TE HUREN 8 Landbouwcomice Kemmel-Yper VEEPRIJSKAMP giboudei te KEMIiEL op Dinsdag 19 April 1932 UITSLAG Allerhande Nieuws De Groene Premie Zegel IDEAL heeft de eer het geèerd Publiek te verwittigen der opening van een bijhuis te Yper, N° 59, Rijselstraat, (Oud Huis Cremer), voor begin der maand Mei, alwaar alle premiën, zooals huisgerief enz... zullen te bekomen zijn tegen zegel boekjes alsook tegen geld. Buitengewone lage prijzen. A propos d'Assassinats MARKTEN MARCHÊS Markten van Anderlecht i* Prijskamp Vaarzen zonder tanden l' prijs Verguld eerem. en 5o fr., Vanden- bussche Prosper, Haringhe. 2® prijs Zilveren eeremetaal en 40 fr., Vandaele Jozef, Haringhe. 3® prijs Bronzen eeremetaal en 3o fr., Vandenbussche Prosper, Haringhe. 2' Prijskamp Vaarzen met 2 tanden I* prijs Verguld eeremetaal en "j5 fr., Vandenbussche Julien, Haringhe. 2* prijs Zilveren eeremetaal en 60 fr., Vandaele Jozef, Haringhe. 3* prijs Bronzen eeremetaal en 5o fr. Lasure Leon, Haringhe. 4® prijs 40 fr., Vandenbussche Prosper, Haringhe. 5* prijs: 3o fr., Lasure Leon, Haringhe. 6* prijs 20 fr., Steelandt Emiel, Vlamer- tinghe. 3* Prijskamp Vaarzen met 4 tot 6 tanden i® prijs Verguld eeremetaal en 70. fr Catteeuw Wed. Charles, Reninghelst. 2* prijs Zilveren eeremetaal en 5o fr., Vandenbussche Prosper, Haringhe. 3* prijs Bronzen eeremetaal en 40 fr., Vandenbussche Julien, Haringhe. 4* prijs 3o fr., Maes Michel, Haringhe. Accessiet, Verraes Emiel, Vlamertinghe. Deraedt Arthur, Dickebusch. Steelandt Em., Vlamertinghe. 4* Prijskamp Melkkoeien I* prijs Verguld eeremetaal en 100 fr., Maes Michel, Haringhe. 2* prijs Zilveren eeremetaal en 80 fr., Maes Michel, Haringhe. 3® prijs Bronzen eeremetaal en 70 fr., Vandenbussche Julien, Haringhe. 4* prijs 60 fr., Vandenbussche Julien, Haringhe. 5" 5o fr., Vandenbussche Julien, Accessiet, Monkerhey Hector,Dickebusch. Accessiet, Catteeuw W® Ch., Reninghelst. Accessiet, Maes Michel, Haringhe. Accessiet, Catteeuw W' Ch., Reninghelst. 5' Prijskamp Lot van ten minste 3 melkkoeien uit denzelfden stal le prijs Verguld eeremetaal en 200 fr., Maes Michel, Haringhe. 2* prijs Zilveren eeremetaal en i5o fr., Vandenbussche Julien, Haringhe. 3* prijs Bronzen eeremetaal en 100 fr., Catteeuw Wed. Charles, Reninghelst. 6e Prijskamp Stieren zonder tanden l* prijs Verguld eeremetaal en 75 fr., Kesteman Julien, Poperinghe. 2* prijs Zilveren eeremetaal en 5o fr., Monkerhey Hector, (Veekweeksyndicaat) Dickebusch. 3® prijs Bronzen eeremetaal en 40 fr., Ollivier Jules, Westnieuwkerke. Accessiet, Vandaele Jozef, Haringhe. Accessiet, Lasure Leon, Haringhe. Het Bestuur. Yper. Hennendiefstal Verleden week meldden wij dat men in een gracht, nabij Vper Hoekje, een zak gevonden had waarin vier hennen en een konijn zaten, en wij vroe gen ons af zoo er hier geen diefstal in het spel was. Ons vermoeden is juist uitgevallen, want Zondag morgen is de eigenaar der gestolen diertjes, zekere Leys Valère, landgebruiker te Vlamertinghe, ze in het politiebureel komen terugnemen. Van de vier hennen waren er nog slechts twee in leven, ce twee andere waren reeds door de dieven den hals afgewrongen. De eigenaar verklaarde dat hij den Zondag morgen dit nieuws in «Het Ypersche» gelezen had en daar zijn kiekenhok eenige dagen te voren juist het nachtelijk bezoek van dieven ontvangen had, was hij komen zien of de ge vonden kiekens soms de zijne niet waren. Hij heeft ze inderdaad berkend en is alzoo terug in 't bezit van zijn beestjes gekomen. Het onderzoek om de daders van dezen diefstal op het spoor te komen is nog aan den gang. Een millioen uitgeloofdEen door de firma Citroen gebouwde auto,de Rosalie II, heeft na op 5 Maart op de auto baan te Linas- Monhléry in beweging te zijn gesteld, aan één stuk doorrijdend, in iets minder dan 960 uur, dus in veertig dagen, honderdduizend kilome ter afgelegd. De Rosalie II was voorzien van eene gewone zes cylinder motor, gewone reeks model C6. Met deze prestatie heeft de Rosalie II g3 records behaald: 62 interna tionale en 3i wereld records. De firma Citroen heeft nu een millioen frank uitgeloofd voor den Franschen of buitenland- schen autofabrikant, die vóór October deze records verbetert. Landlooper. Maandag laatst is de 48 jarige Baron Henri, landwerker te Westoutre, zich alhier op het politiebureel komen aan melden daar hij zich zonder middelen van bestaan bevond. Dinsdag veroordeelde de Rechtbank hem om voor twee jaar in het gesticht te Merxplas opgesloten te worden. Omvergereden.Zaterdag nanoen,rond 3 u., reed de 60 jarige Cyrille Descamps, van Kemmel, per velo terug naar huis toen hij, nabij de Kruisstraat, onverhoeds langs achter door een motorijder werd aangereden en in de gracht geslingerd. De onvoorzichtige dood rijder heeft zijn weg vervolgd zonder zich ver der om zijn slachtoffer te bekommeren. De ouderling heeft zich in zijn val nog al erg be zeerd aan het hoofd en, daar de gracht vol water stond, zag hij zicjh verplicht met zijn natte kleederen verder naar huis te sukkelen Twistzoeker. Een inwoner uit de Neer straat begon Dinsdag ruzie te maken met eenige werklieden die, na het werk, in een herberg op het Zaalhot een glas bier zaten te drinken. Een klacht werd bij de politie inge diend en de twistzoeker zal daarvoor voor eenigen tijd zijn werkloozenkaart ontnomen worden. Dronkaard. Donderdag werd er voor de Rechtbank de zaak opgeroepen eener vechtpartij, die hier over eenigen tijd bij de Meenenpoort plaats had. Slechts een der twee beschuldigden, zekere Cav. Ier., van Deerlijk, was op de zitting tegenwoordig. De man, die bij drank was, begon er echter onge geneerd en luidop zijn gedacht te zeggen, zoo danig dat de politie bevel kreeg den kerel naar het politiebureel op te leiden. De Crisis. Maandag had er op den koer der Rechtbank een openbare verkooping plaats van allerhande aangeslagen voorwer pen, waaronder zich het vaandel met zwarten leeuw bevond dat hier destijds door onbe kende nachtridders boven op St-Maartens toren in de plaats onzer Belgische vlag gehan gen werd. Die leeuwenvlag werd overgeslegen aan den spotprijs van één frank. Seffens werd de kooper door eenige toeschouwers geluk gewenscht en het klonk er hartelijk van Pro ficiat, Hilaire Westroosebeke. Autoongeval. Nabij het gehucht De Barriere is het stuur van een auto, die uit de richting van Poelcapelle kwam aangereden, opeens ge broken met het gevolg dat de auto geweldig tegen de voorgevel der woning van Dewaele Julien beukte. De gevel alsmede de voordeur werden ingeslegen en verbrijzeld, doch de inzittenden van de auto, ten getale van drie, kwamen er gelukkiglijk zonder letsel van af. Langemarck. Droevig einde. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft de genaamde Vanderhaeghe Henri, wonende gehucht De Drieweg in een aanval van waanzin, zich bij middel van een scheers de keel overgesneden. De dood was oogenblik- kelijk. De ongelukkige man, die reeds sedert lang aan neurasthenie leed, laat een bedroef de weduwe en drie kinderen na. De begrafenis zal heden Zaterdag plaats hebben. Schrikkelijke Ontploffing Vier dooden. Vrijdag namiddag, rond 2 uur, is er hier, langs den steenweg van St Juliaan naar St Jan, nabij de hofstede der Weduwe Decruyenaere, een ontzettend ongeluk ge beurd, dat het leven kostte aan vier personen en een hevige ontroering heeft verwekt. Vier werklieden, de genaamden Brouckaert Julien, 23 jaar oud, ongehuwd, Vanpoucke Maurice,. 3o jaar oud, gehuwd en vader van een kind, en de gebroeders Verhelst, 20 en 22 jaar oud, beiden ongehuwd, waren er bezig met een partij land om te delven, toen een hunner met zijn spade op een houwitser botste. De ontploffing van het moordend tuig was ver schrikkelijk en de toegesnelde geburen vonden er alleen nog vier verhakkelde en doorschoten: lijken. Seffens spoedden de burgerlijke en geeste lijke overheden ter plaats, doch zij konnen nog slechts den dood der slachtoffers vast stellen. Zooals te begrijpen heeft deze gruwe lijke ramp de bevolking den angst op het lijf gejaagd en ze vraagt zich terecht af wanneer al dit gevaarlijk oorlogstuig eens voor goed zal weggenomen worden. On a pu lire dernièrement dans La Gazetten Varticle suivant Une condamnation a mort vient d'être pro- noncée par la Cour d'assises de Bruges, con- tre l'assassin de l'épouse Durnez, njère de- trois enfants en bas age. Les meurtres se multiplient d'effrayante fagon en Belgique, et, a ce propos, nous- croyons opportun de rappeler une opinion d'un grand juriste beige qui fut un bon ministre de la justice, M. Vandenheuvel. M. Vandenheuvel enseignait dans son cours de droit a l'Université de Louvain, que le roi> des Beiges avait assurément le droit de gra- cier les condamnés a mort... mais qu'il n'avait pas le droit de faire de cette prérogative royale une invariable habitude qui constituait une antinomie juridique. M. Maurice Vauthier, l'éminent professeur de droit a l'Université de Bruxelles, parta^ geait l'opinion de M. Vandenheuvel sur le droit de gracier les condamnés a mort. Nous sommes du même avis. Le droit de grace, quand il est systématiquement octroyé aux plus monstrueux assassins, constitue un abus. L'exécution publique a aussi de grands défauts. Mais si la loi instaurait un moyen d'exécution non public, il ne serait plus néces saire de gracier toujours et malgré tout. On finira bien par y arriver, car les crimes se multiplient d'une fagon effrayante. Puisque la vie humairie n'a aucune valeur pour les gredins, qu'on leur applique, a eux aussi, leur propre manière de voir. Zeer schoonen eigendom, palende aan de Leie, gelegen te Wervick, Speistraat, dienstig voor allen handel, bestaande in woonhuis, groote magazijnen, schuur, enz. Zich wenden Speistraat, nr 104, Wervick. MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS Yper 16 April Kortrijk 18 April Rousselare 19 April Veurne 20 April Poperinghe 32 April Tarwe de 100 kllogr Fromenl les 100 kilos 82,50 83 85 85 80 Rogge ld. teigle ld. 81,00 85 95 90 82 Haver ld. 4 voine id. 92.50 103 105 102 80 Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre 47.50 55 45 56 50 Boter de kilogram Beurre le kilo 14,50 17,50 15,00 14,50 14,00 Eieren het stuk CEafs la plice Hoppe de 50 kilogr. Hoablons les 50 kilos 0,30 0,31 0,31 0,30 0,3» 25» 1931 380 1932 19 April Varkensmarkt te koop gesteld 3321 stuks. Gemiddelde prijs-- per kilo op voet 3,40 4,5o fr. 20 April Veemarkt te koop gesteld: 444 ossen aan 4,5o 6,5ofr. 254 stieren aan 3,5o 4,5o fr., n53 koeien aar 3,5o - 4,75 fr. Totaal 185r stuks.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8