veeprTjskamp NOS ROUTES Handboogmaatsetiapplj Yper-Hoekje GROOTE SCHIETING Wit Kaaspapier Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Verslag der Vergadering van 10 Rpril 1932 Rouïbrugg-; - Haringhe 2000 Fr. - PRIJZEN - 2000 Fr. STAD YPER ZATERDAG 23 APRIL 1932 COM BA TSCHIETING ZONDAG 24 APRIL 1932 ten bureele van dit blad. De vergadering wordt te i5 uur geopend onder het voorzitterschap van den heer Advo- kaat A. Butaye.Nemen plaats aan het bureel de heeren Dr. H. Brutsaert, volksvertegen woordiger, en B. Vermeulen, burgemeester van St-Jan. De heerL. Geuten, van Wervick, ongesteld zijnde, liet zich verontschuldigen. De heer voorzitter laat aan de vergadering weten dat hij over enkele dagen een officieus bericht heeft ontvangen volgens hetwelk er goed nieuws op handen is voor wat betreft de betaling in baargeld der vergoedingen voor herbeleg. Alles laat toe te verhopen dat het aanstaande ministerieel verhoor voldoening zal geven. De afvaardiging der Federatie zal van dit onderhoud gebruik maken om aan den heer minister de belofte te herinneren die aan de gemeenten gedaan werd van al hare oorlogs schaden zoo spoedig mogelijk bepaald te regelen, en tevens om hem te vragen een plaatsvervangend voorzitter te willen benoe men voor onze rechtbank voor oorlogsschade die, wegens onpasselijkheid van den voor zitter, sedert verscheidene weken niet meer zetelt, hetgeen een groote verachtering ver oorzaakt in de eindvereffening der zaken die door de rechtbank nog moeten bekrachtigd worden. Daar de afbraak der onderstanden regel matig vooruit gaat en algeheele voldoening geeft aan de gemeenten die met de werken begonnen zijn, besluit de vergadering voor het oogenblik op die kwestie niet terug te keeren. Vervolgens heeft een zaakrijke gedachten- wisseling plaats over verscheidene kwesties de oorlogsschade aanbelangende en, nadat er besloten werd de eerstkomende bijeenkomst te beleggen na afloop van het ministerieel ver hoor dat nog moet plaats hebben, wordt de vergadering door den heer voorzitter, te 16 uur opgeheven. YPRES- PROVEN Parmi l s réfectiors de routes qui vier.nent d'étre autorisées, figure, pour notre région, la route d'Ypres a Poperinghe et son prolon- gement vers Proven, le trombon de Proven a Rousbrugghe devant être mis en oeuvre ulté rieurement. Cette nouvelle la parait, pour les lectturs de la Flandre Maritime comroe une con clusion trés heureuse au joli article que M. Van Merris a publié dans le Bulletin du Touring Club et que la Flandre Maritime a reproduit. La route d'Ypres a Poperinghe, qui traverse le bourg de Vlamertinghe, est la route qui conduit vers toutes les localités si pittoresques de ce coin de Flandre, sans en excepter la Flandre frangaise Cassel, le mont des Cats et son abbaye, le Mont Noir et le Mont Rouge, et en comptant en premier lieu les trois églises si caractéristiques de Poperin ghe. La route de Poperinghe a Proven longe le domaine de la Lovie qui fut durant la guerre, le Q. G. de l'armée anglaise. C'est l'ancien chateau des Van Merris, un batiment colossal, qui appartenait aux de Bergeyck a l'Armistice. Le chateau a été préservé, et le pare admirablement boisé, l'avait été égale- ment, lorsque des spéculateurs en immeubles, acquéreurs du domaine, ont abattu les plus beaux arbres, pour revendre ensuite, a son prix d'achat, la propriété dépouillée a un sanatorium. La réfection de cette route facilitera le tourisme dans ce joli coin de Flandre qui surtout a la saison de la floraison et de la cueillette du houblon présente un attrait tout particulier. (La Flandre Maritime). voor Rood Vlaamsch Rat Ingericht door de Boerengil le met mede hulp van de Gemeentebesturen Rousbrugge Haringhe, Crombeke, Beveren, Proven, Oost- vleteren, Stavele, Watou en Westvleteren voor de landbouwers en liefhebbers van Rousbrugge Haringhe en andere gemeenten. Landbouwers, indien gij iets wilt leeren cp 't gebied van veeverbetering, bezoekt in groep den belangrijken veepri;skampte Rous brugge Haringhe, op DINSDAG 3 MEI, om io ure. De prijskamp zal gr houden-worden in afge sloten ringen, de cfficiede lijst der ingeschre ven dieren, met opgave van herkomst en melkcontrole, zal er re veik;ijgtn zijn. Na de rangschikking zullen de rummers van de prijswinnende dieren seffens uii gehangen worden, zoodat ied re toeschouwer op zijn gemak den prijskamp met volle belangstelling zal kunnen volgen,bij middel van den catalogus, le Prijskamp Stierkalveren ingeschreven in het giboortebotk van 't Veekweeksyndicaat. i5ofr. Prijzen I' prijs 3o fr. Ge prijs to fr. 2' 25 fr. 7e io fr. 3e 20 fr. 8e io fr. 4' i5 fr g' io fr. 5e io fr. io' io fr. 2e Prijskamp Slieren hebbende al hun melktanden ingeschreven in het stamboek. 28 j fr. Prijzen ie prijs 5o fr. 6e ptijs 25 fr. 2' 45 fr. 7e 20 fr. 3e 40 fr. V i5 fr. 4e 35 fr. ge 10 fr. 5' 3o fr. 10' 10 fr. 3e Prijskamp Stieren met 2 tanden (ingeschreven) i8j fr. Prijzen le pi ijs 5o fr. 4' prijs 20 fr. 2e 40 ir. 5e 2 Ir. 3e 3o fr. 6" 20 fr. 4C Ptijskzmp Stieren met 3 tanden en meer ingeschreven 33o fr. Pri zen 1' prijs ico fr. 4' prijs 5o fr. 2e 8 a fr. 5' 40 fr. 3e 60 fr. 5e Prijskamp Jaarlingvaarzen (ingeschreven). 2o5 fr. Prijzen le prijs 40 Ir. 6' pri.s i5 fr. 2C 35 fr. 7' 10 fr. 3e 3o fr. 8' 10 fr. 4e 25 fr. 9' 10 fr. 5e 20 fr. io' 10 fr. 6e Prijskamp Vaarzen met 2 tanden (ingeschreven). 245 fr. Prijzen ie prijs 5o fr. 5e prijs 3o fr. 2' 45 fr. 6e 20 fr. 40 fr. 7e i5 fr. 8e 10 fr. 4e 35 fr. 7' Prijskamp Vaarzen met 4 en 6 tanden (ingeschreven) 245 fr. Prijzen ie prijs 5o fr. 5e prijs 3o fr. 2' 45 fr. b' 20 fr. 3' 40 fr. 7e i5 fr. 4e 35 fr. 8e 10 fr. 8' Prijskamp Melkkoeien (ingeschreven in 't stamboek). 365 fr. Prijzen i' prijs 5o fr, g' prijs i5 fr. 2" 45 fr. io' i5 fr. i5 fr. i5 fr. i5 fr. l5 fr. i5 fr. 3* 40 fr. ii* 4C 3o fr. i2e 5* 3o fr. i3° 6' 25 fr. 14* 7' 20 fr. i5* 8* i5 fr. Algemeene Schikkingen Art. 1. Slechts roode dieren zijn tot den prijskamp toegelaten. Art. 2. Elke deelnemer is verantwoordelijk voor alle ongevallen die zouden kunnen ge beuren. Art. 3. De inschrijvingen moeten geschie den per bulletijn die te verkrijgen zijn bij Emiel Vandaele, Ciombeke. Er moet voor ieder dier afzonderlijk een bulletijn ingevuld worden, die moet opgestuurd worden ten laatste den 8 April aan 't zelfde adres. Art. 4. Er zal 2 fr. te betalen zijn per inge schreven dier. Art. 5. De commissie behoudt zich het recht priizen in te houden of bij te voegen. Art. 6. Ieder dier moet een nummer aan hebben aan den kop welke slechts 's morgens voor dtn prijskamp zullen te verkrijgen zijn ter herberg Boerenhofbij Fl. Sohier. Art. 7. De uitreiking der prijzen zal onmid dellijk na den prijskamp plaats hebben ter herberg Boerenhof bij Fl. Sohier. Namens de Commissie De SchrijverDe Voorzitter, Fl. Sohier. C. F*ys Callewaert. BELANGRIJK NIEUiVS Het Comiteit deelt ons mede dat er twee schoone prijskampen zullen bijgevoegd wor den elk van twee prijzen gegeven door den Hr Oscar Vanden Bussche, dokter veearts te Dixmude. Voo? deze twee prijskampen kan men in schrijven tot op den dag van den prijskamp. 9' Prijskamp Voor stieren gevolgd door de beste vrouwelijke afstammelingen (ingeschreven). ie prijs 60 fr. 2° prijs 40 fr. IC* Prijskamp Voor stieren gevolgd door de beste mannelijke afstammelingen. i" prijs 60 fr. 2' prijs 40 fr. N. B. De voortteler zal ten minste moeten vijf afstammelingen kunnen toonen. om 5 uur namiddag aan de staande pers Oppervogel80 fr. 2 Zijdvogels, ieder 40 fr. 80 fr. 2 Kallen, ieder 20 fr. 40 fr. 80 Kleine vogels van 10 fr. 800 fr. Alle vier schutters een primé van 5 fr meer. Inleg 12 Fr. Terug 10 Fr. Boven de 100 schutters een vogel van 10 fr. meer en beneden de 100 schutters een vogel min. Inschrijving in 't lokaal Yper Hoekje bij de W' Maurice Dumortier, van 1 1/2 tot 2 uur, om ten 2 1/4 uur stipt te beginnen schieten tot 6 uur. Bij slecht weder wordt de schieting op het liggende spel gegeven. aan 22 Frank 50 de S kilos

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 4