terugbetaalbaar. KASBONS, terugbetaalbaar na 6 maand, 3,25 netto. Kostelooze inschrijvingen bij den Heer MAURICE BAERT, te Yper Vandenpeereboomplaats, Nr 37. Uit de puinen gerezen als bij tooverslag, is Wylschaete wederom een onzer schoonste gemeenten geworden. De gemeenteraad van Wytschaete heeft niet alleen gezorgd om de huizen te doen herbou wen, maar die heeren hebben aan hun gemeen te een schoon en prachtig gemeentehuis geschonken, zeker wel een der schoonste van de streek, en op de groote dorpplaats hebben' zij een vaste kiosk doen optimmeren, die e 1 versiering ervan uitmaakt. Wytschaete herleeft Na den welgeluktea Carnavalstoet die onzeggeltjk veel volk naar Wytschaete lokte, heelt nu de inhuldiging plaats der nieuwe kiosk. Dus een muziekleest dat ongetwijfeld nogmaals veel volk zal bij brengen, wantin geheel destreek door zitten er vele en ware liefhebbers van die schoone kunst. Natuurlijk is het de gemeenle fanfare die belast is met het feest- in te richten. Het bestuur heeft een goed gedacht opgevat en de Harmonie Ypriana uitgenoodigd om te Wyt schaete een kunstconcert te geven, dat zal doorgaan op Zondag 8 Mei aanstaande. De Harmonie Ypriana uit Yper zal aan de inwoners van Wytschaete en ommeland dus het genoegen doen hun een waar kunstcon- cert op te disschen. Die vermaarde maatschappij kan reeds iets geven dat puik is. Het programma zal zonder twijfel een kunstprogramma mogen genoemd worden. De Harmonie Ypriana is niet vreemd voor Wytschaete. Reeds sedert den oorlog, onder 't bestuur van Albert Van Egroo, bracht Ypriana een bezoek naar Wytschaete. En de gemeente fanfare van Wytschaete luis terde dit jaar onze Ypersche Handelsfoor op. De Chineezen van Wytschaete zijn ook t'huis te Yper als 't carnavalstoet is. Zooals men kan bestatigen, bestaan er dus echte vriendenbanden tusschen Wytschaeteen Yper. De buurtspoorwegen, door de goede zorgen van M. Ghyselen, provinciale toezie ner, goed gesteund door den controleur F. Bories, steken ook een handje toe. Op Zondag 8 Mei is er een speciale tram ingericht die uit Yper vertrekt om 14 u., met stilstand te Kemmel alleen om te Wytschaete toe te komen om 14 u. 35. En die reis kost maar 4 fr. 5o heen en terug. De terugkeer geschiedt aan Ma Campagne steenweg naar Kemmel om 19 u. 3o. Stilstand te Kem mel, en aankomst te Yper om 20 u. o5. Een schoone gelegenheid voorwaar, om een aangenamen namiddag in kunst en gezon de lucht door te brengen. Die speciale tram is toegankelijk voor eenieder. mollainoia. GEZOND EN VOEDZAAM 6, Statiestraat, 6 YPER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 3