HET YEEHSCHE 6 LEES T VERSPREIDT Bond der Kroostrijhe Gezinnen Gewest Yper OZONIA voor de wasch, hulde te brengen aan het eerste elftal dat zich onverdroten in den strijd geworpen heeft om zeker het beoogde doel te bereiken. Hij liet verders uitschijnen wat eendracht vei mag en was uiterst tevreden te mogen bestatigen dat de beste vriendschap onder alle spelers en ploegen heerscht. Hij verhoopte ook het beste voor het toekomend voetbaljaar en dankte insgelijks de spelers van derde spe ciaal om hun schoon optreden gedurende het vervlogen voetbaljaar en inzonderheid de juniors, die door hun onverpoosd werken en taaie wilskracht zoodanige vorderingen heb ben gemaakt dat zij zich voor de eindronde wisten te klasseeren en er vervolgens bui ten eenieders verwachtingen een eerlijk figuur maakten. Hij dankte nog de comiteitsleden om de menigvuldige diensten die ze aan C. S. Y. bewezen hebben en den heer P. Craye, als voorzitter van de supportersclub, om al het gene zijn club bijgebracht heeft om onze spe lers in alle omstandigheden bij te staan en aan te moedigen. Hij legde de taak van den waren supporter uiteen Zijn ploeg aanmoe digen, de vreemde spelers en de beslissingen van den scheidsrechter eerbiedigen, en was gelukkig te mogen bestatigen dat onze sup portersclub, onder dit opzicht, er vele als voorbeeld kan dienen. Hij wierp een bijzonder bloempje tot het selectiecomiteit, en inzonder tot den heer J. Janssens die er de ziel van is, om de wijze waarop het zich van zijn zeer ondankbare taak heeft gekweten. Immers, zegde hij, «.iedereen weet hoe, bijzonderlijk na een nederlaag, eenieder een beetje selectionneur wil spelen en hoe alsdan het gerucht van twee, drie en meer nog verschillende samen stellingen, in de stad de ronde doet. Hij wees erop hoe moeilijk het soms is voor de selectie, om buiten en boven al dit gekibbel te oor Jeelen dat deze of gene speler, tijdelijk buiten form, zou moeten vervangen worden, en een ploeg samen te stellen die eenieder bevredigt. Hij sloot met aan de heeren van het selectiecomiteit zijn innigsten dank uit te drukken en een three cheers te hunner eer voor te stellen. De heer Janssens kwam daarna aan de beurt en sprak volgende rede uit Damen en Heezen, Het weze mij toegelaten, in naam van het Selectie Comiteit, mijne hartelijkste geluk- wenschen te voegen bij deze die onze acht bare Heer Voorzitter U daar zooeven komt toe te sturen. Een woord van hulde en dank dus aan onze mannen die zoo prachtig den titel van kampioen komen te veroveren. Hulde aan hen die zich Zondag op Zondag opofferden om den droom te verwezenlijken namelijk onzen terugkeer naar reeks A. Dat het niet zonder moeite gegaan heeft, bewijzen de harde kampen die onze jongens te leveren hadden gedurende gansch het sei zoen, want iedere tegenstrever was er op gemunt om rood-wil te doen struikelen als hij er maar de kar.s toe zag. Doch de taaie wil en de oprechte vriendschap van ons elftal hebben aan al die stormloopen het hoofd ge boden, en prachtig zijn de rood-witte kleuren uit het strijdperk getreden en prijken op den eersten rang der klasseering met vier punten voorop. Enkele kleine beschouwingen zullen voorzeker genoegen doen en wat ieder recht zinnig sportman vreugde zal verschaffen, 't is van te vernemen dat onze ploegen geen enkel speler bevatten die, om «onfair» optreden, dit jaar gestraft werd. De kampioenenploeg heeft gedurende het seizoen 1931 ig32 de diensten moeten inroe pen van 19 spelers. Alzoo speelden Bour- deaux, Deplancke, Dumortier, Molein en Rotru elk 26 matchen. Volgen dan Verleure Ev. met 24, Margonneau met 23, Dechievre, Vansevenant en Veys met 22, Cherchye met 12, Vanlimburg met 8, Debuyser 6, Verleure Aug. 5, Versailles 4, Messelis en Renson met 3, Callens en Hoilebeke met 1 match. 05 doelen werden aangeteekend en wij kregen er 3+ tegen, wat ons een gemiddelde van 2,5 geeft. Hebben zich door het schieten onderschei den Verleure Ev. 3o maal, Vansevenant 18 maal, Molein i5, Rotru 7, Vanlimburg 6, Cherchye en Debuyser 2 maal, Deplancke, Verleure Aug. en Versailles elk 1 maal, ter wijl de tegenpartij ons twee doeltjes bezorgde. Aan te stippen valt dat speler Molein het eerste en ook het laatste doel van het seizoen aanteekeade. In het geheel behaalden wij 19 overwinningen waarvan de mooiste uitslag 9 o was (Wacken) Driemaal werden wij ver slagen namelijk door Wevelghem, Nieuw- poort en Lauwe en telkens met een 2-1 score. Daarbij speelden wij vier maal gelijk spel, te weten tegen Cuerne, Veurne, Bisseghem en Nieuwpoort. Geen enkel elftal ontnam ons al de punten en, op eigen terrein, verloren wij maar twee punten doch geen enkel match. Zeven strafschoppen werden ons toegestaan, waarvan er enkel vier binnengekogeld wer den. Integendeel, werden wij negen maal met penalty bestraft, waarvan er drie nevens ge zonden werden, vijf binnengejaagd en. één tegengehouden. Op vreemd terrein behaalden wij 18 punten met een doelgehalte van 35 vóór en 23 tegen Te Yper kaapten wij 24 punten binnen met 5o doelen vóór en n tegen. In gansch het voetbaljaar is er maar één match doorgegaan waarop onze voor- waartsen niet konnen aanteekenen namelijk tegen Nieuwpoort die ons hier op eigen ter rein in bedwang hield met eene o o score. Daarbij veroverden onze mannen nog den beker Vanneste en toonden zich veruit de meerdere tegen de fransche vrienden van Brie Comte Robert. Ik zou aan mijn plicht te kort komen, moest ik onze jongens van derde speciaal en juniors in deze enkele lof- woorden vergeten. Zij ook hebben het hunne bijgedragen om hun club eere aan te doen prijken zij namelijk niet op de eereplaatsen van hunne wederkeerige reeks Aan hen dus ook onze oprechte gelukwenschen. Dat kort overzicht bewijst dat al onze spelers meer dan ooit bewezen hebben hoe kundig zij gedurende het verloopen voetbal jaar gewerkt hebben. Mochten zij nu begrij pen dat niet op de lauweren dient gerust, dat zij nog beters willen betrachten. Hand in hand dus vooruit op den ingeslagen weg. De toekomst lacht u tegen. EXCELSIOR Hooger op dient uwe leus te zijn. Dat kan, als iedereen het zijne bijbrengt om de vriend schapsbanden, die de rood witte familie be- heerschen, nog nauwer aaneen te sluiten. Vrienden, laat ons dat genot aan onzen geachten Voorzitter schenken, voor hem die noch tijd noch moeite spaart voor het welzijn van onze geliefde kleuren. Vervolgens verklaarde de H. Baete, onder voorzitter, dat hij nog eene belofte te vervul len had en schonk aan de spelers van het eer ste elftal, alsook aan den H. Voorzitter Seys, een prachtig portret de rood witte ploeg voor stellende (De photo verscheen verleden week in Het Ypersche»). Dat mooi gebaar werd warm toegejuicht en de H. Baete ontving de gelukwenschen en bedankingen van kapitein Margonneau in naam der spelers. Het avondmaal verliep daarna in de beste stemming. Vele liedjes werden door verschil lende dischgenooten voorgedragen en 't was reeds laat in den avond als men aan 't scheiden begon te denken. Ineen woord het feest lukte wonderwel en alleman trok uitermate kontent naarhuis. INTERIM. Brokkollngen Beker DyserinckDe schikkingen nopens het spelen voor den Beker Dyserinck, verle den week aangekondigd, werden, na inzage der drie clubs, veranderd als volgt 1 Mei R. F. C. BruggeWaereghem Sp. te Waereghem. 8 Mei C. S. Yper winner 1 Mei te Yper. Onderhandelingen zijn aangeknoopt om op 1 Mei ons eerste elftal te doen uitkomen tegen een ploeg van reeks A en dat in 't vooruitzicht van de match voor den Beker Dyserinck op 8 Mei. Volgende ontmoeting wordt belegd om hier te Yper in den loop van de maand Mei te doen doorgaan C. S. Yper speciaal tegen de Ypersche Bruggelingen. Bij deze laatsten zou oud internationaal Vandenbouwhede alsook de gekende spelers Debuyser, Renson met al de gebroeders Deplancke, optreden. Later meer daarover. F. C. Meulebeke heeft de kampioenen van reeks A (Waereghem Sp.) en deze van reeks^ B C. S. Yper) uitgenoodigd om een beker te betwisten op het terrein te Meulebeke op 22 of 29 Mei aanstaande. Naar genomen in lichtingen zou het Bestuur van Rood wit geneigd zijn in deze deelneming toe te stemmen. Toekomende week zal er een oveizicht vart het voetbaljaar ig3i-32 verschijn ,n over derde speciaal en juniors. De vergadering van den gewestbond gehou den op 17 April 11. mag als welgeslaagd aan zien worden. In den voormiddag waren een vijftigtal afgevaardigden der plaatselijke bonden bijeen gekomen in studie vergadering. Na een woord van welkom vanwege den Voorzitter, advo- kaat Lommez, nam M. K. Goetghebeur uit Oostende onmiddellijk het woord, en in eene prachtige en klare uiteenzetting leerde hij ons heel de werking van de wet op het familieloon. Eene langdurige bespreking ontstond, veel vragen werden gesteld door de afgevaardigden en juist tengevolge dezer vragen werden hier en daar de gebreken van de wet voor oogen gelegd. De afgevaardigden van het Provinciaal Verbond, die deze vergadering bijwoonden, beloofden sommige gevallen ter onderzoek aan den landsbond over te maken. Daarna gaf M. Alle waert een korte uiteenzetting over de wet op de belastingen. Deze vergadering was zeer belangrijk, en zal veel nut afgeworpen hebben. Om 12 VI u. kwamen een veertigtal afge vaardigden bijeen in het Zweerd voor het gezamenlijk noenmaal. Hier werden door advokaat Lommtz, voorzitter, er.kele mede- deelingen gedaan over den gewestbond, en hij bracht een speciale en welverdiende hulde aan M. Flamey, den secretaris vanhet gewest, die hier sinds 10 jaar in 't gewest op de bres staat ten voordeele der K. G. en ook dit feest en vergadering zoo prachtig belegd had. Na hem namen nog hit woord de h h. Allewaert en Depraeter, om zich aan te sluiten bij de hulde gebracht aan den gewestelijken secre taris, en om eenen oproep t.e doen tot al de bestuui sleden tot innig samenwerken. Om 2 uur was de algemeene vergadering. Na een inleidingswoord vanwege den voor zitter, werd het woord gevoerd door M. De praeter namens het provinciaal verbond, die de aandacht vestigde op wat de bond sinds tien jaren verwezenlijkt had en bijzonder de moeders van K. G. huldigde. Hij deed ook eenen specialen oproep voor het provinciaal congres dat op 28 Oogst aanstaande te Yper zal plaats hebben, en tot hetwelk verschillen de Ministers zullen uitgenoodigd worden. M. Beselare van Thourout trad op als feestredenaar, en in een prachtige rede, zette hij uiteen wat de Bond der K. G. was voor onze menschen in den tegenwoordigen toe stand van economische crisis, en handelde over de opvoeding der kinders. Een machtig applaus zegde genoeg hoezijne rede bij de toe hoorders ingeslagen had. De voorzitter bedankte de sprekers en deed een oproep, opdat alle leden van goeden wil zouden mede wei ken tot het inrichten van het provinciaal congres. Yper mag niet ten achte ren blijven bij de andere steden, en moet tal rijk vertegenwoordigd worden in den stoet die te dier gelegenheid de straten van Yper zal doortrekken. Hij vroeg ook eene machtige propaganda te voeren heel het gewest door, om tegen 28 Oogst minstens 2000 leden in den gewestbond te tellen. Deze vergadering werd opgeluisterd door de Lentemeisjes V. K. A. J. van Yper, die door haar prachtig uitgevoerde reidansen, en haar liederen veel bijval genoten. Een prachtige welgelukte vergadering. En nu vooruit naar ons Provinciaal Congres. Het wachtwoord weze op 28 Oogst aanstaande alle kroostrijke gezinnen naar Yper Een vriendelijk gezicht een blij woord En iedereen is tevree.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6